Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Český Rudolec
20. 10. 2006
Hlasovalo 460 z 795 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Komunistická strana Čech a Moravy 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Václav Pecha | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 152 (8.42 %) |
| 2. | Antonín Doležal | Zvolen(a) | 2. | 221 (12.24 %) |
| 3. | František Thüringer | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 269 (14.9 %) |
| 4. | Jitka Hartmanová | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 138 (7.64 %) |
| 5. | František Přibyl | 1. náhradník | — ↓1 | 113 (6.26 %) |
| 6. | Zdeněk Dohnal | 2. náhradník | — ↓1 | 89 (4.93 %) |
| 7. | Zdena Janáková | 3. náhradník | — ↓1 | 106 (5.87 %) |
| 8. | Jana Brabcová | 4. náhradník | — ↓1 | 98 (5.42 %) |
| 9. | František Jindrák | Zvolen(a) | 4. ↑5 | 139 (7.7 %) |
| 10. | Ludmila Michálková | 5. náhradník | — | 74 (4.09 %) |
| 11. | Josef Kovář | 6. náhradník | — | 82 (4.54 %) |
| 12. | Iva Štěpničková | 7. náhradník | — | 81 (4.48 %) |
| 13. | Bohumil Vávrů | 8. náhradník | — | 85 (4.7 %) |
| 14. | Vladimíra Budíčková | 9. náhradník | — | 92 (5.09 %) |
| 15. | Josef Čára | 10. náhradník | — | 66 (3.65 %) |
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimír Semotán | 1. náhradník | — ↓4 | 127 (7.43 %) |
| 2. | Lumír Mareček | 3. náhradník | — ↓5 | 120 (7.02 %) |
| 3. | Alena Horáková | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 131 (7.67 %) |
| 4. | Zdeněk Buček | 4. náhradník | — ↓4 | 109 (6.38 %) |
| 5. | Petr Dušejovský | 5. náhradník | — ↓4 | 93 (5.44 %) |
| 6. | Miroslav Štěpnička | 6. náhradník | — ↓4 | 87 (5.09 %) |
| 7. | Jan Gajdušek | Zvolen(a) | 2. ↑5 | 157 (9.19 %) |
| 8. | Ludmila Bártů | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 157 (9.19 %) |
| 9. | Jaroslav Kuča | 7. náhradník | — ↓2 | 92 (5.38 %) |
| 10. | Radka Hronová | 8. náhradník | — ↓2 | 96 (5.62 %) |
| 11. | Hana Langová | 9. náhradník | — ↓2 | 84 (4.92 %) |
| 12. | Luděk Plucar | 2. náhradník | — ↑6 | 127 (7.43 %) |
| 13. | Vladimír Šabatka | Zvolen(a) | 1. ↑12 | 158 (9.25 %) |
| 14. | Ladislav Vybíral | 10. náhradník | — | 85 (4.97 %) |
| 15. | Pavel Zeman | 11. náhradník | — | 84 (4.92 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - místní sdružení č.1 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dušan Lovětínský | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 152 (11.82 %) |
| 2. | Luboš Vávrů | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 154 (11.98 %) |
| 3. | Jiří Pecha | Zvolen(a) | 3. | 152 (11.82 %) |
| 4. | Naděžda Teclová | 3. náhradník | — ↓2 | 86 (6.69 %) |
| 5. | Tamara Rejsová | 2. náhradník | — | 99 (7.7 %) |
| 6. | Luděk Rumplík | 4. náhradník | — ↓1 | 66 (5.13 %) |
| 7. | Jindřich Zamazal | 5. náhradník | — ↓1 | 53 (4.12 %) |
| 8. | František Pecha | 1. náhradník | — ↑4 | 101 (7.85 %) |
| 9. | Josef Lovětínský | 6. náhradník | — | 69 (5.36 %) |
| 10. | František Němec | 7. náhradník | — | 64 (4.98 %) |
| 11. | Eva Macků | 8. náhradník | — | 44 (3.42 %) |
| 12. | Stanislav Měrtl | 9. náhradník | — | 89 (6.92 %) |
| 13. | Kamila Štěrbová | 10. náhradník | — | 38 (2.95 %) |
| 14. | Martin Hlaváček | 11. náhradník | — | 30 (2.33 %) |
| 15. | Bohumil Bílý | 12. náhradník | — | 88 (6.84 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - místní sdružení č.2 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaromír Pecha | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 95 (12.76 %) |
| 2. | Jiří Kameník | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 119 (15.99 %) |
| 3. | Libor Januš | 1. náhradník | — | 89 (11.96 %) |
| 4. | Božena Pazourová | 3. náhradník | — ↓1 | 71 (9.54 %) |
| 5. | Martin Pecha | 4. náhradník | — ↓1 | 37 (4.97 %) |
| 6. | Josef Sedlák | 5. náhradník | — ↓1 | 24 (3.22 %) |
| 7. | Vladimír Gulán | 2. náhradník | — ↑3 | 84 (11.29 %) |
| 8. | Miroslav Krejčí | 6. náhradník | — | 28 (3.76 %) |
| 9. | Libor Novák | 7. náhradník | — | 31 (4.16 %) |
| 10. | Zdeněk Vávrů | 8. náhradník | — | 22 (2.95 %) |
| 11. | Radek Výleta | 9. náhradník | — | 23 (3.09 %) |
| 12. | František Nováček | 10. náhradník | — | 30 (4.03 %) |
| 13. | Arnošt Fučík | 11. náhradník | — | 40 (5.37 %) |
| 14. | Bohuslav Musil | 12. náhradník | — | 33 (4.43 %) |
| 15. | Josef Běhounek | 13. náhradník | — | 18 (2.41 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alena Nehybová | 1. náhradník | — ↓1 | 91 (14.17 %) |
| 2. | Irena Bajdjuková | 4. náhradník | — ↓3 | 42 (6.54 %) |
| 3. | Petr Nehyba | 5. náhradník | — ↓3 | 48 (7.47 %) |
| 4. | František Pátek | 6. náhradník | — ↓3 | 58 (9.03 %) |
| 5. | Anežka Procházková | 7. náhradník | — ↓3 | 41 (6.38 %) |
| 6. | Eva Šípová | 3. náhradník | — ↑2 | 68 (10.59 %) |
| 7. | Gertruda Blechová | 8. náhradník | — ↓2 | 30 (4.67 %) |
| 8. | Václav Pecha | 9. náhradník | — ↓2 | 46 (7.16 %) |
| 9. | Jana Doležalová | 10. náhradník | — ↓2 | 37 (5.76 %) |
| 10. | Alena Tesařová | Zvolen(a) | 1. ↑9 | 92 (14.33 %) |
| 11. | Arnošt Douda | 2. náhradník | — ↑8 | 89 (13.86 %) |