Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Horní Domaslavice
10. 10. 2014
Hlasovalo 328 z 630 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
13 mandátů · 5 zvolených listin
13 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů 4 mandáty · 13 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Sušovský | Zvolen(a) | 1. | 100 (9.68 %) |
| 2. | Kamil Šimeček | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 77 (7.46 %) |
| 3. | Lucie Klimentová | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 84 (8.13 %) |
| 4. | Jiří Baran | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 93 (9.01 %) |
| 5. | Pavel Kliment | 1. náhradník | — | 83 (8.04 %) |
| 6. | Hana Bradáčová | 2. náhradník | — | 78 (7.55 %) |
| 7. | Rudolf Sušovský | 3. náhradník | — | 81 (7.84 %) |
| 8. | Eva Huserová | 4. náhradník | — | 74 (7.17 %) |
| 9. | Lukáš Chalupski | 5. náhradník | — | 67 (6.49 %) |
| 10. | Jana Tomková | 6. náhradník | — | 70 (6.78 %) |
| 11. | Vlastimil Rusnák | 7. náhradník | — | 83 (8.04 %) |
| 12. | Monika Richtárová | 8. náhradník | — | 66 (6.39 %) |
| 13. | Michal Tararík | 9. náhradník | — | 76 (7.36 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 13 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohumír Podola | Zvolen(a) | 1. | 80 (10.43 %) |
| 2. | Eva Válková | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 74 (9.64 %) |
| 3. | Slavomír Kulhánek | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 77 (10.03 %) |
| 4. | Miroslav Poloch | 1. náhradník | — | 74 (9.64 %) |
| 5. | Karel Tyrlík | 2. náhradník | — | 56 (7.3 %) |
| 6. | Jana Skarková | 3. náhradník | — | 51 (6.64 %) |
| 7. | Jozef Štens | 4. náhradník | — | 58 (7.56 %) |
| 8. | David Satinský | 5. náhradník | — | 55 (7.17 %) |
| 9. | Anna Šamajová | 6. náhradník | — | 51 (6.64 %) |
| 10. | Petr Šebesta | 7. náhradník | — | 53 (6.91 %) |
| 11. | Stanislav Moniak | 8. náhradník | — | 48 (6.25 %) |
| 12. | Marie Satinská | 9. náhradník | — | 50 (6.51 %) |
| 13. | Anežka Šimíková | 10. náhradník | — | 40 (5.21 %) |
"Změna" 2 mandáty · 13 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Oborný | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 81 (10.84 %) |
| 2. | Radek Neuwirth | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 96 (12.85 %) |
| 3. | Marta Matějková | 2. náhradník | — ↓1 | 54 (7.22 %) |
| 4. | Vladislav Nogol | 1. náhradník | — ↑1 | 66 (8.83 %) |
| 5. | Antonín Kolář | 3. náhradník | — | 50 (6.69 %) |
| 6. | Lubomír Skotnica | 4. náhradník | — | 49 (6.55 %) |
| 7. | Karel Zielonka | 5. náhradník | — | 46 (6.15 %) |
| 8. | Zdeněk Wajda | 6. náhradník | — | 50 (6.69 %) |
| 9. | Radim Kufel | 7. náhradník | — | 59 (7.89 %) |
| 10. | Dalibor Rybář | 8. náhradník | — | 53 (7.09 %) |
| 11. | Alena Čelovská | 9. náhradník | — | 55 (7.36 %) |
| 12. | Aleš Vicher | 10. náhradník | — | 48 (6.42 %) |
| 13. | Bohumil Michel | 11. náhradník | — | 40 (5.35 %) |
Nezávislí 1 2 mandáty · 13 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Janecký | Zvolen(a) | 1. | 85 (12.82 %) |
| 2. | Jana Biskupová | 2. náhradník | — ↓2 | 49 (7.39 %) |
| 3. | Michaela Kolářová Válková | 3. náhradník | — ↓2 | 52 (7.84 %) |
| 4. | Ludmila Kufelová | 4. náhradník | — ↓2 | 56 (8.44 %) |
| 5. | Andrea Škutová | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 60 (9.04 %) |
| 6. | Zdeňka Šebestová | 1. náhradník | — ↑3 | 60 (9.04 %) |
| 7. | Lucie Kuběnská | 5. náhradník | — | 51 (7.69 %) |
| 8. | Helena Novotná | 6. náhradník | — | 41 (6.18 %) |
| 9. | Darina Halvoníková | 7. náhradník | — | 41 (6.18 %) |
| 10. | Kamila Kaletová | 8. náhradník | — | 45 (6.78 %) |
| 11. | Elena Stiborová | 9. náhradník | — | 41 (6.18 %) |
| 12. | Jan Gajda | 10. náhradník | — | 45 (6.78 %) |
| 13. | Marie Rothová | 11. náhradník | — | 37 (5.58 %) |
CESTA KUPŘEDU 2 mandáty · 13 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivana Janecká | Zvolen(a) | 1. | 81 (13.56 %) |
| 2. | Žaneta Masná | Zvolen(a) | 2. | 65 (10.88 %) |
| 3. | Radim Janša | 3. náhradník | — ↓2 | 41 (6.86 %) |
| 4. | Roman Lysek | 4. náhradník | — ↓2 | 45 (7.53 %) |
| 5. | Radka Skotnicová | 5. náhradník | — ↓2 | 40 (6.7 %) |
| 6. | František Roth | 6. náhradník | — ↓2 | 31 (5.19 %) |
| 7. | Lenka Kollarčíková | 7. náhradník | — ↓2 | 28 (4.69 %) |
| 8. | Tomáš Moravec | 1. náhradník | — ↑5 | 60 (10.05 %) |
| 9. | Pavel Kendzior | 8. náhradník | — ↓1 | 41 (6.86 %) |
| 10. | Romana Kufelová | 9. náhradník | — ↓1 | 41 (6.86 %) |
| 11. | Lumír Masný | 10. náhradník | — ↓1 | 34 (5.69 %) |
| 12. | Martin Vančura | 11. náhradník | — ↓1 | 33 (5.52 %) |
| 13. | Roman Ožana | 2. náhradník | — ↑9 | 57 (9.54 %) |