Lidé Občanská demokratická strana
Zastupitelstva obcí · volby 9. 10. 2026
Zvolení
935 ↓ −665
Náhradníci
3 660 ↓ −2096
Nezvolení
417 ↓ −125
Zobrazit:
Zahrnuti jsou i lidé zvolení na společné kandidátce koalice/sdružení, jehož je subjekt členem – nemusí jít o členy samotné strany, jen o spolukandidující na téže listině (v tabulce mají štítek „(člen koalice)").
Povolání
Jednoduchá klasifikace povolání z kandidátních listin kombinující slovník a rozřazení pomocí AI. Slouží jen pro hrubou představu a může obsahovat chybná zařazení. Do budoucna bude zpřesňována.
935 zvolených
| Jméno | Obec | Výsledek voleb | Povolání | Preferenčních hlasů |
|---|---|---|---|---|
| Lumír Aschenbrenner | Plzeň | Zvolen(a) | starosta Městského obvodu Plzeň 2-Slovany, senátor | 8 266 (2,5 %) |
| Martin Baxa | Plzeň | Zvolen(a) | středoškolský učitel, plzeňský poslanec a bývalý primátor | 8 084 (2,4 %) |
| Lukáš Hegner | Plzeň | Zvolen(a) | advokát, zastupitel města Plzně | 8 018 (2,4 %) |
| Lucie Kužílková | Plzeň | Zvolen(a) | živnostník | 7 744 (2,3 %) |
| Pavel Šindelář | Plzeň | Zvolen(a) | advokát | 7 524 (2,3 %) |
| David Šlouf | Plzeň | Zvolen(a) | vedoucí prodeje, zastupitel města Plzně | 7 369 (2,2 %) |
| Sandra Duspivová | Plzeň | Zvolen(a) | sociální pracovnice | 7 321 (2,2 %) |
| Jan Chovanec | Plzeň | Zvolen(a) | student | 7 296 (2,2 %) |
| Vojtěch Kos | Praha 12 | Zvolen(a) | starosta MČ Praha 12, ekonom | 4 779 (3,4 %) |
| Lukáš Herold | Praha 5 | Zvolen(a) | starosta MČ Praha 5 | 4 695 (2,7 %) |
| Olga Burianová | Praha 5 | Zvolen(a) | ekonom | 4 677 (2,7 %) |
| Jan Smetana | Praha 5 | Zvolen(a) | ředitel Muzea Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových | 4 528 (2,6 %) |
| Zdeněk Doležal | Praha 5 | Zvolen(a) | radní MČ Praha 5 | 4 490 (2,6 %) |
| Kateřina Poláková | Praha 5 | Zvolen(a) | projektová manažerka | 4 383 (2,5 %) |
| Jan Panenka | Praha 5 | Zvolen(a) | projektový manažer, ekonom | 4 382 (2,5 %) |
| Michael Süss | Praha 5 | Zvolen(a) | PR manažer | 4 365 (2,5 %) |
| Jakub Blažek | Praha 5 | Zvolen(a) | advokát | 4 348 (2,5 %) |
| Vojtěch Mikoláš | Praha 12 | Zvolen(a) | místostarosta MČ Praha 12 | 4 309 (3,1 %) |
| Michaela Černá | Praha 12 | Zvolen(a) | radní pro kulturu, sport a volný čas MČ Praha 12 | 4 273 (3,0 %) |
| Zlatuše Rybářová | Praha 12 | Zvolen(a) | manažerka sociálních a zdravotních služeb | 4 196 (3,0 %) |
| Marek Tamchyna | Praha 12 | Zvolen(a) | advokátní koncipient | 4 131 (2,9 %) |
| Pavel Moravec | Praha 12 | Zvolen(a) | jednatel společnosti | 4 122 (2,9 %) |
| Ondřej Michálek | Praha 12 | Zvolen(a) | OSVČ | 4 117 (2,9 %) |
| Milan Folberger | Praha 12 | Zvolen(a) | manažer v telekomunikacích | 4 101 (2,9 %) |
| Jaroslav Thraumb | Praha 12 | Zvolen(a) | živnostník | 4 074 (2,9 %) |
| Petr Seiner | Praha 12 | Zvolen(a) | procesní manažer | 4 060 (2,9 %) |
| Martin Soukup | Hradec Králové | Zvolen(a) | ekonom, radní města Hradec Králové, manažer obchodního centra | 3 923 (3,4 %) |
| Hynek Hanza | Teplice | Zvolen(a) | ředitel pro vnější vztahy a strategický obchod, bývalý primátor | 3 803 (4,2 %) |
| Roman Chlíbek | Hradec Králové | Zvolen(a) | lékař, vysokoškolský pedagog, děkan Vojenské lékařské fakulty | 3 682 (3,2 %) |
| Petr Šíla | Teplice | Zvolen(a) | ředitel Domu kultury Teplice | 3 597 (3,9 %) |
