Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb města Jaroměřice nad Rokytnou
20. 10. 2006
Hlasovalo 1 793 z 3 281 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
21 mandátů · 7 zvolených listin
21 mandátů · 7 zvolených listin
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 6 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Nedvědický | Zvolen(a) | 1. | 588 (7.04 %) |
| 2. | Marie Vorlíčková | Zvolen(a) | 2. | 563 (6.74 %) |
| 3. | Tomáš Preininger | Zvolen(a) | 3. | 528 (6.32 %) |
| 4. | Dana Hrdá | Zvolen(a) | 4. | 457 (5.47 %) |
| 5. | Stanislav Rygl | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 446 (5.34 %) |
| 6. | Helena Kunstová | 1. náhradník | — ↓1 | 412 (4.93 %) |
| 7. | Jan Vlček | 2. náhradník | — ↓1 | 399 (4.77 %) |
| 8. | Jiří Šplíchal | 3. náhradník | — ↓1 | 409 (4.89 %) |
| 9. | Zdeňka Šimečková | 4. náhradník | — ↓1 | 375 (4.49 %) |
| 10. | Josef Čech | Zvolen(a) | 5. ↑5 | 450 (5.39 %) |
| 11. | Miroslava Prokopová | 5. náhradník | — | 405 (4.85 %) |
| 12. | Josef Kosmák | 6. náhradník | — | 394 (4.71 %) |
| 13. | Marie Křížová | 7. náhradník | — | 380 (4.55 %) |
| 14. | Jiří Hartmann | 8. náhradník | — | 365 (4.37 %) |
| 15. | Eva Spilková | 9. náhradník | — | 347 (4.15 %) |
| 16. | Jan Krejcar | 10. náhradník | — | 336 (4.02 %) |
| 17. | Jaroslav Večeřa | 11. náhradník | — | 335 (4.01 %) |
| 18. | Zdenek Kopeček | 12. náhradník | — | 316 (3.78 %) |
| 19. | Ivana Čechová | 13. náhradník | — | 296 (3.54 %) |
| 20. | Miroslav Bém | 14. náhradník | — | 285 (3.41 %) |
| 21. | Jaroslav Dokulil | 15. náhradník | — | 262 (3.13 %) |
Česká strana sociálně demokratická 5 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Soukup | Zvolen(a) | 1. | 560 (6.93 %) |
| 2. | Antonín Malena | Zvolen(a) | 2. | 476 (5.89 %) |
| 3. | Zdeněk Chroust | Zvolen(a) | 3. | 450 (5.57 %) |
| 4. | Jaroslava Chmelová | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 392 (4.85 %) |
| 5. | Vítězslav Pléha | 1. náhradník | — ↓1 | 402 (4.97 %) |
| 6. | Eva Hambálková | 2. náhradník | — ↓1 | 398 (4.92 %) |
| 7. | Pavel Rezek | 3. náhradník | — ↓1 | 408 (5.05 %) |
| 8. | Marie Veselá | 4. náhradník | — ↓1 | 378 (4.67 %) |
| 9. | Zdeněk Chroust | 5. náhradník | — ↓1 | 364 (4.5 %) |
| 10. | Vladimíra Blatná | 6. náhradník | — ↓1 | 356 (4.4 %) |
| 11. | Radek Kafka | 7. náhradník | — ↓1 | 365 (4.51 %) |
| 12. | Ladislav Melkes | 8. náhradník | — ↓1 | 335 (4.14 %) |
| 13. | Marcela Moravcová | 9. náhradník | — ↓1 | 343 (4.24 %) |
| 14. | Jana Kusslová | 10. náhradník | — ↓1 | 339 (4.19 %) |
| 15. | Petr Dobeš | 11. náhradník | — ↓1 | 349 (4.32 %) |
| 16. | Božena Veškrnová | Zvolen(a) | 4. ↑12 | 446 (5.52 %) |
| 17. | Jan Langášek | 12. náhradník | — | 417 (5.16 %) |
