Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obvodu Ústí nad Labem-Střekov
10. 10. 2014
Hlasovalo 4 102 z 11 254 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 12 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
ANO 2011 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Štráchal | Zvolen(a) | 1. | 1 074 (7.4 %) |
| 2. | Jiří Železný | Zvolen(a) | 2. | 1 030 (7.1 %) |
| 3. | Petr Bandas | Zvolen(a) | 3. | 1 023 (7.05 %) |
| 4. | Martin Mata | Zvolen(a) | 4. | 1 008 (6.95 %) |
| 5. | Josef Matějka | Zvolen(a) | 5. | 986 (6.8 %) |
| 6. | Eva Železná | 1. náhradník | — | 989 (6.82 %) |
| 7. | Václav Pěkný | 2. náhradník | — | 1 005 (6.93 %) |
| 8. | Věra Nechybová | 3. náhradník | — | 972 (6.7 %) |
| 9. | Ludmila Veselá | 4. náhradník | — | 975 (6.72 %) |
| 10. | Alena - Kristina Bašníková | 5. náhradník | — | 953 (6.57 %) |
| 11. | Blanka Mračková | 6. náhradník | — | 934 (6.44 %) |
| 12. | Zdeňka Mottlová | 7. náhradník | — | 938 (6.46 %) |
| 13. | Marek Loos | 8. náhradník | — | 914 (6.3 %) |
| 14. | Jiří Kulhavý | 9. náhradník | — | 891 (6.14 %) |
| 15. | Michal Pavlas | 10. náhradník | — | 807 (5.56 %) |
PRO! Ústí 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Němeček | Zvolen(a) | 1. | 825 (7.68 %) |
| 2. | Petr Barančík | Zvolen(a) | 2. | 737 (6.86 %) |
| 3. | Jana Ježková | Zvolen(a) | 3. | 732 (6.81 %) |
| 4. | Eva Outlá | Zvolen(a) | 4. | 749 (6.97 %) |
| 5. | Aleš Smutný | 1. náhradník | — | 745 (6.93 %) |
| 6. | Erika Šperlová | 2. náhradník | — | 711 (6.62 %) |
| 7. | Miroslava Hnízdilová | 3. náhradník | — | 732 (6.81 %) |
| 8. | Vilém Malý | 4. náhradník | — | 750 (6.98 %) |
| 9. | Karel Maraske | 5. náhradník | — | 730 (6.8 %) |
| 10. | Lenka Jírová Dragounová | 6. náhradník | — | 730 (6.8 %) |
| 11. | Vlastimil Bříza | 7. náhradník | — | 722 (6.72 %) |
| 12. | Jitka Gazdová | 8. náhradník | — | 684 (6.37 %) |
| 13. | Věra Černecká | 9. náhradník | — | 646 (6.01 %) |
| 14. | Jaroslav Laštovička | 10. náhradník | — | 641 (5.97 %) |
| 15. | Václav Formánek | 11. náhradník | — | 601 (5.59 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Viktor Malinkovič | Zvolen(a) | 1. | 503 (7.65 %) |
| 2. | Monika Matějů | 1. náhradník | — ↓1 | 446 (6.79 %) |
| 3. | Jan Kolman | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 497 (7.56 %) |
| 4. | Jana Vodseďálková | 2. náhradník | — | 445 (6.77 %) |
| 5. | Jiří Urbánek | 3. náhradník | — | 470 (7.15 %) |
| 6. | Viktor Táborský | 4. náhradník | — | 430 (6.54 %) |
| 7. | Radek Houf | 5. náhradník | — | 437 (6.65 %) |
| 8. | Pavel Ježek | 6. náhradník | — | 419 (6.38 %) |
| 9. | Josef Filip | 7. náhradník | — | 409 (6.22 %) |
| 10. | Jiří Jehlička | 8. náhradník | — | 451 (6.86 %) |
| 11. | Miroslav Schneberger | 9. náhradník | — | 460 (7 %) |
| 12. | Jana Špinarová | 10. náhradník | — | 421 (6.41 %) |
