Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Hudlice
10. 10. 2014
Hlasovalo 719 z 982 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Šance pro Hudlice 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lenka Treglerová | Zvolen(a) | 1. | 275 (8.06 %) |
| 2. | Andrea Čápová | Zvolen(a) | 2. | 244 (7.15 %) |
| 3. | Jan Červenka | Zvolen(a) | 3. | 246 (7.21 %) |
| 4. | Marie Olšiaková | Zvolen(a) | 4. | 249 (7.3 %) |
| 5. | Nicol Mlynáriková | Zvolen(a) | 5. | 243 (7.12 %) |
| 6. | Petr Abraham | 1. náhradník | — | 231 (6.77 %) |
| 7. | Petr Auředník | 2. náhradník | — | 243 (7.12 %) |
| 8. | Jana Zímová | 3. náhradník | — | 227 (6.65 %) |
| 9. | Martin Kulhánek | 4. náhradník | — | 209 (6.13 %) |
| 10. | Martin Knobloch | 5. náhradník | — | 223 (6.54 %) |
| 11. | Lukáš Lettl | 6. náhradník | — | 201 (5.89 %) |
| 12. | Žaneta Přindová | 7. náhradník | — | 197 (5.77 %) |
| 13. | Vladimír Abraham | 8. náhradník | — | 223 (6.54 %) |
| 14. | Oldřich Průša | 9. náhradník | — | 205 (6.01 %) |
| 15. | Jiří Křivohlavý | 10. náhradník | — | 193 (5.66 %) |
"Komunistická strana Čech a Moravy" 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Hubený | Zvolen(a) | 1. | 298 (12.08 %) |
| 2. | Petra Chaloupková | Zvolen(a) | 2. | 202 (8.19 %) |
| 3. | Oldřich Vostárek | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 184 (7.46 %) |
| 4. | Pavel Markvart | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 187 (7.58 %) |
| 5. | Erika Tejnorová | 1. náhradník | — | 155 (6.28 %) |
| 6. | Zuzana Kočová | 2. náhradník | — | 179 (7.25 %) |
| 7. | Tereza Stoláriková | 3. náhradník | — | 145 (5.87 %) |
| 8. | Eva Dvořáková | 4. náhradník | — | 160 (6.48 %) |
| 9. | Jiří Balcar | 5. náhradník | — | 157 (6.36 %) |
| 10. | Jana Štancová | 6. náhradník | — | 154 (6.24 %) |
| 11. | Jitka Vlachosová | 7. náhradník | — | 137 (5.55 %) |
| 12. | Petr Zíma | 8. náhradník | — | 144 (5.83 %) |
| 13. | Alena Koláříková | 9. náhradník | — | 128 (5.19 %) |
| 14. | Marcela Papírníková | 10. náhradník | — | 123 (4.98 %) |
| 15. | Libuše Jirásková | 11. náhradník | — | 113 (4.58 %) |
POROZUMĚNÍ OBČANŮM 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslava Kulhánková | Zvolen(a) | 1. | 164 (9.52 %) |
| 2. | Libor Vydra | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 131 (7.61 %) |
| 3. | Miroslav Cipro | 1. náhradník | — ↓1 | 121 (7.03 %) |
| 4. | Eva Hocká | 2. náhradník | — ↓1 | 124 (7.2 %) |
| 5. | Jana Malá | 3. náhradník | — ↓1 | 118 (6.85 %) |
| 6. | Jana Straková | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 136 (7.9 %) |
| 7. | Andrea Vydrová | 4. náhradník | — | 93 (5.4 %) |
| 8. | Ester Klánová | 5. náhradník | — | 118 (6.85 %) |
| 9. | Robert Veselý | 6. náhradník | — | 108 (6.27 %) |
| 10. | Petra Ponížilová | 7. náhradník | — | 91 (5.28 %) |
| 11. | Hana Kodetová | 8. náhradník | — | 122 (7.08 %) |
| 12. | Kateřina Abrahamová | 9. náhradník | — | 92 (5.34 %) |
| 13. | Kamila Kulhánková | 10. náhradník | — | 112 (6.5 %) |
| 14. | Jaroslav Malý | 11. náhradník | — | 100 (5.81 %) |
| 15. | Stanislava Křížová | 12. náhradník | — | 91 (5.28 %) |
Společně za rozvoj Hudlic 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rudolf Hrkal | Zvolen(a) | 1. | 229 (13.59 %) |
| 2. | Zdeněk Sklenář | Zvolen(a) | 2. | 148 (8.78 %) |
| 3. | Jiří Sládek | 3. náhradník | — ↓2 | 124 (7.36 %) |
| 4. | Dana Žihlová | 1. náhradník | — ↑1 | 138 (8.19 %) |
| 5. | Jarmila Landová | 4. náhradník | — ↓1 | 101 (5.99 %) |
| 6. | Ivana Mezková | 5. náhradník | — ↓1 | 94 (5.58 %) |
| 7. | Marie Veselá | 2. náhradník | — ↑3 | 133 (7.89 %) |
| 8. | Michaela Beranovská | 6. náhradník | — | 116 (6.88 %) |
| 9. | Kateřina Medová | 7. náhradník | — | 98 (5.81 %) |
| 10. | Josef Patera | 8. náhradník | — | 92 (5.46 %) |
| 11. | Stanislav Vaculík | 9. náhradník | — | 104 (6.17 %) |
| 12. | Petr Zíma | 10. náhradník | — | 76 (4.51 %) |
| 13. | Pavel Vyšehradský | 11. náhradník | — | 70 (4.15 %) |
| 14. | Jaroslav Brychta | 12. náhradník | — | 102 (6.05 %) |
| 15. | David Sklenář | 13. náhradník | — | 59 (3.5 %) |
Zodpovědně pro Hudlice 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiřina Tejnorová | Zvolen(a) | 1. | 174 (16.47 %) |
| 2. | Jaroslava Goldammerová | 1. náhradník | — | 151 (14.29 %) |
| 3. | Jana Paterová | 4. náhradník | — ↓2 | 90 (8.52 %) |
| 4. | Radek Olič | 2. náhradník | — ↑1 | 119 (11.26 %) |
| 5. | Jan Hrubý | 3. náhradník | — ↑1 | 96 (9.09 %) |
| 6. | Emil Žihlo | 5. náhradník | — | 90 (8.52 %) |
| 7. | Jitka Součková | 6. náhradník | — | 28 (2.65 %) |
| 8. | Stanislav Veselý | 7. náhradník | — | 70 (6.62 %) |
| 9. | Eva Jarošová | 8. náhradník | — | 35 (3.31 %) |
| 10. | Jakub Papírník | 9. náhradník | — | 45 (4.26 %) |
| 11. | Michal Hocký | 10. náhradník | — | 60 (5.68 %) |
| 12. | Vladislava Vaněčková | 11. náhradník | — | 27 (2.55 %) |
| 13. | Barbora Chaloupková | 12. náhradník | — | 33 (3.12 %) |
| 14. | Ekaterini Vlachosová | 13. náhradník | — | 21 (1.98 %) |
| 15. | Josef Vaněček | 14. náhradník | — | 17 (1.6 %) |