| 18. | Pavlína Sovková | 13. náhradník | — | 360 (4.45 %) |
| 19. | Štefan Žemba | 14. náhradník | — | 315 (3.89 %) |
| 20. | Alois Zlatuška | 15. náhradník | — | 321 (3.97 %) |
| 21. | Vladimír Bula | 16. náhradník | — | 304 (3.76 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 3 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Číž | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 323 (6.14 %) |
| 2. | Jan Uhrecký | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 399 (7.58 %) |
| 3. | Antonín Nechvátal | 2. náhradník | — ↓2 | 288 (5.47 %) |
| 4. | Antonín Kunst | 3. náhradník | — ↓2 | 244 (4.63 %) |
| 5. | Jan Kiesewetter | 4. náhradník | — ↓2 | 260 (4.94 %) |
| 6. | František Kubiš | 5. náhradník | — ↓2 | 262 (4.98 %) |
| 7. | Marie Pléhová | 6. náhradník | — ↓2 | 241 (4.58 %) |
| 8. | Jaroslav Vojtěch | 1. náhradník | — ↑4 | 289 (5.49 %) |
| 9. | Vladimír Spousta | 7. náhradník | — ↓1 | 224 (4.25 %) |
| 10. | Jiří Čermák | 8. náhradník | — ↓1 | 227 (4.31 %) |
| 11. | Zdeňka Protivínská | 9. náhradník | — ↓1 | 255 (4.84 %) |
| 12. | Milan Karpíšek | 10. náhradník | — ↓1 | 229 (4.35 %) |
| 13. | František Dusík | Zvolen(a) | 3. ↑10 | 300 (5.7 %) |
| 14. | Jiřina Sapíková | 11. náhradník | — | 227 (4.31 %) |
| 15. | Vladimír Růžička | 12. náhradník | — | 255 (4.84 %) |
| 16. | Anna Zvěřinová | 13. náhradník | — | 216 (4.1 %) |
| 17. | Ludvík Růžička | 14. náhradník | — | 235 (4.46 %) |
| 18. | Lubomír Stuchlík | 15. náhradník | — | 214 (4.06 %) |
| 19. | Marie Dobešová | 16. náhradník | — | 200 (3.8 %) |
| 20. | Josefa Svatoňová | 17. náhradník | — | 189 (3.59 %) |
| 21. | František Rybníček | 18. náhradník | — | 183 (3.47 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radim Petr | Zvolen(a) | 1. | 373 (8.14 %) |
| 2. | Václav Kutnar st. | 1. náhradník | — ↓2 | 250 (5.45 %) |
| 3. | Miroslav Procházka | 4. náhradník | — ↓4 | 216 (4.71 %) |
| 4. | Luboš Nedvědický | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 365 (7.97 %) |
| 5. | Vladimír Pokorný | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 316 (6.9 %) |
| 6. | Dana Smětáková | 2. náhradník | — ↑1 | 242 (5.28 %) |
| 7. | Vlasta Tomková | 3. náhradník | — ↑1 | 242 (5.28 %) |
| 8. | Vlastimil Fryč | 5. náhradník | — | 181 (3.95 %) |
| 9. | Zora Ergensová | 6. náhradník | — | 183 (3.99 %) |
| 10. | Luboš Pátek | 7. náhradník | — | 219 (4.78 %) |
| 11. | Hana Slámová | 8. náhradník | — | 200 (4.36 %) |
| 12. | Jan Pevný | 9. náhradník | — | 185 (4.04 %) |
| 13. | Václav Kutnar ml. | 10. náhradník | — | 190 (4.14 %) |
| 14. | Miroslav Mrtvý | 11. náhradník | — | 190 (4.14 %) |
| 15. | Stanislav Dobeš | 12. náhradník | — | 180 (3.93 %) |
| 16. | Petr Hobza | 13. náhradník | — | 210 (4.58 %) |
