Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obvodu Ústí nad Labem-Neštěmice
10. 10. 2014
Hlasovalo 4 395 z 18 881 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 12 listin
15 mandátů · 7 zvolených listin
15 mandátů · 7 zvolených listin
ANO 2011 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Yveta Tomková | Zvolen(a) | 1. | 1 311 (7.48 %) |
| 2. | Iveta Hejduková | Zvolen(a) | 2. | 1 251 (7.14 %) |
| 3. | Roman Fikar | Zvolen(a) | 3. | 1 200 (6.85 %) |
| 4. | Karla Jankovská | Zvolen(a) | 4. | 1 246 (7.11 %) |
| 5. | Petr Frühauf | Zvolen(a) | 5. | 1 164 (6.64 %) |
| 6. | Jan Harhaj | Zvolen(a) | 6. | 1 173 (6.7 %) |
| 7. | Josef Balvín | 1. náhradník | — | 1 210 (6.91 %) |
| 8. | Olga Koubová | 2. náhradník | — | 1 170 (6.68 %) |
| 9. | Gabriela Nosková | 3. náhradník | — | 1 188 (6.78 %) |
| 10. | Lukáš Kinkor | 4. náhradník | — | 1 139 (6.5 %) |
| 11. | Vladimíra Kofroňová | 5. náhradník | — | 1 092 (6.23 %) |
| 12. | Miroslava Pavlíková | 6. náhradník | — | 1 122 (6.4 %) |
| 13. | Jitka Nosková | 7. náhradník | — | 1 136 (6.48 %) |
| 14. | Pavel Dítě | 8. náhradník | — | 1 074 (6.13 %) |
| 15. | Roman Měrka | 9. náhradník | — | 1 031 (5.88 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miloslav Buldra | 1. náhradník | — ↓2 | 563 (7.34 %) |
| 2. | Petr Brázda | 2. náhradník | — ↓2 | 532 (6.94 %) |
| 3. | Zdeněk Kuba | 3. náhradník | — ↓2 | 499 (6.51 %) |
| 4. | Jan Jirkovský | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 606 (7.9 %) |
| 5. | Marek Šutič | 4. náhradník | — ↓1 | 491 (6.4 %) |
| 6. | Petr Richter | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 726 (9.47 %) |
| 7. | Radek Simon | 5. náhradník | — | 481 (6.27 %) |
| 8. | Petr Krajíček | 6. náhradník | — | 489 (6.37 %) |
| 9. | Malvína Hippmannová | 7. náhradník | — | 492 (6.41 %) |
| 10. | Žaneta Froncová | 8. náhradník | — | 470 (6.13 %) |
| 11. | Jaroslava Platilová | 9. náhradník | — | 478 (6.23 %) |
| 12. | Josef Macík | 10. náhradník | — | 462 (6.02 %) |
| 13. | Oldřich Drozd | 11. náhradník | — | 480 (6.26 %) |
| 14. | Vítězslav Vaněk | 12. náhradník | — | 455 (5.93 %) |
| 15. | Miroslava Tomášechová | 13. náhradník | — | 441 (5.75 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivana Fišerová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 461 (7.42 %) |
| 2. | Josef Záveský | 1. náhradník | — ↓1 | 436 (7.02 %) |
| 3. | Jan Tříska | 2. náhradník | — ↓1 | 444 (7.15 %) |
| 4. | Michelle Skřivanová | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 463 (7.45 %) |
| 5. | Rozália Černohorská | 3. náhradník | — | 413 (6.65 %) |
| 6. | Milan Máček | 4. náhradník | — | 440 (7.08 %) |
| 7. | Hana Bezděková | 5. náhradník | — | 409 (6.58 %) |
| 8. | David Koutník | 6. náhradník | — | 414 (6.66 %) |
| 9. | Michal Fišer | 7. náhradník | — | 409 (6.58 %) |
| 10. | Alexandra Hulková | 8. náhradník | — | 393 (6.33 %) |
