Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Horní Benešov
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 019 z 1 905 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
PRAVDA A POŘÁDEK 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Krasula | Zvolen(a) | 1. | 350 (9.21 %) |
| 2. | Dalibor Bártek | Zvolen(a) | 2. | 323 (8.5 %) |
| 3. | Jiří Uvíra | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 270 (7.1 %) |
| 4. | Richard Košut | 1. náhradník | — ↓2 | 270 (7.1 %) |
| 5. | Josef Klech | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 279 (7.34 %) |
| 6. | Tomáš Brada | 2. náhradník | — ↓1 | 226 (5.95 %) |
| 7. | Lenka Juřicová | 3. náhradník | — ↓1 | 220 (5.79 %) |
| 8. | František Klech | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 297 (7.81 %) |
| 9. | Lucie Chlupová | 4. náhradník | — | 224 (5.89 %) |
| 10. | Ivo Hasalík | 5. náhradník | — | 256 (6.74 %) |
| 11. | Zdenka Petercová | 6. náhradník | — | 238 (6.26 %) |
| 12. | Michal Hrabec | 7. náhradník | — | 217 (5.71 %) |
| 13. | Zdeněk Kotek | 8. náhradník | — | 222 (5.84 %) |
| 14. | Karel Hlista | 9. náhradník | — | 208 (5.47 %) |
| 15. | Vladislava Kozáková | 10. náhradník | — | 198 (5.21 %) |
VIZE 2018 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Blažek | Zvolen(a) | 1. | 445 (12.66 %) |
| 2. | Miroslav Petr | Zvolen(a) | 2. | 290 (8.25 %) |
| 3. | Zdeněk Žanda | Zvolen(a) | 3. | 284 (8.08 %) |
| 4. | Pavla Kozelková | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 241 (6.86 %) |
| 5. | Jiří Slepička | 1. náhradník | — ↓1 | 210 (5.97 %) |
| 6. | Josef Kadlec | 2. náhradník | — ↓1 | 183 (5.2 %) |
| 7. | Petr Klein | 3. náhradník | — ↓1 | 221 (6.29 %) |
| 8. | Pavel Němeček | 4. náhradník | — ↓1 | 169 (4.81 %) |
| 9. | Marie Rábová | 5. náhradník | — ↓1 | 189 (5.38 %) |
| 10. | Vendula Dankovičová | 6. náhradník | — ↓1 | 166 (4.72 %) |
| 11. | Marcela Königová | 7. náhradník | — ↓1 | 214 (6.09 %) |
| 12. | Jarmila Kocourková | Zvolen(a) | 4. ↑8 | 282 (8.02 %) |
| 13. | Peter Dankovič | 8. náhradník | — | 197 (5.6 %) |
| 14. | Radomil Bortl | 9. náhradník | — | 187 (5.32 %) |
| 15. | Jaroslav Žerotínský | 10. náhradník | — | 235 (6.68 %) |
ROZVOJ A PROSPERITA 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Strmiska | Zvolen(a) | 1. | 247 (11.97 %) |
| 2. | Leopold Benda | Zvolen(a) | 2. | 213 (10.32 %) |
| 3. | Zbyněk Tesař | 2. náhradník | — ↓1 | 198 (9.6 %) |
| 4. | Rudolf Grygar | 3. náhradník | — ↓1 | 116 (5.62 %) |
| 5. | František Glogar | 1. náhradník | — ↑2 | 199 (9.65 %) |
| 6. | Andrea Morávková | 4. náhradník | — | 146 (7.08 %) |
| 7. | Josef Kocourek | 5. náhradník | — | 105 (5.09 %) |
| 8. | Jiří Mikšík | 6. náhradník | — | 126 (6.11 %) |
| 9. | Roman Vojtek | 7. náhradník | — | 84 (4.07 %) |
| 10. | Roman Pražák | 8. náhradník | — | 119 (5.77 %) |
| 11. | Miluše Bradová | 9. náhradník | — | 94 (4.55 %) |
| 12. | Ladislav Kret | 10. náhradník | — | 122 (5.91 %) |
| 13. | Martin Salát | 11. náhradník | — | 92 (4.46 %) |
| 14. | Martin Orság | 12. náhradník | — | 78 (3.78 %) |
| 15. | Vlastimil Kavan | 13. náhradník | — | 123 (5.96 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Valasová | 1. náhradník | — ↓1 | 151 (12.8 %) |
| 2. | Veronika Maňásková | 2. náhradník | — ↓1 | 120 (10.17 %) |
| 3. | Bohuslav Žitník | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 161 (13.65 %) |
| 4. | Michal Jachymčák | 4. náhradník | — ↓1 | 85 (7.2 %) |
| 5. | Pavel Hrnčíř | 3. náhradník | — ↑1 | 90 (7.63 %) |
| 6. | Oldřich Borský | 5. náhradník | — | 78 (6.61 %) |
| 7. | Pavel Kozárek | 6. náhradník | — | 62 (5.25 %) |
