Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obvodu Radvanice a Bartovice
05. 10. 2018
Hlasovalo 2 293 z 5 090 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
21 mandátů · 7 zvolených listin
21 mandátů · 7 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů Radvanice a Bartovice (SNK RaB) 8 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Aleš Boháč | Zvolen(a) | 1. | 909 (5.79 %) |
| 2. | Jaroslav Kudlička | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 787 (5.01 %) |
| 3. | Milan Lukáš | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 767 (4.89 %) |
| 4. | Martina Stankušová | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 802 (5.11 %) |
| 5. | Boris Hřivna | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 799 (5.09 %) |
| 6. | Jarmila Rojková | Zvolen(a) | 7. ↓1 | 759 (4.83 %) |
| 7. | Tomáš Šwigost | Zvolen(a) | 8. ↓1 | 757 (4.82 %) |
| 8. | Roman Pecháček | 1. náhradník | — ↓1 | 777 (4.95 %) |
| 9. | Pavla Skýbová | 2. náhradník | — ↓1 | 729 (4.64 %) |
| 10. | Vladimír Svoboda | 3. náhradník | — ↓1 | 744 (4.74 %) |
| 11. | Dana Lérová | Zvolen(a) | 2. ↑9 | 825 (5.26 %) |
| 12. | Stanislav Kaločaj | 4. náhradník | — | 704 (4.48 %) |
| 13. | Lumír Pěčka | 5. náhradník | — | 730 (4.65 %) |
| 14. | Kamila Žebráková | 6. náhradník | — | 730 (4.65 %) |
| 15. | Lumír Adamus | 7. náhradník | — | 711 (4.53 %) |
| 16. | Martin Stavinoha | 8. náhradník | — | 754 (4.8 %) |
| 17. | Jiří Těplík | 9. náhradník | — | 705 (4.49 %) |
| 18. | Lukáš Ščerba | 10. náhradník | — | 690 (4.39 %) |
| 19. | Jaromír Sládek | 11. náhradník | — | 700 (4.46 %) |
| 20. | Petr Slípek | 12. náhradník | — | 690 (4.39 %) |
| 21. | Jana Naarová | 13. náhradník | — | 614 (3.91 %) |
ANO 2011 5 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Kovács | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 461 (5.23 %) |
| 2. | Lenka Guňková | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 468 (5.31 %) |
| 3. | Kateřina Válková | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 466 (5.28 %) |
| 4. | Břetislav Kapusta | Zvolen(a) | 4. | 452 (5.12 %) |
| 5. | Pavel Kamas | Zvolen(a) | 5. | 432 (4.9 %) |
| 6. | Tomáš Kunčík | 1. náhradník | — | 459 (5.2 %) |
| 7. | Lukáš Němčík | 2. náhradník | — | 428 (4.85 %) |
| 8. | Zdeněk Keller | 3. náhradník | — | 432 (4.9 %) |
| 9. | Miloslav Kusák | 4. náhradník | — | 443 (5.02 %) |
| 10. | Renáta Nociarová | 5. náhradník | — | 431 (4.89 %) |
| 11. | Jaroslav Nociar | 6. náhradník | — | 422 (4.78 %) |
| 12. | Milan Konečný | 7. náhradník | — | 396 (4.49 %) |
| 13. | Lucie Kapustová | 8. náhradník | — | 430 (4.87 %) |
| 14. | Monika Pálová | 9. náhradník | — | 394 (4.47 %) |
| 15. | Kristýna Kovácsová | 10. náhradník | — | 404 (4.58 %) |
| 16. | Petr Maceček | 11. náhradník | — | 415 (4.7 %) |
| 17. | Jiří Straka | 12. náhradník | — | 378 (4.28 %) |
| 18. | Luděk Hladík | 13. náhradník | — | 374 (4.24 %) |
| 19. | Jan Guňka | 14. náhradník | — | 374 (4.24 %) |
| 20. | Vlastislav Moldrzyk | 15. náhradník | — | 376 (4.26 %) |
