Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Horní Němčí
20. 10. 2006
Hlasovalo 495 z 686 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Bahula | Zvolen(a) | 1. | 308 (9.29 %) |
| 2. | Karel Mandík | Zvolen(a) | 2. | 288 (8.68 %) |
| 3. | Jiří Kratochvíl | Zvolen(a) | 6. ↓3 | 234 (7.05 %) |
| 4. | Petr Kadlček | Zvolen(a) | 7. ↓3 | 230 (6.93 %) |
| 5. | Martin Lukáš | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 253 (7.63 %) |
| 6. | Eva Arakeljanová | Zvolen(a) | 8. ↓2 | 208 (6.27 %) |
| 7. | Gabriela Turečková | 1. náhradník | — ↓2 | 219 (6.6 %) |
| 8. | Adam Bobčík | Zvolen(a) | 4. ↑4 | 251 (7.57 %) |
| 9. | Jan Janča | Zvolen(a) | 5. ↑4 | 246 (7.42 %) |
| 10. | František Bahula | 2. náhradník | — | 233 (7.02 %) |
| 11. | Markéta Kreislová | 3. náhradník | — | 165 (4.97 %) |
| 12. | Zdeněk Borýsek | 4. náhradník | — | 206 (6.21 %) |
| 13. | Svatoslav Slezáček | 5. náhradník | — | 143 (4.31 %) |
| 14. | František Richtr | 6. náhradník | — | 160 (4.82 %) |
| 15. | Zbyněk Macháček | 7. náhradník | — | 171 (5.15 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů ZA ROZVOJ OBCE 3 mandáty · 13 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Bodiš | 3. náhradník | — ↓5 | 128 (8.39 %) |
| 2. | Daniela Lečbychová | 4. náhradník | — ↓5 | 107 (7.02 %) |
| 3. | Miroslav Kadlček | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 155 (10.17 %) |
| 4. | Jana Solníková | 5. náhradník | — ↓4 | 97 (6.36 %) |
| 5. | Aleš Bobčík | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 172 (11.28 %) |
| 6. | Michal Tureček | 2. náhradník | — ↑1 | 133 (8.72 %) |
| 7. | Ivana Soukeníková | 6. náhradník | — ↓2 | 82 (5.38 %) |
| 8. | Zdeňka Slabá | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 148 (9.71 %) |
| 9. | Josef Piruch | 7. náhradník | — ↓1 | 85 (5.57 %) |
| 10. | Jaroslava Starobová | 8. náhradník | — ↓1 | 70 (4.59 %) |
| 11. | Josef Dufka | 9. náhradník | — ↓1 | 73 (4.79 %) |
| 12. | Soňa Garajová | 10. náhradník | — ↓1 | 126 (8.26 %) |
| 13. | Josef Janča | 1. náhradník | — ↑9 | 148 (9.71 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Stopka | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 119 (12.14 %) |
| 2. | Václav Karafiát | 3. náhradník | — ↓3 | 56 (5.71 %) |
| 3. | Rostislav Bobčík | 1. náhradník | — | 107 (10.91 %) |
| 4. | Roman Kočí | 4. náhradník | — ↓2 | 63 (6.42 %) |
| 5. | Martin Janča | 2. náhradník | — ↑1 | 90 (9.18 %) |
| 6. | Josef Bahula | 5. náhradník | — ↓1 | 56 (5.71 %) |
| 7. | František Pospíšek | 6. náhradník | — ↓1 | 48 (4.89 %) |
| 8. | František Kohoutek | 7. náhradník | — ↓1 | 30 (3.06 %) |
| 9. | Kamil Špaček | 8. náhradník | — ↓1 | 58 (5.91 %) |
| 10. | Jaroslav Matůš | 9. náhradník | — ↓1 | 40 (4.08 %) |
| 11. | Josef Janových | 10. náhradník | — ↓1 | 33 (3.36 %) |
| 12. | Tomáš Tureček | 11. náhradník | — ↓1 | 57 (5.81 %) |
| 13. | Michal Pečiva | 12. náhradník | — ↓1 | 43 (4.38 %) |
| 14. | Šárka Milošová | 13. náhradník | — ↓1 | 44 (4.48 %) |
| 15. | Miroslav Warchil | Zvolen(a) | 1. ↑14 | 136 (13.87 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů LESNÁ 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Janča | Zvolen(a) | 1. | 136 (16.5 %) |
| 2. | Josef Zámečník | Zvolen(a) | 2. | 128 (15.53 %) |
| 3. | Jarmila Štěpánková | 2. náhradník | — ↓1 | 53 (6.43 %) |
| 4. | Roman Macalík | 3. náhradník | — ↓1 | 49 (5.94 %) |
| 5. | Vladimír Štěpánek | 4. náhradník | — ↓1 | 39 (4.73 %) |
| 6. | Jiří Srnec | 1. náhradník | — ↑3 | 62 (7.52 %) |
| 7. | Martin Uhříček | 5. náhradník | — | 39 (4.73 %) |
| 8. | Miroslav Tureček | 6. náhradník | — | 27 (3.27 %) |
| 9. | Richard Němec | 7. náhradník | — | 48 (5.82 %) |
| 10. | Vlastimil Dvořáček | 8. náhradník | — | 40 (4.85 %) |
| 11. | Petr Baček | 9. náhradník | — | 43 (5.21 %) |
| 12. | Milan Špaček | 10. náhradník | — | 41 (4.97 %) |
| 13. | Leoš Jankových | 11. náhradník | — | 52 (6.31 %) |
| 14. | Radek Pospíšek | 12. náhradník | — | 40 (4.85 %) |
| 15. | Roman Dvořáček | 13. náhradník | — | 27 (3.27 %) |