| Petr Najman | Teplice | Zvolen(a) | lékař, primář ORL v Nemocnici Most | 3 590 (3,9 %) |
| Jaroslav Filip | Hradec Králové | Zvolen(a) | podnikatel, kynolog, lektor, člen představenstva Městské lesy HK | 3 568 (3,1 %) |
| Martin Kadeřábek | Teplice | Zvolen(a) | doktorand a konzultant v oblasti životního prostředí | 3 503 (3,8 %) |
| Monika Peterková | Teplice | Zvolen(a) | lékárnice | 3 486 (3,8 %) |
| Jakub Rubáš | Teplice | Zvolen(a) | specialista kybernetické bezpečnosti | 3 474 (3,8 %) |
| Ondřej Hampejs | Teplice | Zvolen(a) | projektant | 3 456 (3,8 %) |
| Renata Dohnalová | Teplice | Zvolen(a) | lékařka | 3 423 (3,8 %) |
| Eva Vortelová | Hradec Králové | Zvolen(a) | manažerka výrobní přípravy silničních staveb | 3 411 (3,0 %) |
| Věra Zukalová | Olomouc | Zvolen(a) | předsedkyně spolku Dobré místo pro život | 3 400 (2,9 %) |
| Jana Jirušková | Teplice | Zvolen(a) | pojišťovací poradce | 3 365 (3,7 %) |
| Jan Vodrážka | Teplice | Zvolen(a) | manažer ve VZP | 3 364 (3,7 %) |
| Josef Kaštil | Olomouc | Zvolen(a) | regionální manažer, pacemaker | 3 361 (2,8 %) |
| Josef Pátek | Čelákovice | Zvolen(a) | starosta města, radní kraje | 3 226 (5,4 %) |
| Martina Hladíková | Zlín | Zvolen(a) | ekonomka, náměstkyně primátora města Zlína | 3 209 (3,0 %) |
| Petr Studnička | Čelákovice | Zvolen(a) | místostarosta města, učitel | 3 183 (5,3 %) |
| Jan Vašíř | Olomouc | Zvolen(a) | předseda sportovního klubu, podnikatel | 3 124 (2,6 %) |
| Zdeněk Černohouz | Olomouc | Zvolen(a) | právník Univerzity Palackého, domácí pivovarník, speedpuzzler | 3 086 (2,6 %) |
| Pavel Konečný | Zlín | Zvolen(a) | lékař - psychiatr, radní města Zlína | 3 080 (2,9 %) |
| Miroslav Chalánek | Zlín | Zvolen(a) | manažer, náměstek primátora města Zlína | 3 057 (2,9 %) |
| Kamila Douděrová | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitelka města, architektka | 3 024 (5,0 %) |
| Marek Skalický | Čelákovice | Zvolen(a) | radní města, expert ve vodárenství | 3 007 (5,0 %) |
| Hynek Steska | Zlín | Zvolen(a) | ředitel střední školy | 2 986 (2,8 %) |
| Petr Paták | Kladno | Zvolen(a) | ředitel střední školy | 2 985 (3,9 %) |
| Jana Vondráčková | Čelákovice | Zvolen(a) | radní města, fotografka | 2 976 (4,9 %) |
| Jiří Hanzl | Čelákovice | Zvolen(a) | radní města, velitel hasičů | 2 974 (4,9 %) |
| Pavel Jindřich | Čelákovice | Zvolen(a) | radní města, hospodář rybářů | 2 899 (4,8 %) |
| Martin Spilka | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitel města, nohejbalista | 2 883 (4,8 %) |
| Aleš Kužílek | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitel města, manažer | 2 875 (4,8 %) |
| Lucie Chrůmová | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitelka města, OSVČ | 2 868 (4,8 %) |
| Markéta Reisiegelová | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitelka města, účetní | 2 867 (4,8 %) |
| Miloslav Dohnal | Přerov | Zvolen(a) | náměstek primátora | 2 865 (4,4 %) |
| Jindra Chourová | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitelka města, učitelka v základní škole | 2 856 (4,7 %) |
| Martin Flekač | Čelákovice | Zvolen(a) | manažer v IT, nohejbalista | 2 856 (4,7 %) |
| Lumír Aschenbrenner | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | starosta městského obvodu Plzeň 2-Slovany, senátor | 2 851 (4,0 %) |
