Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Hovorany
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 230 z 1 806 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Grmolec | Zvolen(a) | 1. | 579 (14.02 %) |
| 2. | František Kučera | Zvolen(a) | 2. | 435 (10.54 %) |
| 3. | Michal Šurýn | 2. náhradník | — ↓3 | 249 (6.03 %) |
| 4. | Eva Zajícová | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 352 (8.52 %) |
| 5. | Renata Ivičičová | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 333 (8.06 %) |
| 6. | Jaroslav Blanář | 1. náhradník | — ↑1 | 303 (7.34 %) |
| 7. | Radka Maradová | 3. náhradník | — | 228 (5.52 %) |
| 8. | Jan Lesovský | 4. náhradník | — | 225 (5.45 %) |
| 9. | František Zaňát | 5. náhradník | — | 215 (5.2 %) |
| 10. | Josef Tomeček | 6. náhradník | — | 249 (6.03 %) |
| 11. | Miroslav Vykydal | 7. náhradník | — | 224 (5.42 %) |
| 12. | Svatoslav Ševela | 8. náhradník | — | 213 (5.16 %) |
| 13. | Jan Šurýn | 9. náhradník | — | 192 (4.65 %) |
| 14. | František Ševela | 10. náhradník | — | 163 (3.94 %) |
| 15. | Stanislav Marada | 11. náhradník | — | 167 (4.04 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Socha | Zvolen(a) | 1. | 378 (10.78 %) |
| 2. | Zdeněk Machalínek | Zvolen(a) | 2. | 321 (9.15 %) |
| 3. | Jaroslav Šťastný | Zvolen(a) | 3. | 291 (8.3 %) |
| 4. | Stanislav Šurýn | 1. náhradník | — | 280 (7.98 %) |
| 5. | Alena Kohoutková | 3. náhradník | — ↓1 | 218 (6.21 %) |
| 6. | Hana Vykydalová | 2. náhradník | — ↑1 | 260 (7.41 %) |
| 7. | Miroslav Spěvák | 4. náhradník | — | 221 (6.3 %) |
| 8. | Jan Hykš | 5. náhradník | — | 219 (6.24 %) |
| 9. | Vladimír Kučera | 6. náhradník | — | 200 (5.7 %) |
| 10. | Josef Přikryl | 7. náhradník | — | 201 (5.73 %) |
| 11. | Oldřich Kašík | 8. náhradník | — | 192 (5.47 %) |
| 12. | Josef Hlavinka | 9. náhradník | — | 176 (5.01 %) |
| 13. | Petr Marada | 10. náhradník | — | 172 (4.9 %) |
| 14. | Vladimír Sácký | 11. náhradník | — | 204 (5.81 %) |
| 15. | Jaroslav Trlida | 12. náhradník | — | 173 (4.93 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Vykydal | Zvolen(a) | 1. | 324 (11 %) |
| 2. | Marta Jetelinová | 1. náhradník | — ↓2 | 228 (7.74 %) |
| 3. | Jiří Ivičič | 3. náhradník | — ↓3 | 201 (6.82 %) |
| 4. | Alena Holešinská | 2. náhradník | — ↓1 | 226 (7.67 %) |
| 5. | Martin Vachůt | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 241 (8.18 %) |
| 6. | Terezie Stoklasová | 4. náhradník | — ↓1 | 188 (6.38 %) |
| 7. | Roman Hradňanský | 5. náhradník | — ↓1 | 199 (6.75 %) |
| 8. | Vít Marada | Zvolen(a) | 2. ↑6 | 286 (9.71 %) |
| 9. | Jana Konečná | 6. náhradník | — | 162 (5.5 %) |
| 10. | Vratislav Slabý | 7. náhradník | — | 195 (6.62 %) |
| 11. | Ludmila Šťastná | 8. náhradník | — | 143 (4.85 %) |
| 12. | Josef Ševela | 9. náhradník | — | 135 (4.58 %) |
| 13. | Tomáš Grufík | 10. náhradník | — | 143 (4.85 %) |
| 14. | František Latík | 11. náhradník | — | 160 (5.43 %) |
| 15. | Josef Holešinský | 12. náhradník | — | 114 (3.87 %) |
