Volební období 2002 – 2006
Výsledky komunálních voleb města Jaroměřice nad Rokytnou
01. 11. 2002
Hlasovalo 1 788 z 3 165 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
21 mandátů · 7 zvolených listin
21 mandátů · 7 zvolených listin
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Česká strana sociálně demokratická
- Komunistická strana Čech a Moravy
- Občanská demokratická strana
- Sdružení nezávislých kandidátů za Jaroměřice nad Rokytnou
- Sdružení nezávislých kandidátů - Sdružení pro Jaroměřice n. Rok
- Sdružení nezávislých kandidátů Březinovy Jaroměřice
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 5 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohumil Krátký | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 530 (7.13 %) |
| 2. | Marie Vorlíčková | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 599 (8.06 %) |
| 3. | Josef Čech | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 463 (6.23 %) |
| 4. | Tomáš Preininger | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 531 (7.15 %) |
| 5. | Karel Nedvědický | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 488 (6.57 %) |
| 6. | Stanislav Rygl | 1. náhradník | — | 380 (5.11 %) |
| 7. | Dana Hrdá | 2. náhradník | — | 360 (4.84 %) |
| 8. | Jiří Hartmann | 3. náhradník | — | 341 (4.59 %) |
| 9. | Josef Kosmák | 4. náhradník | — | 375 (5.05 %) |
| 10. | Zdenek Kopeček | 5. náhradník | — | 292 (3.93 %) |
| 11. | Miroslav Bém | 6. náhradník | — | 324 (4.36 %) |
| 12. | Miroslava Prokopová | 7. náhradník | — | 342 (4.6 %) |
| 13. | Jan Vlček | 8. náhradník | — | 283 (3.81 %) |
| 14. | František Kunst | 9. náhradník | — | 301 (4.05 %) |
| 15. | Ivana Čechová | 10. náhradník | — | 282 (3.79 %) |
| 16. | Eva Spilková | 11. náhradník | — | 268 (3.61 %) |
| 17. | Marie Křížová | 12. náhradník | — | 298 (4.01 %) |
| 18. | Jiří Šplíchal | 13. náhradník | — | 246 (3.31 %) |
| 19. | Jan Krejcar | 14. náhradník | — | 257 (3.46 %) |
| 20. | Anna Zlatušková | 15. náhradník | — | 238 (3.2 %) |
| 21. | Jan Pekárek | 16. náhradník | — | 225 (3.03 %) |
Česká strana sociálně demokratická 4 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Langášek | Zvolen(a) | 1. | 592 (8.31 %) |
| 2. | Antonín Malena | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 482 (6.76 %) |
| 3. | Jaromír Písařovic | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 453 (6.36 %) |
| 4. | Zdeněk Chroust | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 499 (7 %) |
| 5. | Marie Veselá | 2. náhradník | — ↓1 | 341 (4.78 %) |
| 6. | Jaroslav Ďulík | 3. náhradník | — ↓1 | 330 (4.63 %) |
| 7. | Pavel Rezek | 4. náhradník | — ↓1 | 349 (4.9 %) |
| 8. | Jaroslava Chmelová | 5. náhradník | — ↓1 | 337 (4.73 %) |
| 9. | Pavel Dobrovolný | 1. náhradník | — ↑4 | 373 (5.23 %) |
| 10. | Petr Dobeš | 6. náhradník | — | 314 (4.4 %) |
| 11. | Vladimíra Blatná | 7. náhradník | — | 334 (4.68 %) |
| 12. | Marcela Moravcová | 8. náhradník | — | 271 (3.8 %) |
| 13. | Eva Hambálková | 9. náhradník | — | 311 (4.36 %) |
| 14. | Zdeněk Chroust | 10. náhradník | — | 353 (4.95 %) |
| 15. | František Kocmánek | 11. náhradník | — | 233 (3.27 %) |
| 16. | Miroslav Žemba | 12. náhradník | — | 237 (3.32 %) |
| 17. | Jiří Papoušek | 13. náhradník | — | 282 (3.95 %) |
| 18. | Božena Veškrnová | 14. náhradník | — | 371 (5.2 %) |
| 19. | Emil Urban | 15. náhradník | — | 217 (3.04 %) |
| 20. | Jan Jelínek | 16. náhradník | — | 211 (2.96 %) |