| 13. | Václav Novák | 11. náhradník | — | 404 (6.15 %) |
| 14. | Miloslav Trnka | 12. náhradník | — | 398 (6.06 %) |
| 15. | Blanka Kramárová | 13. náhradník | — | 377 (5.74 %) |
Občanská demokratická strana 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslava Lazarová | Zvolen(a) | 1. | 537 (9.66 %) |
| 2. | Zdeněk Putna | 1. náhradník | — ↓1 | 384 (6.91 %) |
| 3. | Jiří Laštůvka | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 434 (7.81 %) |
| 4. | Jana Choutková | 2. náhradník | — | 365 (6.57 %) |
| 5. | Radek Weber | 3. náhradník | — | 365 (6.57 %) |
| 6. | Jaroslava Faiglová | 4. náhradník | — | 383 (6.89 %) |
| 7. | Jiří Kopřiva | 5. náhradník | — | 345 (6.21 %) |
| 8. | Aleša Kymličková | 6. náhradník | — | 377 (6.78 %) |
| 9. | Jan Čáslava | 7. náhradník | — | 331 (5.95 %) |
| 10. | Pavel Kašpar | 8. náhradník | — | 393 (7.07 %) |
| 11. | Petr Vyskočil | 9. náhradník | — | 369 (6.64 %) |
| 12. | Tomáš Drbal | 10. náhradník | — | 329 (5.92 %) |
| 13. | Martin Murga | 11. náhradník | — | 316 (5.68 %) |
| 14. | Radka Krejčí | 12. náhradník | — | 318 (5.72 %) |
| 15. | Pavel Tošovský | 13. náhradník | — | 308 (5.54 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michaela Vaňková | Zvolen(a) | 1. | 444 (8.05 %) |
| 2. | Zbyněk Svoboda | 2. náhradník | — ↓2 | 387 (7.02 %) |
| 3. | Václav Křeček | 1. náhradník | — | 415 (7.53 %) |
| 4. | Stanislav Dunaj | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 421 (7.64 %) |
| 5. | Milan Sokolovský | 3. náhradník | — | 359 (6.51 %) |
| 6. | Jan Kraus | 4. náhradník | — | 375 (6.8 %) |
| 7. | Marie Čápová | 5. náhradník | — | 386 (7 %) |
| 8. | Ernest Laluha | 6. náhradník | — | 354 (6.42 %) |
| 9. | Martin Englic | 7. náhradník | — | 359 (6.51 %) |
| 10. | Zdeňka Pohnětalová | 8. náhradník | — | 355 (6.44 %) |
| 11. | Petr Mixa | 9. náhradník | — | 349 (6.33 %) |
| 12. | Pavla Šperlová | 10. náhradník | — | 333 (6.04 %) |
| 13. | Milan Sotona | 11. náhradník | — | 329 (5.97 %) |
| 14. | Pavel Bouša | 12. náhradník | — | 333 (6.04 %) |
| 15. | Jaroslava Křečková | 13. náhradník | — | 311 (5.64 %) |
ÚSTECKÉ FÓRUM OBČANŮ 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Procházková | Nezvolen(a) | — | 214 (7.93 %) |
| 2. | František Zurek | Nezvolen(a) | — | 207 (7.67 %) |
| 3. | Markéta Svobodová | Nezvolen(a) | — | 175 (6.48 %) |
| 4. | Markéta Javornická | Nezvolen(a) | — | 190 (7.04 %) |
| 5. | Milan Měkota | Nezvolen(a) | — | 164 (6.07 %) |
| 6. | Antonín Kurty | Nezvolen(a) | — | 181 (6.7 %) |
| 7. | Dagmar Žaloudková | Nezvolen(a) | — | 156 (5.78 %) |
| 8. | Václav Poživil | Nezvolen(a) | — | 342 (12.67 %) |
| 9. | Ivo Zíka | Nezvolen(a) | — | 161 (5.96 %) |
| 10. | Zuzana Špindlerová | Nezvolen(a) | — | 156 (5.78 %) |
| 11. | Jiří Náhlovský | Nezvolen(a) | — | 152 (5.63 %) |
