Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Francova Lhota
10. 10. 2014
Hlasovalo 763 z 1 316 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
- Sdružení nezávislých kandidátů Tělovýchovná jednota Sokol Francova Lhota
- Sdružení nezávislých kandidátů - NOVÁ VOLBA pro Francovu Lhotu
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Sdružení nezávislých kandidátů - SDH Francova Lhota
- Myslivci pro trvale udržitelný rozvoj obce
- Občanská demokratická strana
Sdružení nezávislých kandidátů Tělovýchovná jednota Sokol Francova Lhota 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Matůš | Zvolen(a) | 1. | 415 (13.71 %) |
| 2. | Karel Sucháček | Zvolen(a) | 2. | 331 (10.93 %) |
| 3. | Richard Filák | Zvolen(a) | 3. | 199 (6.57 %) |
| 4. | Josef Šeliga | Zvolen(a) | 4. | 204 (6.74 %) |
| 5. | Pavel Trčka | Zvolen(a) | 5. | 149 (4.92 %) |
| 6. | Jozef Bambuch ml. | 1. náhradník | — | 205 (6.77 %) |
| 7. | Marek Matůš | 2. náhradník | — | 211 (6.97 %) |
| 8. | Josef Bambuch st. | 3. náhradník | — | 184 (6.08 %) |
| 9. | Michal Rösner | 4. náhradník | — | 176 (5.81 %) |
| 10. | Jiří Hrbáček | 5. náhradník | — | 187 (6.17 %) |
| 11. | Miroslav Surmař | 6. náhradník | — | 156 (5.15 %) |
| 12. | Zdeněk Kindl | 7. náhradník | — | 191 (6.31 %) |
| 13. | Josef Filák | 8. náhradník | — | 139 (4.59 %) |
| 14. | Roman Žídek | 9. náhradník | — | 135 (4.46 %) |
| 15. | Karel Gargulák | 10. náhradník | — | 144 (4.75 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - NOVÁ VOLBA pro Francovu Lhotu 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lumír Kliš | Zvolen(a) | 1. | 373 (14.69 %) |
| 2. | Miroslav Brlica | Zvolen(a) | 2. | 266 (10.48 %) |
| 3. | Hana Trlicová | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 251 (9.88 %) |
| 4. | Radka Capilová | 1. náhradník | — ↓1 | 202 (7.95 %) |
| 5. | Zdeněk Novák | 2. náhradník | — ↓1 | 156 (6.14 %) |
| 6. | Petr Mikéska | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 252 (9.92 %) |
| 7. | Petr Juráň | 3. náhradník | — | 166 (6.54 %) |
| 8. | Zdeněk Ondrůš | 4. náhradník | — | 119 (4.68 %) |
| 9. | Jindřich Brlica | 5. náhradník | — | 133 (5.24 %) |
| 10. | Petra Žídková | 6. náhradník | — | 116 (4.57 %) |
| 11. | Petra Rösnerová | 7. náhradník | — | 112 (4.41 %) |
| 12. | Jana Chovancová | 8. náhradník | — | 102 (4.01 %) |
| 13. | Michal Trchalík | 9. náhradník | — | 133 (5.24 %) |
| 14. | Josef Matůš | 10. náhradník | — | 82 (3.23 %) |
| 15. | Jaroslav Trchalík | 11. náhradník | — | 75 (2.95 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavlína Kolínková | Zvolen(a) | 1. | 278 (18.77 %) |
| 2. | Jiří Bistrý | Zvolen(a) | 2. | 180 (12.15 %) |
| 3. | Josef Kliš | 5. náhradník | — ↓4 | 78 (5.26 %) |
| 4. | Karel Vajdík | 6. náhradník | — ↓4 | 69 (4.65 %) |
| 5. | Josef Matůš | 4. náhradník | — ↓1 | 114 (7.69 %) |
| 6. | Marie Kabrhelová | 7. náhradník | — ↓3 | 48 (3.24 %) |
| 7. | Marcela Závadová | 8. náhradník | — ↓3 | 35 (2.36 %) |
| 8. | Lenka Filáková | 9. náhradník | — ↓3 | 38 (2.56 %) |
