Zastupko
Kamenice nad Lipou

Volební období 2006 – 2010

Výsledky komunálních voleb města Kamenice nad Lipou

20. 10. 2006

Volební účast 44,47 %

Hlasovalo 1 487 z 3 344 zapsaných voličů.

Kandidátů
72
Mandátů
15
Kandidátních listin
5
Zvolených listin
5

Přehled listin

Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
Jak se rozdělují mandáty a podle čeho jsou lidé zvoleni
  1. Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
  2. Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
  3. Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
  4. Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.

Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.

Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).

Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin

SNK Evropští demokraté 4 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Ivan Pfaur Zvolen(a) 1. 689 (12.42 %)
2. Pavel Zahradník Zvolen(a) 4. ↓2 464 (8.36 %)
3. Pavel Hlaváček Zvolen(a) 2. ↑1 601 (10.83 %)
4. Zdeněk Velíšek Zvolen(a) 3. ↑1 486 (8.76 %)
5. Iva Jeníčková 2. náhradník — ↓1 359 (6.47 %)
6. Jaroslav Smutný 1. náhradník — ↑1 416 (7.5 %)
7. František Kubů 3. náhradník — 288 (5.19 %)
8. Leoš Zhorný 4. náhradník — 400 (7.21 %)
9. Miroslava Hanusová 5. náhradník — 286 (5.15 %)
10. Josef Davídek 6. náhradník — 253 (4.56 %)
11. Miroslav Votápek 7. náhradník — 345 (6.22 %)
12. Pavel Sadílek 8. náhradník — 280 (5.04 %)
13. Jaroslava Chlupáčová 9. náhradník — 209 (3.76 %)
14. Olga Krejčová 10. náhradník — 204 (3.67 %)
15. Marie Zbudilová 11. náhradník — 266 (4.79 %)

Komunistická strana Čech a Moravy 3 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Zdeněk Semorád Zvolen(a) 1. 560 (12.35 %)
2. Zdeněk Štefl Zvolen(a) 3. ↓1 386 (8.51 %)
3. Luďka Houserová Zvolen(a) 2. ↑1 407 (8.98 %)
4. Luděk Pána 1. náhradník — 294 (6.48 %)
5. Jaroslav Škoda 2. náhradník — 303 (6.68 %)
6. Květoslava Poslušná 3. náhradník — 284 (6.26 %)
7. Rudolf Dragoun 4. náhradník — 256 (5.64 %)
8. Vladimír Kouřil 5. náhradník — 242 (5.33 %)
9. Marie Vránová 6. náhradník — 264 (5.82 %)
10. Pavel Marek 7. náhradník — 285 (6.28 %)
11. Ivana Zedníčková 8. náhradník — 251 (5.53 %)
12. Vincenc Veselý 9. náhradník — 264 (5.82 %)
13. Božík Macek 10. náhradník — 295 (6.5 %)
14. Antonín Pechek 11. náhradník — 242 (5.33 %)
15. Božena Lebdušková 12. náhradník — 199 (4.39 %)

Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Karel Beránek Zvolen(a) 1. 452 (10.49 %)
2. Petr Otáhal 2. náhradník — ↓3 280 (6.5 %)
3. Josef Švarc 1. náhradník — ↓1 338 (7.85 %)
4. Věra Zámečníková Zvolen(a) 2. ↑2 420 (9.75 %)
5. Miloš Fohl 3. náhradník — ↓1 276 (6.41 %)
6. Jiří Verner 4. náhradník — ↓1 264 (6.13 %)
7. Alena Stachová 5. náhradník — ↓1 303 (7.03 %)
8. Vladimír Dobal Zvolen(a) 3. ↑5 360 (8.36 %)
9. František Hamrozi 6. náhradník — 254 (5.9 %)
10. Stanislav Malý 7. náhradník — 225 (5.22 %)
11. Jaromír Bartoška 8. náhradník — 191 (4.43 %)
12. Jan Hadrava 9. náhradník — 230 (5.34 %)
13. Jana Fárová 10. náhradník — 232 (5.38 %)
14. Michal Novák 11. náhradník — 226 (5.24 %)
15. Růžena Čadková 12. náhradník — 254 (5.9 %)

Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 12 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Ivan Černý 3. náhradník — ↓5 209 (6.06 %)
2. Jaromír Pařík Zvolen(a) 2. 452 (13.11 %)
3. Milan Běle Zvolen(a) 3. 422 (12.24 %)
4. Pavel Šiška 4. náhradník — ↓3 235 (6.81 %)
5. Pavel Šindelář 1. náhradník — ↑1 324 (9.39 %)
6. Karel Nováček Zvolen(a) 1. ↑5 455 (13.19 %)
7. Bohuslav Šimeček 2. náhradník — ↑2 317 (9.19 %)
8. Věra Pekařová 5. náhradník — 187 (5.42 %)
9. Jaroslav Kouba 6. náhradník — 192 (5.57 %)
10. Zdeněk Vacík 7. náhradník — 267 (7.74 %)
11. Pavel Buzek 8. náhradník — 196 (5.68 %)
12. Jiří Rataj 9. náhradník — 191 (5.54 %)

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Petr Zedníček Zvolen(a) 2. ↓1 363 (15.36 %)
2. Jan Šimák 1. náhradník — ↓1 230 (9.73 %)
3. Miroslav Nový 3. náhradník — ↓2 125 (5.29 %)
4. Jiří Neužil 4. náhradník — ↓2 133 (5.63 %)
5. Luboš Šiman 2. náhradník — ↑1 192 (8.12 %)
6. František Pikal 5. náhradník — ↓1 96 (4.06 %)
7. Hana Jirková 6. náhradník — ↓1 132 (5.58 %)
8. Jaroslava Laňková Zvolen(a) 1. ↑7 402 (17.01 %)
9. Lenka Salvová 7. náhradník — 107 (4.53 %)
10. Vladimír Zuzák 8. náhradník — 119 (5.03 %)
11. Jaroslava Měkutová 9. náhradník — 74 (3.13 %)
12. Marie Chytrová 10. náhradník — 96 (4.06 %)
13. Hana Kubů 11. náhradník — 125 (5.29 %)
14. Jaroslava Kolářová 12. náhradník — 88 (3.72 %)
15. Iveta Kedeřábková 13. náhradník — 80 (3.38 %)