Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Klučov
20. 10. 2006
Hlasovalo 421 z 691 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 2 listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
SNK - čtyř obcí 10 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Cinegr | Zvolen(a) | 1. | 231 (6.68 %) |
| 2. | Jiří Zoubek | Zvolen(a) | 2. | 230 (6.66 %) |
| 3. | Jiří Miklín | Zvolen(a) | 3. | 237 (6.86 %) |
| 4. | Stanislav Čechrák | Zvolen(a) | 4. | 243 (7.03 %) |
| 5. | Jiří Maršálek | Zvolen(a) | 5. | 229 (6.63 %) |
| 6. | Monika Doskočilová | Zvolen(a) | 6. | 237 (6.86 %) |
| 7. | Václav Musil | Zvolen(a) | 7. | 225 (6.51 %) |
| 8. | Miloslav Fišar | Zvolen(a) | 8. | 235 (6.8 %) |
| 9. | Zdeněk Štangl | Zvolen(a) | 9. | 225 (6.51 %) |
| 10. | Alena Slámová | Zvolen(a) | 10. | 221 (6.4 %) |
| 11. | Karel Jelínek | 1. náhradník | — | 234 (6.77 %) |
| 12. | Jan Průša | 2. náhradník | — | 235 (6.8 %) |
| 13. | Antonín Patera | 3. náhradník | — | 230 (6.66 %) |
| 14. | Jitka Tučková | 4. náhradník | — | 218 (6.31 %) |
| 15. | Vlasta Chlumská | 5. náhradník | — | 223 (6.45 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Adéla Talacková | Zvolen(a) | 1. | 135 (8.12 %) |
| 2. | Pavel Schneider | Zvolen(a) | 5. ↓3 | 112 (6.73 %) |
| 3. | Alena Řípová | 1. náhradník | — ↓3 | 102 (6.13 %) |
| 4. | Josef Zumr | 2. náhradník | — ↓3 | 107 (6.43 %) |
| 5. | Zdeněk Lambert | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 122 (7.34 %) |
| 6. | Roman Syxta | 3. náhradník | — ↓2 | 107 (6.43 %) |
| 7. | Zdeněk Bőhm | 4. náhradník | — ↓2 | 114 (6.85 %) |
| 8. | Stanislav Kosík | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 127 (7.64 %) |
| 9. | Oldřich Socha | Zvolen(a) | 2. ↑7 | 131 (7.88 %) |
| 10. | Josef Svoboda | 5. náhradník | — | 100 (6.01 %) |
| 11. | Ladislav Podolák | 6. náhradník | — | 105 (6.31 %) |
| 12. | Josef Hausdorf | 7. náhradník | — | 96 (5.77 %) |
| 13. | Jan Vnuk | 8. náhradník | — | 112 (6.73 %) |
| 14. | Věra Davídková | 9. náhradník | — | 93 (5.59 %) |
| 15. | Miroslav Vycpálek | 10. náhradník | — | 99 (5.95 %) |