Volební období 2026 – dosud
Výsledky komunálních voleb obce Hajnice
09. 10. 2026
Hlasovalo 515 z 864 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 3 listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
Občanská demokratická strana 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tereza Snopková | Zvolen(a) | 1. | 254 (8.56 %) |
| 2. | Leoš Patka | Zvolen(a) | 7. ↓5 | 211 (7.11 %) |
| 3. | Jaroslav Švorc | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 220 (7.41 %) |
| 4. | Martina Švorcová | Zvolen(a) | 4. | 223 (7.51 %) |
| 5. | Petr Červený | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 247 (8.32 %) |
| 6. | Kateřina Kluger | 1. náhradník | — ↓2 | 168 (5.66 %) |
| 7. | Miroslav Němeček | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 226 (7.61 %) |
| 8. | Andrea Linhartová | 2. náhradník | — ↓1 | 155 (5.22 %) |
| 9. | Vratislav Gult | 3. náhradník | — ↓1 | 157 (5.29 %) |
| 10. | Helena Urbanová | Zvolen(a) | 6. ↑4 | 218 (7.34 %) |
| 11. | Blanka Huťková | 4. náhradník | — | 214 (7.21 %) |
| 12. | Jaroslav Kolesnikov | 5. náhradník | — | 184 (6.2 %) |
| 13. | Miroslav Sieger | 6. náhradník | — | 145 (4.88 %) |
| 14. | Jaroslav Kroupa | 7. náhradník | — | 185 (6.23 %) |
| 15. | Patrik Král | 8. náhradník | — | 160 (5.39 %) |
NAŠE HAJNICE OTEVŘENĚ 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Jansa | Zvolen(a) | 1. | 184 (7.81 %) |
| 2. | Jiří Hledík | Zvolen(a) | 2. | 173 (7.34 %) |
| 3. | Martin Borůvka | Zvolen(a) | 3. | 168 (7.13 %) |
| 4. | Karel Řehák | Zvolen(a) | 4. | 171 (7.26 %) |
| 5. | Josef Vataha | Zvolen(a) | 5. | 153 (6.49 %) |
| 6. | Marek Kvarda | 1. náhradník | — | 138 (5.85 %) |
| 7. | Martina Borůvková | 2. náhradník | — | 167 (7.09 %) |
| 8. | Petra Kamlerová | 3. náhradník | — | 155 (6.58 %) |
| 9. | Vlasta Landová | 4. náhradník | — | 158 (6.7 %) |
| 10. | Petra Jansová | 5. náhradník | — | 171 (7.26 %) |
| 11. | Marian Báchor | 6. náhradník | — | 144 (6.11 %) |
| 12. | Josef Budinský | 7. náhradník | — | 148 (6.28 %) |
| 13. | Petr Vojtěch | 8. náhradník | — | 168 (7.13 %) |
| 14. | Lucie Jankovská | 9. náhradník | — | 127 (5.39 %) |
| 15. | Michal Zeman | 10. náhradník | — | 130 (5.52 %) |
Nezávislí občané obce Hajnice 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Markéta Voženílková | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 155 (9.73 %) |
| 2. | Marek Voženílek | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 167 (10.48 %) |
| 3. | Jiří Konrád | 1. náhradník | — ↓1 | 136 (8.54 %) |
| 4. | Karel Kluger | 4. náhradník | — ↓3 | 86 (5.4 %) |
| 5. | Marek Téra | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 145 (9.1 %) |
| 6. | Jakub Leder | 2. náhradník | — ↑1 | 131 (8.22 %) |
| 7. | Jiří Turner | 5. náhradník | — ↓1 | 75 (4.71 %) |
| 8. | Petr Lokvenc | 6. náhradník | — ↓1 | 89 (5.59 %) |
| 9. | Alice Kroupová | 7. náhradník | — ↓1 | 109 (6.84 %) |
| 10. | Lucie Vojtěchová | 8. náhradník | — ↓1 | 113 (7.09 %) |
| 11. | Štěpán Huťka | 3. náhradník | — ↑5 | 119 (7.47 %) |
| 12. | Roman Chromý | 9. náhradník | — | 82 (5.15 %) |
| 13. | Petr Dušek | 10. náhradník | — | 52 (3.26 %) |
| 14. | Kristýna Broučková | 11. náhradník | — | 69 (4.33 %) |
| 15. | Jana Siegerová | 12. náhradník | — | 64 (4.02 %) |