| 12. | Jana Budínská | Nezvolen(a) | — | 155 (5.74 %) |
| 13. | Petr Čermák | Nezvolen(a) | — | 154 (5.7 %) |
| 14. | Iva Raková | Nezvolen(a) | — | 144 (5.33 %) |
| 15. | Martin Prachař | Nezvolen(a) | — | 147 (5.44 %) |
Ústečané 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Václav Červenka | Nezvolen(a) | — | 166 (6.79 %) |
| 2. | Jaromír Rygl | Nezvolen(a) | — | 175 (7.16 %) |
| 3. | Pavel Boček | Nezvolen(a) | — | 225 (9.21 %) |
| 4. | Martin Beran | Nezvolen(a) | — | 174 (7.12 %) |
| 5. | Romana Krejcarová | Nezvolen(a) | — | 155 (6.34 %) |
| 6. | Pavel Chrudimský | Nezvolen(a) | — | 169 (6.92 %) |
| 7. | Ivo Peřina | Nezvolen(a) | — | 163 (6.67 %) |
| 8. | Miloš Kůs | Nezvolen(a) | — | 156 (6.38 %) |
| 9. | Monika Nechybová | Nezvolen(a) | — | 168 (6.87 %) |
| 10. | Pavla Šímová | Nezvolen(a) | — | 148 (6.06 %) |
| 11. | Zdeňka Geigerová | Nezvolen(a) | — | 159 (6.51 %) |
| 12. | Luboš Heindörfer | Nezvolen(a) | — | 148 (6.06 %) |
| 13. | Tomáš Rygl | Nezvolen(a) | — | 146 (5.97 %) |
| 14. | Jindřich Hyhlan | Nezvolen(a) | — | 151 (6.18 %) |
| 15. | Marek Beran | Nezvolen(a) | — | 139 (5.69 %) |
PRO Sport a Zdraví 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | David Cihlář | Nezvolen(a) | — | 235 (10.23 %) |
| 2. | Ivana Vlčková | Nezvolen(a) | — | 171 (7.44 %) |
| 3. | Vladimír Balach | Nezvolen(a) | — | 160 (6.96 %) |
| 4. | Zdeněk Kymlička | Nezvolen(a) | — | 198 (8.61 %) |
| 5. | František Klecker | Nezvolen(a) | — | 159 (6.92 %) |
| 6. | Antonín Bauer | Nezvolen(a) | — | 135 (5.87 %) |
| 7. | Martin Leška | Nezvolen(a) | — | 135 (5.87 %) |
| 8. | Eva Bendelová | Nezvolen(a) | — | 140 (6.09 %) |
| 9. | Petr Kačírek | Nezvolen(a) | — | 149 (6.48 %) |
| 10. | Vladimír Šretr | Nezvolen(a) | — | 128 (5.57 %) |
| 11. | Josef Liehne | Nezvolen(a) | — | 210 (9.14 %) |
| 12. | Martin Vágner | Nezvolen(a) | — | 135 (5.87 %) |
| 13. | Aleš Bláha | Nezvolen(a) | — | 113 (4.91 %) |
| 14. | Vladimír Binder | Nezvolen(a) | — | 119 (5.18 %) |
| 15. | Jan Mudroch | Nezvolen(a) | — | 110 (4.78 %) |
TOP 09 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Randák | Nezvolen(a) | — | 184 (8.55 %) |
| 2. | Luboš Škaloud | Nezvolen(a) | — | 149 (6.92 %) |
| 3. | Jan Pezl | Nezvolen(a) | — | 162 (7.53 %) |
| 4. | Monika Vaněčková | Nezvolen(a) | — | 144 (6.69 %) |
| 5. | Karel Poláček | Nezvolen(a) | — | 154 (7.15 %) |
| 6. | Filip Cihlář | Nezvolen(a) | — | 177 (8.22 %) |
| 7. | Pavel Horký | Nezvolen(a) | — | 161 (7.48 %) |
| 8. | Markéta Kabátníková | Nezvolen(a) | — | 137 (6.36 %) |
| 9. | Dagmar Škaloudová | Nezvolen(a) | — | 130 (6.04 %) |
| 10. | Stanislav Kábela | Nezvolen(a) | — | 128 (5.95 %) |
| 11. | Jaroslava Rosenkrancová | Nezvolen(a) | — | 132 (6.13 %) |
| 12. | Věra Pižlová | Nezvolen(a) | — | 129 (5.99 %) |
| 13. | Pavlína Rosenkrancová | Nezvolen(a) | — | 127 (5.9 %) |
