Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb městyse Lázně Toušeň
10. 10. 2014
Hlasovalo 582 z 1 007 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
TOP 09 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luboš Valehrach | Zvolen(a) | 1. | 286 (10.9 %) |
| 2. | Věra Vrbíková | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 216 (8.23 %) |
| 3. | Ivana Studničková | Zvolen(a) | 3. | 252 (9.61 %) |
| 4. | Martin Černý | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 264 (10.06 %) |
| 5. | Luděk Fidranský | Zvolen(a) | 5. | 160 (6.1 %) |
| 6. | Richard Vomastek | Zvolen(a) | 6. | 176 (6.71 %) |
| 7. | Jan Freudl | 1. náhradník | — | 180 (6.86 %) |
| 8. | Jan Králík | 2. náhradník | — | 173 (6.59 %) |
| 9. | Daniela Švejdová | 3. náhradník | — | 145 (5.53 %) |
| 10. | Nikola Brejchová | 4. náhradník | — | 160 (6.1 %) |
| 11. | Josef Jirotka | 5. náhradník | — | 131 (4.99 %) |
| 12. | Aleš Drobílek | 6. náhradník | — | 137 (5.22 %) |
| 13. | Václav Kain | 7. náhradník | — | 125 (4.76 %) |
| 14. | Ivana Štefanová | 8. náhradník | — | 102 (3.89 %) |
| 15. | Ivana Nováčková | 9. náhradník | — | 115 (4.38 %) |
Toušeňské sdružení nezávislých kandidátů 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ludmila Svobodová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 286 (11.98 %) |
| 2. | Jan Králík | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 298 (12.48 %) |
| 3. | Miroslav Zadák | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 168 (7.04 %) |
| 4. | Jiří Ranc | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 197 (8.25 %) |
| 5. | Helena Dudová | 1. náhradník | — ↓1 | 170 (7.12 %) |
| 6. | Milan Němeček | 2. náhradník | — ↓1 | 164 (6.87 %) |
| 7. | Iva Herlesová | 3. náhradník | — ↓1 | 124 (5.19 %) |
| 8. | Hana Němečková | Zvolen(a) | 4. ↑4 | 187 (7.83 %) |
| 9. | Helena Vaňková | 4. náhradník | — | 127 (5.32 %) |
| 10. | Luděk Hromas | 5. náhradník | — | 118 (4.94 %) |
| 11. | Miroslava Kořínková | 6. náhradník | — | 104 (4.35 %) |
| 12. | Jan Schwägerl | 7. náhradník | — | 141 (5.9 %) |
| 13. | Radim Bělík | 8. náhradník | — | 105 (4.4 %) |
| 14. | Mária Němečková | 9. náhradník | — | 108 (4.52 %) |
| 15. | Zdeněk Hladůvka | 10. náhradník | — | 89 (3.73 %) |
SDRUŽENÍ PRO TOUŠEŇ 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zbyněk Vít | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 120 (9.72 %) |
| 2. | Jan Kuncl | 4. náhradník | — ↓4 | 78 (6.32 %) |
| 3. | Eva Potočiarová | 1. náhradník | — | 108 (8.75 %) |
| 4. | Eva Tesařová Mátlová | 5. náhradník | — ↓3 | 79 (6.4 %) |
| 5. | Jitka Myslivečková | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 137 (11.1 %) |
| 6. | Iveta Hercogová | 3. náhradník | — ↑1 | 97 (7.86 %) |
| 7. | Petra Herrmannová | 6. náhradník | — ↓1 | 83 (6.72 %) |
| 8. | Jan Linka | 2. náhradník | — ↑4 | 101 (8.18 %) |