| 21. | Miloslav Puklický | 17. náhradník | — | 232 (3.25 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 4 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Uhrecký | Zvolen(a) | 1. | 478 (7.45 %) |
| 2. | Lubomír Novák | Zvolen(a) | 2. | 417 (6.5 %) |
| 3. | Josef Číž | Zvolen(a) | 3. | 365 (5.69 %) |
| 4. | Antonín Nechvátal | Zvolen(a) | 4. | 338 (5.27 %) |
| 5. | Ladislav Malena | 1. náhradník | — | 330 (5.14 %) |
| 6. | František Kubiš | 2. náhradník | — | 335 (5.22 %) |
| 7. | Jaroslav Vojtěch | 3. náhradník | — | 305 (4.75 %) |
| 8. | Antonín Kunst | 4. náhradník | — | 272 (4.24 %) |
| 9. | Marie Pléhová | 5. náhradník | — | 294 (4.58 %) |
| 10. | Jiří Čermák | 6. náhradník | — | 281 (4.38 %) |
| 11. | František Kočí | 7. náhradník | — | 271 (4.22 %) |
| 12. | Vladimír Vala | 8. náhradník | — | 287 (4.47 %) |
| 13. | Bohumír Živný | 9. náhradník | — | 269 (4.19 %) |
| 14. | Zdeňka Protivínská | 10. náhradník | — | 318 (4.96 %) |
| 15. | Josefa Svatoňová | 11. náhradník | — | 267 (4.16 %) |
| 16. | Lubomír Stuchlík | 12. náhradník | — | 275 (4.28 %) |
| 17. | Anna Zvěřinová | 13. náhradník | — | 239 (3.72 %) |
| 18. | Jiří Lidinský | 14. náhradník | — | 256 (3.99 %) |
| 19. | Marie Dobešová | 15. náhradník | — | 248 (3.86 %) |
| 20. | Milan Karpíšek | 16. náhradník | — | 249 (3.88 %) |
| 21. | František Dusík | 17. náhradník | — | 317 (4.94 %) |
Občanská demokratická strana 2 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radim Petr | Zvolen(a) | 1. | 407 (9.94 %) |
| 2. | Václav Kutnar | 1. náhradník | — ↓1 | 273 (6.67 %) |
| 3. | Luboš Nedvědický | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 315 (7.69 %) |
| 4. | Jan Svoboda | 6. náhradník | — ↓4 | 193 (4.71 %) |
| 5. | Hana Slámová | 7. náhradník | — ↓4 | 206 (5.03 %) |
| 6. | Zora Ergensová | 8. náhradník | — ↓4 | 166 (4.05 %) |
| 7. | Jana Petrová | 4. náhradník | — ↑1 | 217 (5.3 %) |
| 8. | František Škoda | 9. náhradník | — ↓3 | 161 (3.93 %) |
| 9. | Michal Zlatuška | 3. náhradník | — ↑4 | 234 (5.71 %) |
| 10. | Jaroslav Veselý | 10. náhradník | — ↓2 | 147 (3.59 %) |
| 11. | Martin Vodička | 5. náhradník | — ↑4 | 215 (5.25 %) |
| 12. | Stanislav Dobeš | 11. náhradník | — ↓1 | 163 (3.98 %) |
| 13. | František Hrdý | 12. náhradník | — ↓1 | 193 (4.71 %) |
| 14. | Milan Bednář | 2. náhradník | — ↑10 | 242 (5.91 %) |
| 15. | Josef Kratochvíl | 13. náhradník | — | 130 (3.17 %) |
| 16. | Václav Čech | 14. náhradník | — | 171 (4.17 %) |
| 17. | Dagmar Brandlová | 15. náhradník | — | 135 (3.29 %) |
| 18. | Vlastimil Fryč | 16. náhradník | — | 111 (2.71 %) |
| 19. | Petr Hobza | 17. náhradník | — | 182 (4.44 %) |
| 20. | Jan Pevný | 18. náhradník | — | 112 (2.73 %) |
| 21. | Alena Máhrová | 19. náhradník | — | 118 (2.88 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů za Jaroměřice nad Rokytnou 2 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Makovička | Zvolen(a) | 1. | 408 (10.68 %) |
| 2. | Zdeněk Klug | 5. náhradník | — ↓5 | 197 (5.15 %) |
| 3. | Milan Kovárník | 1. náhradník | — | 236 (6.18 %) |
| 4. | Soňa Peprlová | 2. náhradník | — | 221 (5.78 %) |
| 5. | Jan Kousalík | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 405 (10.6 %) |
| 6. | Josef Bajgl | 6. náhradník | — ↓2 | 141 (3.69 %) |
| 7. | Petr Špaček | 7. náhradník | — ↓2 | 151 (3.95 %) |
| 8. | Petr Souček | 8. náhradník | — ↓2 | 162 (4.24 %) |
| 9. | Jan Chlubna | 4. náhradník | — ↑3 | 201 (5.26 %) |
| 10. | Vlastimil Jonáš | 9. náhradník | — ↓1 | 126 (3.3 %) |
