Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb města Horní Bříza
05. 10. 2018
Hlasovalo 1 589 z 3 477 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
21 mandátů · 4 zvolené listiny
21 mandátů · 4 zvolené listiny
Hornobřízští občané 8 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vojtěch Šedivec | Zvolen(a) | 1. | 584 (5.59 %) |
| 2. | Lubomír Navrátil | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 505 (4.83 %) |
| 3. | Stanislav Kapr | Zvolen(a) | 3. | 548 (5.25 %) |
| 4. | Vladimír Kargeradov | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 490 (4.69 %) |
| 5. | Viktor Vanžura | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 554 (5.3 %) |
| 6. | Marek Vondrák | Zvolen(a) | 6. | 520 (4.98 %) |
| 7. | Petr Hadinger | Zvolen(a) | 7. | 530 (5.07 %) |
| 8. | Jaroslava Šavlíková | Zvolen(a) | 8. | 503 (4.82 %) |
| 9. | Milena Kaprová | 1. náhradník | — | 530 (5.07 %) |
| 10. | Pavel Moláček | 2. náhradník | — | 489 (4.68 %) |
| 11. | Václav Richtr | 3. náhradník | — | 502 (4.81 %) |
| 12. | Pavel Jindra | 4. náhradník | — | 478 (4.58 %) |
| 13. | Kamil Voráček | 5. náhradník | — | 468 (4.48 %) |
| 14. | Luboš Růžek | 6. náhradník | — | 484 (4.63 %) |
| 15. | František Šlauf | 7. náhradník | — | 542 (5.19 %) |
| 16. | Pavel Hrabák | 8. náhradník | — | 472 (4.52 %) |
| 17. | Jiří Fiala | 9. náhradník | — | 423 (4.05 %) |
| 18. | Jolana Herzigová | 10. náhradník | — | 460 (4.4 %) |
| 19. | Ludmila Hanzlíková | 11. náhradník | — | 437 (4.18 %) |
| 20. | Libuše Egenvaldová | 12. náhradník | — | 458 (4.38 %) |
| 21. | Jan Jílek | 13. náhradník | — | 458 (4.38 %) |
KULTURA V HORNÍ BŘÍZE 7 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Koza | Zvolen(a) | 1. | 659 (6.43 %) |
| 2. | Halina Vetenglová | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 535 (5.22 %) |
| 3. | Luboš Marek | Zvolen(a) | 3. | 560 (5.47 %) |
| 4. | Václav Jícha | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 514 (5.02 %) |
| 5. | Ladislav Čech | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 614 (5.99 %) |
| 6. | Renata Walterová | Zvolen(a) | 6. | 476 (4.65 %) |
| 7. | Jessica Kuttová | Zvolen(a) | 7. | 472 (4.61 %) |
| 8. | František Pikl | 1. náhradník | — | 454 (4.43 %) |
| 9. | Josef Vůch | 2. náhradník | — | 443 (4.32 %) |
| 10. | Zdeněk Kolek | 3. náhradník | — | 411 (4.01 %) |
| 11. | Jan Michálek | 4. náhradník | — | 485 (4.73 %) |
| 12. | Václav Moulis | 5. náhradník | — | 467 (4.56 %) |
| 13. | Marie Němcová | 6. náhradník | — | 425 (4.15 %) |
| 14. | Alena Šípková | 7. náhradník | — | 530 (5.17 %) |
| 15. | Robert Trnka | 8. náhradník | — | 482 (4.7 %) |
| 16. | Lucie Řičicová | 9. náhradník | — | 482 (4.7 %) |
| 17. | Štěpán Kos | 10. náhradník | — | 533 (5.2 %) |
| 18. | Ivana Široká | 11. náhradník | — | 503 (4.91 %) |
| 19. | Pavel Karez | 12. náhradník | — | 413 (4.03 %) |
