Svoboda a přímá demokracie (SPD)
Lidé Svoboda a přímá demokracie (SPD)
Zastupitelstva obcí · volby 9. 10. 2026
Zvolení
96 ↓ −243
Náhradníci
1 150 ↓ −1331
Nezvolení
922 ↑ +716
Zobrazit:
Zahrnuti jsou i lidé zvolení na společné kandidátce koalice/sdružení, jehož je subjekt členem – nemusí jít o členy samotné strany, jen o spolukandidující na téže listině (v tabulce mají štítek „(člen koalice)").
Povolání
Jednoduchá klasifikace povolání z kandidátních listin kombinující slovník a rozřazení pomocí AI. Slouží jen pro hrubou představu a může obsahovat chybná zařazení. Do budoucna bude zpřesňována.
96 zvolených
| Jméno | Obec | Výsledek voleb | Povolání | Preferenčních hlasů |
|---|---|---|---|---|
| Lubomír Nečas | Zlín | Zvolen(a) | praktický a tělovýchovný lékař, krajský zastupitel, krajský zástupce praktických lékařů, hlavní lékař rally | 1 904 (3,4 %) |
| Monika Zajíčková | Zlín | Zvolen(a) | psycholog, manažer, členka Výboru sociálního zastupitelstva kraje | 1 563 (2,8 %) |
| Marie Malcharová | Ostrava-Jih | Zvolen(a) | zastupitelka města Ostravy, referent vzdělávání | 1 510 (2,6 %) |
| Radim Michna | Ostrava-Jih | Zvolen(a) | zastupitel města Ostravy, živnostník | 1 421 (2,4 %) |
| Šárka Vodičková | Ostrava-Jih | Zvolen(a) | vedoucí personálního a mzdového oddělení | 1 397 (2,4 %) |
| Petr Křístek | Havířov | Zvolen(a) | ústřední báňský inspektor | 1 366 (2,8 %) |
| Michal Dokládal | Přerov | Zvolen(a) | živnostník, zastupitel města Přerova | 1 336 (3,7 %) |
| Marián Adámek | Havířov | Zvolen(a) | báňský inženýr, zastupitel města Havířov | 1 323 (2,7 %) |
| Radomír Mikesz | Havířov | Zvolen(a) | jednatel společnosti, zastupitel města Havířov | 1 321 (2,7 %) |
| Michal Švarc | Jablonec nad Nisou | Zvolen(a) | ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou, zastupitel města Jablonec nad Nisou | 1 317 (5,2 %) |
| Dan Chromec | Přerov | Zvolen(a) | neuvolněný radní Olomouckého kraje, zastupitel města Přerova, řidič | 1 315 (3,6 %) |
| Pavla Kadaníková | Přerov | Zvolen(a) | učitelka, zástupkyně ředitele, zastupitelka města Přerova | 1 201 (3,3 %) |
| Jaroslav Foldyna | Děčín | Zvolen(a) | poslanec, zastupitel města Děčín | 1 079 (5,6 %) |
| Martina Drmolová | Prostějov | Zvolen(a) | ředitelka Městského divadla v Prostějově | 1 037 (3,6 %) |
| Martin Křupka | Prostějov | Zvolen(a) | obchodní ředitel, zastupitel města Prostějov | 1 019 (3,6 %) |
| Tomáš Krpel | Frýdek-Místek | Zvolen(a) | zastupitel města, pedagog, živnostník | 1 013 (2,9 %) |
| Jiří Bursa | Jablonec nad Nisou | Zvolen(a) | policista PČR | 992 (3,9 %) |
| Pavlína Nytrová | Frýdek-Místek | Zvolen(a) | zastupitel města, ekonomka | 991 (2,9 %) |
| Robert Starý | Poruba | Zvolen(a) | zastupitel města Ostravy, technický pracovník | 920 (3,2 %) |
| Jiří Nešněra | Děčín | Zvolen(a) | psovod městské policie | 916 (4,8 %) |
| Eva Plhová | Karlovy Vary | Zvolen(a) | učitelka | 898 (3,3 %) |
| Petr Nimrichter | Karlovy Vary | Zvolen(a) | jednatel firmy, zastupitel Karlovarského kraje, zastupitel města Karlovy Vary | 894 (3,3 %) |
| Gabriela Poštulková | Poruba | Zvolen(a) | zastupitelka města Ostravy, operační důstojník | 894 (3,1 %) |
| Jiří Gaudin | Mladá Boleslav | Zvolen(a) | obchodní zástupce, městský zastupitel, předseda spolku Boleslavská beseda, z.s. | 884 (4,5 %) |
