Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obce Hovorany
15. 10. 2010
Hlasovalo 1 213 z 1 784 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
15 mandátů · 7 zvolených listin
15 mandátů · 7 zvolených listin
Komunistická strana Čech a Moravy 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Šurýn | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 322 (9.02 %) |
| 2. | Zdeněk Socha | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 336 (9.42 %) |
| 3. | Jaroslav Šťastný | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 280 (7.85 %) |
| 4. | Alena Kohoutková | 1. náhradník | — ↓1 | 227 (6.36 %) |
| 5. | Zdeněk Machalínek | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 312 (8.74 %) |
| 6. | Jan Hykš | 2. náhradník | — | 228 (6.39 %) |
| 7. | Miroslav Spěvák | 3. náhradník | — | 243 (6.81 %) |
| 8. | Vladimír Kučera | 4. náhradník | — | 209 (5.86 %) |
| 9. | Hana Vykydalová | 5. náhradník | — | 257 (7.2 %) |
| 10. | Josef Hlavinka | 6. náhradník | — | 211 (5.91 %) |
| 11. | Josef Přikryl | 7. náhradník | — | 208 (5.83 %) |
| 12. | Petr Marada | 8. náhradník | — | 188 (5.27 %) |
| 13. | Oldřich Kašík | 9. náhradník | — | 193 (5.41 %) |
| 14. | Josef Kosič | 10. náhradník | — | 176 (4.93 %) |
| 15. | Jaroslav Trlida | 11. náhradník | — | 176 (4.93 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Grmolec | Zvolen(a) | 1. | 565 (16.09 %) |
| 2. | František Kučera | Zvolen(a) | 2. | 350 (9.96 %) |
| 3. | Michal Šurýn | 3. náhradník | — ↓3 | 253 (7.2 %) |
| 4. | Eva Zajícová | 1. náhradník | — | 283 (8.06 %) |
| 5. | Zbyněk Ševela | 4. náhradník | — ↓2 | 218 (6.2 %) |
| 6. | Eva Ptáčková | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 293 (8.34 %) |
| 7. | Renata Ivičičová | 2. náhradník | — ↑2 | 259 (7.37 %) |
| 8. | Jaroslav Blanař | 5. náhradník | — | 199 (5.66 %) |
| 9. | František Zaňát | 6. náhradník | — | 152 (4.32 %) |
| 10. | Josef Tomeček | 7. náhradník | — | 178 (5.06 %) |
| 11. | Miroslav Vykydal | 8. náhradník | — | 167 (4.75 %) |
| 12. | Svatoslav Ševela | 9. náhradník | — | 166 (4.72 %) |
| 13. | Jan Šurýn | 10. náhradník | — | 161 (4.58 %) |
| 14. | František Ševela | 11. náhradník | — | 133 (3.78 %) |
| 15. | Stanislav Marada | 12. náhradník | — | 134 (3.81 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Ivičič | 3. náhradník | — ↓4 | 168 (6.94 %) |
| 2. | Martin Kovanič | Zvolen(a) | 2. | 217 (8.97 %) |
| 3. | Ludmila Miklíková | 2. náhradník | — ↓1 | 178 (7.35 %) |
| 4. | Pavel Vykydal | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 254 (10.5 %) |
| 5. | Martin Vachůt | 1. náhradník | — ↑2 | 185 (7.64 %) |
| 6. | Marta Jetelinová | 4. náhradník | — | 149 (6.15 %) |
| 7. | Pavel Grmolec | 5. náhradník | — | 146 (6.03 %) |
| 8. | Michal Ševela | 6. náhradník | — | 162 (6.69 %) |
| 9. | Roman Hradňanský | 7. náhradník | — | 140 (5.78 %) |
| 10. | Ludmila Šťastná | 8. náhradník | — | 131 (5.41 %) |
| 11. | Ludmila Kostihová | 9. náhradník | — | 148 (6.11 %) |
| 12. | Jana Konečná | 10. náhradník | — | 123 (5.08 %) |
| 13. | Tomáš Grufík | 11. náhradník | — | 143 (5.91 %) |
| 14. | František Latík | 12. náhradník | — | 162 (6.69 %) |
| 15. | Josef Holešínský | 13. náhradník | — | 113 (4.67 %) |
HNUTÍ PODNIKATELÉ A SPORTOVCI - NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Novák | Zvolen(a) | 1. | 538 (23.88 %) |
| 2. | Kamil Tureček | Zvolen(a) | 2. | 209 (9.28 %) |
| 3. | Ivo Petříček | 2. náhradník | — ↓1 | 182 (8.08 %) |
| 4. | Petr Smaženka | 1. náhradník | — ↑1 | 203 (9.01 %) |