| 20. | Lenka Rychetská | 13. náhradník | — | 415 (4.05 %) |
| 21. | Stanislava Pokorná | 14. náhradník | — | 363 (3.54 %) |
MĚSTO LIDEM 5 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | David Kapr | Zvolen(a) | 1. | 482 (6.75 %) |
| 2. | Zdeněk Procházka | Zvolen(a) | 2. | 456 (6.39 %) |
| 3. | Radek Želízko | 1. náhradník | — ↓3 | 370 (5.18 %) |
| 4. | Lukáš Molcar | 2. náhradník | — ↓3 | 354 (4.96 %) |
| 5. | Jaroslav Peroutka | 3. náhradník | — ↓3 | 306 (4.28 %) |
| 6. | Tereza Mildorfová | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 418 (5.85 %) |
| 7. | Marek Hanza | 4. náhradník | — ↓2 | 354 (4.96 %) |
| 8. | Alena Šůmová | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 439 (6.15 %) |
| 9. | Jiří Valachovič | 5. náhradník | — ↓1 | 317 (4.44 %) |
| 10. | Valéria Kvašová | 6. náhradník | — ↓1 | 289 (4.05 %) |
| 11. | Josef Kaplan | 7. náhradník | — ↓1 | 280 (3.92 %) |
| 12. | Marek Walter | 8. náhradník | — ↓1 | 300 (4.2 %) |
| 13. | Vladimír Lopata | 9. náhradník | — ↓1 | 278 (3.89 %) |
| 14. | Matěj Kovář | 10. náhradník | — ↓1 | 291 (4.07 %) |
| 15. | Pavel Kučera | 11. náhradník | — ↓1 | 279 (3.91 %) |
| 16. | Jiří Škubal | 12. náhradník | — ↓1 | 313 (4.38 %) |
| 17. | Luboš Čáslavský | 13. náhradník | — ↓1 | 271 (3.79 %) |
| 18. | Eva Zajícová | 14. náhradník | — ↓1 | 336 (4.7 %) |
| 19. | Lucie Smržová | 15. náhradník | — ↓1 | 285 (3.99 %) |
| 20. | Tomáš Mildorf | Zvolen(a) | 5. ↑15 | 389 (5.45 %) |
| 21. | Helena Tobiášová | 16. náhradník | — | 327 (4.58 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Chýnovský | 1. náhradník | — ↓1 | 179 (7.68 %) |
| 2. | Pavel Fajfrlík | 3. náhradník | — ↓2 | 143 (6.14 %) |
| 3. | Vladimír Krampol | 4. náhradník | — ↓2 | 92 (3.95 %) |
| 4. | Jan Seko | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 182 (7.81 %) |
| 5. | Jana Šejbová | 2. náhradník | — ↑2 | 151 (6.48 %) |
| 6. | Jan Hadinger | 5. náhradník | — | 108 (4.63 %) |
| 7. | Ivana Chýnovská | 6. náhradník | — | 116 (4.98 %) |
| 8. | František Stegbauer | 7. náhradník | — | 103 (4.42 %) |
| 9. | Vladimíra Mezerová | 8. náhradník | — | 93 (3.99 %) |
| 10. | Bedřich Viehmann | 9. náhradník | — | 94 (4.03 %) |
| 11. | Rudolf Zábraha | 10. náhradník | — | 113 (4.85 %) |
| 12. | Jaroslav Babor | 11. náhradník | — | 108 (4.63 %) |
| 13. | Jiří Toncar | 12. náhradník | — | 107 (4.59 %) |
| 14. | Zdeněk Tikal | 13. náhradník | — | 103 (4.42 %) |
| 15. | Eva Hanzová | 14. náhradník | — | 113 (4.85 %) |
| 16. | Věra Dušková | 15. náhradník | — | 85 (3.65 %) |
| 17. | Jaroslav Hanza | 16. náhradník | — | 95 (4.08 %) |
| 18. | Ladislav Gyüre | 17. náhradník | — | 100 (4.29 %) |
| 19. | Marie Vejvodová | 18. náhradník | — | 80 (3.43 %) |
| 20. | Jiří Šafránek | 19. náhradník | — | 90 (3.86 %) |
| 21. | Milena Pašková | 20. náhradník | — | 73 (3.13 %) |