| Romana Žatecká | Česká Lípa | Zvolen(a) | mediální a PR konzultant, zastupitelka města | 737 (6,1 %) |
| Leoš Vacek | Mladá Boleslav | Zvolen(a) | konstruktér, městský zastupitel | 712 (3,6 %) |
| Tomáš Kocian | Krnov | Zvolen(a) | zastupitel města, vedoucí výroby | 701 (5,6 %) |
| Petr Kocourek | Krnov | Zvolen(a) | živnostník | 682 (5,4 %) |
| David Skyba | Otrokovice | Zvolen(a) | lektor a školitel | 588 (5,3 %) |
| Lenka Rabelová | Hranice | Zvolen(a) | živnostník, zastupitelka města Hranice | 559 (5,8 %) |
| Jana Pavelková | Otrokovice | Zvolen(a) | obchodní referentka v inženýrských sítích | 558 (5,0 %) |
| Karla Maříková | Ostrov | Zvolen(a) | náměstkyně ministra ČR, zastupitelka města Ostrov | 543 (9,1 %) |
| Martin Malášek | Hranice | Zvolen(a) | živnostník, zastupitel města Hranice, zastupitel Olomouckého kraje | 542 (5,6 %) |
| Roman Musil | Rýmařov | Zvolen(a) | zastupitel města, řidič zdrav. záchranné služby | 535 (9,4 %) |
| Roman Žyla | Český Těšín | Zvolen(a) | živnostník, zastupitel města Český Těšín | 522 (5,4 %) |
| Karel Mašlík | Bruntál | Zvolen(a) | zastupitel města, učitel | 497 (7,0 %) |
| Jan Zahradníček | Duchcov | Zvolen(a) | podnikový hasič | 465 (7,7 %) |
| Bronislav Koňařík | Rýmařov | Zvolen(a) | zastupitel města, středoškolský učitel | 455 (8,0 %) |
| Ivan Reis | Cheb | Zvolen(a) | hudebník, produkční | 435 (4,5 %) |
| Karel Matějovský | Duchcov | Zvolen(a) | strážník městské policie | 421 (7,0 %) |
| Radek Mráz | Úpice | Zvolen(a) | pracovník expedice, zastupitel města | 401 (11,6 %) |
| Miroslav Kolcun | Uničov | Zvolen(a) | ekonom | 380 (6,3 %) |
| Vladimír Vinklář | Jilemnice | Zvolen(a) | zdravotní dopravní služba – řidič sanitky, zastupitel | 380 (9,5 %) |
| Zlata Vajdíková | Bruntál | Zvolen(a) | zastupitelka města, živnostník v pohostinství | 368 (5,2 %) |
| Zdeněk Beňo | Uničov | Zvolen(a) | ekolog | 357 (5,9 %) |
| Dana Fábryová | Varnsdorf | Zvolen(a) | technik správy bytů, zastupitelka města Varnsdorf | 353 (8,5 %) |
| Radek Kaňák | Duchcov | Zvolen(a) | policista ve výslužbě | 353 (5,9 %) |
| Iva Venturová | Úpice | Zvolen(a) | fotografka, živnostnice, zastupitelka města | 302 (8,8 %) |
| Bronislav Kalvoda | Jilemnice | Zvolen(a) | prodejce zájezdů, zastupitel | 297 (7,4 %) |
| Jitka Smělíková | Slezská Ostrava | Zvolen(a) | pracovník v sociálních službách | 281 (3,4 %) |
| Pavel Staněk | Rychvald | Zvolen(a) | místostarosta města Rychvald, člen rady MSK | 275 (13,5 %) |
| Václav Hájek | Jílové | Zvolen(a) | státní zaměstnanec | 263 (6,5 %) |
| Robert Rosmarin | Příbor | Zvolen(a) | vedoucí restaurace | 263 (7,9 %) |
| Miroslav Hloušek | Jílové | Zvolen(a) | živnostník | 252 (6,2 %) |
| Lubomír Michalec | Jílové | Zvolen(a) | systémový specialista Správy železnic, radní města Jílové | 241 (5,9 %) |
| Stanislav Kroček | Šenov | Zvolen(a) | zastupitel města, konstruktér, dobrovolný hasič | 240 (10,0 %) |
| Denisa Fidlerová | Šternberk | Zvolen(a) | ředitelka společnosti, zastupitelka města | 236 (5,7 %) |
| Roman Mizera | Němčice nad Hanou | Zvolen(a) | živnostník, místostarosta | 235 (14,9 %) |
| Rostislav Balwar | Petřvald | Zvolen(a) | obchodní zástupce | 218 (8,4 %) |
