Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Kobylá nad Vidnavkou
05. 10. 2018
Hlasovalo 184 z 328 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
9 mandátů · 6 zvolených listin
9 mandátů · 6 zvolených listin
NAŠE OBEC 3 mandáty · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zuzana Jochmannová | Zvolen(a) | 1. | 83 (20.24 %) |
| 2. | Alexandra Ponížilová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 49 (11.95 %) |
| 3. | Lenka Pastyříková | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 54 (13.17 %) |
| 4. | Barbora Grigoriadisová | 1. náhradník | — | 40 (9.75 %) |
| 5. | Miroslav Boško | 2. náhradník | — | 48 (11.7 %) |
| 6. | Jana Trnčáková | 3. náhradník | — | 40 (9.75 %) |
| 7. | Pavlína Bachroňová | 4. náhradník | — | 37 (9.02 %) |
| 8. | Růžena Bošková | 5. náhradník | — | 34 (8.29 %) |
| 9. | Jaroslava Slaná | 6. náhradník | — | 25 (6.09 %) |
NOVÁ VOLBA PRO KOBYLOU 2 mandáty · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslava Rybáriková | Zvolen(a) | 1. | 59 (16.48 %) |
| 2. | Vincent Sala | 1. náhradník | — ↓1 | 49 (13.68 %) |
| 3. | Petr Rybárik | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 54 (15.08 %) |
| 4. | Tomáš Hadwiger | 2. náhradník | — | 49 (13.68 %) |
| 5. | Jaroslava Slaná | 3. náhradník | — | 30 (8.37 %) |
| 6. | Jan Ondra | 4. náhradník | — | 26 (7.26 %) |
| 7. | Jiří Janičata | 5. náhradník | — | 27 (7.54 %) |
| 8. | Dalibor Hřebačka | 6. náhradník | — | 25 (6.98 %) |
| 9. | Ladislav Kvita | 7. náhradník | — | 39 (10.89 %) |
NÁŠ DOMOV KOBYLÁ 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Šagát | 1. náhradník | — ↓1 | 44 (21.56 %) |
| 2. | Michaela Hadwigerová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 45 (22.05 %) |
| 3. | Karel Hřebačka | 2. náhradník | — | 35 (17.15 %) |
| 4. | Ivona Sloupová | 3. náhradník | — | 15 (7.35 %) |
| 5. | Jan Kurdel | 4. náhradník | — | 10 (4.9 %) |
| 6. | František David | 5. náhradník | — | 10 (4.9 %) |
| 7. | Martina Losová | 6. náhradník | — | 14 (6.86 %) |
| 8. | Jan Kachyňa | 7. náhradník | — | 14 (6.86 %) |
| 9. | Ludvík Filgas | 8. náhradník | — | 17 (8.33 %) |
Za rozvoj obce 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Hendrych | 1. náhradník | — ↓1 | 34 (16.66 %) |
| 2. | Rudolf Palička | 2. náhradník | — ↓1 | 17 (8.33 %) |
| 3. | Petr Bednarski | 3. náhradník | — ↓1 | 21 (10.29 %) |
| 4. | Jiří Sloup | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 52 (25.49 %) |
| 5. | Jaroslava Švecová | 4. náhradník | — | 24 (11.76 %) |
| 6. | Jarmila Kuběnová | 5. náhradník | — | 18 (8.82 %) |
| 7. | Marek Nitsche | 6. náhradník | — | 16 (7.84 %) |
| 8. | Marcel Brož | 7. náhradník | — | 9 (4.41 %) |
| 9. | Antonín Boško | 8. náhradník | — | 13 (6.37 %) |
BUDOUCNOST NAŠÍ OBCE 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bronislav Grigoriadis | 1. náhradník | — ↓1 | 37 (21.76 %) |
| 2. | Milena Kamená | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 57 (33.52 %) |
| 3. | Georgis Avramidis | 2. náhradník | — | 8 (4.7 %) |
| 4. | Blanka Hřebačková | 3. náhradník | — | 7 (4.11 %) |
| 5. | Vladimír Slovák | 4. náhradník | — | 19 (11.17 %) |
| 6. | Zdenek Matoušek | 5. náhradník | — | 10 (5.88 %) |
| 7. | Daniel Franke | 6. náhradník | — | 15 (8.82 %) |
| 8. | Erik Zbojek | 7. náhradník | — | 5 (2.94 %) |
| 9. | Soňa Trnčáková | 8. náhradník | — | 12 (7.05 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeňka Herzigová | Zvolen(a) | 1. | 49 (34.5 %) |
| 2. | Alena Máčalová | 2. náhradník | — ↓1 | 14 (9.85 %) |
| 3. | Radim Kozub | 3. náhradník | — ↓1 | 13 (9.15 %) |
| 4. | Jan Herzig | 1. náhradník | — ↑2 | 19 (13.38 %) |
| 5. | Viliam Toth | 4. náhradník | — | 10 (7.04 %) |
| 6. | Marie Nitscheová | 5. náhradník | — | 12 (8.45 %) |
| 7. | Radek Toth | 6. náhradník | — | 9 (6.33 %) |
| 8. | Patricie Zaworová | 7. náhradník | — | 7 (4.92 %) |
| 9. | Eva Kachyňová | 8. náhradník | — | 9 (6.33 %) |
PRO LEPŠÍ OBEC 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jarmila Frankeová | Nezvolen(a) | — | 32 (47.76 %) |
| 2. | Marie Bošková | Nezvolen(a) | — | 20 (29.85 %) |
| 3. | Miroslav Popelka | Nezvolen(a) | — | 2 (2.98 %) |
| 4. | David Ponížil | Nezvolen(a) | — | 3 (4.47 %) |
| 5. | Martin Hřebačka | Nezvolen(a) | — | 3 (4.47 %) |
| 6. | Robert Franke | Nezvolen(a) | — | 3 (4.47 %) |
| 7. | Tomáš Vasaráb | Nezvolen(a) | — | 2 (2.98 %) |
| 8. | Veronika Semelová | Nezvolen(a) | — | 1 (1.49 %) |
| 9. | Monika Šomanová | Nezvolen(a) | — | 1 (1.49 %) |