Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Drnovice
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 106 z 1 955 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zuzana Hermanová | Zvolen(a) | 1. | 637 (16.39 %) |
| 2. | Ota Formánek | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 309 (7.95 %) |
| 3. | Miroslav Zemánek | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 331 (8.51 %) |
| 4. | Kamil Žůrek | Zvolen(a) | 4. | 285 (7.33 %) |
| 5. | Jaroslav Dvořák | 1. náhradník | — | 252 (6.48 %) |
| 6. | Jan Bébar | 2. náhradník | — | 230 (5.92 %) |
| 7. | Jana Mezníková | 3. náhradník | — | 272 (7 %) |
| 8. | Jiří Střelecký | 4. náhradník | — | 207 (5.32 %) |
| 9. | Miloslav Gábr | 5. náhradník | — | 210 (5.4 %) |
| 10. | Jozef Weber | 6. náhradník | — | 202 (5.19 %) |
| 11. | Eva Krhánková | 7. náhradník | — | 182 (4.68 %) |
| 12. | Vladimír Sova | 8. náhradník | — | 272 (7 %) |
| 13. | Pavel Otevřel | 9. náhradník | — | 171 (4.4 %) |
| 14. | Zdeněk Adamec | 10. náhradník | — | 157 (4.04 %) |
| 15. | Zdeněk Vláčilík | 11. náhradník | — | 168 (4.32 %) |
PRO DRNOVICE 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Klvač | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 340 (11.07 %) |
| 2. | Daniel Brtníček | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 363 (11.82 %) |
| 3. | Vlastimil Polišenský | 2. náhradník | — ↓2 | 224 (7.29 %) |
| 4. | Alexandr Orálek | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 252 (8.2 %) |
| 5. | Oldřich Jelínek | 3. náhradník | — ↓1 | 216 (7.03 %) |
| 6. | Martina Tichá | 4. náhradník | — ↓1 | 184 (5.99 %) |
| 7. | Kateřina Hédlová | 1. náhradník | — ↑3 | 232 (7.55 %) |
| 8. | Pavel Zouhar | 5. náhradník | — | 207 (6.74 %) |
| 9. | Ondřej Bílek | 6. náhradník | — | 179 (5.83 %) |
| 10. | Jiří Bednář | 7. náhradník | — | 173 (5.63 %) |
| 11. | Hana Kunhartová | 8. náhradník | — | 144 (4.69 %) |
| 12. | Hana Paráčková | 9. náhradník | — | 185 (6.02 %) |
| 13. | Jaromír Novák | 10. náhradník | — | 125 (4.07 %) |
| 14. | Lubomír Berky | 11. náhradník | — | 103 (3.35 %) |
| 15. | Zdeněk Burian | 12. náhradník | — | 143 (4.65 %) |
Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Dvořák | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 244 (10.05 %) |
| 2. | Květoslava Synková | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 335 (13.8 %) |
| 3. | Robert Rogožan | Zvolen(a) | 3. | 221 (9.1 %) |
| 4. | Zdeňka Vartová | 1. náhradník | — | 210 (8.65 %) |
| 5. | Jaroslav Trávníček | 3. náhradník | — ↓1 | 157 (6.47 %) |
| 6. | Jitka Kašová | 4. náhradník | — ↓1 | 152 (6.26 %) |
| 7. | Zbyněk Olejníček | 5. náhradník | — ↓1 | 146 (6.01 %) |
| 8. | Zdeňka Čtvrtníčková | 6. náhradník | — ↓1 | 106 (4.36 %) |
| 9. | Zdeněk Navrátil | 7. náhradník | — ↓1 | 117 (4.82 %) |
| 10. | Antonie Dvořáková | 2. náhradník | — ↑5 | 204 (8.4 %) |
| 11. | Zdeňka Slezáková | 8. náhradník | — | 140 (5.77 %) |
| 12. | Kateřina Čtvrtníčková | 9. náhradník | — | 104 (4.28 %) |
| 13. | Jiří Kropáč | 10. náhradník | — | 141 (5.81 %) |
