Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Hudlice
05. 10. 2018
Hlasovalo 687 z 985 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Nezávislí kandidáti Hudlic 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lenka Treglerová | Zvolen(a) | 1. | 263 (7.76 %) |
| 2. | Petr Krejča | Zvolen(a) | 2. | 246 (7.26 %) |
| 3. | Radovan Buroň | Zvolen(a) | 3. | 227 (6.7 %) |
| 4. | Oldřich Průša | Zvolen(a) | 4. | 241 (7.11 %) |
| 5. | Bronislava Buroňová | Zvolen(a) | 5. | 218 (6.43 %) |
| 6. | Lenka Šikalová | 1. náhradník | — | 220 (6.49 %) |
| 7. | Jana Malá | 2. náhradník | — | 227 (6.7 %) |
| 8. | Jana Václavíková | 3. náhradník | — | 221 (6.52 %) |
| 9. | David Mittelbach | 4. náhradník | — | 216 (6.37 %) |
| 10. | Eva Kateřina Průšová | 5. náhradník | — | 222 (6.55 %) |
| 11. | Martin Kulhánek | 6. náhradník | — | 224 (6.61 %) |
| 12. | Marek Šikal | 7. náhradník | — | 219 (6.46 %) |
| 13. | Luděk Láznička | 8. náhradník | — | 208 (6.14 %) |
| 14. | Žaneta Přindová | 9. náhradník | — | 221 (6.52 %) |
| 15. | Stanislava Křížová | 10. náhradník | — | 213 (6.29 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Hubený | Zvolen(a) | 1. | 305 (10.47 %) |
| 2. | Petra Chaloupková | Zvolen(a) | 2. | 255 (8.75 %) |
| 3. | Pavel Markvart | Zvolen(a) | 3. | 222 (7.62 %) |
| 4. | Jiří Bureš | Zvolen(a) | 4. | 194 (6.66 %) |
| 5. | Erika Tejnorová | Zvolen(a) | 5. | 191 (6.56 %) |
| 6. | Ekaterini Vlachosová | 1. náhradník | — | 185 (6.35 %) |
| 7. | Zuzana Kočová | 2. náhradník | — | 203 (6.97 %) |
| 8. | Oldřich Vostárek | 3. náhradník | — | 192 (6.59 %) |
| 9. | Petr Zíma | 4. náhradník | — | 188 (6.45 %) |
| 10. | Jiří Balcar | 5. náhradník | — | 175 (6.01 %) |
| 11. | Eva Dvořáková | 6. náhradník | — | 175 (6.01 %) |
| 12. | Václav Šep | 7. náhradník | — | 162 (5.56 %) |
| 13. | Alena Koláříková | 8. náhradník | — | 166 (5.7 %) |
| 14. | Marcela Papírníková | 9. náhradník | — | 152 (5.22 %) |
| 15. | Josef Malý | 10. náhradník | — | 146 (5.01 %) |
Společně za rozvoj Hudlic 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rudolf Hrkal | Zvolen(a) | 1. | 205 (10.9 %) |
| 2. | Zdeněk Sklenář | 1. náhradník | — ↓2 | 141 (7.5 %) |
| 3. | Lukáš Hubinger | 2. náhradník | — ↓2 | 140 (7.44 %) |
| 4. | Dana Žihlová | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 152 (8.08 %) |
| 5. | Michaela Beranovská | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 150 (7.97 %) |
| 6. | Ivana Mezková | 3. náhradník | — | 123 (6.54 %) |
| 7. | Jiří Sládek | 4. náhradník | — | 120 (6.38 %) |
| 8. | Jarmila Landová | 5. náhradník | — | 116 (6.17 %) |
| 9. | Jitka Jarolímková | 6. náhradník | — | 100 (5.31 %) |
| 10. | Kateřina Medová | 7. náhradník | — | 120 (6.38 %) |
| 11. | Stanislav Vaculík | 8. náhradník | — | 120 (6.38 %) |
| 12. | David Sklenář | 9. náhradník | — | 103 (5.47 %) |
| 13. | Jan Stehlík | 10. náhradník | — | 106 (5.63 %) |
| 14. | Pavel Vyšehradský | 11. náhradník | — | 95 (5.05 %) |
| 15. | Luboš Jirava | 12. náhradník | — | 89 (4.73 %) |
POROZUMĚNÍ OBČANŮM 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Libor Vydra | 2. náhradník | — ↓2 | 91 (9.71 %) |
| 2. | Miroslav Cipro | 3. náhradník | — ↓2 | 80 (8.53 %) |
| 3. | Eva Hocká | 1. náhradník | — ↑1 | 99 (10.56 %) |
| 4. | Martin Kodet | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 101 (10.77 %) |
| 5. | Andrea Vydrová | 5. náhradník | — ↓1 | 54 (5.76 %) |
| 6. | Patrik Vlk | 6. náhradník | — ↓1 | 64 (6.83 %) |
| 7. | David Čávoš | 7. náhradník | — ↓1 | 46 (4.9 %) |
| 8. | Barbora Kubíková | 8. náhradník | — ↓1 | 44 (4.69 %) |
| 9. | Pavel Horváth | 9. náhradník | — ↓1 | 48 (5.12 %) |
| 10. | Slávek Červeňák | 10. náhradník | — ↓1 | 46 (4.9 %) |
| 11. | Kristýna Hulová | 11. náhradník | — ↓1 | 47 (5.01 %) |
| 12. | Tomáš Královec | 12. náhradník | — ↓1 | 46 (4.9 %) |
| 13. | Vlasta Vokáčová | 13. náhradník | — ↓1 | 45 (4.8 %) |
| 14. | Jitka Ciprová | 4. náhradník | — ↑9 | 72 (7.68 %) |
| 15. | Michal Hocký | 14. náhradník | — | 54 (5.76 %) |
ZODPOVĚDNĚ PRO HUDLICE 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiřina Tejnorová | Zvolen(a) | 1. | 133 (18.16 %) |
| 2. | Emil Žihlo | 3. náhradník | — ↓2 | 77 (10.51 %) |
| 3. | Jaroslava Goldammerová | 1. náhradník | — ↑1 | 102 (13.93 %) |
| 4. | Jana Paterová | 4. náhradník | — ↓1 | 58 (7.92 %) |
| 5. | Jan Hrubý | 2. náhradník | — ↑2 | 86 (11.74 %) |
| 6. | Kateřina Landová | 5. náhradník | — | 40 (5.46 %) |
| 7. | Jitka Součková | 6. náhradník | — | 19 (2.59 %) |
| 8. | Vladislava Vaněčková | 7. náhradník | — | 27 (3.68 %) |
| 9. | Barbora Chaloupková | 8. náhradník | — | 31 (4.23 %) |
| 10. | Jakub Papírník | 9. náhradník | — | 28 (3.82 %) |
| 11. | Eva Jarošová | 10. náhradník | — | 24 (3.27 %) |
| 12. | Josef Vaněček | 11. náhradník | — | 19 (2.59 %) |
| 13. | Jitka Vlachosová | 12. náhradník | — | 26 (3.55 %) |
| 14. | Marta Balcarová | 13. náhradník | — | 31 (4.23 %) |
| 15. | Josef Patera | 14. náhradník | — | 31 (4.23 %) |