| 9. | Michaela Kolínková | 10. náhradník | — ↓3 | 34 (2.29 %) |
| 10. | Vlastimil Kabrhel | 11. náhradník | — ↓3 | 62 (4.18 %) |
| 11. | Josef Filák | 12. náhradník | — ↓3 | 34 (2.29 %) |
| 12. | Hana Šerá | 13. náhradník | — ↓3 | 37 (2.49 %) |
| 13. | Eliška Juráňová | 1. náhradník | — ↑10 | 178 (12.01 %) |
| 14. | Alois Tkadlec | 3. náhradník | — ↑9 | 120 (8.1 %) |
| 15. | Věra Trchalíková | 2. náhradník | — ↑11 | 176 (11.88 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - SDH Francova Lhota 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Šerý | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 152 (11.46 %) |
| 2. | Radek Piastek | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 198 (14.93 %) |
| 3. | Jaroslav Šerý | 2. náhradník | — ↓1 | 123 (9.27 %) |
| 4. | Josef Kocourek | 4. náhradník | — ↓2 | 91 (6.86 %) |
| 5. | Josef Piastek | 5. náhradník | — ↓2 | 82 (6.18 %) |
| 6. | Antonín Lukáš | 6. náhradník | — ↓2 | 83 (6.25 %) |
| 7. | Luděk Hřib | 3. náhradník | — ↑2 | 106 (7.99 %) |
| 8. | Martin Filgas | 7. náhradník | — ↓1 | 43 (3.24 %) |
| 9. | Jakub Piastek | 8. náhradník | — ↓1 | 45 (3.39 %) |
| 10. | Vlastimil Gargulák | 9. náhradník | — ↓1 | 72 (5.42 %) |
| 11. | Martin Bambuch | 10. náhradník | — ↓1 | 36 (2.71 %) |
| 12. | Radomír Kindl | 11. náhradník | — ↓1 | 27 (2.03 %) |
| 13. | Radek Chmela | 12. náhradník | — ↓1 | 40 (3.01 %) |
| 14. | Alena Silvestrová | 1. náhradník | — ↑11 | 139 (10.48 %) |
| 15. | Ludmila Ptáčková | 13. náhradník | — | 89 (6.71 %) |
Myslivci pro trvale udržitelný rozvoj obce 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Brlica | Zvolen(a) | 1. | 265 (23.72 %) |
| 2. | Stanislav Molek | Zvolen(a) | 2. | 114 (10.2 %) |
| 3. | Milan Šuta | 3. náhradník | — ↓2 | 91 (8.14 %) |
| 4. | Jan Trochta | 1. náhradník | — ↑1 | 113 (10.11 %) |
| 5. | Jiří Kabrhel | 5. náhradník | — ↓2 | 44 (3.93 %) |
| 6. | Jakub Šuta | 6. náhradník | — ↓2 | 41 (3.67 %) |
| 7. | Petr Vrána | 2. náhradník | — ↑3 | 97 (8.68 %) |
| 8. | Josef Kliš | 7. náhradník | — ↓1 | 64 (5.72 %) |
| 9. | Marek Žídek | 8. náhradník | — ↓1 | 53 (4.74 %) |
| 10. | Ladislav Biernát | 9. náhradník | — ↓1 | 36 (3.22 %) |
| 11. | Ladislav Trchalík | 10. náhradník | — ↓1 | 41 (3.67 %) |
| 12. | Stanislav Filák | 11. náhradník | — ↓1 | 16 (1.43 %) |
| 13. | Stanislav Molek | 12. náhradník | — ↓1 | 29 (2.59 %) |
| 14. | Ladislav Trchalík | 13. náhradník | — ↓1 | 26 (2.32 %) |
| 15. | Jan Brlica st. | 4. náhradník | — ↑9 | 87 (7.78 %) |
Občanská demokratická strana 0 mandátů · 7 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaromír Navrátil | Nezvolen(a) | — | 51 (11.59 %) |
| 2. | Zdeněk Kliš | Nezvolen(a) | — | 103 (23.4 %) |
| 3. | Antonín Juráň | Nezvolen(a) | — | 85 (19.31 %) |
| 4. | František Řepa | Nezvolen(a) | — | 28 (6.36 %) |
| 5. | Josef Ondrůš | Nezvolen(a) | — | 57 (12.95 %) |
| 6. | Gabriela Juráňová | Nezvolen(a) | — | 41 (9.31 %) |
| 7. | Radek Matušinec | Nezvolen(a) | — | 75 (17.04 %) |