Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Hradec nad Svitavou
20. 10. 2006
Hlasovalo 746 z 1 337 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Pro občany 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Vybíhal | Zvolen(a) | 1. | 380 (13.35 %) |
| 2. | Ladislav Dorňák | 1. náhradník | — ↓4 | 185 (6.5 %) |
| 3. | Jana Krištofová | 2. náhradník | — ↓4 | 155 (5.44 %) |
| 4. | Jaroslav Neděla | Zvolen(a) | 4. | 219 (7.69 %) |
| 5. | Jiří Němec | 3. náhradník | — ↓3 | 204 (7.16 %) |
| 6. | Jana Klouparová | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 287 (10.08 %) |
| 7. | Božena Vařejková | 4. náhradník | — ↓2 | 154 (5.41 %) |
| 8. | Jiří Hlouš | 5. náhradník | — ↓2 | 178 (6.25 %) |
| 9. | Dagmar Pallová | 6. náhradník | — ↓2 | 130 (4.56 %) |
| 10. | Kamil Pavliš | Zvolen(a) | 3. ↑7 | 222 (7.8 %) |
| 11. | Petr Leskour | 7. náhradník | — ↓1 | 129 (4.53 %) |
| 12. | Josef Hřebíček | 8. náhradník | — ↓1 | 146 (5.13 %) |
| 13. | Jaromír Teplý | Zvolen(a) | 5. ↑8 | 212 (7.44 %) |
| 14. | Martina Müllerová | 9. náhradník | — | 125 (4.39 %) |
| 15. | Dagmar Pauková | 10. náhradník | — | 120 (4.21 %) |
"Sdružení nezávislých kandidátů pro naši obec a její budoucnost" 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Ondráček | Zvolen(a) | 1. | 317 (13.65 %) |
| 2. | Dagmar Korcová | 2. náhradník | — ↓4 | 172 (7.4 %) |
| 3. | Josef Šauer | 3. náhradník | — ↓4 | 98 (4.22 %) |
| 4. | Josef Čepička | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 227 (9.77 %) |
| 5. | Zdenka Rolníková | 4. náhradník | — ↓3 | 123 (5.29 %) |
| 6. | Marie Cachová | 5. náhradník | — ↓3 | 121 (5.21 %) |
| 7. | František Háva | 1. náhradník | — ↑2 | 176 (7.57 %) |
| 8. | Ladislav Čejka | 6. náhradník | — ↓2 | 116 (4.99 %) |
| 9. | Jitka Faršolasová | 7. náhradník | — ↓2 | 109 (4.69 %) |
| 10. | Peter Hrdlovič | 8. náhradník | — ↓2 | 111 (4.78 %) |
| 11. | Libor Moravec | 9. náhradník | — ↓2 | 102 (4.39 %) |
| 12. | Ludmila Hromádková | 10. náhradník | — ↓2 | 111 (4.78 %) |
| 13. | Jan Švrčina | Zvolen(a) | 2. ↑11 | 230 (9.9 %) |
| 14. | Jiří Stejskal | Zvolen(a) | 4. ↑10 | 179 (7.7 %) |
| 15. | Jiří Hoferica | 11. náhradník | — | 130 (5.59 %) |
"Sdružení nezávislých kandidátů - Nová perspektiva" 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Kuchař | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 163 (10.01 %) |
| 2. | Pavlína Andrlíková | 3. náhradník | — ↓4 | 111 (6.81 %) |
| 3. | Jan Kabát | 4. náhradník | — ↓4 | 109 (6.69 %) |
| 4. | Zbyněk Růžička | 2. náhradník | — ↓1 | 124 (7.61 %) |
| 5. | Martin Pavliš | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 166 (10.19 %) |
| 6. | Vladislav Zezula | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 187 (11.48 %) |
| 7. | František Chmelina | 5. náhradník | — ↓1 | 91 (5.58 %) |
| 8. | Milan Veselý | 1. náhradník | — ↑4 | 155 (9.52 %) |
| 9. | Heřman Binder | 6. náhradník | — | 103 (6.32 %) |