| 11. | Lenka Matějková | 9. náhradník | — | 394 (6.34 %) |
| 12. | Kateřina Fišerová | 10. náhradník | — | 387 (6.23 %) |
| 13. | Pavel Havlina | 11. náhradník | — | 402 (6.47 %) |
| 14. | Irena Hroníková | 12. náhradník | — | 383 (6.16 %) |
| 15. | Oskar Léonard | 13. náhradník | — | 360 (5.79 %) |
PRO! Ústí 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Škoda | Zvolen(a) | 1. | 414 (8.03 %) |
| 2. | Denisa Oslejová | Zvolen(a) | 2. | 371 (7.19 %) |
| 3. | Lukáš Veselý | 1. náhradník | — | 345 (6.69 %) |
| 4. | Soňa Jirásková | 2. náhradník | — | 352 (6.83 %) |
| 5. | Miroslav Urbánek | 3. náhradník | — | 348 (6.75 %) |
| 6. | Marie Husáková | 4. náhradník | — | 331 (6.42 %) |
| 7. | Michal Vondráček | 5. náhradník | — | 362 (7.02 %) |
| 8. | Aleš Bárta | 6. náhradník | — | 338 (6.55 %) |
| 9. | Vlastislav Vlačiha | 7. náhradník | — | 368 (7.14 %) |
| 10. | Alena Sloupová | 8. náhradník | — | 336 (6.52 %) |
| 11. | Pavel Bohuněk | 9. náhradník | — | 341 (6.61 %) |
| 12. | Monika Straková | 10. náhradník | — | 326 (6.32 %) |
| 13. | Ondřej Monhart | 11. náhradník | — | 322 (6.24 %) |
| 14. | Lenka Hüblová | 12. náhradník | — | 312 (6.05 %) |
| 15. | Vojtěch Poláček | 13. náhradník | — | 287 (5.56 %) |
PRO Sport a Zdraví 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miloslava Válková | Zvolen(a) | 1. | 456 (8.93 %) |
| 2. | Josef Králik | 3. náhradník | — ↓2 | 372 (7.28 %) |
| 3. | Petr Erben | 1. náhradník | — ↑1 | 405 (7.93 %) |
| 4. | Vladimír Budinský | 4. náhradník | — ↓1 | 354 (6.93 %) |
| 5. | Zdeňka Fričová | 5. náhradník | — ↓1 | 332 (6.5 %) |
| 6. | Břetislav Pacovský | 6. náhradník | — ↓1 | 341 (6.68 %) |
| 7. | Jiří Válka | 7. náhradník | — ↓1 | 325 (6.36 %) |
| 8. | Petr Čechura | 2. náhradník | — ↑5 | 375 (7.34 %) |
| 9. | Vladimír Gorol | 8. náhradník | — | 330 (6.46 %) |
| 10. | Josef Strachoň | 9. náhradník | — | 323 (6.32 %) |
| 11. | Naděžda Prokešová | 10. náhradník | — | 296 (5.79 %) |
| 12. | Martin Novotný | 11. náhradník | — | 295 (5.77 %) |
| 13. | Alois Klaus | 12. náhradník | — | 286 (5.6 %) |
| 14. | Jan Kleckner | 13. náhradník | — | 289 (5.66 %) |
| 15. | Michal Kolankiewicz | 14. náhradník | — | 325 (6.36 %) |
ÚSTECKÉ FÓRUM OBČANŮ 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lenka Jaremová | 1. náhradník | — ↓1 | 383 (8.49 %) |
| 2. | Jaroslav Mareš | 2. náhradník | — ↓1 | 371 (8.22 %) |
| 3. | Marcela Trbolová Berčíková | 3. náhradník | — ↓1 | 351 (7.78 %) |
| 4. | Aleš Rosenbaum | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 413 (9.15 %) |
| 5. | Lenka Černohorská | 4. náhradník | — | 277 (6.14 %) |
| 6. | Petr Valta | 5. náhradník | — | 274 (6.07 %) |
| 7. | Vilém Balvín | 6. náhradník | — | 295 (6.53 %) |
| 8. | Zuzana Hucková | 7. náhradník | — | 273 (6.05 %) |
| 9. | Michal Pavelka | 8. náhradník | — | 270 (5.98 %) |
| 10. | Daniel Šulc | 9. náhradník | — | 297 (6.58 %) |
