Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Karlova Studánka
20. 10. 2006
Hlasovalo 152 z 180 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 10 listin
9 mandátů · 8 zvolených listin
9 mandátů · 8 zvolených listin
- Sdružení nezávislých kandidátů Pro občany Karlové Studánky
- Sdružení nezávislých kandidátů - Sdružení občanů
- Sdružení nezávislých kandidátů I.
- Pro rozvoj Karlovy Studánky
- SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČU OBCE
- Pro občany a hosty Karlovy Studánky
- Česká strana sociálně demokratická
- Pro spolupráci obce a lázní Karlova Studánka
- Za obnovu a rozvoj Karlovy Studánky
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
Sdružení nezávislých kandidátů Pro občany Karlové Studánky 2 mandáty · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Bartoněk | Zvolen(a) | 1. | 38 (16.88 %) |
| 2. | Josef Seifert | Zvolen(a) | 2. | 33 (14.66 %) |
| 3. | Zdenek Rohel | 1. náhradník | — | 23 (10.22 %) |
| 4. | Tomáš Němec | 2. náhradník | — | 23 (10.22 %) |
| 5. | Jana Seifertová | 3. náhradník | — | 22 (9.77 %) |
| 6. | Robert Sivulka | 4. náhradník | — | 23 (10.22 %) |
| 7. | Zdenek Rohel | 5. náhradník | — | 22 (9.77 %) |
| 8. | Lucie Rohelová | 6. náhradník | — | 21 (9.33 %) |
| 9. | Josef Seifert | 7. náhradník | — | 20 (8.88 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Sdružení občanů 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Patterman | Zvolen(a) | 1. | 57 (31.84 %) |
| 2. | Radek Peňáz | 1. náhradník | — | 30 (16.75 %) |
| 3. | Jaroslav Minarčík | 3. náhradník | — ↓1 | 17 (9.49 %) |
| 4. | Ivana Pattermanová | 2. náhradník | — ↑1 | 25 (13.96 %) |
| 5. | Yvona Sotolářová | 4. náhradník | — | 16 (8.93 %) |
| 6. | Petr Bačík | 5. náhradník | — | 11 (6.14 %) |
| 7. | Martin Hamrlík | 6. náhradník | — | 14 (7.82 %) |
| 8. | Ferdinand Cupák | 7. náhradník | — | 5 (2.79 %) |
| 9. | Alena Bouzková | 8. náhradník | — | 4 (2.23 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů I. 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luděk Jurajda | 2. náhradník | — ↓2 | 22 (12.42 %) |
| 2. | Luboš Novák | 1. náhradník | — | 31 (17.51 %) |
| 3. | Andrea Adamová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 37 (20.9 %) |
| 4. | Vlasta Pavelková | 3. náhradník | — | 18 (10.16 %) |
| 5. | Milan Vojtanovský | 4. náhradník | — | 15 (8.47 %) |
| 6. | Lumír Válek | 5. náhradník | — | 15 (8.47 %) |
| 7. | Šárka Vojtanovská | 6. náhradník | — | 12 (6.77 %) |
| 8. | Josef Obelcz | 7. náhradník | — | 16 (9.03 %) |
| 9. | Jaroslav Tejnský | 8. náhradník | — | 11 (6.21 %) |
Pro rozvoj Karlovy Studánky 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Vrabec | Zvolen(a) | 1. | 26 (17.8 %) |
| 2. | Antonín Dostál | 2. náhradník | — ↓1 | 16 (10.95 %) |
| 3. | Ludvík Janíček | 3. náhradník | — ↓1 | 14 (9.58 %) |
| 4. | Hana Macková | 1. náhradník | — ↑2 | 23 (15.75 %) |
| 5. | Jolana Burgetová | 4. náhradník | — | 16 (10.95 %) |
| 6. | Renata Cyprichová | 5. náhradník | — | 13 (8.9 %) |
| 7. | Pavlína Strnadelová | 6. náhradník | — | 14 (9.58 %) |
| 8. | Soňa Tichá | 7. náhradník | — | 12 (8.21 %) |
| 9. | Apolonie Šamajová | 8. náhradník | — | 12 (8.21 %) |
SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČU OBCE 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Chuda | Zvolen(a) | 1. | 41 (33.88 %) |
