Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obce Hradec nad Svitavou
15. 10. 2010
Hlasovalo 743 z 1 375 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
"Sdružení nezávislých kandidátů pro naši obec a její budoucnost" 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Čepička | Zvolen(a) | 1. | 234 (10.54 %) |
| 2. | Jiří Němec | 2. náhradník | — ↓4 | 155 (6.98 %) |
| 3. | Václav Hnát | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 175 (7.88 %) |
| 4. | Pavlína Andrlíková | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 195 (8.78 %) |
| 5. | Jiří Stejskal | 1. náhradník | — | 162 (7.3 %) |
| 6. | Jan Švrčina | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 208 (9.37 %) |
| 7. | Radek Navrátil | 3. náhradník | — | 120 (5.4 %) |
| 8. | Josef Šauer | 4. náhradník | — | 108 (4.86 %) |
| 9. | Libor Moravec | 5. náhradník | — | 139 (6.26 %) |
| 10. | Ludmila Hromádková | 6. náhradník | — | 121 (5.45 %) |
| 11. | Milouš Růžička | 7. náhradník | — | 99 (4.46 %) |
| 12. | Kateřina Korcová | 8. náhradník | — | 135 (6.08 %) |
| 13. | Jaroslav Orlich | 9. náhradník | — | 112 (5.04 %) |
| 14. | František Háva | 10. náhradník | — | 128 (5.76 %) |
| 15. | Jaromír Korec | 11. náhradník | — | 128 (5.76 %) |
Pro občany 3 mandáty · 14 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Vybíhal | Zvolen(a) | 1. | 266 (14.12 %) |
| 2. | Iva Bednaříková | 1. náhradník | — ↓2 | 117 (6.21 %) |
| 3. | Jaroslav Neděla | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 166 (8.81 %) |
| 4. | Věra Prudilová | 2. náhradník | — ↓1 | 111 (5.89 %) |
| 5. | Martin Dvořák | 3. náhradník | — ↓1 | 130 (6.9 %) |
| 6. | František Šváb | 4. náhradník | — ↓1 | 128 (6.79 %) |
| 7. | Petr Beneš | 5. náhradník | — ↓1 | 137 (7.27 %) |
| 8. | Jiří Chlup | 6. náhradník | — ↓1 | 107 (5.68 %) |
| 9. | Vladimír Vybíhal | Zvolen(a) | 3. ↑6 | 156 (8.28 %) |
| 10. | Lubomír Chlup | 7. náhradník | — | 122 (6.47 %) |
| 11. | Jan Sýkora | 8. náhradník | — | 125 (6.63 %) |
| 12. | Milan Gogola | 9. náhradník | — | 119 (6.31 %) |
| 13. | Miroslav Buřval | 10. náhradník | — | 106 (5.62 %) |
| 14. | Luboš Kratochvíla | 11. náhradník | — | 93 (4.93 %) |
Perspektiva 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Kamil Pavliš | Zvolen(a) | 1. | 234 (14.4 %) |
| 2. | Jan Kabát | 2. náhradník | — ↓2 | 124 (7.63 %) |
| 3. | Zbyněk Růžička | 1. náhradník | — | 145 (8.92 %) |
| 4. | Martin Pavliš | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 204 (12.55 %) |
| 5. | Anna Vrtěnová | 3. náhradník | — | 72 (4.43 %) |
| 6. | Jana Klíčová | 4. náhradník | — | 63 (3.87 %) |
| 7. | Zuzana Prchalová | 5. náhradník | — | 92 (5.66 %) |
| 8. | Jiří Hlouš | 6. náhradník | — | 115 (7.07 %) |
| 9. | Vít Vařejka | 7. náhradník | — | 118 (7.26 %) |
| 10. | Václav Erbes | 8. náhradník | — | 87 (5.35 %) |
| 11. | Jaroslav Kuchař | 9. náhradník | — | 106 (6.52 %) |
| 12. | Jiří Hřebíček | 10. náhradník | — | 69 (4.24 %) |
| 13. | Jan Ištvánek | 11. náhradník | — | 45 (2.76 %) |