| 11. | Zdeněk Nechyba | 10. náhradník | — | 275 (6.09 %) |
| 12. | Jan Borůvka | 11. náhradník | — | 261 (5.78 %) |
| 13. | Petr Vymetal | 12. náhradník | — | 267 (5.91 %) |
| 14. | Marek Holly | 13. náhradník | — | 266 (5.89 %) |
| 15. | Michal Blažek | 14. náhradník | — | 238 (5.27 %) |
Občanská demokratická strana 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vlastimil Žáček | Zvolen(a) | 1. | 248 (8.51 %) |
| 2. | Světlana Petrová | 1. náhradník | — | 221 (7.58 %) |
| 3. | Martin Šťastný | 3. náhradník | — ↓1 | 198 (6.79 %) |
| 4. | Pavel Joska | 4. náhradník | — ↓1 | 190 (6.52 %) |
| 5. | Simona Peterová | 5. náhradník | — ↓1 | 193 (6.62 %) |
| 6. | Nicole Wagnerová | 6. náhradník | — ↓1 | 190 (6.52 %) |
| 7. | Ladislav Horváth | 2. náhradník | — ↑4 | 217 (7.44 %) |
| 8. | Milan Poláček | 7. náhradník | — | 193 (6.62 %) |
| 9. | Karel Vrána | 8. náhradník | — | 187 (6.41 %) |
| 10. | Pavel Grupáč | 9. náhradník | — | 188 (6.45 %) |
| 11. | Martina Jurisová | 10. náhradník | — | 179 (6.14 %) |
| 12. | Jaroslava Šípková | 11. náhradník | — | 175 (6 %) |
| 13. | Jindra Weisová | 12. náhradník | — | 195 (6.69 %) |
| 14. | Milan Elšík | 13. náhradník | — | 174 (5.97 %) |
| 15. | Jaroslav Koval | 14. náhradník | — | 166 (5.69 %) |
Čisté Ústí 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Konečný | Nezvolen(a) | — | 206 (8.18 %) |
| 2. | Růžena Peterová | Nezvolen(a) | — | 216 (8.58 %) |
| 3. | Václav Šponar | Nezvolen(a) | — | 158 (6.27 %) |
| 4. | Karel Šamun | Nezvolen(a) | — | 196 (7.78 %) |
| 5. | Eva Konečná | Nezvolen(a) | — | 193 (7.66 %) |
| 6. | Roman Táborský | Nezvolen(a) | — | 162 (6.43 %) |
| 7. | Martina Bednářová | Nezvolen(a) | — | 153 (6.07 %) |
| 8. | Martin Horvát | Nezvolen(a) | — | 172 (6.83 %) |
| 9. | Kamil Bednář | Nezvolen(a) | — | 158 (6.27 %) |
| 10. | Helena Šeráková | Nezvolen(a) | — | 146 (5.8 %) |
| 11. | Blanka Konečná | Nezvolen(a) | — | 174 (6.91 %) |
| 12. | Bohuslav Machek | Nezvolen(a) | — | 140 (5.56 %) |
| 13. | Hynek Holub | Nezvolen(a) | — | 160 (6.35 %) |
| 14. | Milan Brodský | Nezvolen(a) | — | 147 (5.84 %) |
| 15. | Marie Himlová | Nezvolen(a) | — | 136 (5.4 %) |
TOP 09 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jarmila Nováková Hořejší | Nezvolen(a) | — | 236 (9.84 %) |
| 2. | Rudolf Ševc | Nezvolen(a) | — | 158 (6.59 %) |
| 3. | Kateřina Wilhelmová | Nezvolen(a) | — | 184 (7.67 %) |
| 4. | Jiří Smolík | Nezvolen(a) | — | 164 (6.84 %) |
| 5. | Evženie Jelínková | Nezvolen(a) | — | 173 (7.21 %) |
| 6. | Karel Rickl | Nezvolen(a) | — | 157 (6.54 %) |
| 7. | Venuše Studničková | Nezvolen(a) | — | 165 (6.88 %) |
| 8. | Marcela Ungrová | Nezvolen(a) | — | 151 (6.29 %) |
| 9. | Jindřiška Chalupská | Nezvolen(a) | — | 152 (6.34 %) |
| 10. | Martin Mrózek | Nezvolen(a) | — | 147 (6.13 %) |
| 11. | Anna Pavelková | Nezvolen(a) | — | 144 (6 %) |
| 12. | Jitka Hubáčková | Nezvolen(a) | — | 152 (6.34 %) |
