Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Krásná Lípa
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 111 z 2 794 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 3 listiny
21 mandátů · 3 zvolené listiny
21 mandátů · 3 zvolené listiny
Sdružení 2014 15 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zbyněk Linhart | Zvolen(a) | 1. | 806 (5.9 %) |
| 2. | Jan Kolář | Zvolen(a) | 2. | 757 (5.54 %) |
| 3. | Ivana Preyová | Zvolen(a) | 3. | 658 (4.82 %) |
| 4. | Jan Prokop Škoda | Zvolen(a) | 4. | 697 (5.1 %) |
| 5. | Petr Hořeňovský | Zvolen(a) | 5. | 665 (4.87 %) |
| 6. | Milan Sudek | Zvolen(a) | 6. | 624 (4.57 %) |
| 7. | Hana Volfová | Zvolen(a) | 7. | 623 (4.56 %) |
| 8. | Zbyněk Šedivý | Zvolen(a) | 8. | 657 (4.81 %) |
| 9. | Jiří Podhorský | Zvolen(a) | 9. | 653 (4.78 %) |
| 10. | Petr Novák | Zvolen(a) | 10. | 711 (5.21 %) |
| 11. | Jana Drobečková | Zvolen(a) | 11. | 651 (4.77 %) |
| 12. | Václav Hieke | Zvolen(a) | 12. | 649 (4.75 %) |
| 13. | Radana Michlíková | Zvolen(a) | 13. | 619 (4.53 %) |
| 14. | Miroslav Vais | Zvolen(a) | 14. | 623 (4.56 %) |
| 15. | Karel Beneš | Zvolen(a) | 15. | 665 (4.87 %) |
| 16. | Petr Zrubecký | 1. náhradník | — | 617 (4.52 %) |
| 17. | Astrid Schnittnerová | 2. náhradník | — | 607 (4.45 %) |
| 18. | Václav Šena | 3. náhradník | — | 599 (4.39 %) |
| 19. | Zbyněk Pražák | 4. náhradník | — | 599 (4.39 %) |
| 20. | Jakub Melichar | 5. náhradník | — | 613 (4.49 %) |
| 21. | Jaroslav Stibor | 6. náhradník | — | 547 (4.01 %) |
Volba PRO Lípu 3 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Řebíček | 1. náhradník | — ↓3 | 194 (5.69 %) |
| 2. | Petr Semelka | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 245 (7.19 %) |
| 3. | Aleš Kubica | 4. náhradník | — ↓4 | 180 (5.28 %) |
| 4. | Richard Nagel | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 217 (6.37 %) |
| 5. | Jiří Suda | Nezvolen(a) | — ↓16 | 0 |
| 6. | Naděžda Semelková | 5. náhradník | — ↓2 | 184 (5.4 %) |
| 7. | Hana Štroblová | 6. náhradník | — ↓2 | 138 (4.05 %) |
| 8. | Martin Růžička | 7. náhradník | — ↓2 | 157 (4.6 %) |
| 9. | Miloš Kubišta | 2. náhradník | — ↑4 | 193 (5.66 %) |
| 10. | Jakub Juda | Zvolen(a) | 3. ↑7 | 206 (6.04 %) |
| 11. | Jana Doležalová | 8. náhradník | — | 152 (4.46 %) |
| 12. | Michal Votápka | 9. náhradník | — | 179 (5.25 %) |
| 13. | Světla Vítková | 10. náhradník | — | 134 (3.93 %) |
| 14. | Marcela Růžičková | 11. náhradník | — | 139 (4.08 %) |
| 15. | Karel Dvořák | 12. náhradník | — | 158 (4.63 %) |
| 16. | Tomáš Gros | 13. náhradník | — | 139 (4.08 %) |
| 17. | Pavel Tomko | 14. náhradník | — | 168 (4.93 %) |
| 18. | Věra Bartesová | 15. náhradník | — | 127 (3.72 %) |
| 19. | Ivana Marková | 16. náhradník | — | 143 (4.19 %) |
| 20. | Jakub Rattay | 17. náhradník | — | 165 (4.84 %) |
| 21. | Václav Šena | 3. náhradník | — ↑15 | 188 (5.51 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 3 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Vích | Zvolen(a) | 1. | 241 (8.79 %) |
| 2. | Jana Chvátalová | Zvolen(a) | 2. | 182 (6.63 %) |
| 3. | Roman Soukup | 5. náhradník | — ↓5 | 147 (5.36 %) |
| 4. | Jiří Suda | Nezvolen(a) | — ↓17 | 0 |
| 5. | Milan Pešír | 1. náhradník | — ↑1 | 163 (5.94 %) |
| 6. | Kateřina Němcová | 6. náhradník | — ↓3 | 121 (4.41 %) |
| 7. | Stanislav Doležal | 7. náhradník | — ↓3 | 144 (5.25 %) |
| 8. | František Němec | 8. náhradník | — ↓3 | 127 (4.63 %) |
| 9. | Štefan Kuruc | 9. náhradník | — ↓3 | 123 (4.48 %) |
| 10. | Žaneta Zímová | 10. náhradník | — ↓3 | 118 (4.3 %) |
| 11. | Jan Kyncl | 2. náhradník | — ↑6 | 157 (5.72 %) |
| 12. | Zbyněk Žitník | Zvolen(a) | 3. ↑9 | 170 (6.2 %) |
| 13. | Květoslav Novotný | 11. náhradník | — ↓1 | 100 (3.64 %) |
| 14. | Karel Martínek | 12. náhradník | — ↓1 | 116 (4.23 %) |
| 15. | Václav Kolařík | 4. náhradník | — ↑8 | 151 (5.5 %) |
| 16. | Bohumila Šárová | 13. náhradník | — | 103 (3.75 %) |
| 17. | Václav Semerád | 14. náhradník | — | 111 (4.04 %) |
| 18. | Vojtěch Šulc | 15. náhradník | — | 112 (4.08 %) |
| 19. | Josef Myšák | 3. náhradník | — ↑13 | 152 (5.54 %) |
| 20. | Marie Semerádová | 16. náhradník | — ↑1 | 96 (3.5 %) |
| 21. | Marie Myšáková | 17. náhradník | — ↑1 | 107 (3.9 %) |