Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Jeseník nad Odrou
10. 10. 2014
Hlasovalo 823 z 1 584 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů Venkov 2014 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Machýček | Zvolen(a) | 1. | 599 (11.14 %) |
| 2. | Adam Románek | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 418 (7.77 %) |
| 3. | Petr Fusek | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 406 (7.55 %) |
| 4. | Miroslav Jurčák | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 433 (8.05 %) |
| 5. | Daniel Glogar | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 375 (6.97 %) |
| 6. | Ivo Dostál | Zvolen(a) | 7. ↓1 | 335 (6.23 %) |
| 7. | Alois Pešák | Zvolen(a) | 4. ↑3 | 412 (7.66 %) |
| 8. | Karel Sládeček | Zvolen(a) | 8. | 348 (6.47 %) |
| 9. | Jana Bartoňová | 1. náhradník | — | 357 (6.63 %) |
| 10. | Pavel Nasswetter | 2. náhradník | — | 330 (6.13 %) |
| 11. | Tomáš Míček | 3. náhradník | — | 330 (6.13 %) |
| 12. | Alena Rusková | 4. náhradník | — | 258 (4.79 %) |
| 13. | Petr Matula | 5. náhradník | — | 266 (4.94 %) |
| 14. | Petr Šnajdárek | 6. náhradník | — | 289 (5.37 %) |
| 15. | Pavel Kolář | 7. náhradník | — | 221 (4.11 %) |
JESENIČTÍ NEZÁVISLÍ 2014 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Libor Macháč | Zvolen(a) | 1. | 313 (13.8 %) |
| 2. | Ladislav Segeťa | Zvolen(a) | 2. | 208 (9.17 %) |
| 3. | Vlastimil Machula | 2. náhradník | — ↓2 | 180 (7.93 %) |
| 4. | Taťána Staňková | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 201 (8.86 %) |
| 5. | Radek Zicháček | 1. náhradník | — ↑1 | 201 (8.86 %) |
| 6. | Tomáš Sládeček | 3. náhradník | — | 178 (7.84 %) |
| 7. | Libor Novotný | 4. náhradník | — | 129 (5.68 %) |
| 8. | Vratislav Gazda | 5. náhradník | — | 93 (4.1 %) |
| 9. | Libor Václavík | 6. náhradník | — | 132 (5.82 %) |
| 10. | Vladimír Štec | 7. náhradník | — | 72 (3.17 %) |
| 11. | Pavel Bőhm | 8. náhradník | — | 86 (3.79 %) |
| 12. | Pavel Dorazil | 9. náhradník | — | 159 (7.01 %) |
| 13. | Roman Prokl | 10. náhradník | — | 135 (5.95 %) |
| 14. | Jiří Kachel | 11. náhradník | — | 108 (4.76 %) |
| 15. | Jaroslav Langer | 12. náhradník | — | 73 (3.21 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Štec | Zvolen(a) | 1. | 199 (10.15 %) |
| 2. | Jaromír Hasal | 4. náhradník | — ↓4 | 135 (6.89 %) |
| 3. | Radim Valošek | 2. náhradník | — ↓1 | 147 (7.5 %) |
| 4. | Drahomír Javora | 3. náhradník | — ↓1 | 143 (7.29 %) |
| 5. | Josef Adamec | 5. náhradník | — ↓2 | 129 (6.58 %) |
| 6. | Karel Glogar | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 186 (9.49 %) |
| 7. | Ludmila Šimíčková | 1. náhradník | — ↑4 | 151 (7.7 %) |
| 8. | Karin Majcherová | 6. náhradník | — | 97 (4.95 %) |
| 9. | Jaroslav Glogar | 7. náhradník | — | 132 (6.73 %) |
| 10. | Josef Dorazil | 8. náhradník | — | 107 (5.46 %) |
| 11. | Šárka Škarková | 9. náhradník | — | 106 (5.41 %) |
| 12. | Ludmila Dorazilová | 10. náhradník | — | 118 (6.02 %) |
| 13. | Helena Korčáková | 11. náhradník | — | 106 (5.41 %) |
| 14. | Kateřina Bednářová | 12. náhradník | — | 105 (5.35 %) |
| 15. | Anežka Pavlíková | 13. náhradník | — | 98 (5 %) |
JESENICKÉ SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Václav Hasal | Zvolen(a) | 1. | 130 (9.71 %) |
| 2. | Jan Růsek | 1. náhradník | — ↓1 | 98 (7.32 %) |
| 3. | Radomír Bradáč | 2. náhradník | — ↓1 | 81 (6.05 %) |
| 4. | Lumír Kuchařík | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 105 (7.84 %) |
| 5. | Petr Konvička | 3. náhradník | — | 96 (7.17 %) |
| 6. | Stanislav Románek | 4. náhradník | — | 83 (6.2 %) |
| 7. | Radek Tomčák | 5. náhradník | — | 86 (6.42 %) |
| 8. | Petr Blažek | 6. náhradník | — | 95 (7.1 %) |
| 9. | Jiří Gráfik | 7. náhradník | — | 88 (6.57 %) |
| 10. | Jakub Pavlištík | 8. náhradník | — | 85 (6.35 %) |
| 11. | Karel Minarčík | 9. náhradník | — | 64 (4.78 %) |
| 12. | Petr Janovský | 10. náhradník | — | 93 (6.95 %) |
| 13. | Libor Menšík | 11. náhradník | — | 68 (5.08 %) |
| 14. | Milan Jílek | 12. náhradník | — | 81 (6.05 %) |
| 15. | Karel Hasal | 13. náhradník | — | 85 (6.35 %) |