Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Dolní Benešov
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 606 z 3 443 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení občanů Dolního Benešova a Zábřehu 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Štefek | Zvolen(a) | 1. | 875 (13.06 %) |
| 2. | Michal Petřík | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 533 (7.95 %) |
| 3. | Jiří Hanke | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 432 (6.45 %) |
| 4. | Miroslav Suchánek | 1. náhradník | — ↓2 | 399 (5.95 %) |
| 5. | Šárka Gargošová | 2. náhradník | — ↓2 | 463 (6.91 %) |
| 6. | Josef Hartoš | 3. náhradník | — ↓2 | 461 (6.88 %) |
| 7. | Milan Halfar | Zvolen(a) | 2. ↑5 | 539 (8.04 %) |
| 8. | Leo Koška | 4. náhradník | — ↓1 | 341 (5.09 %) |
| 9. | Josef Pavlík | Zvolen(a) | 4. ↑5 | 533 (7.95 %) |
| 10. | Radomír Vavřínek | 5. náhradník | — | 325 (4.85 %) |
| 11. | Vlasta Juchelková | 6. náhradník | — | 348 (5.19 %) |
| 12. | Karel Hahn | 7. náhradník | — | 439 (6.55 %) |
| 13. | Stanislav Herudek | 8. náhradník | — | 400 (5.97 %) |
| 14. | Taťána Lampartová | 9. náhradník | — | 313 (4.67 %) |
| 15. | Josef Laumer | 10. náhradník | — | 296 (4.41 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Dolní Benešov a Zábřeh 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Krömer | Zvolen(a) | 1. | 699 (15.26 %) |
| 2. | Marie Adamíková | Zvolen(a) | 2. | 567 (12.38 %) |
| 3. | Martin Kuchař | Zvolen(a) | 3. | 506 (11.05 %) |
| 4. | Martin Zawadský | 1. náhradník | — | 280 (6.11 %) |
| 5. | Jana Petrásková | 2. náhradník | — | 274 (5.98 %) |
| 6. | Monika Gebauerová | 3. náhradník | — | 298 (6.5 %) |
| 7. | Marek Mrkva | 4. náhradník | — | 329 (7.18 %) |
| 8. | Tomáš Vitásek | 5. náhradník | — | 222 (4.84 %) |
| 9. | Pavlína Štěpitová | 6. náhradník | — | 166 (3.62 %) |
| 10. | Milan Chmura | 7. náhradník | — | 304 (6.63 %) |
| 11. | Jan Kubinec | 8. náhradník | — | 138 (3.01 %) |
| 12. | Lucie Vrchovecká | 9. náhradník | — | 301 (6.57 %) |
| 13. | Michal Juchelka | 10. náhradník | — | 144 (3.14 %) |
| 14. | Marcela Halodová | 11. náhradník | — | 156 (3.4 %) |
| 15. | Lenka Musiolová | 12. náhradník | — | 195 (4.25 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jindřich Koska | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 369 (9.58 %) |
| 2. | Rudolf Novák | 5. náhradník | — ↓6 | 201 (5.21 %) |
| 3. | Marie Sovíková | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 508 (13.19 %) |
| 4. | Josef Vrchovecký | 3. náhradník | — ↓2 | 295 (7.66 %) |
| 5. | Jan Kupka | 1. náhradník | — ↑1 | 328 (8.51 %) |
| 6. | Vojtěch Říčný | 2. náhradník | — ↑1 | 318 (8.25 %) |
| 7. | Monika Hudeczková | 4. náhradník | — | 290 (7.53 %) |
| 8. | Otmar Diehel | 6. náhradník | — ↓1 | 234 (6.07 %) |
| 9. | Marek Sklář | Zvolen(a) | 3. ↑6 | 356 (9.24 %) |
| 10. | Evald Kaluža | 7. náhradník | — | 159 (4.12 %) |
| 11. | Jiří Benek | 8. náhradník | — | 194 (5.03 %) |
| 12. | Petr Hoferek | 9. náhradník | — | 177 (4.59 %) |
| 13. | Jiří Kaluža | 10. náhradník | — | 159 (4.12 %) |
| 14. | Martin Liška | 11. náhradník | — | 128 (3.32 %) |
| 15. | Martin Novák | 12. náhradník | — | 135 (3.5 %) |
Dolní Benešov a Zábřeh - VĚC VEŘEJNÁ 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Richard Spruch | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 355 (12.06 %) |
| 2. | Jaroslava Ratajová | 2. náhradník | — ↓2 | 240 (8.15 %) |
| 3. | Maxmilián Svoboda | 1. náhradník | — | 312 (10.6 %) |
| 4. | Leon Hahn | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 622 (21.14 %) |
| 5. | Věra Pačková | 3. náhradník | — | 199 (6.76 %) |
| 6. | Pavel Vavřínek | 4. náhradník | — | 122 (4.14 %) |
| 7. | Pavel Magera | 5. náhradník | — | 118 (4.01 %) |
| 8. | Martina Jakubčíková | 6. náhradník | — | 152 (5.16 %) |
| 9. | Milan Lampart | 7. náhradník | — | 147 (4.99 %) |
| 10. | Jaroslav Kostřeba | 8. náhradník | — | 111 (3.77 %) |
| 11. | Aleš Očko | 9. náhradník | — | 103 (3.5 %) |
| 12. | Norbert Závadský | 10. náhradník | — | 108 (3.67 %) |
| 13. | Barbora Ludvíková | 11. náhradník | — | 116 (3.94 %) |
| 14. | Petr Závadský | 12. náhradník | — | 129 (4.38 %) |
| 15. | Martin Kocián | 13. náhradník | — | 108 (3.67 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jindřich Otzipka | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 298 (12.21 %) |
| 2. | Maxmilián Slanina | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 391 (16.03 %) |
| 3. | Gerhard Polák | 2. náhradník | — ↓1 | 148 (6.06 %) |
| 4. | Miroslav Drastík | 1. náhradník | — ↑1 | 221 (9.06 %) |
| 5. | Daniel Otipka | 3. náhradník | — | 97 (3.97 %) |
| 6. | David Tomaka | 4. náhradník | — | 122 (5 %) |
| 7. | Radim Hartoš | 5. náhradník | — | 174 (7.13 %) |
| 8. | Jaroslav Radošovský | 6. náhradník | — | 154 (6.31 %) |
| 9. | Tomáš Válek | 7. náhradník | — | 139 (5.69 %) |
| 10. | Ervín Malchárek | 8. náhradník | — | 136 (5.57 %) |
| 11. | Štěpánka Komárková | 9. náhradník | — | 153 (6.27 %) |
| 12. | Markéta Otipková | 10. náhradník | — | 108 (4.42 %) |
| 13. | Adam Kubný | 11. náhradník | — | 97 (3.97 %) |
| 14. | Jan Čičák | 12. náhradník | — | 112 (4.59 %) |
| 15. | Jiří Štukavec | 13. náhradník | — | 89 (3.64 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 7 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radoslava Gatíková | Nezvolen(a) | — | 84 (13.77 %) |
| 2. | Lukáš Bjelka | Nezvolen(a) | — | 239 (39.18 %) |
| 3. | Petr Kostřica | Nezvolen(a) | — | 68 (11.14 %) |
| 4. | Danuše Tuhovčáková | Nezvolen(a) | — | 67 (10.98 %) |
| 5. | František Heinz | Nezvolen(a) | — | 74 (12.13 %) |
| 6. | Aleš Blaštík | Nezvolen(a) | — | 52 (8.52 %) |
| 7. | Alena Klimečková | Nezvolen(a) | — | 26 (4.26 %) |