Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Jeseník nad Odrou
20. 10. 2006
Hlasovalo 876 z 1 481 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů "VENKOV 2006" 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Machýček | Zvolen(a) | 1. | 513 (10.86 %) |
| 2. | Petr Fusek | Zvolen(a) | 2. | 398 (8.43 %) |
| 3. | Petr Šnajdárek | 1. náhradník | — ↓4 | 328 (6.94 %) |
| 4. | Karel Sládeček | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 361 (7.64 %) |
| 5. | Miroslav Jurčák | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 368 (7.79 %) |
| 6. | Daniel Glogar | 2. náhradník | — ↓2 | 309 (6.54 %) |
| 7. | Adam Románek | Zvolen(a) | 4. ↑3 | 368 (7.79 %) |
| 8. | Alois Pešák | Zvolen(a) | 6. ↑2 | 351 (7.43 %) |
| 9. | Jitka Tihelková | 3. náhradník | — | 277 (5.86 %) |
| 10. | Jana Bartoňová | 4. náhradník | — | 293 (6.2 %) |
| 11. | Jiří Kočiš | 5. náhradník | — | 228 (4.83 %) |
| 12. | Stanislav Románek | 6. náhradník | — | 227 (4.8 %) |
| 13. | Jiří Dorazil | 7. náhradník | — | 272 (5.76 %) |
| 14. | Stanislav Pomkla | 8. náhradník | — | 223 (4.72 %) |
| 15. | Dagmar Hopjáková | 9. náhradník | — | 204 (4.32 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů "JESENIČTÍ NEZÁVISLÍ 2006" 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Libor Macháč | Zvolen(a) | 1. | 321 (14.24 %) |
| 2. | Petr Fárek | 1. náhradník | — ↓2 | 167 (7.41 %) |
| 3. | Libor Václavík | 3. náhradník | — ↓3 | 153 (6.79 %) |
| 4. | Taťána Staňková | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 170 (7.54 %) |
| 5. | Petr Adamec | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 207 (9.18 %) |
| 6. | Jan Maňas | 4. náhradník | — ↓1 | 156 (6.92 %) |
| 7. | Tomáš Sládeček | 5. náhradník | — ↓1 | 154 (6.83 %) |
| 8. | Pavlína Kopecká | 6. náhradník | — ↓1 | 142 (6.3 %) |
| 9. | Jan Jurajda | 7. náhradník | — ↓1 | 92 (4.08 %) |
| 10. | Petr Šrubař | 8. náhradník | — ↓1 | 114 (5.05 %) |
| 11. | Jarmila Sochorová | 9. náhradník | — ↓1 | 121 (5.37 %) |
| 12. | Václav Petera | 10. náhradník | — ↓1 | 90 (3.99 %) |
| 13. | Květoslava Chrastinová | 11. náhradník | — ↓1 | 79 (3.5 %) |
| 14. | Miroslav Bok | 12. náhradník | — ↓1 | 120 (5.32 %) |
| 15. | Dana Románková | 2. náhradník | — ↑10 | 167 (7.41 %) |
OBČANÉ,ŽIVNOSTNÍCI A PODNIKATELÉ ZA ROZVOJ OBCÍ 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Antonín Pončík | Zvolen(a) | 1. | 195 (8.95 %) |
| 2. | Karel Andrš | 4. náhradník | — ↓5 | 150 (6.88 %) |
| 3. | Dušan Kachel | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 191 (8.76 %) |
| 4. | Libuše Maxnerová | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 169 (7.75 %) |
| 5. | Rudolf Malcher | 5. náhradník | — ↓3 | 146 (6.7 %) |
| 6. | Jiří Chrástek | 6. náhradník | — ↓3 | 129 (5.92 %) |
| 7. | Jarmila Novosadová | 1. náhradník | — ↑3 | 164 (7.52 %) |
| 8. | Pavel Böhm | 7. náhradník | — ↓2 | 126 (5.78 %) |
| 9. | Eva Hrančíková | 8. náhradník | — ↓2 | 127 (5.83 %) |
| 10. | Václav Langer | 9. náhradník | — ↓2 | 112 (5.14 %) |
| 11. | Jiří Grafik | 10. náhradník | — ↓2 | 126 (5.78 %) |
| 12. | Roman Prokl | 3. náhradník | — ↑6 | 160 (7.34 %) |
| 13. | Magdaléna Koudelková | 2. náhradník | — ↑8 | 162 (7.43 %) |
| 14. | Vladimír Strnadel | 11. náhradník | — | 114 (5.23 %) |
| 15. | Roman Škuca | 12. náhradník | — | 107 (4.91 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Glogar | Zvolen(a) | 1. | 240 (13.41 %) |
| 2. | Jaromír Hasal | 2. náhradník | — ↓2 | 100 (5.58 %) |
| 3. | Drahomír Javora | 3. náhradník | — ↓2 | 118 (6.59 %) |
| 4. | Ludmila Dorazilová | 4. náhradník | — ↓2 | 107 (5.98 %) |
| 5. | Ludmila Šimíčková | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 170 (9.5 %) |
| 6. | Kamila Jančová | 5. náhradník | — ↓1 | 112 (6.26 %) |
| 7. | Eduard Adamec | 1. náhradník | — ↑4 | 131 (7.32 %) |
| 8. | Ingrid Malcherová | 6. náhradník | — | 97 (5.42 %) |
| 9. | Danuška Trnčáková | 7. náhradník | — | 113 (6.31 %) |
| 10. | Jaroslav Glogar | 8. náhradník | — | 130 (7.26 %) |
| 11. | Jiřina Pavlíková | 9. náhradník | — | 91 (5.08 %) |
| 12. | Josef Pavlík | 10. náhradník | — | 115 (6.42 %) |
| 13. | Josef Juřica | 11. náhradník | — | 82 (4.58 %) |
| 14. | Marta Novotná | 12. náhradník | — | 106 (5.92 %) |
| 15. | Veronika Glogarová | 13. náhradník | — | 77 (4.3 %) |
JESENICKÉ SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Václav Hasal | Zvolen(a) | 1. | 160 (14.81 %) |
| 2. | Radomír Bradáč | 5. náhradník | — ↓4 | 70 (6.48 %) |
| 3. | Petr Konvička | 4. náhradník | — ↓2 | 83 (7.68 %) |
| 4. | Petr Horečka | 6. náhradník | — ↓3 | 64 (5.92 %) |
| 5. | Jan Růsek | 2. náhradník | — ↑2 | 87 (8.05 %) |
| 6. | Karla Luňáková | 1. náhradník | — ↑4 | 88 (8.14 %) |
| 7. | Václav Šimíček | 7. náhradník | — ↓1 | 77 (7.12 %) |
| 8. | Štěpánka Hanzlíková-Pavlatová | 8. náhradník | — ↓1 | 70 (6.48 %) |
| 9. | Pavel Vahalík | 3. náhradník | — ↑5 | 86 (7.96 %) |
| 10. | Silvie Bílková | 9. náhradník | — | 45 (4.16 %) |
| 11. | Libor Menšík | 10. náhradník | — | 44 (4.07 %) |
| 12. | Jaroslav Škrabák | 11. náhradník | — | 55 (5.09 %) |
| 13. | Pavlína Řehořová | 12. náhradník | — | 50 (4.62 %) |
| 14. | Karel Minarčík | 13. náhradník | — | 48 (4.44 %) |
| 15. | Kamila Kuchaříková | 14. náhradník | — | 53 (4.9 %) |