Lidé Občanská demokratická strana
Zastupitelstva obcí · volby 9. 10. 2026
Zvolení
935 ↓ −665
Náhradníci
3 660 ↓ −2096
Nezvolení
417 ↓ −125
Zobrazit:
Zahrnuti jsou i lidé zvolení na společné kandidátce koalice/sdružení, jehož je subjekt členem – nemusí jít o členy samotné strany, jen o spolukandidující na téže listině (v tabulce mají štítek „(člen koalice)").
Povolání
Jednoduchá klasifikace povolání z kandidátních listin kombinující slovník a rozřazení pomocí AI. Slouží jen pro hrubou představu a může obsahovat chybná zařazení. Do budoucna bude zpřesňována.
214 zvolených
| Jméno | Obec | Výsledek voleb | Povolání | Preferenčních hlasů |
|---|---|---|---|---|
| Lumír Aschenbrenner | Plzeň | Zvolen(a) | starosta Městského obvodu Plzeň 2-Slovany, senátor | 8 266 (2,5 %) |
| Lukáš Hegner | Plzeň | Zvolen(a) | advokát, zastupitel města Plzně | 8 018 (2,4 %) |
| David Šlouf | Plzeň | Zvolen(a) | vedoucí prodeje, zastupitel města Plzně | 7 369 (2,2 %) |
| Vojtěch Kos | Praha 12 | Zvolen(a) | starosta MČ Praha 12, ekonom | 4 779 (3,4 %) |
| Lukáš Herold | Praha 5 | Zvolen(a) | starosta MČ Praha 5 | 4 695 (2,7 %) |
| Zdeněk Doležal | Praha 5 | Zvolen(a) | radní MČ Praha 5 | 4 490 (2,6 %) |
| Vojtěch Mikoláš | Praha 12 | Zvolen(a) | místostarosta MČ Praha 12 | 4 309 (3,1 %) |
| Michaela Černá | Praha 12 | Zvolen(a) | radní pro kulturu, sport a volný čas MČ Praha 12 | 4 273 (3,0 %) |
| Martin Soukup | Hradec Králové | Zvolen(a) | ekonom, radní města Hradec Králové, manažer obchodního centra | 3 923 (3,4 %) |
| Hynek Hanza | Teplice | Zvolen(a) | ředitel pro vnější vztahy a strategický obchod, bývalý primátor | 3 803 (4,2 %) |
| Josef Pátek | Čelákovice | Zvolen(a) | starosta města, radní kraje | 3 226 (5,4 %) |
| Martina Hladíková | Zlín | Zvolen(a) | ekonomka, náměstkyně primátora města Zlína | 3 209 (3,0 %) |
| Miroslav Chalánek | Zlín | Zvolen(a) | manažer, náměstek primátora města Zlína | 3 057 (2,9 %) |
| Kamila Douděrová | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitelka města, architektka | 3 024 (5,0 %) |
| Marek Skalický | Čelákovice | Zvolen(a) | radní města, expert ve vodárenství | 3 007 (5,0 %) |
| Jana Vondráčková | Čelákovice | Zvolen(a) | radní města, fotografka | 2 976 (4,9 %) |
| Jiří Hanzl | Čelákovice | Zvolen(a) | radní města, velitel hasičů | 2 974 (4,9 %) |
| Martin Spilka | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitel města, nohejbalista | 2 883 (4,8 %) |
| Aleš Kužílek | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitel města, manažer | 2 875 (4,8 %) |
| Lucie Chrůmová | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitelka města, OSVČ | 2 868 (4,8 %) |
| Markéta Reisiegelová | Čelákovice | Zvolen(a) | zastupitelka města, účetní | 2 867 (4,8 %) |
| Miloslav Dohnal | Přerov | Zvolen(a) | náměstek primátora | 2 865 (4,4 %) |
| Lumír Aschenbrenner | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | starosta městského obvodu Plzeň 2-Slovany, senátor | 2 851 (4,0 %) |
| Rudolf Salvetr | Klatovy | Zvolen(a) | starosta města Klatovy | 2 789 (5,6 %) |
| Jiří Borovka | České Budějovice | Zvolen(a) | podnikatel, zastupitel města Č. Budějovice | 2 732 (2,9 %) |
| Eva Trůková | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | místostarostka městského obvodu Plzeň 2-Slovany | 2 591 (3,7 %) |
| Václav Chroust | Klatovy | Zvolen(a) | místostarosta města Klatovy | 2 537 (5,1 %) |
