Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Lipová-lázně
10. 10. 2014
Hlasovalo 932 z 1 973 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
Naše Lipová 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimír Šantrůček | Zvolen(a) | 1. | 325 (10.82 %) |
| 2. | Jana Kafková | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 258 (8.59 %) |
| 3. | Roman Havrila | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 303 (10.09 %) |
| 4. | Vlastimil Gurka | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 278 (9.26 %) |
| 5. | Zdeněk Roubalík | 1. náhradník | — | 163 (5.42 %) |
| 6. | František Chovanec | 2. náhradník | — | 181 (6.02 %) |
| 7. | Pavel Daniel | 3. náhradník | — | 186 (6.19 %) |
| 8. | Pavel Kuchař | 4. náhradník | — | 155 (5.16 %) |
| 9. | Jiří Fiala | 5. náhradník | — | 142 (4.73 %) |
| 10. | Leona Vejběrová | 6. náhradník | — | 168 (5.59 %) |
| 11. | Michal Grepl | 7. náhradník | — | 179 (5.96 %) |
| 12. | Zdeněk Kadeřábek | 8. náhradník | — | 136 (4.53 %) |
| 13. | Štěpán Chromek | 9. náhradník | — | 172 (5.72 %) |
| 14. | Viktor Švéda | 10. náhradník | — | 170 (5.66 %) |
| 15. | Petr Konupčík | 11. náhradník | — | 186 (6.19 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lubomír Žmolík | Zvolen(a) | 1. | 311 (14.04 %) |
| 2. | Alice Zapletalová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 261 (11.78 %) |
| 3. | Gejza Sóky | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 294 (13.27 %) |
| 4. | Ivo Kašpar | 2. náhradník | — ↓1 | 113 (5.1 %) |
| 5. | Václav Pavlíček | 1. náhradník | — ↑1 | 211 (9.53 %) |
| 6. | Miroslav Harbich | 3. náhradník | — | 156 (7.04 %) |
| 7. | Jiří Kuchta | 4. náhradník | — | 92 (4.15 %) |
| 8. | Zdeněk Pospíšil | 5. náhradník | — | 108 (4.87 %) |
| 9. | Petr Augustýn | 6. náhradník | — | 113 (5.1 %) |
| 10. | Miloslava Kašparová | 7. náhradník | — | 86 (3.88 %) |
| 11. | Blanka Navrátilová | 8. náhradník | — | 108 (4.87 %) |
| 12. | Milan Směták | 9. náhradník | — | 88 (3.97 %) |
| 13. | Hana Pojmonová | 10. náhradník | — | 112 (5.05 %) |
| 14. | Lucie Kašparová | 11. náhradník | — | 64 (2.89 %) |
| 15. | Petra Žmolíková | 12. náhradník | — | 97 (4.38 %) |
"Rozvoj vesnice" 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Blaník | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 297 (13.93 %) |
| 2. | Josefa Čumová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 298 (13.97 %) |
| 3. | Libor Bartoš | 1. náhradník | — ↓1 | 175 (8.2 %) |
| 4. | Šárka Kubálková | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 176 (8.25 %) |
| 5. | Štěpán Chromek | 2. náhradník | — | 153 (7.17 %) |
| 6. | Filip Kania | 3. náhradník | — | 154 (7.22 %) |
| 7. | Vladimír Palík | 4. náhradník | — | 111 (5.2 %) |
| 8. | Jakub Jégl | 5. náhradník | — | 89 (4.17 %) |
| 9. | Milan Turický | 6. náhradník | — | 113 (5.3 %) |
| 10. | Radek Tichavský | 7. náhradník | — | 120 (5.62 %) |
| 11. | Vladimír Jeřábek | 8. náhradník | — | 110 (5.15 %) |
| 12. | Hana Greplová | 9. náhradník | — | 99 (4.64 %) |
| 13. | Tomáš Chromek | 10. náhradník | — | 86 (4.03 %) |
| 14. | Michal Gaydicza | 11. náhradník | — | 58 (2.72 %) |
| 15. | Vlastimil Piak | 12. náhradník | — | 93 (4.36 %) |
ANO 2011 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Flender | 1. náhradník | — ↓2 | 136 (8.16 %) |
| 2. | Jan Harbich | 2. náhradník | — ↓2 | 132 (7.92 %) |
| 3. | Samuel Ryan | 4. náhradník | — ↓3 | 107 (6.42 %) |
| 4. | Rostislav Ivan | 5. náhradník | — ↓3 | 105 (6.3 %) |