| 10. | Miloslav Doskočil | 7. náhradník | — | 46 (2.82 %) |
| 11. | Josef Kuchyňka | 8. náhradník | — | 76 (4.66 %) |
| 12. | Milan Otradovský | 9. náhradník | — | 75 (4.6 %) |
| 13. | Petr Dobiáš | 10. náhradník | — | 89 (5.46 %) |
| 14. | Vladimír Binder | 11. náhradník | — | 74 (4.54 %) |
| 15. | Jindřich Palla | 12. náhradník | — | 59 (3.62 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeňka Andrlíková | 3. náhradník | — ↓4 | 79 (4.99 %) |
| 2. | Zdeněk Odehnal | 2. náhradník | — ↓2 | 119 (7.52 %) |
| 3. | Miloslav Schuster | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 151 (9.54 %) |
| 4. | Miroslav Kabát | 1. náhradník | — ↑1 | 125 (7.9 %) |
| 5. | Jiří Ehrenberger | 4. náhradník | — ↓1 | 103 (6.51 %) |
| 6. | Miroslav Vítek | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 190 (12.01 %) |
| 7. | Pavel Břenek | 5. náhradník | — | 97 (6.13 %) |
| 8. | Josef Zouhar | 6. náhradník | — | 69 (4.36 %) |
| 9. | Jiří Beneš | 7. náhradník | — | 101 (6.38 %) |
| 10. | Richard Dlábek | 8. náhradník | — | 80 (5.05 %) |
| 11. | Vít Vařejka | 9. náhradník | — | 94 (5.94 %) |
| 12. | Bohumil Kučera | 10. náhradník | — | 101 (6.38 %) |
| 13. | Josef Pavliš | 11. náhradník | — | 108 (6.82 %) |
| 14. | Eva Pekařová | 12. náhradník | — | 111 (7.01 %) |
| 15. | Zdeněk Masařík | 13. náhradník | — | 54 (3.41 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislava Vaněčková | 1. náhradník | — ↓1 | 111 (11.46 %) |
| 2. | Robert Pechan | 4. náhradník | — ↓3 | 66 (6.81 %) |
| 3. | Milada Tesařová | 5. náhradník | — ↓3 | 54 (5.57 %) |
| 4. | Antonín Dvořák | 6. náhradník | — ↓3 | 58 (5.99 %) |
| 5. | Marek Vaněčka | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 114 (11.77 %) |
| 6. | Dalibor Fadrný | 7. náhradník | — ↓2 | 65 (6.71 %) |
| 7. | Hana Čížková | 3. náhradník | — ↑3 | 78 (8.05 %) |
| 8. | Jan Tesař | 2. náhradník | — ↑5 | 79 (8.16 %) |
| 9. | Zdeněk Vařejka | 8. náhradník | — | 60 (6.19 %) |
| 10. | Blanka Chaloupková | 9. náhradník | — | 55 (5.68 %) |
| 11. | Mojmír Fadrný | 10. náhradník | — | 54 (5.57 %) |
| 12. | Zlata Peňázová | 11. náhradník | — | 41 (4.23 %) |
| 13. | Petr Čížek | 12. náhradník | — | 54 (5.57 %) |
| 14. | Petra Dománková | 13. náhradník | — | 48 (4.95 %) |
| 15. | Vítězslav Kupčík | 14. náhradník | — | 31 (3.2 %) |
Strana drobných živnostníků a podnikatelů a nezávislí kandidáti 0 mandátů · 10 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ondřej Chlup | Nezvolen(a) | — | 34 (7.78 %) |
| 2. | Luboš Korčák | Nezvolen(a) | — | 66 (15.1 %) |
| 3. | František Prchal | Nezvolen(a) | — | 39 (8.92 %) |
| 4. | Martin Dvořák | Nezvolen(a) | — | 22 (5.03 %) |
| 5. | Michal Havlíček | Nezvolen(a) | — | 23 (5.26 %) |
| 6. | Lubomír Chlup | Nezvolen(a) | — | 31 (7.09 %) |
| 7. | Pavel Žižka | Nezvolen(a) | — | 117 (26.77 %) |
| 8. | Radek Štěpánek | Nezvolen(a) | — | 17 (3.89 %) |
| 9. | Leoš Pauk | Nezvolen(a) | — | 38 (8.69 %) |
| 10. | Rostislav Tuč | Nezvolen(a) | — | 50 (11.44 %) |