| 2. | Michal Macek | 2. náhradník | — ↓1 | 15 (12.39 %) |
| 3. | Ondřej Chalupa | 1. náhradník | — ↑1 | 27 (22.31 %) |
| 4. | Luděk Janíček | 3. náhradník | — | 11 (9.09 %) |
| 5. | Tomáš Hegr | 4. náhradník | — | 13 (10.74 %) |
| 6. | Tomáš Minarčík | 5. náhradník | — | 8 (6.61 %) |
| 7. | Jaroslav Macek | 6. náhradník | — | 3 (2.47 %) |
| 8. | Lukáš Novák | 7. náhradník | — | 1 (0.82 %) |
| 9. | Rudolf Cyprich | 8. náhradník | — | 2 (1.65 %) |
Pro občany a hosty Karlovy Studánky 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivana Válková | 2. náhradník | — ↓2 | 13 (11.11 %) |
| 2. | Roman Reichl | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 18 (15.38 %) |
| 3. | Jan Cyprich | 1. náhradník | — ↑1 | 15 (12.82 %) |
| 4. | Emilie Albrechtová | 3. náhradník | — | 12 (10.25 %) |
| 5. | Miroslav Petrnoušek | 4. náhradník | — | 12 (10.25 %) |
| 6. | Růžena Koněrzová | 5. náhradník | — | 14 (11.96 %) |
| 7. | Gabriela Roxerová | 6. náhradník | — | 11 (9.4 %) |
| 8. | Anna Holasová | 7. náhradník | — | 11 (9.4 %) |
| 9. | Hana Gondeková | 8. náhradník | — | 11 (9.4 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Dvořák | Zvolen(a) | 1. | 58 (51.78 %) |
| 2. | Jana Došková | 1. náhradník | — | 9 (8.03 %) |
| 3. | Jaromír Hegr | 2. náhradník | — | 12 (10.71 %) |
| 4. | Miloslav Stibor | 3. náhradník | — | 8 (7.14 %) |
| 5. | Ludmila Stiborová | 4. náhradník | — | 0 (0 %) |
| 6. | Patrik Rohel | 5. náhradník | — | 4 (3.57 %) |
| 7. | Hana Peňázová | 6. náhradník | — | 6 (5.35 %) |
| 8. | Jana Hamrlíková | 7. náhradník | — | 13 (11.6 %) |
| 9. | Kateřina Dvořáková | 8. náhradník | — | 2 (1.78 %) |
Pro spolupráci obce a lázní Karlova Studánka 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Danuta Riedlová | Zvolen(a) | 1. | 20 (21.73 %) |
| 2. | Jarmila Rohelová | 3. náhradník | — ↓2 | 8 (8.69 %) |
| 3. | Jarmila Rakusová | 1. náhradník | — ↑1 | 18 (19.56 %) |
| 4. | Iva Tejnská | 4. náhradník | — ↓1 | 8 (8.69 %) |
| 5. | Jan Coufal | 5. náhradník | — ↓1 | 6 (6.52 %) |
| 6. | Jarka Hegrová | 2. náhradník | — ↑3 | 12 (13.04 %) |
| 7. | Pavla Bačíková | 6. náhradník | — | 8 (8.69 %) |
| 8. | Anna Marvanová | 7. náhradník | — | 5 (5.43 %) |
| 9. | Kamil Buček | 8. náhradník | — | 7 (7.6 %) |
Za obnovu a rozvoj Karlovy Studánky 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Dvořák | Nezvolen(a) | — | 27 (34.17 %) |
| 2. | David Pravda | Nezvolen(a) | — | 5 (6.32 %) |
| 3. | Jana Jansová | Nezvolen(a) | — | 7 (8.86 %) |
| 4. | Helena Cigánková | Nezvolen(a) | — | 5 (6.32 %) |
| 5. | Ota Bouzek | Nezvolen(a) | — | 17 (21.51 %) |
| 6. | Jarmila Minarčíková | Nezvolen(a) | — | 5 (6.32 %) |
| 7. | Miroslav Došek | Nezvolen(a) | — | 8 (10.12 %) |
| 8. | Libuše Kinčeková | Nezvolen(a) | — | 5 (6.32 %) |
| 9. | Libuše Chodilová | Nezvolen(a) | — | 0 |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavla Skrutková | Nezvolen(a) | — | 51 (65.38 %) |
| 2. | Ruth Višnyiová | Nezvolen(a) | — | 16 (20.51 %) |
| 3. | Eva Bernátková | Nezvolen(a) | — | 4 (5.12 %) |
| 4. | Markéta Nováková | Nezvolen(a) | — | 0 |
| 5. | Jiří Skrutek | Nezvolen(a) | — | 5 (6.41 %) |
| 6. | Božena Petrnoušková | Nezvolen(a) | — | 0 |
| 7. | Daniela Slováčková | Nezvolen(a) | — | 1 (1.28 %) |
| 8. | Zdenka Vargová | Nezvolen(a) | — | 0 |
| 9. | Ludmila Bernátková | Nezvolen(a) | — | 1 (1.28 %) |