Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Kamenice nad Lipou
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 436 z 3 188 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů Kamenice - Vaše volba 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivan Pfaur | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 516 (8.73 %) |
| 2. | Pavel Hlaváček | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 640 (10.83 %) |
| 3. | Zdeněk Velíšek | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 532 (9 %) |
| 4. | Pavel Zahradník | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 404 (6.83 %) |
| 5. | Jaroslav Smutný | 1. náhradník | — ↓1 | 427 (7.22 %) |
| 6. | Iva Jeníčková | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 443 (7.49 %) |
| 7. | Luboš Novák | 2. náhradník | — | 376 (6.36 %) |
| 8. | Miroslava Hanusová | 3. náhradník | — | 384 (6.5 %) |
| 9. | Leoš Zhorný | 4. náhradník | — | 432 (7.31 %) |
| 10. | František Kubů | 5. náhradník | — | 339 (5.73 %) |
| 11. | Zdeněk Bumba | 6. náhradník | — | 253 (4.28 %) |
| 12. | Miroslav Votápek | 7. náhradník | — | 385 (6.51 %) |
| 13. | Václav Rychtařík | 8. náhradník | — | 310 (5.24 %) |
| 14. | Petr Chlup | 9. náhradník | — | 261 (4.41 %) |
| 15. | Dita Urbanová | 10. náhradník | — | 205 (3.47 %) |
Česká strana sociálně demokratická 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaromír Pařík | Zvolen(a) | 1. | 597 (11.61 %) |
| 2. | Jaroslav Houser | Zvolen(a) | 2. | 597 (11.61 %) |
| 3. | Milan Běle | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 460 (8.94 %) |
| 4. | Pavel Šindelář | 1. náhradník | — ↓1 | 351 (6.82 %) |
| 5. | Eva Prouzová | 2. náhradník | — ↓1 | 331 (6.43 %) |
| 6. | Luboš Širůček | 3. náhradník | — ↓1 | 317 (6.16 %) |
| 7. | Pavel Zedník | 4. náhradník | — ↓1 | 358 (6.96 %) |
| 8. | Miroslav Nováček | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 471 (9.16 %) |
| 9. | Miroslava Pucandlová | 5. náhradník | — | 249 (4.84 %) |
| 10. | Karel Nováček | 6. náhradník | — | 356 (6.92 %) |
| 11. | Pavel Kubíska | 7. náhradník | — | 229 (4.45 %) |
| 12. | Miroslav Klapp | 8. náhradník | — | 230 (4.47 %) |
| 13. | Bohuslav Šimeček | 9. náhradník | — | 231 (4.49 %) |
| 14. | Věra Pekařová | 10. náhradník | — | 171 (3.32 %) |
| 15. | Pavel Buzek | 11. náhradník | — | 192 (3.73 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Semorád | Zvolen(a) | 1. | 424 (14.87 %) |
| 2. | Zdeněk Štefl | 1. náhradník | — ↓1 | 235 (8.24 %) |
| 3. | Jan Zedníček | 2. náhradník | — ↓1 | 230 (8.07 %) |
| 4. | Luďka Houserová | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 268 (9.4 %) |
| 5. | Vítězslav Semorád | 3. náhradník | — | 225 (7.89 %) |
| 6. | Josef Gottlieb | 4. náhradník | — | 165 (5.78 %) |
| 7. | František Hron | 5. náhradník | — | 151 (5.29 %) |
| 8. | Luděk Pána | 6. náhradník | — | 166 (5.82 %) |
| 9. | Božík Macek | 7. náhradník | — | 178 (6.24 %) |
| 10. | Vlasta Kolářová | 8. náhradník | — | 132 (4.63 %) |
| 11. | Květoslava Poslušná | 9. náhradník | — | 161 (5.64 %) |
| 12. | Vladimír Kouřil | 10. náhradník | — | 125 (4.38 %) |
| 13. | Božena Lebdušková | 11. náhradník | — | 118 (4.14 %) |
| 14. | Vincenc Veselý | 12. náhradník | — | 127 (4.45 %) |
| 15. | Pavel Marek | 13. náhradník | — | 145 (5.08 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Vyšší princip 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Daniel Chrpa | 2. náhradník | — ↓3 | 220 (7.8 %) |
| 2. | Jan Vyhnálek | 3. náhradník | — ↓3 | 201 (7.12 %) |
| 3. | Filip Liška | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 229 (8.12 %) |
| 4. | Pavla Vyhnálková | 4. náhradník | — ↓2 | 183 (6.48 %) |
| 5. | Josef Mezera | 5. náhradník | — ↓2 | 162 (5.74 %) |
| 6. | Edita Olišarová | 6. náhradník | — ↓2 | 130 (4.6 %) |
| 7. | Markéta Vyhnálková | 7. náhradník | — ↓2 | 205 (7.26 %) |
| 8. | Jan Kubín | 1. náhradník | — ↑5 | 224 (7.94 %) |
| 9. | Dagmar Chrpová | 8. náhradník | — ↓1 | 189 (6.7 %) |
| 10. | Zdeněk Král | 9. náhradník | — ↓1 | 172 (6.09 %) |
| 11. | Stanislav Dobal | 10. náhradník | — ↓1 | 204 (7.23 %) |
| 12. | Radka Tušilová | 11. náhradník | — ↓1 | 134 (4.75 %) |
| 13. | Luboš Pařil | Zvolen(a) | 1. ↑12 | 246 (8.72 %) |
| 14. | Simona Veselá | 12. náhradník | — | 140 (4.96 %) |
| 15. | Hana Holická | 13. náhradník | — | 181 (6.41 %) |
Občanská demokratická strana 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Beránek | 1. náhradník | — ↓2 | 206 (9.72 %) |
| 2. | Jaroslav Hájek | 5. náhradník | — ↓5 | 83 (3.91 %) |
| 3. | Vladimír Dobal | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 221 (10.42 %) |
| 4. | Josef Švarc | 6. náhradník | — ↓4 | 154 (7.26 %) |
| 5. | Robert Fripp | 7. náhradník | — ↓4 | 118 (5.56 %) |
| 6. | Josef Tolkner | 4. náhradník | — | 157 (7.4 %) |
| 7. | Václav Spěváček | Zvolen(a) | 2. ↑5 | 209 (9.86 %) |
| 8. | Petr Kastner | 8. náhradník | — ↓2 | 98 (4.62 %) |
| 9. | Jan Strašík | 3. náhradník | — ↑4 | 187 (8.82 %) |
| 10. | David Macháček | 9. náhradník | — ↓1 | 97 (4.57 %) |
| 11. | Antonín Kolář | 10. náhradník | — ↓1 | 77 (3.63 %) |
| 12. | Robert Kožiak | 11. náhradník | — ↓1 | 86 (4.05 %) |
| 13. | Monika Velíšková | 2. náhradník | — ↑9 | 199 (9.39 %) |
| 14. | Jan Smrčka | 12. náhradník | — | 134 (6.32 %) |
| 15. | Petr Vacík | 13. náhradník | — | 93 (4.38 %) |
Martina Najfusová, nezávislý kandidát 0 mandátů · 1 kandidát
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martina Najfusová | Nezvolen(a) | — | 187 (100 %) |