Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Dýšina
10. 10. 2014
Hlasovalo 772 z 1 326 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
ŽIVOT PRO OBEC 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Egrmajer | Zvolen(a) | 1. | 269 (9.11 %) |
| 2. | Petr Pěč | Zvolen(a) | 2. | 237 (8.02 %) |
| 3. | Jana Krupičková | Zvolen(a) | 3. | 224 (7.58 %) |
| 4. | Lenka Vaníková | 2. náhradník | — ↓2 | 204 (6.91 %) |
| 5. | Václav Světlík | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 221 (7.48 %) |
| 6. | Marcela Hájková | 3. náhradník | — ↓1 | 175 (5.92 %) |
| 7. | Radek Smaha | 1. náhradník | — ↑2 | 217 (7.35 %) |
| 8. | Čestmír Šíma | 4. náhradník | — | 210 (7.11 %) |
| 9. | Stanislav Švec | 5. náhradník | — | 181 (6.13 %) |
| 10. | David Havelka | 6. náhradník | — | 190 (6.43 %) |
| 11. | Marie Kašparová | 7. náhradník | — | 161 (5.45 %) |
| 12. | Luděk Smaha | 8. náhradník | — | 191 (6.47 %) |
| 13. | Pavel Benda | 9. náhradník | — | 153 (5.18 %) |
| 14. | Miroslav Kloboučník | 10. náhradník | — | 155 (5.25 %) |
| 15. | Bohumil Topinka | 11. náhradník | — | 164 (5.55 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Žijeme spolu 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Kateřina Chejlavová | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 206 (7.55 %) |
| 2. | Štěpánka Štemberová | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 206 (7.55 %) |
| 3. | Marek Brandner | 1. náhradník | — ↓2 | 189 (6.92 %) |
| 4. | Alena Kolářová | 2. náhradník | — ↓2 | 172 (6.3 %) |
| 5. | Jiří Hrdý | 3. náhradník | — ↓2 | 196 (7.18 %) |
| 6. | Jaroslava Nesvadbová | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 230 (8.43 %) |
| 7. | Petr Brůček | 4. náhradník | — ↓1 | 151 (5.53 %) |
| 8. | Martina Veverková | 5. náhradník | — ↓1 | 170 (6.23 %) |
| 9. | Petr Strnad | 6. náhradník | — ↓1 | 173 (6.34 %) |
| 10. | Karel Šebesta | Zvolen(a) | 1. ↑9 | 233 (8.54 %) |
| 11. | Daniela Vávrová | 7. náhradník | — | 185 (6.78 %) |
| 12. | Jiří Novotný | 8. náhradník | — | 132 (4.83 %) |
| 13. | Petr Blažek | 9. náhradník | — | 171 (6.26 %) |
| 14. | David Klimeš | 10. náhradník | — | 169 (6.19 %) |
| 15. | Jaromír Sofron | 11. náhradník | — | 145 (5.31 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů "Otevřená Dýšina" 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Rous | Zvolen(a) | 1. | 276 (10.28 %) |
| 2. | Alena Havelková | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 204 (7.6 %) |
| 3. | Petr Kvapil | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 165 (6.14 %) |
| 4. | Lenka Rousová-Bóriková | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 218 (8.12 %) |
| 5. | Štěpánka Paidarová | 1. náhradník | — | 176 (6.55 %) |
| 6. | Jaroslav Kazmíř | 2. náhradník | — | 179 (6.66 %) |
| 7. | Antonín Čvančara | 3. náhradník | — | 164 (6.11 %) |
| 8. | Radek Výrut | 4. náhradník | — | 190 (7.07 %) |
| 9. | Jiří Johánek | 5. náhradník | — | 194 (7.22 %) |
| 10. | Rostislav Florian | 6. náhradník | — | 148 (5.51 %) |
| 11. | František Kaftan | 7. náhradník | — | 167 (6.22 %) |
| 12. | Tereza Koželuhová | 8. náhradník | — | 145 (5.4 %) |
| 13. | Marie Tomanová | 9. náhradník | — | 149 (5.55 %) |
| 14. | Ján Pekár | 10. náhradník | — | 165 (6.14 %) |
| 15. | Zuzana Vojáčková | 11. náhradník | — | 144 (5.36 %) |
SPRÁVNÁ VOLBA 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Štilip | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 226 (8.54 %) |
| 2. | Marta Kučerová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 239 (9.03 %) |
| 3. | Stanislav Nichstein | Zvolen(a) | 3. | 207 (7.82 %) |
| 4. | Markéta Süszová | 1. náhradník | — | 170 (6.42 %) |
| 5. | Michal Hala | 2. náhradník | — | 176 (6.65 %) |
| 6. | Pavlína Rašková | 3. náhradník | — | 154 (5.82 %) |
| 7. | Jaroslav Vosátko | 4. náhradník | — | 184 (6.95 %) |
| 8. | Luboš Moučka | 5. náhradník | — | 193 (7.29 %) |
| 9. | Jiří Rymeš | 6. náhradník | — | 160 (6.05 %) |
| 10. | Tomáš Maur | 7. náhradník | — | 184 (6.95 %) |
| 11. | Kateřina Nezbedová | 8. náhradník | — | 136 (5.14 %) |
| 12. | Luboš Sadlík | 9. náhradník | — | 152 (5.74 %) |
| 13. | Michal Kelíšek | 10. náhradník | — | 139 (5.25 %) |
| 14. | Jana Pospíšilová | 11. náhradník | — | 149 (5.63 %) |
| 15. | Jiří Hetzendorf | 12. náhradník | — | 175 (6.61 %) |