| 8. | Alena Blokšová | 7. náhradník | — | 61 (5.17 %) |
| 9. | Pavel Mašláň | 8. náhradník | — | 58 (4.91 %) |
| 10. | Jana Michnová | 9. náhradník | — | 58 (4.91 %) |
| 11. | Josef Balonek | 10. náhradník | — | 57 (4.83 %) |
| 12. | Karel Satoria | 11. náhradník | — | 53 (4.49 %) |
| 13. | Marta Szabóvá | 12. náhradník | — | 40 (3.39 %) |
| 14. | Marie Žáčková | 13. náhradník | — | 40 (3.39 %) |
| 15. | Pavel Jachymčák | 14. náhradník | — | 65 (5.51 %) |
HORNOBENEŠOVŠTÍ PRO BUDOUCNOST 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ludmila Klichová | Zvolen(a) | 1. | 218 (19.3 %) |
| 2. | Vladimír Krsek | 3. náhradník | — ↓2 | 97 (8.59 %) |
| 3. | Michaela Dobešová | 1. náhradník | — ↑1 | 105 (9.3 %) |
| 4. | Hana Neugebauerová | 5. náhradník | — ↓2 | 76 (6.73 %) |
| 5. | Miroslav Petřek | 6. náhradník | — ↓2 | 71 (6.28 %) |
| 6. | Leopold Benda | 2. náhradník | — ↑3 | 99 (8.76 %) |
| 7. | Martina Kleinová | 7. náhradník | — ↓1 | 67 (5.93 %) |
| 8. | Jiří Hradečný | 8. náhradník | — ↓1 | 55 (4.87 %) |
| 9. | Ludvík Kocourek | 9. náhradník | — ↓1 | 63 (5.58 %) |
| 10. | Radek Šindler | 10. náhradník | — ↓1 | 46 (4.07 %) |
| 11. | Petr Černý | 4. náhradník | — ↑6 | 91 (8.06 %) |
| 12. | Martin Bilíček | 11. náhradník | — | 48 (4.25 %) |
| 13. | Petr Rak | 12. náhradník | — | 51 (4.51 %) |
| 14. | Antonie Matějková | 13. náhradník | — | 30 (2.65 %) |
| 15. | Jan Hudák | 14. náhradník | — | 12 (1.06 %) |
Sdružení pro rozvoj Hornobenešovska 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Jachymčák | 1. náhradník | — ↓1 | 129 (11.82 %) |
| 2. | Petr Blokša | 2. náhradník | — ↓1 | 119 (10.9 %) |
| 3. | Jaromír Martiník | 5. náhradník | — ↓3 | 34 (3.11 %) |
| 4. | Pavel König | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 162 (14.84 %) |
| 5. | Josef Kašpar | 6. náhradník | — ↓2 | 43 (3.94 %) |
| 6. | Jiří Hejnyš | 3. náhradník | — ↑2 | 86 (7.88 %) |
| 7. | Vlastimil Kavan | 7. náhradník | — ↓1 | 77 (7.05 %) |
| 8. | Vladimír Brázda | 8. náhradník | — ↓1 | 43 (3.94 %) |
| 9. | Helena Křivánková | 9. náhradník | — ↓1 | 73 (6.69 %) |
| 10. | Zdeněk Kuchař | 4. náhradník | — ↑5 | 86 (7.88 %) |
| 11. | Dagmar Budíková | 10. náhradník | — | 62 (5.68 %) |
| 12. | Jan Mecner | 11. náhradník | — | 57 (5.22 %) |
| 13. | Jana Černíková | 12. náhradník | — | 45 (4.12 %) |
| 14. | Vendula Valasová Havránková | 13. náhradník | — | 35 (3.2 %) |
| 15. | Vlastimil Slepička | 14. náhradník | — | 40 (3.66 %) |
Za lepší Horní Benešov 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Robert Kaluža | Nezvolen(a) | — | 69 (10.48 %) |
| 2. | Pavel Šlapák | Nezvolen(a) | — | 57 (8.66 %) |
| 3. | Radovan Cileček | Nezvolen(a) | — | 60 (9.11 %) |
| 4. | Jana Hrozová | Nezvolen(a) | — | 97 (14.74 %) |
| 5. | Václav Míka | Nezvolen(a) | — | 72 (10.94 %) |
| 6. | Ivo Bridzík | Nezvolen(a) | — | 49 (7.44 %) |
| 7. | Vítězslav Kret | Nezvolen(a) | — | 73 (11.09 %) |
| 8. | Jiřina Šlapáková | Nezvolen(a) | — | 40 (6.07 %) |
| 9. | Jiří Kavan | Nezvolen(a) | — | 29 (4.4 %) |
| 10. | Radek Michalek | Nezvolen(a) | — | 59 (8.96 %) |
| 11. | Lukáš Zahumenský | Nezvolen(a) | — | 53 (8.05 %) |
Aktivní ženy 0 mandátů · 7 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslava Chudíková | Nezvolen(a) | — | 205 (38.46 %) |
| 2. | Miroslava Kramná | Nezvolen(a) | — | 77 (14.44 %) |
| 3. | Alena Kaňová | Nezvolen(a) | — | 71 (13.32 %) |
| 4. | Ružena Karafiátová | Nezvolen(a) | — | 52 (9.75 %) |
| 5. | Jana Křenková | Nezvolen(a) | — | 70 (13.13 %) |
| 6. | Hana Vysloužilová | Nezvolen(a) | — | 32 (6 %) |
| 7. | Oldřiška Skýpalová | Nezvolen(a) | — | 26 (4.87 %) |