| 11. | Vladimír Smrčka | 10. náhradník | — ↓1 | 134 (3.5 %) |
| 12. | Lubomír Wirgler | 11. náhradník | — ↓1 | 99 (2.59 %) |
| 13. | Bohuslav Binder | 12. náhradník | — ↓1 | 107 (2.8 %) |
| 14. | Josef Prodělal | 13. náhradník | — ↓1 | 140 (3.66 %) |
| 15. | Blanka Havlíková | 3. náhradník | — ↑10 | 207 (5.42 %) |
| 16. | Jaroslav Hutař | 14. náhradník | — | 127 (3.32 %) |
| 17. | Eliška Malenová | 15. náhradník | — | 199 (5.21 %) |
| 18. | Alfréd Mőller | 16. náhradník | — | 175 (4.58 %) |
| 19. | František Kacetl | 17. náhradník | — | 152 (3.98 %) |
| 20. | Zdeněk Harant | 18. náhradník | — | 157 (4.11 %) |
| 21. | Jaromír Blažek | 19. náhradník | — | 73 (1.91 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Sdružení pro Jaroměřice n. Rok 2 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Střítecký | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 298 (9.26 %) |
| 2. | Ladislav Šabacký | 2. náhradník | — ↓2 | 275 (8.54 %) |
| 3. | Jana Mittnerová | 4. náhradník | — ↓3 | 162 (5.03 %) |
| 4. | Vladimír Konvalina | 1. náhradník | — ↑1 | 284 (8.82 %) |
| 5. | Vlastimil Šlechta | 5. náhradník | — ↓2 | 136 (4.22 %) |
| 6. | Radovan Horák | 6. náhradník | — ↓2 | 113 (3.51 %) |
| 7. | Helena Peschová | 7. náhradník | — ↓2 | 77 (2.39 %) |
| 8. | Zdeněk Říha | Zvolen(a) | 1. ↑7 | 299 (9.29 %) |
| 9. | Raymonde Doležalová | 8. náhradník | — ↓1 | 157 (4.87 %) |
| 10. | Antonín Směták | 9. náhradník | — ↓1 | 133 (4.13 %) |
| 11. | René Doležal | 10. náhradník | — ↓1 | 142 (4.41 %) |
| 12. | Xenie Preiningerová | 11. náhradník | — ↓1 | 132 (4.1 %) |
| 13. | Ivo Resl | 3. náhradník | — ↑8 | 172 (5.34 %) |
| 14. | Věra Jelečková | 12. náhradník | — | 101 (3.13 %) |
| 15. | Hynek Bednář | 13. náhradník | — | 118 (3.66 %) |
| 16. | Libuše Voženílková | 14. náhradník | — | 168 (5.22 %) |
| 17. | Tomáš Madrý | 15. náhradník | — | 136 (4.22 %) |
| 18. | Jarmila Pudilová | 16. náhradník | — | 82 (2.54 %) |
| 19. | Antonín Svoboda | 17. náhradník | — | 59 (1.83 %) |
| 20. | Luboš Pudil | 18. náhradník | — | 81 (2.51 %) |
| 21. | Jan Pokorný | 19. náhradník | — | 93 (2.88 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Březinovy Jaroměřice 2 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hana Jandová | Zvolen(a) | 1. | 326 (11.17 %) |
| 2. | Bohumil Loucký | 3. náhradník | — ↓3 | 199 (6.81 %) |
| 3. | Jiří Dufek | 4. náhradník | — ↓3 | 183 (6.27 %) |
| 4. | Miloš Máca | 6. náhradník | — ↓4 | 157 (5.38 %) |
| 5. | Eva Mikulová | 2. náhradník | — ↑1 | 230 (7.88 %) |
| 6. | Vladimír Pokorný | 1. náhradník | — ↑3 | 296 (10.14 %) |
| 7. | Marie Vejtasová | 7. náhradník | — ↓2 | 153 (5.24 %) |
| 8. | Milan Filipský | 8. náhradník | — ↓2 | 73 (2.5 %) |
| 9. | František Jančík | Zvolen(a) | 2. ↑7 | 308 (10.55 %) |
| 10. | Alois Zlatuška | 9. náhradník | — ↓1 | 95 (3.25 %) |
| 11. | Jana Matoušková | 5. náhradník | — ↑4 | 168 (5.75 %) |
| 12. | Zbyněk Hobza | 10. náhradník | — | 71 (2.43 %) |
| 13. | Rostislav Pekárek | 11. náhradník | — | 93 (3.18 %) |
| 14. | Tibor Kurucz | 12. náhradník | — | 107 (3.66 %) |
| 15. | Anděla Hrůzová | 13. náhradník | — | 52 (1.78 %) |
| 16. | Zdeněk Maleček | 14. náhradník | — | 80 (2.74 %) |
| 17. | Libor Pecka | 15. náhradník | — | 73 (2.5 %) |
| 18. | Zdeněk Matoušek | 16. náhradník | — | 60 (2.05 %) |
| 19. | Pavel Sedláček | 17. náhradník | — | 79 (2.7 %) |
| 20. | Ctibor Kuchařík | 18. náhradník | — | 69 (2.36 %) |
| 21. | Dušan Pevný | 19. náhradník | — | 46 (1.57 %) |