| Jarmila Volfová | Čelákovice | Zvolen(a) | radní města, soukromý zemědělec | 2 809 (4,7 %) |
| Hana Opatrná | Čelákovice | Zvolen(a) | studentka, skautka | 2 791 (4,6 %) |
| Rudolf Salvetr | Klatovy | Zvolen(a) | starosta města Klatovy | 2 789 (5,6 %) |
| Filip Hrbek | Litoměřice | Zvolen(a) | historik | 2 781 (4,9 %) |
| Jiří Borovka | České Budějovice | Zvolen(a) | podnikatel, zastupitel města Č. Budějovice | 2 732 (2,9 %) |
| Leoš Stránský | Kladno | Zvolen(a) | živnostník | 2 638 (3,4 %) |
| Eva Trůková | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | místostarostka městského obvodu Plzeň 2-Slovany | 2 591 (3,7 %) |
| Jan Teplý | České Budějovice | Zvolen(a) | interim manažer, mentor a kouč | 2 559 (2,7 %) |
| Václav Chroust | Klatovy | Zvolen(a) | místostarosta města Klatovy | 2 537 (5,1 %) |
| Narcis Tomášek | Děčín | Zvolen(a) | advokát | 2 502 (6,8 %) |
| Miloš Chroust | Klatovy | Zvolen(a) | lékař | 2 495 (5,0 %) |
| Jakub Navařík | Přerov | Zvolen(a) | vědec, podnikatel, uvolněný radní, sokol | 2 478 (3,8 %) |
| Edita Nevoralová | České Budějovice | Zvolen(a) | psycholog | 2 472 (2,6 %) |
| Radek Větrovec | Kladno | Zvolen(a) | podnikatel, finanční ředitel | 2 445 (3,2 %) |
| Petr Kubec | Litoměřice | Zvolen(a) | lékař alergolog | 2 431 (4,3 %) |
| Jan Kruliš | Kladno | Zvolen(a) | manažer | 2 429 (3,2 %) |
| Petr Drnec | Kladno | Zvolen(a) | jednatel společnosti | 2 419 (3,1 %) |
| Jan Mráz | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | vývojář, učitel | 2 415 (3,4 %) |
| Zbyněk Stejskal | Havlíčkův Brod | Zvolen(a) | starosta města Havlíčkův Brod | 2 397 (6,1 %) |
| Jan Fišera | Litoměřice | Zvolen(a) | manažer ve sportu | 2 382 (4,2 %) |
| Martin Sojka | České Budějovice | Zvolen(a) | ředitel vývoje | 2 358 (2,5 %) |
| Tomáš Kocourek | Přerov | Zvolen(a) | ortoped, ortopedický protetik, lékař záchranné služby, zastupitel | 2 355 (3,6 %) |
| David Šlouf | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | vedoucí prodeje, zastupitel města Plzně | 2 347 (3,3 %) |
| Lukáš Korbel | Litoměřice | Zvolen(a) | ekonom | 2 340 (4,1 %) |
| Martin Kydlíček | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | programátor | 2 339 (3,3 %) |
| Petr Kouba | Přerov | Zvolen(a) | pedagog SŠ, jednatel Sportoviště Přerov s.r.o., radní | 2 315 (3,5 %) |
| Jan Hlaváček | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | podnikatel | 2 314 (3,3 %) |
| Kateřina Šišovská | Litoměřice | Zvolen(a) | právnička | 2 295 (4,0 %) |
| Petr Pinka | Litoměřice | Zvolen(a) | živnostník | 2 294 (4,0 %) |
| Jan Kalián | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | živnostník | 2 284 (3,2 %) |
| Václav Seitz | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | soudní tlumočník a překladatel, učitel | 2 284 (3,2 %) |
| Vítězslav Šklebený | Klatovy | Zvolen(a) | ředitel základní školy | 2 273 (4,6 %) |
| Ladislav Med | Pelhřimov | Zvolen(a) | starosta města | 2 258 (8,0 %) |
| Vít Němeček | Jablonec nad Nisou | Zvolen(a) | chirurg, dlouholetý ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. | 2 257 (4,3 %) |
| Lukáš Kopecký | Klatovy | Zvolen(a) | učitel, historik | 2 249 (4,6 %) |
| Michal Dorňák | Litoměřice | Zvolen(a) | Key Account manažer | 2 241 (4,0 %) |
Načítám…
V těchto volbách nemáme evidované žádné zvolené zástupce za tento subjekt.