| 14. | Jana Tomšíková | 11. náhradník | — | 80 (3.29 %) |
| 15. | Josef Vítek | 12. náhradník | — | 69 (2.84 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů "ZA OBEC KRÁSNĚJŠÍ - ANO" 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Svatopluk Smutník | Zvolen(a) | 1. | 272 (11.45 %) |
| 2. | Lubomír Wenzl | 2. náhradník | — ↓2 | 164 (6.9 %) |
| 3. | Jiří Vonderka | 3. náhradník | — ↓2 | 147 (6.19 %) |
| 4. | Antonín Bastl | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 267 (11.24 %) |
| 5. | Jiří Bébar | 4. náhradník | — ↓1 | 146 (6.14 %) |
| 6. | Jiří Riegl | 5. náhradník | — ↓1 | 158 (6.65 %) |
| 7. | Jan Jandora | 1. náhradník | — ↑4 | 197 (8.29 %) |
| 8. | Martina Wenzlová | 6. náhradník | — | 142 (5.98 %) |
| 9. | Petra Smutníková | 7. náhradník | — | 117 (4.92 %) |
| 10. | Slavomila Kummerová | 8. náhradník | — | 172 (7.24 %) |
| 11. | Veronika Kosíková | 9. náhradník | — | 118 (4.97 %) |
| 12. | Marek Kavečka | 10. náhradník | — | 157 (6.61 %) |
| 13. | Karel Brandýs | 11. náhradník | — | 138 (5.81 %) |
| 14. | Pavel Kučera | 12. náhradník | — | 90 (3.79 %) |
| 15. | Radka Kotyzová | 13. náhradník | — | 89 (3.74 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hana Komariková | 1. náhradník | — ↓2 | 172 (10.08 %) |
| 2. | Jan Handl | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 224 (13.13 %) |
| 3. | Zdeněk Sýkora | 2. náhradník | — ↓1 | 159 (9.32 %) |
| 4. | Antonín Dvořák | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 178 (10.43 %) |
| 5. | Renata Dočekalová | 3. náhradník | — | 82 (4.8 %) |
| 6. | Renáta Vařeková | 4. náhradník | — | 76 (4.45 %) |
| 7. | Vladimír Foltánek | 5. náhradník | — | 109 (6.39 %) |
| 8. | Tomáš Bednařík | 6. náhradník | — | 103 (6.04 %) |
| 9. | Miloš Bastl | 7. náhradník | — | 121 (7.09 %) |
| 10. | Filip Rogožan | 8. náhradník | — | 117 (6.86 %) |
| 11. | Michaela Farkašová | 9. náhradník | — | 76 (4.45 %) |
| 12. | Eliška Handlová | 10. náhradník | — | 82 (4.8 %) |
| 13. | Jaroslava Dvořáková | 11. náhradník | — | 53 (3.1 %) |
| 14. | Milan Sotolář | 12. náhradník | — | 101 (5.92 %) |
| 15. | Pavel Zachrdla | 13. náhradník | — | 52 (3.04 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Květoslava Vančurová | Zvolen(a) | 1. | 217 (13.57 %) |
| 2. | Alena Kaňová | 2. náhradník | — ↓1 | 133 (8.32 %) |
| 3. | Markéta Šedá | 3. náhradník | — ↓1 | 102 (6.38 %) |
| 4. | Vladimír Kaše | 1. náhradník | — ↑2 | 182 (11.38 %) |
| 5. | Richard Juříček | 4. náhradník | — | 96 (6 %) |
| 6. | Josef Bébar | 5. náhradník | — | 95 (5.94 %) |
| 7. | Antonín Žůrek | 6. náhradník | — | 85 (5.31 %) |
| 8. | Josef Čtvrtníček | 7. náhradník | — | 88 (5.5 %) |
| 9. | František Sotulář | 8. náhradník | — | 81 (5.06 %) |
| 10. | Ivan Kaše | 9. náhradník | — | 109 (6.82 %) |
| 11. | Jaroslav Žůrek | 10. náhradník | — | 79 (4.94 %) |
| 12. | Jiří Ježek | 11. náhradník | — | 94 (5.88 %) |
| 13. | Ladislav Hynek | 12. náhradník | — | 75 (4.69 %) |
| 14. | Svatopluk Hudec | 13. náhradník | — | 87 (5.44 %) |
| 15. | Jan Pavlák | 14. náhradník | — | 75 (4.69 %) |