| 17. | František Hrdý | 14. náhradník | — | 190 (4.14 %) |
| 18. | Václav Čech | 15. náhradník | — | 168 (3.66 %) |
| 19. | Milan Bednář | 16. náhradník | — | 192 (4.19 %) |
| 20. | Dana Machovcová | 17. náhradník | — | 156 (3.4 %) |
| 21. | Alena Mahrová | 18. náhradník | — | 131 (2.86 %) |
SNK PRO JAROMĚŘICE N.R. 2 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Říha | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 349 (11.53 %) |
| 2. | Martin Šlechta | 3. náhradník | — ↓3 | 159 (5.25 %) |
| 3. | Jan Kousalík | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 388 (12.82 %) |
| 4. | Xenie Preiningerová | 1. náhradník | — ↑1 | 223 (7.37 %) |
| 5. | Ivo Resl | 2. náhradník | — ↑1 | 215 (7.1 %) |
| 6. | Radovan Horák | 4. náhradník | — | 120 (3.96 %) |
| 7. | René Doležal | 5. náhradník | — | 154 (5.09 %) |
| 8. | Helena Peschová | 6. náhradník | — | 93 (3.07 %) |
| 9. | Vlastimil Šlechta | 7. náhradník | — | 104 (3.43 %) |
| 10. | Raymonde Doležalová | 8. náhradník | — | 146 (4.82 %) |
| 11. | Libuše Voženílková | 9. náhradník | — | 158 (5.22 %) |
| 12. | Věra Jelečková | 10. náhradník | — | 100 (3.3 %) |
| 13. | Antonín Svoboda | 11. náhradník | — | 82 (2.71 %) |
| 14. | Hynek Bednář | 12. náhradník | — | 126 (4.16 %) |
| 15. | Blanka Nedvědická | 13. náhradník | — | 83 (2.74 %) |
| 16. | Yvetta Škáralová | 14. náhradník | — | 73 (2.41 %) |
| 17. | Jarmila Pudilová | 15. náhradník | — | 72 (2.38 %) |
| 18. | Vladimír Nožička | 16. náhradník | — | 70 (2.31 %) |
| 19. | Luboš Pudil | 17. náhradník | — | 80 (2.64 %) |
| 20. | Ladislav Šabacký | 18. náhradník | — | 147 (4.85 %) |
| 21. | Antonín Směták | 19. náhradník | — | 83 (2.74 %) |
SNK - LIPA 1 mandát · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lubomír Novák | Zvolen(a) | 1. | 276 (10.99 %) |
| 2. | Romana Kubíčková | 6. náhradník | — ↓5 | 120 (4.77 %) |
| 3. | Pavel Peringer | 1. náhradník | — ↑1 | 179 (7.12 %) |
| 4. | Ladislav Krejča | 3. náhradník | — | 145 (5.77 %) |
| 5. | Václav Šerych | 5. náhradník | — ↓1 | 134 (5.33 %) |
| 6. | Josef Krejcar | 7. náhradník | — ↓2 | 113 (4.5 %) |
| 7. | Vladimír Nedvědický | 8. náhradník | — ↓2 | 109 (4.34 %) |
| 8. | Roman Sapík | 2. náhradník | — ↑5 | 148 (5.89 %) |
| 9. | Jaromír Roupec | 4. náhradník | — ↑4 | 140 (5.57 %) |
| 10. | Miloslav Rivola | 9. náhradník | — | 95 (3.78 %) |
| 11. | Jiří Bednář | 10. náhradník | — | 90 (3.58 %) |
| 12. | Stanislava Odstrčilová | 11. náhradník | — | 103 (4.1 %) |
| 13. | Miloš Syrový | 12. náhradník | — | 125 (4.97 %) |
| 14. | Aleš Svoboda | 13. náhradník | — | 89 (3.54 %) |
| 15. | František Novotný | 14. náhradník | — | 87 (3.46 %) |
| 16. | Juraj Majtan | 15. náhradník | — | 92 (3.66 %) |
| 17. | Leoš Frűhauf | 16. náhradník | — | 100 (3.98 %) |
