Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Havlovice
05. 10. 2018
Hlasovalo 567 z 790 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 3 listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů obce Havlovice 9 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Dvořáček | Zvolen(a) | 1. | 354 (7.57 %) |
| 2. | Martin Kult | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 313 (6.7 %) |
| 3. | Martin Spielberger | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 343 (7.34 %) |
| 4. | Martin Dvořáček | Zvolen(a) | 4. | 325 (6.95 %) |
| 5. | Petr Smékal | Zvolen(a) | 5. | 303 (6.48 %) |
| 6. | Daniel Švrčina | Zvolen(a) | 6. | 325 (6.95 %) |
| 7. | Stanislav Mach | Zvolen(a) | 7. | 334 (7.15 %) |
| 8. | Stanislava Hanlová | Zvolen(a) | 8. | 308 (6.59 %) |
| 9. | Pavel Šrámek | Zvolen(a) | 9. | 299 (6.4 %) |
| 10. | Jaroslav Balcar | 1. náhradník | — | 319 (6.82 %) |
| 11. | Mirka Stoklásková | 2. náhradník | — | 284 (6.08 %) |
| 12. | Bronislav Gazda | 3. náhradník | — | 293 (6.27 %) |
| 13. | Jiří Řezníček | 4. náhradník | — | 283 (6.05 %) |
| 14. | Jan Nývlt | 5. náhradník | — | 308 (6.59 %) |
| 15. | Josef Dvořáček | 6. náhradník | — | 280 (5.99 %) |
Sdružení Rovnováha 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Míl | Zvolen(a) | 1. | 189 (9.02 %) |
| 2. | Jan Čepelka | Zvolen(a) | 2. | 179 (8.54 %) |
| 3. | Jana Sedláčková | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 144 (6.87 %) |
| 4. | Jiří Kopecký | 1. náhradník | — ↓1 | 131 (6.25 %) |
| 5. | Jaroslav Kábrt | 2. náhradník | — ↓1 | 150 (7.16 %) |
| 6. | Jindřich Kaizr | 3. náhradník | — ↓1 | 143 (6.82 %) |
| 7. | Lenka Čepelková | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 153 (7.3 %) |
| 8. | Josef Friebel | 4. náhradník | — | 131 (6.25 %) |
| 9. | Antonín Stanislav | 5. náhradník | — | 147 (7.02 %) |
| 10. | Kateřina Matoušek | 6. náhradník | — | 122 (5.82 %) |
| 11. | Marcel Švihálek | 7. náhradník | — | 130 (6.2 %) |
| 12. | Jaroslav Horák | 8. náhradník | — | 121 (5.77 %) |
| 13. | Petr Píša | 9. náhradník | — | 121 (5.77 %) |
| 14. | Ivan Petira | 10. náhradník | — | 115 (5.49 %) |
| 15. | Vladimír Míl | 11. náhradník | — | 118 (5.63 %) |
Sdružení HAVLOVÁCI 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Roman Čáp | 1. náhradník | — ↓2 | 113 (7.64 %) |
| 2. | Milan Vodička | Zvolen(a) | 2. | 125 (8.45 %) |
| 3. | Václava Balcarová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 135 (9.12 %) |
| 4. | Luboš David | 3. náhradník | — ↓1 | 111 (7.5 %) |
| 5. | Petra Sofie Kuldová | 4. náhradník | — ↓1 | 94 (6.35 %) |
| 6. | Radek Paulus | 5. náhradník | — ↓1 | 89 (6.01 %) |
| 7. | Josef Borůvka | 6. náhradník | — ↓1 | 93 (6.28 %) |
| 8. | Petr Hejna | 2. náhradník | — ↑4 | 112 (7.57 %) |
| 9. | Kateřina Součková | 7. náhradník | — | 101 (6.82 %) |
| 10. | Radek Kulda | 8. náhradník | — | 84 (5.67 %) |
| 11. | Martin Vik | 9. náhradník | — | 91 (6.15 %) |
| 12. | Jiří Zítka | 10. náhradník | — | 100 (6.76 %) |
| 13. | Josef Paulus | 11. náhradník | — | 49 (3.31 %) |
| 14. | Tomáš Kleňha | 12. náhradník | — | 82 (5.54 %) |
| 15. | Miloslav Tohola | 13. náhradník | — | 100 (6.76 %) |