Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Děhylov
10. 10. 2014
Hlasovalo 379 z 589 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 2 listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
Rozvoj Děhylova 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Markéta Hrdinová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 194 (7.18 %) |
| 2. | Roman Vitásek | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 193 (7.15 %) |
| 3. | Jarmila Kozubíková | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 198 (7.33 %) |
| 4. | Blanka Zapletalová | Zvolen(a) | 4. | 178 (6.59 %) |
| 5. | Jaroslav Tomáš | Zvolen(a) | 5. | 180 (6.66 %) |
| 6. | Mario Hanák | Zvolen(a) | 6. | 186 (6.89 %) |
| 7. | Miroslav Honěk | Zvolen(a) | 7. | 181 (6.7 %) |
| 8. | Aleš Šrubař | Zvolen(a) | 8. | 180 (6.66 %) |
| 9. | Petra Šeděnková | 1. náhradník | — | 176 (6.52 %) |
| 10. | Jiří Dvořáček | 2. náhradník | — | 169 (6.26 %) |
| 11. | Veronika Havličková | 3. náhradník | — | 169 (6.26 %) |
| 12. | Petr Libscher | 4. náhradník | — | 179 (6.63 %) |
| 13. | Milena Fluxová | 5. náhradník | — | 167 (6.18 %) |
| 14. | Pavel Závacký | 6. náhradník | — | 179 (6.63 %) |
| 15. | Lucie Železnovová | 7. náhradník | — | 170 (6.29 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Děhylov 2014 - 2018 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaromír Víteček | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 187 (7.28 %) |
| 2. | Jiří Krchňák | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 190 (7.4 %) |
| 3. | Oldřich Slavík | Zvolen(a) | 3. | 186 (7.24 %) |
| 4. | Monika Pchálková | Zvolen(a) | 4. | 171 (6.66 %) |
| 5. | Monika Hofferková | Zvolen(a) | 5. | 165 (6.42 %) |
| 6. | Miroslav Chyla | Zvolen(a) | 6. | 169 (6.58 %) |
| 7. | David Choleva | Zvolen(a) | 7. | 161 (6.27 %) |
| 8. | Leona Juříčková | 1. náhradník | — | 160 (6.23 %) |
| 9. | Tomáš Ponc | 2. náhradník | — | 158 (6.15 %) |
| 10. | Jarmila Tyralová | 3. náhradník | — | 176 (6.85 %) |
| 11. | Mojmír Šeděnka | 4. náhradník | — | 182 (7.08 %) |
| 12. | Jiřina Antonínová | 5. náhradník | — | 171 (6.66 %) |
| 13. | Marcela Červencová | 6. náhradník | — | 160 (6.23 %) |
| 14. | Tomáš Malyška | 7. náhradník | — | 159 (6.19 %) |
| 15. | Ivan Pánek | 8. náhradník | — | 172 (6.7 %) |