| 18. | Luboš Života | 17. náhradník | — | 85 (3.38 %) |
| 19. | Karel Sapík | 18. náhradník | — | 120 (4.77 %) |
| 20. | Bohumil Machovec | 19. náhradník | — | 85 (3.38 %) |
| 21. | František Kočí | 20. náhradník | — | 76 (3.02 %) |
Za Jaroměřice nad Rokytnou 1 mandát · 20 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Makovička | Zvolen(a) | 1. | 207 (11.01 %) |
| 2. | Milan Kovárník | 1. náhradník | — | 191 (10.16 %) |
| 3. | Josef Bajgl | 6. náhradník | — ↓4 | 97 (5.16 %) |
| 4. | Jan Chlubna | 2. náhradník | — ↑1 | 131 (6.97 %) |
| 5. | Blanka Havlíková | 5. náhradník | — ↓1 | 115 (6.12 %) |
| 6. | Jaromír Blažek | 7. náhradník | — ↓2 | 60 (3.19 %) |
| 7. | Alfréd Mőller | 4. náhradník | — ↑2 | 120 (6.38 %) |
| 8. | Eliška Malenová | 3. náhradník | — ↑4 | 124 (6.59 %) |
| 9. | Zdeněk Harant | 8. náhradník | — | 102 (5.42 %) |
| 10. | Zdeněk Klug | 9. náhradník | — | 86 (4.57 %) |
| 11. | Vladimír Smrčka | 10. náhradník | — | 56 (2.98 %) |
| 12. | Lenka Šabatková | 11. náhradník | — | 90 (4.78 %) |
| 13. | Vlastimil Jonáš | 12. náhradník | — | 85 (4.52 %) |
| 14. | Vladimír Vala | 13. náhradník | — | 49 (2.6 %) |
| 15. | František Kacetl | 14. náhradník | — | 84 (4.47 %) |
| 16. | Bohuslav Binder | 15. náhradník | — | 55 (2.92 %) |
| 17. | Ivana Rodková | 16. náhradník | — | 89 (4.73 %) |
| 18. | František Kocmánek | 17. náhradník | — | 41 (2.18 %) |
| 19. | Lubomír Wirgler | 18. náhradník | — | 49 (2.6 %) |
| 20. | Josef Prodělal | 19. náhradník | — | 48 (2.55 %) |
SPORTOVCI JAROMĚŘICKA 0 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Ďulík | Nezvolen(a) | — | 118 (8.52 %) |
| 2. | Michal Částek | Nezvolen(a) | — | 70 (5.05 %) |
| 3. | Libor Pecka | Nezvolen(a) | — | 87 (6.28 %) |
| 4. | Radek Venc | Nezvolen(a) | — | 69 (4.98 %) |
| 5. | Jaroslav Hutař | Nezvolen(a) | — | 75 (5.41 %) |
| 6. | František Finda | Nezvolen(a) | — | 60 (4.33 %) |
| 7. | Pavel Šula | Nezvolen(a) | — | 126 (9.1 %) |
| 8. | Jiří Míča | Nezvolen(a) | — | 47 (3.39 %) |
| 9. | Miroslav Macháček | Nezvolen(a) | — | 75 (5.41 %) |
| 10. | Marek Kopeček | Nezvolen(a) | — | 61 (4.4 %) |
| 11. | Pavel Hanák | Nezvolen(a) | — | 60 (4.33 %) |
| 12. | Jaroslav Ďulík | Nezvolen(a) | — | 49 (3.54 %) |
| 13. | Josef Foltýn | Nezvolen(a) | — | 56 (4.04 %) |
| 14. | Libor Jeleček | Nezvolen(a) | — | 73 (5.27 %) |
| 15. | Tomáš Foltýn | Nezvolen(a) | — | 53 (3.82 %) |
| 16. | Josef Stejskal | Nezvolen(a) | — | 48 (3.46 %) |
| 17. | Ladislav Prokeš | Nezvolen(a) | — | 52 (3.75 %) |
| 18. | Petr Brandl | Nezvolen(a) | — | 83 (5.99 %) |
| 19. | Otto Růžička | Nezvolen(a) | — | 39 (2.81 %) |
| 20. | Ladislav Prokeš | Nezvolen(a) | — | 33 (2.38 %) |
| 21. | Petr Svoboda | Nezvolen(a) | — | 50 (3.61 %) |