NAŠE HOVORANY 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radim Čevela | 1. náhradník | — ↓2 | 227 (8.96 %) |
| 2. | Adam Benešovský | Zvolen(a) | 2. | 254 (10.03 %) |
| 3. | Michaela Zpěváková | 4. náhradník | — ↓3 | 163 (6.43 %) |
| 4. | Pavel Mančík | 2. náhradník | — | 210 (8.29 %) |
| 5. | Jan Ševela | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 297 (11.72 %) |
| 6. | Pavel Běťák | 5. náhradník | — ↓1 | 155 (6.12 %) |
| 7. | Stanislav Šimeček | 6. náhradník | — ↓1 | 129 (5.09 %) |
| 8. | Vanda Vykydalová | 3. náhradník | — ↑3 | 194 (7.66 %) |
| 9. | Luboš Grmolec | 7. náhradník | — | 139 (5.48 %) |
| 10. | Bohumír Juránek | 8. náhradník | — | 141 (5.56 %) |
| 11. | Libor Ševela | 9. náhradník | — | 120 (4.73 %) |
| 12. | Jan Koliba | 10. náhradník | — | 112 (4.42 %) |
| 13. | Eva Přikrylová | 11. náhradník | — | 179 (7.06 %) |
| 14. | Roman Reichmann | 12. náhradník | — | 102 (4.02 %) |
| 15. | Milan Vodička | 13. náhradník | — | 110 (4.34 %) |
"SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ" 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Kovanič | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 230 (11.49 %) |
| 2. | Pavel Ševela | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 419 (20.93 %) |
| 3. | Pavel Valčík | 3. náhradník | — ↓2 | 191 (9.54 %) |
| 4. | Vít Kučera | 1. náhradník | — ↑1 | 219 (10.94 %) |
| 5. | Marek Horáček | 2. náhradník | — ↑1 | 193 (9.64 %) |
| 6. | Jitka Chludilová | 4. náhradník | — | 81 (4.04 %) |
| 7. | Josef Bravenec | 5. náhradník | — | 43 (2.14 %) |
| 8. | Pavlína Sůkopová | 6. náhradník | — | 114 (5.69 %) |
| 9. | Vladimír Ostřížek | 7. náhradník | — | 58 (2.89 %) |
| 10. | Zbyněk Ševela | 8. náhradník | — | 59 (2.94 %) |
| 11. | Radim Zaňát | 9. náhradník | — | 69 (3.44 %) |
| 12. | Blanka Hradňanská | 10. náhradník | — | 44 (2.19 %) |
| 13. | Svatopluk Kalábek | 11. náhradník | — | 128 (6.39 %) |
| 14. | Blanka Kučerová | 12. náhradník | — | 93 (4.64 %) |
| 15. | Ludmila Kuchařová | 13. náhradník | — | 60 (2.99 %) |
Sdružení spolků pro rozvoj Hovoran 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Zahrádka | Zvolen(a) | 1. | 232 (12.59 %) |
| 2. | Ivo Petříček | 2. náhradník | — ↓1 | 186 (10.09 %) |
| 3. | Zbyněk Ševela | 4. náhradník | — ↓2 | 122 (6.62 %) |
| 4. | Jan Grmolec | 5. náhradník | — ↓2 | 54 (2.93 %) |
| 5. | Roman Latýn | 1. náhradník | — ↑3 | 221 (11.99 %) |
| 6. | Pavel Šurýn | 6. náhradník | — ↓1 | 134 (7.27 %) |
| 7. | Dana Košuličová | 7. náhradník | — ↓1 | 101 (5.48 %) |
| 8. | Roman Kohoutek | 8. náhradník | — ↓1 | 130 (7.05 %) |
| 9. | Soňa Cigánková | 9. náhradník | — ↓1 | 81 (4.39 %) |
| 10. | Karel Kučera | 10. náhradník | — ↓1 | 105 (5.7 %) |
| 11. | Kamil Tureček | 3. náhradník | — ↑7 | 137 (7.43 %) |
| 12. | Ivana Hajná | 11. náhradník | — | 92 (4.99 %) |
| 13. | Jan Ivičič | 12. náhradník | — | 112 (6.08 %) |
| 14. | Hynek Kučera | 13. náhradník | — | 65 (3.52 %) |
| 15. | Tomáš Grufík | 14. náhradník | — | 70 (3.8 %) |