Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Lipová-lázně
20. 10. 2006
Hlasovalo 979 z 2 045 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lubomír Žmolík | Zvolen(a) | 1. | 470 (12.64 %) |
| 2. | Alice Zapletalová | Zvolen(a) | 2. | 407 (10.94 %) |
| 3. | Ivo Kašpar | Zvolen(a) | 3. | 298 (8.01 %) |
| 4. | Miroslav Harbich | 1. náhradník | — ↓1 | 269 (7.23 %) |
| 5. | Milan Směták | 2. náhradník | — ↓1 | 209 (5.62 %) |
| 6. | Alois Strejček | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 286 (7.69 %) |
| 7. | Šimon Šemro | 3. náhradník | — | 240 (6.45 %) |
| 8. | Blanka Navrátilová | 4. náhradník | — | 198 (5.32 %) |
| 9. | Jiří Kuchta | 5. náhradník | — | 186 (5 %) |
| 10. | Danuška Krátká | 6. náhradník | — | 197 (5.29 %) |
| 11. | Soňa Landauerová | 7. náhradník | — | 182 (4.89 %) |
| 12. | Karel Zelinka | 8. náhradník | — | 170 (4.57 %) |
| 13. | Hana Zwienerová | 9. náhradník | — | 226 (6.07 %) |
| 14. | Miloslava Kašparová | 10. náhradník | — | 197 (5.29 %) |
| 15. | Anna Kaniová | 11. náhradník | — | 183 (4.92 %) |
"Rozvoj vesnice" 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Blaník | Zvolen(a) | 1. | 477 (13.24 %) |
| 2. | Pavel Vičík | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 330 (9.16 %) |
| 3. | Josefa Čumová | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 407 (11.3 %) |
| 4. | Jarmila Prášilová | Zvolen(a) | 4. | 286 (7.94 %) |
| 5. | Vladislav Hudec | 1. náhradník | — | 205 (5.69 %) |
| 6. | Helena Davidová | 2. náhradník | — | 170 (4.72 %) |
| 7. | Štěpán Chromek | 3. náhradník | — | 232 (6.44 %) |
| 8. | Jiří Buzek | 4. náhradník | — | 223 (6.19 %) |
| 9. | Sylva Janhubová | 5. náhradník | — | 231 (6.41 %) |
| 10. | Zdeněk Smyčka | 6. náhradník | — | 164 (4.55 %) |
| 11. | Veronika Sahánková | 7. náhradník | — | 151 (4.19 %) |
| 12. | Hana Greplová | 8. náhradník | — | 187 (5.19 %) |
| 13. | Vladimír Jeřábek | 9. náhradník | — | 181 (5.02 %) |
| 14. | Pavel Prokšenka | 10. náhradník | — | 197 (5.47 %) |
| 15. | Vlastimil Piak | 11. náhradník | — | 160 (4.44 %) |
SNK Evropští demokraté 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rudolf Margina | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 221 (8.71 %) |
| 2. | Jana Kafková | 1. náhradník | — ↓2 | 202 (7.96 %) |
| 3. | Gejza Sóky | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 396 (15.61 %) |
| 4. | Jaromír Krátký | 4. náhradník | — ↓3 | 176 (6.94 %) |
| 5. | Radim Hatlapatka | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 208 (8.2 %) |
| 6. | Vladimír Šantrůček | 3. náhradník | — | 186 (7.33 %) |
| 7. | Karel Foltýn | 5. náhradník | — ↓1 | 139 (5.48 %) |
| 8. | Alena Ondrušková | 2. náhradník | — ↑3 | 200 (7.88 %) |
| 9. | Jaroslav Berger | 6. náhradník | — | 141 (5.55 %) |
| 10. | Petr Blaník | 7. náhradník | — | 158 (6.23 %) |
| 11. | Andrea Vaňková | 8. náhradník | — | 97 (3.82 %) |
| 12. | Marcela Pěluchová | 9. náhradník | — | 127 (5 %) |
| 13. | Zdeněk Otipka | 10. náhradník | — | 76 (2.99 %) |
| 14. | Leona Vejběrová | 11. náhradník | — | 107 (4.21 %) |
| 15. | Oldřich Vykoukal | 12. náhradník | — | 102 (4.02 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Macura | Zvolen(a) | 1. | 328 (16.13 %) |
| 2. | Jiří Bechynský | 1. náhradník | — ↓1 | 194 (9.54 %) |
| 3. | Rostislav Raindl | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 262 (12.88 %) |
| 4. | Bohuslav Ryzí | 2. náhradník | — | 128 (6.29 %) |
| 5. | Tomáš Sturm | 3. náhradník | — | 145 (7.13 %) |
| 6. | Petr Patry | 4. náhradník | — | 99 (4.86 %) |
| 7. | Martin Pacík | 5. náhradník | — | 88 (4.32 %) |
| 8. | Stanislav Veleta | 6. náhradník | — | 90 (4.42 %) |
| 9. | Antonín Koláček | 7. náhradník | — | 103 (5.06 %) |
| 10. | Oldřich Sieravský | 8. náhradník | — | 138 (6.78 %) |
| 11. | Božena Lukešová | 9. náhradník | — | 104 (5.11 %) |
| 12. | Zdeňka Muchová | 10. náhradník | — | 114 (5.6 %) |
| 13. | Věra Škrabalová | 11. náhradník | — | 96 (4.72 %) |
| 14. | Anna Kostelňáková | 12. náhradník | — | 73 (3.59 %) |
| 15. | Růžena Sturmová | 13. náhradník | — | 71 (3.49 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Škrobálek | Zvolen(a) | 1. | 251 (12.98 %) |
| 2. | Michal Gajdoš | Zvolen(a) | 2. | 197 (10.19 %) |
| 3. | Vít Dorničák | 1. náhradník | — | 190 (9.82 %) |
| 4. | Miroslava Škrípková | 3. náhradník | — ↓1 | 130 (6.72 %) |
| 5. | Peter Toul | 4. náhradník | — ↓1 | 122 (6.31 %) |
| 6. | Milan Šušlík | 5. náhradník | — ↓1 | 82 (4.24 %) |
| 7. | Karel Mikuláš | 6. náhradník | — ↓1 | 118 (6.1 %) |
| 8. | Dagmar Škrobálková | 7. náhradník | — ↓1 | 118 (6.1 %) |
| 9. | Milan Sedlák | 8. náhradník | — ↓1 | 99 (5.12 %) |
| 10. | Josef Gajdoš | 9. náhradník | — ↓1 | 83 (4.29 %) |
| 11. | Ctibor Suchý | 10. náhradník | — ↓1 | 71 (3.67 %) |
| 12. | Štefan Mikuláš | 11. náhradník | — ↓1 | 113 (5.84 %) |
| 13. | Jana Holubová | 12. náhradník | — ↓1 | 109 (5.63 %) |
| 14. | Rudolf Škrípek | 13. náhradník | — ↓1 | 99 (5.12 %) |
| 15. | Jiřina Hajzerová | 2. náhradník | — ↑11 | 151 (7.81 %) |