| 21. | Renata Nytrová | 16. náhradník | — | 377 (4.27 %) |
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 3 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Maceček | Zvolen(a) | 1. | 365 (6.57 %) |
| 2. | Pavel Šebesta | Zvolen(a) | 2. | 365 (6.57 %) |
| 3. | Richard Dudek | Zvolen(a) | 3. | 347 (6.24 %) |
| 4. | Zbyněk Najzar | 2. náhradník | — ↓1 | 304 (5.47 %) |
| 5. | Miroslav Langr | 1. náhradník | — ↑1 | 312 (5.61 %) |
| 6. | Stanislav Procházka | 4. náhradník | — ↓1 | 251 (4.52 %) |
| 7. | Sandra Ščerbová | 5. náhradník | — ↓1 | 258 (4.64 %) |
| 8. | Tomáš Bartek | 6. náhradník | — ↓1 | 269 (4.84 %) |
| 9. | Jan Šefránek | 7. náhradník | — ↓1 | 265 (4.77 %) |
| 10. | Jakub Zouhar | 8. náhradník | — ↓1 | 243 (4.37 %) |
| 11. | Ivo Hainzel | 9. náhradník | — ↓1 | 246 (4.43 %) |
| 12. | Jiří Sapeta | 10. náhradník | — ↓1 | 219 (3.94 %) |
| 13. | Šárka Macečková | 3. náhradník | — ↑7 | 294 (5.29 %) |
| 14. | Petr Naar | 11. náhradník | — | 245 (4.41 %) |
| 15. | Kateřina Vidlářová | 12. náhradník | — | 247 (4.44 %) |
| 16. | Vlastimil Kala | 13. náhradník | — | 234 (4.21 %) |
| 17. | Šárka Surovcová | 14. náhradník | — | 242 (4.35 %) |
| 18. | Jakub Lév | 15. náhradník | — | 234 (4.21 %) |
| 19. | Luboš Zaoral | 16. náhradník | — | 207 (3.72 %) |
| 20. | Eva Tobiášová | 17. náhradník | — | 205 (3.69 %) |
| 21. | Pavla Honzková | 18. náhradník | — | 201 (3.61 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivana Michálková | Zvolen(a) | 1. | 350 (9.34 %) |
| 2. | Stanislav Zientek | Zvolen(a) | 2. | 212 (5.66 %) |
| 3. | Stanislav Zientek | 1. náhradník | — | 194 (5.18 %) |
| 4. | Pavel Ráček | 2. náhradník | — | 193 (5.15 %) |
| 5. | Januš Pardubický | 3. náhradník | — | 177 (4.72 %) |
| 6. | Luděk Klega | 4. náhradník | — | 186 (4.96 %) |
| 7. | Alena Ulenfeldová | 5. náhradník | — | 165 (4.4 %) |
| 8. | Radmila Geffertová | 6. náhradník | — | 187 (4.99 %) |
| 9. | Jana Gurná | 7. náhradník | — | 170 (4.54 %) |
| 10. | Jiří Furmančík | 8. náhradník | — | 169 (4.51 %) |
| 11. | Ladislav Kopecký | 9. náhradník | — | 161 (4.3 %) |
| 12. | Zdeněk Sovadník | 10. náhradník | — | 170 (4.54 %) |
| 13. | Ján Katreniak | 11. náhradník | — | 162 (4.32 %) |
| 14. | Jitka Beníková | 12. náhradník | — | 165 (4.4 %) |
| 15. | Vladimír Sieja | 13. náhradník | — | 162 (4.32 %) |
| 16. | Květoslava Barčáková | 14. náhradník | — | 153 (4.08 %) |
| 17. | Martin Barčák | 15. náhradník | — | 159 (4.24 %) |
| 18. | Anděla Siejová | 16. náhradník | — | 157 (4.19 %) |
| 19. | Alena Štefaníková | 17. náhradník | — | 155 (4.13 %) |
| 20. | Martina Konečná | 18. náhradník | — | 151 (4.03 %) |
| 21. | Jindřiška Janíčková | 19. náhradník | — | 146 (3.89 %) |
Ostravak 1 mandát · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martina Linhartová | 1. náhradník | — ↓1 | 231 (7.72 %) |
| 2. | Jiří Stankuš | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 238 (7.96 %) |
| 3. | Adam Sulek | 4. náhradník | — ↓2 | 173 (5.78 %) |