| Vladimír Wölfl | Vimperk | Zvolen(a) | realitní investor | 210 (8,0 %) |
| Filip Čmiel | Mariánské Hory a Hulváky | Zvolen(a) | zastupitel města Ostravy, vysokoškolský pedagog | 210 (9,1 %) |
| Roman Reichl | Světlá nad Sázavou | Zvolen(a) | strojník | 209 (6,1 %) |
| Jaroslav Valenta | Světlá nad Sázavou | Zvolen(a) | živnostník | 209 (6,1 %) |
| Marek Berky | Habartov | Zvolen(a) | sportovec | 191 (18,0 %) |
| Lucie Dluhošová | Postřelmov | Zvolen(a) | projektová manažerka | 183 (12,8 %) |
| Robert Fišr | Dlouhá Loučka | Zvolen(a) | pracovník ve výrobě | 174 (18,8 %) |
| Rudolf Manina | Meziboří | Zvolen(a) | referent | 161 (9,7 %) |
| Karla Tázlerová | Štěpánov | Zvolen(a) | vedoucí městského útulku | 149 (12,4 %) |
| Jan Vaníček | Smržovka | Zvolen(a) | technik sklářských zařízení | 141 (9,0 %) |
| Ivo Kopřiva | Němčice nad Hanou | Zvolen(a) | technik, zastupitel města | 135 (8,6 %) |
| Pavel Kunášek | Žleby | Zvolen(a) | technik ve vodohospodářství, velitel hasičů | 134 (21,9 %) |
| Ivan Kutiš | Kynšperk nad Ohří | Zvolen(a) | živnostník v telekomunikačních službách, zastupitel města Kynšperk nad Ohří | 126 (9,2 %) |
| Josef Vaněk | Hazlov | Zvolen(a) | majitel cestovní kanceláře, zastupitel obce Hazlov | 120 (19,3 %) |
| Tomáš Mozdřeň | Michálkovice | Zvolen(a) | certifikační znalec | 118 (10,2 %) |
| Petr Novotný | Vrdy | Zvolen(a) | živnostník ve stavebnictví, zastupitel obce Vrdy | 118 (11,3 %) |
| Vlastimil Jabůrek | Lipová-lázně | Zvolen(a) | živnostník | 115 (9,2 %) |
| Radek Müller | Košťany | Zvolen(a) | důchodce, obchodní manažer | 108 (7,9 %) |
| Lukáš Erben | Volfartice | Zvolen(a) | živnostník | 106 (24,2 %) |
| Miloš Šoustar | Radešínská Svratka | Zvolen(a) | zedník | 106 (16,7 %) |
| Martin Beneš | Skalice u České Lípy | Zvolen(a) | strojník | 97 (15,6 %) |
| Miroslav Kincelman | Žlutice | Zvolen(a) | živnostník | 89 (10,7 %) |
| Lukáš Havránek | Radešínská Svratka | Zvolen(a) | obsluha laserového zařízení | 88 (13,8 %) |
| Vlastimil Konšel | Otaslavice | Zvolen(a) | živnostník | 87 (16,6 %) |
| Martin Vlček | Sobotín | Zvolen(a) | technik klimatizačních zařízení | 83 (19,4 %) |
| Radek Koten | Vojnův Městec | Zvolen(a) | poslanec, krajský zastupitel, zastupitel městyse Vojnův Městec | 80 (13,0 %) |
| Milan Cicka | Telnice | Zvolen(a) | správce sportovního areálu | 70 (17,7 %) |
| Josef Hrdý | Milhostov | Zvolen(a) | manažer obchodu, starosta obce Milhostov | 70 (18,7 %) |
| Lukáš Kostlivý | Milhostov | Zvolen(a) | živnostník, místostarosta obce Milhostov | 69 (18,4 %) |
| Libor Hečko | Hnojník | Zvolen(a) | elektrotechnik TŽ | 67 (10,7 %) |
| Jaroslav Vodička | Krásný Dvůr | Zvolen(a) | voják ve výslužbě | 60 (16,7 %) |
| Pavel Červenicky | Milhostov | Zvolen(a) | IT systém administrátor | 55 (14,7 %) |
| Radek Vintr | Světnov | Zvolen(a) | mistr | 48 (26,8 %) |
| Iveta Děcká | Milhostov | Zvolen(a) | kadeřnice | 45 (12,0 %) |
| Hana Zajptová | Lukavec | Zvolen(a) | zdravotní sestra, náměstkyně SDH | 45 (27,1 %) |
| Miroslav Hyka | Klokočí | Zvolen(a) | konstruktér | 34 (16,3 %) |
| Roman Hadrava | Klokočí | Zvolen(a) | galvanizér, zastupitel | 30 (14,4 %) |
Načítám…
V těchto volbách nemáme evidované žádné zvolené zástupce za tento subjekt.