| 9. | Petra Nováková | 7. náhradník | — | 65 (5.26 %) |
| 10. | Radek Duchoň | 8. náhradník | — | 63 (5.1 %) |
| 11. | Martina Kučerová | 9. náhradník | — | 62 (5.02 %) |
| 12. | Roman Klar | 10. náhradník | — | 62 (5.02 %) |
| 13. | Kateřina Kunclová | 11. náhradník | — | 72 (5.83 %) |
| 14. | Zuzana Calderová | 12. náhradník | — | 57 (4.61 %) |
| 15. | Matěj Málek | 13. náhradník | — | 50 (4.05 %) |
SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ TOUŠEŇ 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Daniela Rystonová | 1. náhradník | — ↓1 | 81 (9.89 %) |
| 2. | Milan Šulc | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 87 (10.62 %) |
| 3. | Aleš Lerch | 2. náhradník | — | 69 (8.42 %) |
| 4. | Vít Bouřil | 3. náhradník | — | 65 (7.93 %) |
| 5. | Michal Schwägerl | 7. náhradník | — ↓3 | 51 (6.22 %) |
| 6. | Šárka Klarová | 8. náhradník | — ↓3 | 55 (6.71 %) |
| 7. | Karel Trunecký | 9. náhradník | — ↓3 | 52 (6.34 %) |
| 8. | Blanka Duchoňová | 10. náhradník | — ↓3 | 38 (4.63 %) |
| 9. | Eva Lerchová | 11. náhradník | — ↓3 | 38 (4.63 %) |
| 10. | Alena Šulcová | 12. náhradník | — ↓3 | 38 (4.63 %) |
| 11. | David Schwägerl | 13. náhradník | — ↓3 | 34 (4.15 %) |
| 12. | Petr Kodera | 5. náhradník | — ↑6 | 60 (7.32 %) |
| 13. | Libor Konopka | 4. náhradník | — ↑8 | 62 (7.57 %) |
| 14. | Jakub Mysliveček | 6. náhradník | — ↑7 | 60 (7.32 %) |
| 15. | Matěj Ryston | 14. náhradník | — | 29 (3.54 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Kratochvíl | 1. náhradník | — ↓1 | 66 (12.52 %) |
| 2. | Jaroslav Tihon | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 96 (18.21 %) |
| 3. | Jana Bláhová | 4. náhradník | — ↓2 | 38 (7.21 %) |
| 4. | Alena Novotná | 2. náhradník | — ↑1 | 59 (11.19 %) |
| 5. | Eva Švábová | 5. náhradník | — ↓1 | 30 (5.69 %) |
| 6. | Miroslav Černý | 6. náhradník | — ↓1 | 24 (4.55 %) |
| 7. | František Šváb | 7. náhradník | — ↓1 | 29 (5.5 %) |
| 8. | Josef Bláha | 8. náhradník | — ↓1 | 29 (5.5 %) |
| 9. | Martin Novotný | 9. náhradník | — ↓1 | 20 (3.79 %) |
| 10. | Petra Švábová | 10. náhradník | — ↓1 | 19 (3.6 %) |
| 11. | Marie Baladová | 11. náhradník | — ↓1 | 21 (3.98 %) |
| 12. | Alena Bílá | 3. náhradník | — ↑8 | 40 (7.59 %) |
| 13. | František Janoušek | 12. náhradník | — | 22 (4.17 %) |
| 14. | Hana Horáková | 13. náhradník | — | 17 (3.22 %) |
| 15. | Jarmila Švandová | 14. náhradník | — | 17 (3.22 %) |
Občanská demokratická strana 0 mandátů · 7 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Cinek | Nezvolen(a) | — | 47 (18.43 %) |
| 2. | Metoděj Resl | Nezvolen(a) | — | 43 (16.86 %) |
| 3. | Miroslava Haklová | Nezvolen(a) | — | 38 (14.9 %) |
| 4. | Jiří Vojtíšek | Nezvolen(a) | — | 47 (18.43 %) |
| 5. | Karel Šmejkal | Nezvolen(a) | — | 27 (10.58 %) |
| 6. | Josef Weissgrab | Nezvolen(a) | — | 28 (10.98 %) |
| 7. | Josef Cinek | Nezvolen(a) | — | 25 (9.8 %) |