Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Hladké Životice
05. 10. 2018
Hlasovalo 619 z 797 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
"Za naši obec krásnější" 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Irena Ravčuková | Zvolen(a) | 1. | 301 (7 %) |
| 2. | Renáta Kopecká | Zvolen(a) | 2. | 302 (7.03 %) |
| 3. | Zdeněk Vojkůvka | Zvolen(a) | 3. | 285 (6.63 %) |
| 4. | Adolf Heligman | Zvolen(a) | 4. | 280 (6.51 %) |
| 5. | Marie Žárská | Zvolen(a) | 5. | 293 (6.82 %) |
| 6. | Karel Krkoška | Zvolen(a) | 6. | 298 (6.93 %) |
| 7. | Vladimír Žitník | Zvolen(a) | 7. | 273 (6.35 %) |
| 8. | Vlastimil Pavlica | 1. náhradník | — | 307 (7.14 %) |
| 9. | Ladislav Zuzaňák | 2. náhradník | — | 288 (6.7 %) |
| 10. | Marie Jahnová | 3. náhradník | — | 273 (6.35 %) |
| 11. | Jiří Duží | 4. náhradník | — | 276 (6.42 %) |
| 12. | Jan Pavlica | 5. náhradník | — | 290 (6.75 %) |
| 13. | Martin Sikora | 6. náhradník | — | 286 (6.65 %) |
| 14. | Radim Bartoň | 7. náhradník | — | 285 (6.63 %) |
| 15. | Oldřich Raník | 8. náhradník | — | 258 (6 %) |
BUDOUCNOST PRO HLADKÉ ŽIVOTICE 4 mandáty · 14 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Mikunda | Zvolen(a) | 1. | 190 (8.47 %) |
| 2. | Tomáš Dohnal | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 180 (8.02 %) |
| 3. | Ladislav Novák | 1. náhradník | — ↓2 | 168 (7.49 %) |
| 4. | Barbora Ondruchová | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 188 (8.38 %) |
| 5. | Radim Baroš | 2. náhradník | — ↓1 | 162 (7.22 %) |
| 6. | Jan Malcher | 3. náhradník | — ↓1 | 159 (7.09 %) |
| 7. | Jana Sedláková | 4. náhradník | — ↓1 | 153 (6.82 %) |
| 8. | Marek Žitník | 5. náhradník | — ↓1 | 148 (6.6 %) |
| 9. | Miroslav Fusek | Zvolen(a) | 4. ↑5 | 176 (7.85 %) |
| 10. | Martina Mutinová | 6. náhradník | — | 164 (7.31 %) |
| 11. | Gabriela Orálková | 7. náhradník | — | 143 (6.37 %) |
| 12. | Pavel Pocedič | 8. náhradník | — | 139 (6.19 %) |
| 13. | Zdeněk Bartoň | 9. náhradník | — | 131 (5.84 %) |
| 14. | Petr Pavlica | 10. náhradník | — | 141 (6.28 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů 2018-2022 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Petržela | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 120 (7.1 %) |
| 2. | Pavel Kocmich | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 123 (7.28 %) |
| 3. | Dagmar Petrželová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 126 (7.46 %) |
| 4. | Miroslav Kukol | 1. náhradník | — | 119 (7.04 %) |
| 5. | Iva Šimurdová | 2. náhradník | — | 113 (6.69 %) |
| 6. | Jarmila Ševečková | 3. náhradník | — | 109 (6.45 %) |
| 7. | Pavel Kopecký | 4. náhradník | — | 112 (6.63 %) |
| 8. | Adam Divin | 5. náhradník | — | 117 (6.93 %) |
| 9. | Radek Dobeš | 6. náhradník | — | 106 (6.27 %) |
| 10. | Svatava Bošeľová | 7. náhradník | — | 112 (6.63 %) |
| 11. | Jiří Palacký | 8. náhradník | — | 106 (6.27 %) |
| 12. | Roman Matušik | 9. náhradník | — | 113 (6.69 %) |
| 13. | Martina Matušů | 10. náhradník | — | 105 (6.22 %) |
| 14. | Drahomíra Vašková | 11. náhradník | — | 102 (6.04 %) |
| 15. | Marian Růčka | 12. náhradník | — | 105 (6.22 %) |
NEZÁVISLÍ PRO VŠECHNY 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Venglář | 2. náhradník | — ↓2 | 60 (8.62 %) |
| 2. | Tomáš Kocmich | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 73 (10.48 %) |
| 3. | Evžen Smejkal | 3. náhradník | — ↓1 | 54 (7.75 %) |
| 4. | Tereza Smejkalová | 1. náhradník | — ↑2 | 66 (9.48 %) |
| 5. | Petr Šimurda | 5. náhradník | — ↓1 | 35 (5.02 %) |
| 6. | Jan Březina | 4. náhradník | — ↑1 | 52 (7.47 %) |
| 7. | Pavel Divin | 6. náhradník | — | 47 (6.75 %) |
| 8. | Renáta Nováková | 7. náhradník | — | 45 (6.46 %) |
| 9. | Pavlína Činčalová | 8. náhradník | — | 39 (5.6 %) |
| 10. | Leoš Kopčan | 9. náhradník | — | 43 (6.17 %) |
| 11. | Petr Ficbauer | 10. náhradník | — | 47 (6.75 %) |
| 12. | Veronika Tafijiv | 11. náhradník | — | 39 (5.6 %) |
| 13. | Lukáš Fusek | 12. náhradník | — | 31 (4.45 %) |
| 14. | Josef Kukol | 13. náhradník | — | 35 (5.02 %) |
| 15. | Roman Návrat | 14. náhradník | — | 30 (4.31 %) |