Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obce Hamry nad Sázavou
15. 10. 2010
Hlasovalo 729 z 1 125 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů Hamry nad Sázavou 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hubert Křesťan | Zvolen(a) | 1. | 455 (10.22 %) |
| 2. | Štěpán Lukeš | Zvolen(a) | 6. ↓4 | 321 (7.21 %) |
| 3. | Stanislav Šípek | Zvolen(a) | 3. | 366 (8.22 %) |
| 4. | Radka Remarová | Zvolen(a) | 7. ↓3 | 308 (6.92 %) |
| 5. | Karel Dítě | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 357 (8.02 %) |
| 6. | Vladimír Zadina | 1. náhradník | — ↓2 | 234 (5.26 %) |
| 7. | Lukáš Vala | 2. náhradník | — ↓2 | 251 (5.64 %) |
| 8. | Zdeněk Lopour | 3. náhradník | — ↓2 | 305 (6.85 %) |
| 9. | František Porubský | Zvolen(a) | 5. ↑4 | 331 (7.44 %) |
| 10. | Luděk Lopour | 4. náhradník | — ↓1 | 268 (6.02 %) |
| 11. | Dušan Vlasák | 5. náhradník | — ↓1 | 241 (5.41 %) |
| 12. | Pavel Ondra | 6. náhradník | — ↓1 | 219 (4.92 %) |
| 13. | Ludvík Králíček | 7. náhradník | — ↓1 | 208 (4.67 %) |
| 14. | Vlastimil Františ | Zvolen(a) | 2. ↑12 | 376 (8.45 %) |
| 15. | Miloš Raudenský | 8. náhradník | — | 208 (4.67 %) |
Česká strana sociálně demokratická 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Svoboda | Zvolen(a) | 1. | 274 (11.35 %) |
| 2. | Pavel Milián | Zvolen(a) | 2. | 267 (11.06 %) |
| 3. | František Eli Svoboda | 1. náhradník | — ↓2 | 188 (7.79 %) |
| 4. | Aleš Poul | 3. náhradník | — ↓3 | 162 (6.71 %) |
| 5. | Pavel Kroupa | 4. náhradník | — ↓3 | 106 (4.39 %) |
| 6. | Markéta Pátková | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 189 (7.83 %) |
| 7. | Roman Březina | 5. náhradník | — ↓2 | 117 (4.85 %) |
| 8. | Vladislav Pátek | 2. náhradník | — ↑2 | 180 (7.46 %) |
| 9. | Karel Černý | Zvolen(a) | 3. ↑6 | 267 (11.06 %) |
| 10. | Václav Špaček | 6. náhradník | — | 127 (5.26 %) |
| 11. | Roman Grodl | 7. náhradník | — | 136 (5.63 %) |
| 12. | Jiří Šípek | 8. náhradník | — | 102 (4.22 %) |
| 13. | Miloš Černý | 9. náhradník | — | 124 (5.14 %) |
| 14. | Pavel Eler | 10. náhradník | — | 74 (3.06 %) |
| 15. | Jiří Remar | 11. náhradník | — | 99 (4.1 %) |
Nové sdružení nezávislých kandidátů 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Šenk | 1. náhradník | — ↓3 | 199 (8.28 %) |
| 2. | Karel Dvořák | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 350 (14.56 %) |
| 3. | Jan Štefáček | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 227 (9.44 %) |
| 4. | Pavla Čiháková | 2. náhradník | — ↓1 | 158 (6.57 %) |
| 5. | Michael Kafka | 3. náhradník | — ↓1 | 125 (5.2 %) |
| 6. | Dagmar Jaitnerová | 4. náhradník | — ↓1 | 135 (5.61 %) |
| 7. | Jiří Hlaváč | 5. náhradník | — ↓1 | 122 (5.07 %) |
| 8. | Jaroslava Vondráčková | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 226 (9.4 %) |
| 9. | Dana Matoušková | 6. náhradník | — | 134 (5.57 %) |
| 10. | Bohuslav Kybek | 7. náhradník | — | 149 (6.2 %) |
| 11. | Jiří Vytlačil | 8. náhradník | — | 104 (4.32 %) |
| 12. | Jiří Škoda | 9. náhradník | — | 122 (5.07 %) |
| 13. | Alena Šípková | 10. náhradník | — | 108 (4.49 %) |
| 14. | Jiří Škapa | 11. náhradník | — | 109 (4.53 %) |
| 15. | Pavel Tomšovský | 12. náhradník | — | 135 (5.61 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Činčera | Zvolen(a) | 1. | 150 (19.97 %) |
| 2. | Marie Dočekalová | 3. náhradník | — ↓2 | 44 (5.85 %) |
| 3. | Bohuslav Vytlačil | 4. náhradník | — ↓2 | 51 (6.79 %) |
| 4. | Ludmila Nechutová | 2. náhradník | — ↑1 | 60 (7.98 %) |
| 5. | David Vavera | 5. náhradník | — ↓1 | 46 (6.12 %) |
| 6. | Miroslav Kafka | 1. náhradník | — ↑4 | 64 (8.52 %) |
| 7. | Milan Lopour | 6. náhradník | — | 44 (5.85 %) |
| 8. | Kateřina Filová | 7. náhradník | — | 34 (4.52 %) |
| 9. | Jitka Kratochvílová | 8. náhradník | — | 33 (4.39 %) |
| 10. | Marie Vytlačilová | 9. náhradník | — | 43 (5.72 %) |
| 11. | Zdeňka Honková | 10. náhradník | — | 43 (5.72 %) |
| 12. | Jindra Kafková | 11. náhradník | — | 37 (4.92 %) |
| 13. | Ludmila Opatová | 12. náhradník | — | 30 (3.99 %) |
| 14. | Miroslav Eler | 13. náhradník | — | 42 (5.59 %) |
| 15. | František Benc | 14. náhradník | — | 30 (3.99 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimír Mokrejš | Nezvolen(a) | — | 61 (12.65 %) |
| 2. | Marie Vašková | Nezvolen(a) | — | 78 (16.18 %) |
| 3. | Lenka Pokorná | Nezvolen(a) | — | 60 (12.44 %) |
| 4. | Vít Zdražil | Nezvolen(a) | — | 21 (4.35 %) |
| 5. | Zdeňka Čirková | Nezvolen(a) | — | 19 (3.94 %) |
| 6. | Anna Fraňková | Nezvolen(a) | — | 25 (5.18 %) |
| 7. | Albert Moučka | Nezvolen(a) | — | 26 (5.39 %) |
| 8. | Miluše Chalupová | Nezvolen(a) | — | 58 (12.03 %) |
| 9. | Miroslav Suchý | Nezvolen(a) | — | 24 (4.97 %) |
| 10. | Lukáš Vašek | Nezvolen(a) | — | 23 (4.77 %) |
| 11. | Jaromír Špinar | Nezvolen(a) | — | 26 (5.39 %) |
| 12. | Markéta Špačková | Nezvolen(a) | — | 27 (5.6 %) |
| 13. | Jiřina Kybeková | Nezvolen(a) | — | 17 (3.52 %) |
| 14. | Veronika Vašková | Nezvolen(a) | — | 10 (2.07 %) |
| 15. | Jana Kantová | Nezvolen(a) | — | 7 (1.45 %) |