Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb města Hrotovice
05. 10. 2018
Hlasovalo 729 z 1 439 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů I. 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hana Škodová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 366 (11.06 %) |
| 2. | Michal Škoda | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 382 (11.54 %) |
| 3. | Miloslav Palát | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 253 (7.64 %) |
| 4. | František Branč | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 301 (9.09 %) |
| 5. | Ivona Popelková | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 273 (8.25 %) |
| 6. | Daniela Hájková Čížková | 1. náhradník | — | 194 (5.86 %) |
| 7. | Libor Šabata | 2. náhradník | — | 157 (4.74 %) |
| 8. | Hana Roupcová | 3. náhradník | — | 156 (4.71 %) |
| 9. | Lukáš Zelníček | 4. náhradník | — | 167 (5.04 %) |
| 10. | Jiří Vodinský | 5. náhradník | — | 185 (5.59 %) |
| 11. | Věra Bártová | 6. náhradník | — | 215 (6.49 %) |
| 12. | Antonín Mlynář | 7. náhradník | — | 174 (5.25 %) |
| 13. | Jiří Votava | 8. náhradník | — | 149 (4.5 %) |
| 14. | Milan Tručka | 9. náhradník | — | 168 (5.07 %) |
| 15. | Jana Abrahámová | 10. náhradník | — | 168 (5.07 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohuslav Seitl | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 227 (12.03 %) |
| 2. | Petr Popelka | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 253 (13.41 %) |
| 3. | Jiří Kolouch | Zvolen(a) | 3. | 169 (8.96 %) |
| 4. | František Kašpárek | 4. náhradník | — ↓3 | 104 (5.51 %) |
| 5. | Tomáš Abrahám | 5. náhradník | — ↓3 | 89 (4.71 %) |
| 6. | Libor Votava | 2. náhradník | — ↑1 | 153 (8.11 %) |
| 7. | Luboš Škoda | 6. náhradník | — ↓2 | 117 (6.2 %) |
| 8. | Hana Krausová | 3. náhradník | — ↑2 | 140 (7.42 %) |
| 9. | Jiří Cafourek | 7. náhradník | — ↓1 | 76 (4.02 %) |
| 10. | Hana Kolouchová | 8. náhradník | — ↓1 | 100 (5.3 %) |
| 11. | Radek Ondráček | 9. náhradník | — ↓1 | 81 (4.29 %) |
| 12. | Jana Vodinská | 1. náhradník | — ↑8 | 160 (8.48 %) |
| 13. | Jan Dobrovolný | 10. náhradník | — | 88 (4.66 %) |
| 14. | Milan Svoboda | 11. náhradník | — | 56 (2.96 %) |
| 15. | Jan Votava | 12. náhradník | — | 73 (3.87 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Hadraba | Zvolen(a) | 1. | 235 (13.08 %) |
| 2. | Pavel Cafourek | Zvolen(a) | 2. | 232 (12.91 %) |
| 3. | Alena Štěrbová | 3. náhradník | — ↓3 | 120 (6.68 %) |
| 4. | Iveta Hadrabová | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 141 (7.85 %) |
| 5. | Filip Pekárek | 4. náhradník | — ↓2 | 90 (5.01 %) |
| 6. | Jana Jelínková | 5. náhradník | — ↓2 | 83 (4.62 %) |
| 7. | Martin Pachr | 6. náhradník | — ↓2 | 92 (5.12 %) |
| 8. | Adéla Velebová | 7. náhradník | — ↓2 | 78 (4.34 %) |
| 9. | Ludmila Mrnuštíková | 8. náhradník | — ↓2 | 74 (4.12 %) |
| 10. | Petra Fialová | 9. náhradník | — ↓2 | 105 (5.84 %) |
| 11. | Aleš Veleba | 2. náhradník | — ↑6 | 136 (7.57 %) |
| 12. | Jana Novotná | 10. náhradník | — ↓1 | 83 (4.62 %) |
| 13. | Bohumil Potůček | 11. náhradník | — ↓1 | 118 (6.57 %) |
| 14. | Petra Dobrovolná | 12. náhradník | — ↓1 | 72 (4 %) |
| 15. | Jaroslava Slatinská | 1. náhradník | — ↑11 | 137 (7.62 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Sedláček | Zvolen(a) | 1. | 226 (14.68 %) |
| 2. | Lubomír Kazatel | Zvolen(a) | 2. | 141 (9.16 %) |
| 3. | Ivana Mezírková | 1. náhradník | — | 105 (6.82 %) |
| 4. | Jiří Novotný | 2. náhradník | — | 84 (5.45 %) |
| 5. | Pavel Buksa | 3. náhradník | — | 95 (6.17 %) |
| 6. | Jana Klímová | 4. náhradník | — | 95 (6.17 %) |
| 7. | Petr Cafourek | 5. náhradník | — | 89 (5.78 %) |
| 8. | Rudolf Martinů | 6. náhradník | — | 86 (5.58 %) |
| 9. | Bohumila Kuchaříková | 7. náhradník | — | 93 (6.04 %) |
| 10. | Petr Štefánik | 8. náhradník | — | 75 (4.87 %) |
| 11. | Iva Kazatelová | 9. náhradník | — | 76 (4.93 %) |
| 12. | Josef Štěrba | 10. náhradník | — | 86 (5.58 %) |
| 13. | Jan Bureš | 11. náhradník | — | 81 (5.26 %) |
| 14. | Hana Vlčková | 12. náhradník | — | 100 (6.49 %) |
| 15. | Pavel Kováčik | 13. náhradník | — | 107 (6.95 %) |
Pro Hrotovice 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Hutař | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 181 (12.86 %) |
| 2. | Vladimíra Dobrovolná | 1. náhradník | — ↓1 | 148 (10.51 %) |
| 3. | Kateřina Potůčková | 5. náhradník | — ↓4 | 80 (5.68 %) |
| 4. | Radek Hlavnička | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 198 (14.07 %) |
| 5. | Tomáš Vybíral | 3. náhradník | — | 111 (7.88 %) |
| 6. | Václav Urbánek | 4. náhradník | — | 104 (7.39 %) |
| 7. | Emília Lidmilová | 6. náhradník | — ↓1 | 72 (5.11 %) |
| 8. | Jiří Hlavnička | 2. náhradník | — ↑4 | 122 (8.67 %) |
| 9. | Iva Kašpárková | 7. náhradník | — | 54 (3.83 %) |
| 10. | Lenka Benešová | 8. náhradník | — | 84 (5.97 %) |
| 11. | Simona Bláhová | 9. náhradník | — | 57 (4.05 %) |
| 12. | Renata Albertová | 10. náhradník | — | 56 (3.98 %) |
| 13. | Radek Netoušek | 11. náhradník | — | 45 (3.19 %) |
| 14. | Bohuslav Vítámvás | 12. náhradník | — | 53 (3.76 %) |
| 15. | Bohumír Kubíček | 13. náhradník | — | 42 (2.98 %) |