| 5. | Michal Havrila | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 194 (11.64 %) |
| 6. | Petr Vaněk | 6. náhradník | — ↓2 | 82 (4.92 %) |
| 7. | Renáta Jeřábková | 7. náhradník | — ↓2 | 121 (7.26 %) |
| 8. | Irena Plischková | 3. náhradník | — ↑3 | 131 (7.86 %) |
| 9. | Jan Jaroš | 8. náhradník | — ↓1 | 95 (5.7 %) |
| 10. | Sylva Janhubová | 9. náhradník | — ↓1 | 118 (7.08 %) |
| 11. | Eva Bubíková | Zvolen(a) | 2. ↑9 | 150 (9 %) |
| 12. | Radek Škrabal | 10. náhradník | — | 100 (6 %) |
| 13. | Iva Vrbišťanová | 11. náhradník | — | 76 (4.56 %) |
| 14. | Eva Foltýnová | 12. náhradník | — | 62 (3.72 %) |
| 15. | Žaneta Ryan | 13. náhradník | — | 57 (3.42 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Macura | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 169 (11.87 %) |
| 2. | Rostislav Raindl | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 191 (13.42 %) |
| 3. | Stanislav Hradil | 1. náhradník | — | 150 (10.54 %) |
| 4. | Věra Halátová | 3. náhradník | — ↓1 | 86 (6.04 %) |
| 5. | Jiří Buzek | 4. náhradník | — ↓1 | 98 (6.88 %) |
| 6. | Antonín Koláček | 5. náhradník | — ↓1 | 68 (4.77 %) |
| 7. | Božena Lukešová | 6. náhradník | — ↓1 | 71 (4.98 %) |
| 8. | Zdenko Vrbišťan | 2. náhradník | — ↑4 | 125 (8.78 %) |
| 9. | Tomáš Sturm | 7. náhradník | — | 77 (5.41 %) |
| 10. | Petr Patry | 8. náhradník | — | 61 (4.28 %) |
| 11. | Věra Škrabalová | 9. náhradník | — | 65 (4.56 %) |
| 12. | Blanka Buzková | 10. náhradník | — | 88 (6.18 %) |
| 13. | Zdeňka Muchová | 11. náhradník | — | 67 (4.7 %) |
| 14. | Milan Buchal | 12. náhradník | — | 52 (3.65 %) |
| 15. | Stanislav Veleta | 13. náhradník | — | 55 (3.86 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Škrobálek | 1. náhradník | — ↓1 | 202 (14.36 %) |
| 2. | Michal Gajdoš | 2. náhradník | — ↓1 | 181 (12.87 %) |
| 3. | Jan Sedlář | 3. náhradník | — ↓1 | 120 (8.53 %) |
| 4. | Martin Kirakovjan | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 208 (14.79 %) |
| 5. | Regina Weiserová | 4. náhradník | — | 120 (8.53 %) |
| 6. | Pavel Antoš | 5. náhradník | — | 76 (5.4 %) |
| 7. | Ivan Wall | 6. náhradník | — | 53 (3.76 %) |
| 8. | Dagmar Škrobálková | 7. náhradník | — | 73 (5.19 %) |
| 9. | Blažena Jarůšková | 8. náhradník | — | 95 (6.75 %) |
| 10. | Václav Vašek | 9. náhradník | — | 45 (3.2 %) |
| 11. | Jana Kühnová | 10. náhradník | — | 56 (3.98 %) |
| 12. | Iveta Mádrová | 11. náhradník | — | 40 (2.84 %) |
| 13. | Jarmila Korčáková | 12. náhradník | — | 53 (3.76 %) |
| 14. | Jiřina Kukučková | 13. náhradník | — | 29 (2.06 %) |
| 15. | Miroslava Škrípková | 14. náhradník | — | 55 (3.91 %) |
Hornolipováci 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Sikora | Nezvolen(a) | — | 64 (11.89 %) |
| 2. | Zdenek Zbranek | Nezvolen(a) | — | 43 (7.99 %) |
| 3. | Lenka Sikorová | Nezvolen(a) | — | 38 (7.06 %) |
| 4. | Radislav Zálešák | Nezvolen(a) | — | 47 (8.73 %) |
| 5. | Zdeňka Zálešáková | Nezvolen(a) | — | 30 (5.57 %) |
| 6. | Vladislava Brnková | Nezvolen(a) | — | 30 (5.57 %) |
| 7. | Josef Šipula | Nezvolen(a) | — | 36 (6.69 %) |
| 8. | Miroslav Šipula | Nezvolen(a) | — | 35 (6.5 %) |
| 9. | Irena Hřebačková | Nezvolen(a) | — | 35 (6.5 %) |
| 10. | Pavel Šipula | Nezvolen(a) | — | 32 (5.94 %) |
| 11. | Karel Foltýn | Nezvolen(a) | — | 43 (7.99 %) |
| 12. | Tomáš Kotara | Nezvolen(a) | — | 27 (5.01 %) |
| 13. | Renata Kotarová | Nezvolen(a) | — | 19 (3.53 %) |
| 14. | Daniela Šipulová | Nezvolen(a) | — | 22 (4.08 %) |
| 15. | Bohuslav Hřebačka | Nezvolen(a) | — | 37 (6.87 %) |