| 14. | Jana Nováková | Nezvolen(a) | — | 114 (5.29 %) |
| 15. | Petr Vaněček | Nezvolen(a) | — | 123 (5.71 %) |
Čisté Ústí 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Klaban | Nezvolen(a) | — | 129 (9.61 %) |
| 2. | Šárka Ponrtová | Nezvolen(a) | — | 97 (7.22 %) |
| 3. | Pavel Hrdlička | Nezvolen(a) | — | 100 (7.45 %) |
| 4. | Veronika Randáková | Nezvolen(a) | — | 94 (7 %) |
| 5. | Matěj Suchý | Nezvolen(a) | — | 82 (6.11 %) |
| 6. | Jan Hlaváček | Nezvolen(a) | — | 84 (6.25 %) |
| 7. | Gabriela Patyková | Nezvolen(a) | — | 90 (6.7 %) |
| 8. | Helena Lukešová | Nezvolen(a) | — | 92 (6.85 %) |
| 9. | Aleš Samko | Nezvolen(a) | — | 84 (6.25 %) |
| 10. | Jitka Koutská | Nezvolen(a) | — | 82 (6.11 %) |
| 11. | Kateřina Lukešová | Nezvolen(a) | — | 81 (6.03 %) |
| 12. | Miloslava Mrvíková | Nezvolen(a) | — | 84 (6.25 %) |
| 13. | Václav Bednář | Nezvolen(a) | — | 84 (6.25 %) |
| 14. | Nikola Patyková | Nezvolen(a) | — | 76 (5.66 %) |
| 15. | Zděnek Lukeš | Nezvolen(a) | — | 83 (6.18 %) |
Strana svobodných občanů 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Novák | Nezvolen(a) | — | 98 (9.98 %) |
| 2. | Michal Beran | Nezvolen(a) | — | 69 (7.03 %) |
| 3. | Marek Herna | Nezvolen(a) | — | 63 (6.42 %) |
| 4. | Jan Klofec | Nezvolen(a) | — | 82 (8.35 %) |
| 5. | Martin Grössl | Nezvolen(a) | — | 67 (6.82 %) |
| 6. | Pavla Nováková Štýbrová | Nezvolen(a) | — | 83 (8.46 %) |
| 7. | Renata Beranová | Nezvolen(a) | — | 60 (6.11 %) |
| 8. | Roman Kubricht | Nezvolen(a) | — | 57 (5.81 %) |
| 9. | Jiří Růžek | Nezvolen(a) | — | 68 (6.93 %) |
| 10. | Jana Šumová | Nezvolen(a) | — | 55 (5.6 %) |
| 11. | Jana Zatočilová | Nezvolen(a) | — | 57 (5.81 %) |
| 12. | Tomáš Jangl | Nezvolen(a) | — | 61 (6.21 %) |
| 13. | Lukáš Kremr | Nezvolen(a) | — | 53 (5.4 %) |
| 14. | Martina Krausová | Nezvolen(a) | — | 52 (5.3 %) |
| 15. | Lenka Hejduková | Nezvolen(a) | — | 56 (5.7 %) |
SEVEROČEŠI ÚSTÍ NAD LABEM 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Junek | Nezvolen(a) | — | 55 (10.26 %) |
| 2. | Kateřina Macháčková | Nezvolen(a) | — | 46 (8.58 %) |
| 3. | Jan Kysel | Nezvolen(a) | — | 51 (9.51 %) |
| 4. | Andrea Čechtická | Nezvolen(a) | — | 42 (7.83 %) |
| 5. | Matouš Kreník | Nezvolen(a) | — | 0 |
| 6. | Kateřina Vonková | Nezvolen(a) | — | 35 (6.52 %) |
| 7. | Klára Kanalošová | Nezvolen(a) | — | 28 (5.22 %) |
| 8. | Petr Hána | Nezvolen(a) | — | 47 (8.76 %) |
| 9. | Alena Reslová | Nezvolen(a) | — | 38 (7.08 %) |
| 10. | Václav Horálek | Nezvolen(a) | — | 31 (5.78 %) |
| 11. | Iva Michalčíková | Nezvolen(a) | — | 30 (5.59 %) |
| 12. | Hana Vaculíková | Nezvolen(a) | — | 33 (6.15 %) |
| 13. | Zdeněk Krejčiřík | Nezvolen(a) | — | 34 (6.34 %) |
| 14. | Věra Horálková | Nezvolen(a) | — | 30 (5.59 %) |
| 15. | Josef Mlčák | Nezvolen(a) | — | 36 (6.71 %) |