| Jakub Navařík | Přerov | Zvolen(a) | vědec, podnikatel, uvolněný radní, sokol | 2 478 (3,8 %) |
| Zbyněk Stejskal | Havlíčkův Brod | Zvolen(a) | starosta města Havlíčkův Brod | 2 397 (6,1 %) |
| David Šlouf | Plzeň 2-Slovany | Zvolen(a) | vedoucí prodeje, zastupitel města Plzně | 2 347 (3,3 %) |
| Ladislav Med | Pelhřimov | Zvolen(a) | starosta města | 2 258 (8,0 %) |
| Jan Tecl | Havlíčkův Brod | Zvolen(a) | senátor, městský zastupitel | 2 200 (5,6 %) |
| Jana Fischerová | Havlíčkův Brod | Zvolen(a) | bývalá starostka | 2 146 (5,5 %) |
| Miloš Vele | Jablonec nad Nisou | Zvolen(a) | primátor statutárního města Jablonec nad Nisou | 2 145 (4,1 %) |
| Petr Caletka | Přerov | Zvolen(a) | advokát, mezinárodní fotbalový rozhodčí, zastupitel | 2 132 (3,2 %) |
| Ľubomír Korytko | Přerov | Zvolen(a) | správce sportovního areálu v Kozlovicích, předseda FK Kozlovice | 2 128 (3,2 %) |
| Milan Slavík | Nové Město nad Metují | Zvolen(a) | starosta města | 1 916 (7,1 %) |
| Petr Nachtmann | Valašské Meziříčí | Zvolen(a) | místostarosta Valašského Meziříčí | 1 897 (7,3 %) |
| Jaroslav Martinů | Polička | Zvolen(a) | starosta města Polička | 1 835 (8,5 %) |
| Martin Kubš | Děčín | Zvolen(a) | ekonom, odborník na finanční řízení, zastupitel města Děčín | 1 832 (5,0 %) |
| Jan Losenický | Kadaň | Zvolen(a) | starosta města Kadaň | 1 825 (4,6 %) |
| Filip Hron | Pelhřimov | Zvolen(a) | právník, radní města | 1 738 (6,1 %) |
| Petr Baloun | Plzeň 3 | Zvolen(a) | ministerský rada, bývalý místostarosta MO Plzeň 3 | 1 735 (3,2 %) |
| Stanislav Orság | Šternberk | Zvolen(a) | starosta města | 1 598 (7,7 %) |
| Věra Zimlová | Nové Město nad Metují | Zvolen(a) | administrativní pracovník | 1 531 (5,7 %) |
| Josef Doubek | Pelhřimov | Zvolen(a) | advokát, radní města | 1 513 (5,3 %) |
| Jan Vaic | Kadaň | Zvolen(a) | místostarosta | 1 476 (3,8 %) |
| Jan Čechlovský | Chrudim | Zvolen(a) | manager, bývalý starosta a místostarosta | 1 414 (5,5 %) |
| Zdeněk Mádr | Plzeň 4 | Zvolen(a) | místostarosta Městského obvodu Plzeň 4 | 1 374 (4,7 %) |
| Tomáš Martinec | Mělník | Zvolen(a) | starosta města Mělník | 1 369 (6,3 %) |
| Martin Hrabánek | Slaný | Zvolen(a) | starosta města | 1 362 (4,8 %) |
| Lukáš Hegner | Plzeň 4 | Zvolen(a) | advokát, zastupitel města Plzně | 1 339 (4,6 %) |
| Michal Müller | Praha 1 | Zvolen(a) | radní MČ Praha 1, advokát | 1 259 (4,0 %) |
| Tomáš Heres | Praha 1 | Zvolen(a) | místostarosta MČ Praha 1, ekonom | 1 245 (3,9 %) |
| Richard Bureš | Praha 1 | Zvolen(a) | radní MČ Praha 1, IT specialista | 1 238 (3,9 %) |
| Petr Mottl | Sušice | Zvolen(a) | starosta města Sušice | 1 195 (6,4 %) |
| Roman Tichovský | Benešov | Zvolen(a) | místostarosta města | 1 193 (7,6 %) |
| Václav Dobrozemský | Nový Jičín | Zvolen(a) | místostarosta města, právník | 1 179 (5,2 %) |
| Radek Vincour | Uničov | Zvolen(a) | starosta města, lídr hudební skupiny Fofrovanka | 1 137 (6,4 %) |
| Miroslav Novák | Pohořelice | Zvolen(a) | starosta města | 1 121 (8,0 %) |
| Jaromír Hlaváč | Protivín | Zvolen(a) | starosta | 1 094 (6,4 %) |
| Michal Prokop | Česká Lípa | Zvolen(a) | ředitel knihovny, soudní tlumočník, zastupitel | 1 076 (5,6 %) |
| Jiří Urbášek | Uničov | Zvolen(a) | zástupce vedoucího odboru městského úřadu, předseda spolku Gaudolino, člen Rady města | 1 076 (6,0 %) |
