Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Hradec nad Svitavou
10. 10. 2014
Hlasovalo 544 z 1 353 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Perspektiva 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zbyněk Růžička | Zvolen(a) | 4. ↓3 | 176 (8.62 %) |
| 2. | Jan Kabát | Zvolen(a) | 5. ↓3 | 140 (6.85 %) |
| 3. | Leoš Štefka | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 244 (11.95 %) |
| 4. | Eliška Gruberová | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 197 (9.65 %) |
| 5. | Zdeněk Odehnal | 1. náhradník | — ↓1 | 113 (5.53 %) |
| 6. | Josef Čepička | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 224 (10.97 %) |
| 7. | Lukáš Zedník | 2. náhradník | — | 127 (6.22 %) |
| 8. | Zuzana Prchalová | 3. náhradník | — | 106 (5.19 %) |
| 9. | Dita Procházková | 4. náhradník | — | 101 (4.94 %) |
| 10. | Jiří Hlouš | 5. náhradník | — | 125 (6.12 %) |
| 11. | Jana Klíčová | 6. náhradník | — | 86 (4.21 %) |
| 12. | Šárka Lelková | 7. náhradník | — | 76 (3.72 %) |
| 13. | Milouš Růžička | 8. náhradník | — | 90 (4.4 %) |
| 14. | Karel Dobiáš | 9. náhradník | — | 126 (6.17 %) |
| 15. | Lubomír Pavliš | 10. náhradník | — | 110 (5.38 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Nečas | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 129 (7.79 %) |
| 2. | Jiří Ehrenberger | 2. náhradník | — ↓4 | 120 (7.25 %) |
| 3. | Václav Pospíšil | 1. náhradník | — ↓2 | 127 (7.67 %) |
| 4. | Hana Pavlišová | Zvolen(a) | 4. | 129 (7.79 %) |
| 5. | Pavel Břenek | 3. náhradník | — ↓2 | 96 (5.8 %) |
| 6. | Milan Spurný | 4. náhradník | — ↓2 | 76 (4.59 %) |
| 7. | Antonín Hodovanec | 5. náhradník | — ↓2 | 100 (6.04 %) |
| 8. | Zdeňka Andrlíková | 6. náhradník | — ↓2 | 71 (4.29 %) |
| 9. | Josef Krištof | 7. náhradník | — ↓2 | 94 (5.67 %) |
| 10. | Miroslav Vítek | Zvolen(a) | 2. ↑8 | 167 (10.09 %) |
| 11. | Josef Pírek | Zvolen(a) | 1. ↑10 | 189 (11.41 %) |
| 12. | Josef Zouhar | 8. náhradník | — | 87 (5.25 %) |
| 13. | Richard Dlábek | 9. náhradník | — | 83 (5.01 %) |
| 14. | Miroslav Kabát | 10. náhradník | — | 110 (6.64 %) |
| 15. | Alena Mičková | 11. náhradník | — | 77 (4.65 %) |
Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Kamil Pavliš | Zvolen(a) | 1. | 198 (12.79 %) |
| 2. | Robert Pechan | 1. náhradník | — ↓2 | 140 (9.04 %) |
| 3. | Milada Tesařová | 3. náhradník | — ↓3 | 87 (5.62 %) |
| 4. | Vít Vařejka | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 163 (10.53 %) |
| 5. | Jiří Fránek | 4. náhradník | — ↓2 | 79 (5.1 %) |
| 6. | Marek Vaněčka | 5. náhradník | — ↓2 | 104 (6.72 %) |
| 7. | František Otruba | 6. náhradník | — ↓2 | 74 (4.78 %) |
| 8. | Radek Dvořák | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 159 (10.27 %) |
| 9. | Miroslav Toman | 2. náhradník | — ↑4 | 117 (7.56 %) |
| 10. | Tomáš Přibyl | 7. náhradník | — | 92 (5.94 %) |
| 11. | Radimír Kotínský | 8. náhradník | — | 64 (4.13 %) |
| 12. | Ladislav Čejka | 9. náhradník | — | 92 (5.94 %) |
| 13. | Blanka Pechanová | 10. náhradník | — | 64 (4.13 %) |
| 14. | Jan Ištvánek | 11. náhradník | — | 67 (4.33 %) |
| 15. | Jiří Hromádka | 12. náhradník | — | 47 (3.03 %) |
SNK-MY sdružení nezávislých kandidátů 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Klouparová | Zvolen(a) | 1. | 192 (14.66 %) |
| 2. | Veronika Vařejková | 1. náhradník | — ↓2 | 107 (8.17 %) |
| 3. | Marcela Pešinová | 2. náhradník | — ↓2 | 46 (3.51 %) |
| 4. | Alena Hloušová | 3. náhradník | — ↓2 | 77 (5.88 %) |
| 5. | Martina Müllerová | 4. náhradník | — ↓2 | 64 (4.88 %) |
| 6. | Zuzana Charouzová | 5. náhradník | — ↓2 | 50 (3.81 %) |
| 7. | Sylva Fendrychová | 6. náhradník | — ↓2 | 88 (6.72 %) |
| 8. | Milena Stejskalová | 7. náhradník | — ↓2 | 45 (3.43 %) |
| 9. | Zdenka Rolníková | Zvolen(a) | 3. ↑6 | 156 (11.91 %) |
| 10. | Petra Dománková | 8. náhradník | — ↓1 | 74 (5.65 %) |
| 11. | Andrea Vojtová | 9. náhradník | — ↓1 | 80 (6.11 %) |
| 12. | Marie Čepičková | Zvolen(a) | 2. ↑10 | 160 (12.22 %) |
| 13. | Šárka Leskourová | 10. náhradník | — | 61 (4.66 %) |
| 14. | Magda Holíková | 11. náhradník | — | 64 (4.88 %) |
| 15. | Gabriela Štůlová | 12. náhradník | — | 45 (3.43 %) |