Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Loděnice
20. 10. 2006
Hlasovalo 679 z 1 274 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů pro změny v obci 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Erna Šimrová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 294 (7.53 %) |
| 2. | Bohuš Vališ | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 260 (6.66 %) |
| 3. | Josef Tůma | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 300 (7.69 %) |
| 4. | Karel Dvořák | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 270 (6.92 %) |
| 5. | Marie Postlerová | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 258 (6.61 %) |
| 6. | Lenka Hašková | Zvolen(a) | 7. ↓1 | 282 (7.23 %) |
| 7. | Jiří Prokop | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 290 (7.43 %) |
| 8. | Vladimír Zlámal | 1. náhradník | — | 250 (6.41 %) |
| 9. | Růžena Houbová | 2. náhradník | — | 266 (6.82 %) |
| 10. | Jan Kapr | 3. náhradník | — | 244 (6.25 %) |
| 11. | Jaroslav Štiller | 4. náhradník | — | 233 (5.97 %) |
| 12. | Eva Kosová | 5. náhradník | — | 260 (6.66 %) |
| 13. | René Paur | 6. náhradník | — | 229 (5.87 %) |
| 14. | Gabriela Chuchválková | 7. náhradník | — | 220 (5.64 %) |
| 15. | Irena Hrubá | 8. náhradník | — | 244 (6.25 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů obce Loděnice 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dagmar Fleková | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 217 (7.13 %) |
| 2. | Josef Vlček | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 253 (8.31 %) |
| 3. | Jindřich Heies | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 242 (7.95 %) |
| 4. | Michal Špiryt | Zvolen(a) | 4. | 219 (7.2 %) |
| 5. | Ondřej Brodecký | Zvolen(a) | 5. | 219 (7.2 %) |
| 6. | Pavel Machač | 1. náhradník | — | 200 (6.57 %) |
| 7. | Tomáš Rendl | 2. náhradník | — | 187 (6.14 %) |
| 8. | Olga Holá | 3. náhradník | — | 200 (6.57 %) |
| 9. | Alena Heinrichová | 4. náhradník | — | 212 (6.97 %) |
| 10. | Šárka Konečná | 5. náhradník | — | 213 (7 %) |
| 11. | Lada Marešová | 6. náhradník | — | 200 (6.57 %) |
| 12. | Drahoslava Melínová | 7. náhradník | — | 153 (5.03 %) |
| 13. | Radim Polcar | 8. náhradník | — | 172 (5.65 %) |
| 14. | Tereza Hamouzová | 9. náhradník | — | 158 (5.19 %) |
| 15. | Monika Řípová | 10. náhradník | — | 196 (6.44 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Blanka Burková | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 176 (8.06 %) |
| 2. | Karel Paták | 4. náhradník | — ↓5 | 132 (6.04 %) |
| 3. | Ladislav Barger | 1. náhradník | — ↓1 | 170 (7.79 %) |
| 4. | Jan Štěpán | 2. náhradník | — ↓1 | 163 (7.47 %) |
| 5. | Vladislav Krabec | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 178 (8.15 %) |
| 6. | Luboš Soukup | 5. náhradník | — ↓2 | 135 (6.18 %) |
| 7. | Zdeněk Cintl | 6. náhradník | — ↓2 | 126 (5.77 %) |
| 8. | Simona Tesařová | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 172 (7.88 %) |
| 9. | Jiří Burka | 3. náhradník | — ↑3 | 162 (7.42 %) |
| 10. | Jan Paták | 7. náhradník | — | 127 (5.82 %) |
| 11. | Karel Punčochář | 8. náhradník | — | 138 (6.32 %) |
| 12. | Jiří Zima | 9. náhradník | — | 130 (5.95 %) |
| 13. | Jan Mužík | 10. náhradník | — | 139 (6.37 %) |
| 14. | Vlastimil Krupička | 11. náhradník | — | 116 (5.31 %) |
| 15. | František Švestka | 12. náhradník | — | 118 (5.4 %) |
NEZÁVISLÍ DEMOKRATÉ (předseda V.Železný) 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Katarína Pfeiferová | Nezvolen(a) | — | 18 (8.29 %) |
| 2. | Jitka Kůsová | Nezvolen(a) | — | 26 (11.98 %) |
| 3. | Jana Hamadová | Nezvolen(a) | — | 24 (11.05 %) |
| 4. | Stanislav Hromek | Nezvolen(a) | — | 18 (8.29 %) |
| 5. | Hana Typoldová | Nezvolen(a) | — | 19 (8.75 %) |
| 6. | Irena Biela | Nezvolen(a) | — | 16 (7.37 %) |
| 7. | Petr Pfeifer | Nezvolen(a) | — | 14 (6.45 %) |
| 8. | Petr Pfeifer | Nezvolen(a) | — | 13 (5.99 %) |
| 9. | Peter Biely | Nezvolen(a) | — | 14 (6.45 %) |
| 10. | Alena Jordánová | Nezvolen(a) | — | 37 (17.05 %) |
| 11. | Lucie Jakoubková | Nezvolen(a) | — | 18 (8.29 %) |