| Libor Lesák | Kralupy nad Vltavou | Zvolen(a) | starosta města | 1 071 (5,9 %) |
| Jan Bauer | Prachatice | Zvolen(a) | starosta města Prachatice, poslanec Parlamentu ČR | 1 007 (6,5 %) |
| Tomáš Jára | Brno-Bystrc | Zvolen(a) | místostarosta MČ Brno-Bystrc | 988 (4,6 %) |
| Iveta Janků | Uničov | Zvolen(a) | živnostnice, předsedkyně Tělovýchovné jednoty, členka Zastupitelstva města | 975 (5,5 %) |
| Roman Schulz | Poděbrady | Zvolen(a) | starosta města Poděbrady | 974 (6,6 %) |
| Jan Šenk | Uničov | Zvolen(a) | ekonom, promotér sportovních akcí, člen Finančního výboru Zastupitelstva města | 961 (5,4 %) |
| Dalibor Horák | Uničov | Zvolen(a) | emeritní starosta města, předseda Finančního výboru Zastupitelstva Olomouckého kraje, člen Rady města | 960 (5,4 %) |
| Pavel Pavlík | Benešov | Zvolen(a) | statutární náměstek hejtmanky Středočeského kraje | 941 (6,0 %) |
| Karel Bendl | Benátky nad Jizerou | Zvolen(a) | starosta města | 940 (4,7 %) |
| Eva Harangiová | Brno-Bystrc | Zvolen(a) | místostarostka MČ Brno-Bystrc | 934 (4,3 %) |
| Jaroslav Petřík | Uničov | Zvolen(a) | živnostník, předseda hokejového klubu, člen Zastupitelstva města | 927 (5,2 %) |
| David Hájek | Hluk | Zvolen(a) | starosta | 906 (8,1 %) |
| Tomáš Jirsa | Hluboká nad Vltavou | Zvolen(a) | starosta města, senátor PČR | 835 (8,3 %) |
| Petr Hampl | Dobřichovice | Zvolen(a) | starosta | 831 (8,6 %) |
| Zdeněk Selner | Pohořelice | Zvolen(a) | zastupitel, velitel stanice | 821 (5,8 %) |
| Josef Svoboda | Pohořelice | Zvolen(a) | radní města, bývalý starosta | 801 (5,7 %) |
| Darek Haumer | Pohořelice | Zvolen(a) | zastupitel, jednatel a editor | 780 (5,5 %) |
| Jan Havlíček | Líbeznice | Zvolen(a) | starosta obce | 774 (9,0 %) |
| Vít Aldorf | Oslavany | Zvolen(a) | starosta města | 763 (7,7 %) |
| Michael Pánek | Dobřichovice | Zvolen(a) | místostarosta a krajský zastupitel, "silničář" | 737 (7,7 %) |
| Ivo Mikulica | Petřkovice | Zvolen(a) | starosta | 723 (7,8 %) |
| Ivo Kudrna | Pohořelice | Zvolen(a) | zastupitel, jednatel firmy | 710 (5,1 %) |
| Martin Kupka | Líbeznice | Zvolen(a) | poslanec PČR | 703 (8,2 %) |
| Michal Doubrava | Líbeznice | Zvolen(a) | místostarosta obce | 691 (8,1 %) |
| Jan Váňa | Třeboň | Zvolen(a) | starosta města | 690 (4,8 %) |
| Jiří Dytrt | Žamberk | Zvolen(a) | OSVČ, radní města | 677 (7,1 %) |
| Radek Urban | Praha-Řeporyje | Zvolen(a) | archivář, správce informačních systémů | 675 (6,9 %) |
| Rostislav Koštial | Mikulov | Zvolen(a) | radní JMK | 670 (8,5 %) |
| Ladislav Martínek | Ostrov | Zvolen(a) | ředitel městské policie, předseda TJ Ostrov, zastupitel města | 667 (6,9 %) |
| Jan Bureš | Ostrov | Zvolen(a) | poslanec, zastupitel města | 662 (6,8 %) |
| Petr Pavlát | Kozlovice | Zvolen(a) | velitel hasičské stanice | 636 (10,3 %) |
| Zdeněk Šimeček | Sedlčany | Zvolen(a) | místostarosta města Sedlčany | 633 (7,4 %) |
| Vladimír Brtník | Telč | Zvolen(a) | starosta města | 621 (7,5 %) |
| Dan Ramzer | Frýdlant | Zvolen(a) | starosta města Frýdlant | 621 (8,0 %) |
| Jana Grammetbauerová | Třeboň | Zvolen(a) | místostarostka města | 619 (4,3 %) |
| Petr Tupec | Horní Jelení | Zvolen(a) | starosta města Horní Jelení | 615 (13,0 %) |
| Jan Kalous | Žamberk | Zvolen(a) | velitel hasičské stanice | 613 (6,4 %) |
Načítám…
V těchto volbách nemáme evidované žádné zvolené zástupce za tento subjekt.