| 13. | David Řeháček | Nezvolen(a) | — | 149 (6.21 %) |
| 14. | Alena Langová | Nezvolen(a) | — | 142 (5.92 %) |
| 15. | Andrea Malovcová | Nezvolen(a) | — | 123 (5.13 %) |
Severočeši Ústí nad Labem 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Pauerová | Nezvolen(a) | — | 192 (10.5 %) |
| 2. | Zdeněk Chovanec | Nezvolen(a) | — | 137 (7.49 %) |
| 3. | Vlasta Kopsová | Nezvolen(a) | — | 130 (7.11 %) |
| 4. | Miroslav Zrůst | Nezvolen(a) | — | 111 (6.07 %) |
| 5. | Roman Pauer | Nezvolen(a) | — | 131 (7.16 %) |
| 6. | Ondřej Budík | Nezvolen(a) | — | 125 (6.83 %) |
| 7. | Pavel Jirásek | Nezvolen(a) | — | 130 (7.11 %) |
| 8. | Vlasta Černohorská | Nezvolen(a) | — | 113 (6.18 %) |
| 9. | Jaroslava Hurecká | Nezvolen(a) | — | 113 (6.18 %) |
| 10. | Jan Béreš | Nezvolen(a) | — | 114 (6.23 %) |
| 11. | Milan Císař | Nezvolen(a) | — | 107 (5.85 %) |
| 12. | Jakub Pavlík | Nezvolen(a) | — | 101 (5.52 %) |
| 13. | Lenka Dvořáčková | Nezvolen(a) | — | 112 (6.12 %) |
| 14. | Jan Valový | Nezvolen(a) | — | 115 (6.29 %) |
| 15. | Eva Marečková | Nezvolen(a) | — | 97 (5.3 %) |
Ústečané 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Mohr | Nezvolen(a) | — | 120 (6.64 %) |
| 2. | Raul Cruz | Nezvolen(a) | — | 123 (6.8 %) |
| 3. | Ladislav Alinče | Nezvolen(a) | — | 167 (9.24 %) |
| 4. | Lucie Chvostová | Nezvolen(a) | — | 125 (6.91 %) |
| 5. | Petr Novák | Nezvolen(a) | — | 134 (7.41 %) |
| 6. | Marek Jakša | Nezvolen(a) | — | 112 (6.19 %) |
| 7. | Ywetta Žákovcová | Nezvolen(a) | — | 131 (7.24 %) |
| 8. | Martin Semrád | Nezvolen(a) | — | 116 (6.41 %) |
| 9. | Michaela Doležalová | Nezvolen(a) | — | 112 (6.19 %) |
| 10. | Daniel Král | Nezvolen(a) | — | 110 (6.08 %) |
| 11. | Dana Šimpachová | Nezvolen(a) | — | 112 (6.19 %) |
| 12. | Bronislav Blecha | Nezvolen(a) | — | 119 (6.58 %) |
| 13. | Jaroslava Venglářová Rydvanová | Nezvolen(a) | — | 115 (6.36 %) |
| 14. | Jana Syrová | Nezvolen(a) | — | 107 (5.92 %) |
| 15. | Alžběta Rydvanová | Nezvolen(a) | — | 104 (5.75 %) |
Politické hnutí OBRODA 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radim Litterbach | Nezvolen(a) | — | 35 (7.93 %) |
| 2. | Ivan Pokorný | Nezvolen(a) | — | 36 (8.16 %) |
| 3. | Pavel Johanovský | Nezvolen(a) | — | 27 (6.12 %) |
| 4. | Tomáš Pekárek | Nezvolen(a) | — | 38 (8.61 %) |
| 5. | Václav Doležal | Nezvolen(a) | — | 36 (8.16 %) |
| 6. | Miloš Janda | Nezvolen(a) | — | 49 (11.11 %) |
| 7. | Barbora Králíčková | Nezvolen(a) | — | 23 (5.21 %) |
| 8. | Jiří Kučera | Nezvolen(a) | — | 24 (5.44 %) |
| 9. | Petr Filip | Nezvolen(a) | — | 23 (5.21 %) |
| 10. | Petra Kopecká | Nezvolen(a) | — | 24 (5.44 %) |
| 11. | David Hančl | Nezvolen(a) | — | 25 (5.66 %) |
| 12. | Zdeněk Hambálek | Nezvolen(a) | — | 22 (4.98 %) |
| 13. | Václav Groulík | Nezvolen(a) | — | 32 (7.25 %) |
| 14. | Pavlína Karlíková | Nezvolen(a) | — | 25 (5.66 %) |
| 15. | Miloslav Třeštík | Nezvolen(a) | — | 22 (4.98 %) |