| 14. | František Chmelina | 12. náhradník | — | 90 (5.53 %) |
| 15. | Zdeněk Schuster | 13. náhradník | — | 61 (3.75 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Odehnal | 2. náhradník | — ↓3 | 108 (6.68 %) |
| 2. | Miroslav Kabát | 3. náhradník | — ↓3 | 109 (6.74 %) |
| 3. | Jiří Ehrenberger | 4. náhradník | — ↓3 | 100 (6.19 %) |
| 4. | Karel Nečas | 1. náhradník | — ↑1 | 119 (7.36 %) |
| 5. | Pavel Břenek | 5. náhradník | — ↓2 | 102 (6.31 %) |
| 6. | Karel Dobiáš | 6. náhradník | — ↓2 | 111 (6.87 %) |
| 7. | Antonín Hodovanec | 7. náhradník | — ↓2 | 117 (7.24 %) |
| 8. | Karel Kopecký | 8. náhradník | — ↓2 | 83 (5.13 %) |
| 9. | Miroslav Vítek | Zvolen(a) | 1. ↑8 | 203 (12.56 %) |
| 10. | Miloslav Schuster | Zvolen(a) | 2. ↑8 | 154 (9.53 %) |
| 11. | Jaroslav Šedaj | 9. náhradník | — | 75 (4.64 %) |
| 12. | Josef Krištof | 10. náhradník | — | 109 (6.74 %) |
| 13. | Josef Zouhar | 11. náhradník | — | 79 (4.89 %) |
| 14. | Zdeněk Masařík | 12. náhradník | — | 74 (4.58 %) |
| 15. | Alena Mičková | 13. náhradník | — | 72 (4.45 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislava Vaněčková | Zvolen(a) | 1. | 239 (16.5 %) |
| 2. | Robert Pechan | 3. náhradník | — ↓3 | 113 (7.8 %) |
| 3. | Milada Tesařová | 4. náhradník | — ↓3 | 75 (5.17 %) |
| 4. | Lukáš Zedník | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 127 (8.77 %) |
| 5. | Hana Čížková | 1. náhradník | — ↑2 | 127 (8.77 %) |
| 6. | Radimír Kotinský | 5. náhradník | — ↓1 | 72 (4.97 %) |
| 7. | Hana Kuchařová | 6. náhradník | — ↓1 | 70 (4.83 %) |
| 8. | František Gloser | 7. náhradník | — ↓1 | 73 (5.04 %) |
| 9. | Karel Doležal | 8. náhradník | — ↓1 | 74 (5.11 %) |
| 10. | Tomáš Přibyl | 9. náhradník | — ↓1 | 90 (6.21 %) |
| 11. | Jan Tesař | 2. náhradník | — ↑7 | 114 (7.87 %) |
| 12. | Mojmír Fadrný | 10. náhradník | — | 71 (4.9 %) |
| 13. | František Otruba | 11. náhradník | — | 62 (4.28 %) |
| 14. | Petr Čížek | 12. náhradník | — | 76 (5.24 %) |
| 15. | Anežka Zedníková | 13. náhradník | — | 65 (4.48 %) |
SNK-MY 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Klouparová | Zvolen(a) | 1. | 201 (15.5 %) |
| 2. | Zdenka Rolníková | 2. náhradník | — ↓2 | 130 (10.03 %) |
| 3. | Zdeňka Havlíčková | 3. náhradník | — ↓2 | 83 (6.4 %) |
| 4. | Zdeňka Štefková | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 158 (12.19 %) |
| 5. | Eliška Gruberová | 1. náhradník | — ↑2 | 141 (10.87 %) |
| 6. | Alena Hloušová | 4. náhradník | — | 85 (6.55 %) |
| 7. | Sylva Fendrychová | 5. náhradník | — | 75 (5.78 %) |
| 8. | Zuzana Charouzová | 6. náhradník | — | 60 (4.62 %) |
| 9. | Šárka Leskourová | 7. náhradník | — | 63 (4.86 %) |
| 10. | Božena Zelinková | 8. náhradník | — | 81 (6.25 %) |
| 11. | Dagmar Boudová | 9. náhradník | — | 54 (4.16 %) |
| 12. | Jana Svobodová | 10. náhradník | — | 42 (3.24 %) |
| 13. | Milena Stejskalová | 11. náhradník | — | 44 (3.39 %) |
| 14. | Drahomíra Minaříková | 12. náhradník | — | 45 (3.47 %) |
| 15. | Marcela Pešinová | 13. náhradník | — | 34 (2.62 %) |