Volební období 2010 – 2011
Výsledky komunálních voleb obce Karlova Studánka
15. 10. 2010
Hlasovalo 188 z 214 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 9 listin
9 mandátů · 5 zvolených listin
9 mandátů · 5 zvolených listin
- Sdružení nezávislých kandidátů - Spokojení občané I
- Sdružení Prosperita Karlovy Studánky o.s.
- Pro rozvoj Karlovy Studánky
- Česká strana sociálně demokratická
- SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCE
- Sdružení nezávislých kandidátů - SPOKOJENÍ OBČANÉ II.
- Občanské sdružení "Pro občany Karlovy Studánky"
- Sdružení nezávislých kandidátů - NEZÁVISLÍ
- Sdružení žen obce Karlova Studánka
Sdružení nezávislých kandidátů - Spokojení občané I 4 mandáty · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radka Chudová | Zvolen(a) | 1. | 69 (12.89 %) |
| 2. | Pavla Skrutková | Zvolen(a) | 2. | 66 (12.33 %) |
| 3. | Yvona Sotolářová | Zvolen(a) | 3. | 62 (11.58 %) |
| 4. | Luboš Novák | Zvolen(a) | 4. | 58 (10.84 %) |
| 5. | Martin Hamrlík | 1. náhradník | — | 58 (10.84 %) |
| 6. | Radek Peňáz | 2. náhradník | — | 58 (10.84 %) |
| 7. | Jana Korheľová | 3. náhradník | — | 57 (10.65 %) |
| 8. | Petra Křenková | 4. náhradník | — | 55 (10.28 %) |
| 9. | Ruth Višnyiová | 5. náhradník | — | 52 (9.71 %) |
Sdružení Prosperita Karlovy Studánky o.s. 2 mandáty · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Klásek | Zvolen(a) | 1. | 37 (11.38 %) |
| 2. | Ludvík Zifčák | Zvolen(a) | 2. | 36 (11.07 %) |
| 3. | Ludvík Zifčák | 1. náhradník | — | 36 (11.07 %) |
| 4. | Vlasta Zwienerová | 2. náhradník | — | 36 (11.07 %) |
| 5. | Lukáš Zifčák | 3. náhradník | — | 36 (11.07 %) |
| 6. | Milena Zachová | 4. náhradník | — | 36 (11.07 %) |
| 7. | Pavel Soušek | 5. náhradník | — | 36 (11.07 %) |
| 8. | Soňa Tichá | 6. náhradník | — | 36 (11.07 %) |
| 9. | Jaroslav Boháč | 7. náhradník | — | 36 (11.07 %) |
Pro rozvoj Karlovy Studánky 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Vrabec | Zvolen(a) | 1. | 25 (11.46 %) |
| 2. | Roman Reichl | 1. náhradník | — | 25 (11.46 %) |
| 3. | Antonín Dostál | 2. náhradník | — | 24 (11 %) |
| 4. | Ludvík Janíček | 3. náhradník | — | 24 (11 %) |
| 5. | Apolonie Šamajová | 4. náhradník | — | 24 (11 %) |
| 6. | Květoslava Vojtanovská | 5. náhradník | — | 24 (11 %) |
| 7. | Anna Marvanová | 6. náhradník | — | 24 (11 %) |
| 8. | Anna Pavlů | 7. náhradník | — | 24 (11 %) |
| 9. | Dana Waldová | 8. náhradník | — | 24 (11 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jarmila Rohelová | Zvolen(a) | 1. | 23 (12.99 %) |
| 2. | Jaromír Hegr | 1. náhradník | — | 20 (11.29 %) |
| 3. | Patrik Rohel | 2. náhradník | — | 20 (11.29 %) |
| 4. | Jana Došková | 3. náhradník | — | 20 (11.29 %) |
| 5. | Jiří Ochotský | 4. náhradník | — | 19 (10.73 %) |
| 6. | Kateřina Dvořáková | 5. náhradník | — | 19 (10.73 %) |
| 7. | Ota Bóuzek | 6. náhradník | — | 19 (10.73 %) |
| 8. | Miloslav Stibor | 7. náhradník | — | 18 (10.16 %) |
| 9. | Ferdinand Cupák | 8. náhradník | — | 19 (10.73 %) |
SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCE 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Chuda | Zvolen(a) | 1. | 22 (13.92 %) |
| 2. | Tomáš Němec | 2. náhradník | — ↓1 | 19 (12.02 %) |
| 3. | Michal Macek | 3. náhradník | — ↓1 | 16 (10.12 %) |
| 4. | Pavel Patterman | 1. náhradník | — ↑2 | 22 (13.92 %) |
| 5. | Tomáš Hegr | 4. náhradník | — | 15 (9.49 %) |
| 6. | Jiří Dvořák | 5. náhradník | — | 17 (10.75 %) |
| 7. | Luděk Janíček | 6. náhradník | — | 15 (9.49 %) |
| 8. | Tomáš Minarčík | 7. náhradník | — | 18 (11.39 %) |
| 9. | Jaroslav Macek | 8. náhradník | — | 14 (8.86 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - SPOKOJENÍ OBČANÉ II. 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luděk Jurajda | Nezvolen(a) | — | 17 (13.49 %) |
| 2. | Lumír Válek | Nezvolen(a) | — | 15 (11.9 %) |
| 3. | František Křenek | Nezvolen(a) | — | 14 (11.11 %) |
| 4. | Josef Obelcz | Nezvolen(a) | — | 16 (12.69 %) |
| 5. | Vlasta Pavelková | Nezvolen(a) | — | 15 (11.9 %) |
| 6. | Vít Jurajda | Nezvolen(a) | — | 14 (11.11 %) |
| 7. | Michal Javůrek | Nezvolen(a) | — | 13 (10.31 %) |
| 8. | Jakub Pavelka | Nezvolen(a) | — | 11 (8.73 %) |
| 9. | Ivana Válková | Nezvolen(a) | — | 11 (8.73 %) |
Občanské sdružení "Pro občany Karlovy Studánky" 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Bartoněk | Nezvolen(a) | — | 7 (11.29 %) |
| 2. | Josef Seifert | Nezvolen(a) | — | 8 (12.9 %) |
| 3. | Rudolf Cyprich | Nezvolen(a) | — | 7 (11.29 %) |
| 4. | Robert Sivulka | Nezvolen(a) | — | 7 (11.29 %) |
| 5. | Helena Cigánková | Nezvolen(a) | — | 7 (11.29 %) |
| 6. | Josef Seifert | Nezvolen(a) | — | 7 (11.29 %) |
| 7. | Jana Sivulková | Nezvolen(a) | — | 7 (11.29 %) |
| 8. | Zdena Cyprichová | Nezvolen(a) | — | 7 (11.29 %) |
| 9. | Rostislav Tománek | Nezvolen(a) | — | 5 (8.06 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - NEZÁVISLÍ 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Rohel | Nezvolen(a) | — | 5 (13.15 %) |
| 2. | Vladimír Hlobil st. | Nezvolen(a) | — | 4 (10.52 %) |
| 3. | Zdeněk Rohel | Nezvolen(a) | — | 4 (10.52 %) |
| 4. | Petr Bačík | Nezvolen(a) | — | 4 (10.52 %) |
| 5. | Emilie Albrechtová | Nezvolen(a) | — | 4 (10.52 %) |
| 6. | Lucie Rohelová | Nezvolen(a) | — | 4 (10.52 %) |
| 7. | Vladimír Hlobil | Nezvolen(a) | — | 4 (10.52 %) |
| 8. | Růžena Koněrzová | Nezvolen(a) | — | 5 (13.15 %) |
| 9. | Libuše Chodilová | Nezvolen(a) | — | 4 (10.52 %) |
Sdružení žen obce Karlova Studánka 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Danuta Riedlová | Nezvolen(a) | — | 3 (12.5 %) |
| 2. | Jolana Burgetová | Nezvolen(a) | — | 3 (12.5 %) |
| 3. | Markéta Nováková | Nezvolen(a) | — | 2 (8.33 %) |
| 4. | Lucie Coufalová | Nezvolen(a) | — | 2 (8.33 %) |
| 5. | Iva Tejnská | Nezvolen(a) | — | 5 (20.83 %) |
| 6. | Libuše Kinčeková | Nezvolen(a) | — | 5 (20.83 %) |
| 7. | Gabriela Roxerová | Nezvolen(a) | — | 2 (8.33 %) |
| 8. | Marie Zwienerová | Nezvolen(a) | — | 2 (8.33 %) |
| 9. | Anna Holasová | Nezvolen(a) | — | 0 |