| 5. | Ilona Šicová | 3. náhradník | — | 109 (4.84 %) |
| 6. | Jiří Křápek | 4. náhradník | — | 102 (4.52 %) |
| 7. | Bronislav Grmolec | 5. náhradník | — | 98 (4.35 %) |
| 8. | Ludmila Zahrádková | 6. náhradník | — | 109 (4.84 %) |
| 9. | Jiří Gazaň | 7. náhradník | — | 140 (6.21 %) |
| 10. | Miroslava Kohoutková | 8. náhradník | — | 107 (4.75 %) |
| 11. | Kateřina Podivínská | 9. náhradník | — | 131 (5.81 %) |
| 12. | Zdeněk Šurýn | 10. náhradník | — | 116 (5.15 %) |
| 13. | Libor Zaviačič | 11. náhradník | — | 70 (3.1 %) |
| 14. | Marcela Latýnová | 12. náhradník | — | 71 (3.15 %) |
| 15. | Jiří Plchút | 13. náhradník | — | 67 (2.97 %) |
NAŠE HOVORANY - NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Ševela | Zvolen(a) | 1. | 357 (16.91 %) |
| 2. | Radim Čevela | Zvolen(a) | 2. | 210 (9.95 %) |
| 3. | Luboš Grmolec | 2. náhradník | — ↓1 | 131 (6.2 %) |
| 4. | Stanislav Šimeček | 3. náhradník | — ↓1 | 112 (5.3 %) |
| 5. | Marie Juránková | 4. náhradník | — ↓1 | 126 (5.97 %) |
| 6. | Petr Fasora | 5. náhradník | — ↓1 | 124 (5.87 %) |
| 7. | Bohumír Juránek | 6. náhradník | — ↓1 | 105 (4.97 %) |
| 8. | Jan Koliba | 7. náhradník | — ↓1 | 101 (4.78 %) |
| 9. | Eva Přikrylová | 8. náhradník | — ↓1 | 145 (6.87 %) |
| 10. | Josef Kohoutek | 9. náhradník | — ↓1 | 117 (5.54 %) |
| 11. | Lukáš Fasora | 10. náhradník | — ↓1 | 102 (4.83 %) |
| 12. | Roman Otáhal | 11. náhradník | — ↓1 | 112 (5.3 %) |
| 13. | Pavel Běták | 12. náhradník | — ↓1 | 93 (4.4 %) |
| 14. | Svatopluk Kalábek | 1. náhradník | — ↑11 | 190 (9 %) |
| 15. | Milan Vodička | 13. náhradník | — | 85 (4.02 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Blanka Kučerová | 1. náhradník | — ↓1 | 221 (16.87 %) |
| 2. | Pavel Ševela | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 378 (28.85 %) |
| 3. | Marek Horáček | 2. náhradník | — | 131 (10 %) |
| 4. | Alena Sedláčková | 3. náhradník | — | 103 (7.86 %) |
| 5. | Jitka Chludilová | 4. náhradník | — | 93 (7.09 %) |
| 6. | Karel Šimek | 5. náhradník | — | 24 (1.83 %) |
| 7. | Josef Bravenec | 6. náhradník | — | 30 (2.29 %) |
| 8. | Věra Stoklasová | 7. náhradník | — | 60 (4.58 %) |
| 9. | Jana Skopalová | 8. náhradník | — | 32 (2.44 %) |
| 10. | Josef Martinec | 9. náhradník | — | 38 (2.9 %) |
| 11. | Blanka Hradňanská | 10. náhradník | — | 27 (2.06 %) |
| 12. | Milena Vykydalová | 11. náhradník | — | 26 (1.98 %) |
| 13. | Vladimír Stoklas | 12. náhradník | — | 37 (2.82 %) |
| 14. | Ludmila Kuchařová | 13. náhradník | — | 74 (5.64 %) |
| 15. | Ludmila Trávníčková | 14. náhradník | — | 36 (2.74 %) |
Za rozvoj venkova 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Zahrádka | Zvolen(a) | 1. | 211 (16.86 %) |
| 2. | Jan Ivičič | 2. náhradník | — ↓1 | 126 (10.07 %) |
| 3. | Jaroslav Vykydal | 5. náhradník | — ↓3 | 95 (7.59 %) |
| 4. | Roman Latýn | 1. náhradník | — ↑2 | 139 (11.11 %) |
| 5. | Roman Kohoutek | 6. náhradník | — ↓2 | 77 (6.15 %) |
| 6. | Vít Marada | 3. náhradník | — ↑2 | 125 (9.99 %) |
| 7. | Jaroslav Vydařilý | 4. náhradník | — ↑2 | 107 (8.55 %) |
| 8. | Radoslav Sedláček | 7. náhradník | — | 58 (4.63 %) |
| 9. | Soňa Cigánková | 8. náhradník | — | 69 (5.51 %) |
| 10. | Zdeněk Zahnaš | 9. náhradník | — | 45 (3.59 %) |
| 11. | František Holešinský | 10. náhradník | — | 22 (1.75 %) |
| 12. | Libor Ševela | 11. náhradník | — | 61 (4.87 %) |
| 13. | Tomáš Grufík | 12. náhradník | — | 52 (4.15 %) |
| 14. | Bronislav Ostřížek | 13. náhradník | — | 27 (2.15 %) |
| 15. | Vratislav Slabý | 14. náhradník | — | 37 (2.95 %) |