| 4. | Jiří Basta | 2. náhradník | — ↑1 | 192 (6.42 %) |
| 5. | Marcela Valíčková | 3. náhradník | — ↑1 | 192 (6.42 %) |
| 6. | Milena Chovanová | 5. náhradník | — | 137 (4.58 %) |
| 7. | Iveta Malejčíková | 6. náhradník | — | 124 (4.14 %) |
| 8. | Lukáš Lechowicz | 7. náhradník | — | 139 (4.65 %) |
| 9. | Lukáš Zajíc | 8. náhradník | — | 125 (4.18 %) |
| 10. | Pavel Bartoš | 9. náhradník | — | 134 (4.48 %) |
| 11. | Jan Chovan | 10. náhradník | — | 134 (4.48 %) |
| 12. | Petr Ožana | 11. náhradník | — | 129 (4.31 %) |
| 13. | Radim Hofbrucker | 12. náhradník | — | 123 (4.11 %) |
| 14. | Kateřina Zemanová | 13. náhradník | — | 118 (3.94 %) |
| 15. | Pavel Mendl | 14. náhradník | — | 132 (4.41 %) |
| 16. | Martina Böhmová | 15. náhradník | — | 121 (4.04 %) |
| 17. | Vilém Hofbrucker | 16. náhradník | — | 110 (3.68 %) |
| 18. | Jan Hulva | 17. náhradník | — | 111 (3.71 %) |
| 19. | Dalibor Zeman | 18. náhradník | — | 104 (3.47 %) |
| 20. | Antonín Káňa | 19. náhradník | — | 103 (3.44 %) |
| 21. | Richard Bílý | 20. náhradník | — | 119 (3.98 %) |
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti 1 mandát · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jakub Sládek | Zvolen(a) | 1. | 201 (8 %) |
| 2. | Pavel Hlísta | 4. náhradník | — ↓3 | 131 (5.21 %) |
| 3. | Vojtěch Buchta | 1. náhradník | — ↑1 | 160 (6.37 %) |
| 4. | Jan Svěch | 5. náhradník | — ↓2 | 129 (5.13 %) |
| 5. | Michal Skotnica | 6. náhradník | — ↓2 | 113 (4.5 %) |
| 6. | Jan Lyčka | 3. náhradník | — ↑2 | 143 (5.69 %) |
| 7. | Břetislav Buchta | 2. náhradník | — ↑4 | 157 (6.25 %) |
| 8. | Marcel Svrčina | 7. náhradník | — | 116 (4.62 %) |
| 9. | Tomáš Kaňa | 8. náhradník | — | 105 (4.18 %) |
| 10. | Marta Lyčková | 9. náhradník | — | 122 (4.86 %) |
| 11. | Jan Kapusta | 10. náhradník | — | 106 (4.22 %) |
| 12. | Jana Lutonská | 11. náhradník | — | 109 (4.34 %) |
| 13. | Zdeňka Voláková | 12. náhradník | — | 107 (4.26 %) |
| 14. | Růžena Kotasová | 13. náhradník | — | 110 (4.38 %) |
| 15. | Helena Sládková | 14. náhradník | — | 109 (4.34 %) |
| 16. | Otakar Kuchař | 15. náhradník | — | 105 (4.18 %) |
| 17. | Brigita Klepková | 16. náhradník | — | 104 (4.14 %) |
| 18. | Jana Svěchová | 17. náhradník | — | 94 (3.74 %) |
| 19. | Hana Bártová | 18. náhradník | — | 113 (4.5 %) |
| 20. | Magdalena Davidová | 19. náhradník | — | 86 (3.42 %) |
| 21. | Viera Blštáková | 20. náhradník | — | 90 (3.58 %) |
Občanská demokratická strana 1 mandát · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Štěpán Košťál | Zvolen(a) | 1. | 154 (6.22 %) |
| 2. | Aleš Staniczek | 5. náhradník | — ↓4 | 126 (5.09 %) |
| 3. | Josef Sívek | 6. náhradník | — ↓4 | 122 (4.93 %) |
| 4. | Ivana Brenkusová | 7. náhradník | — ↓4 | 111 (4.48 %) |
| 5. | Martin Vlček | 3. náhradník | — ↑1 | 132 (5.33 %) |
| 6. | Kamil Kocurek | 8. náhradník | — ↓3 | 116 (4.69 %) |
| 7. | Dominik Dymanus | 9. náhradník | — ↓3 | 112 (4.52 %) |
| 8. | Alois Trefný | 10. náhradník | — ↓3 | 113 (4.56 %) |
| 9. | Martin Šulák | 11. náhradník | — ↓3 | 126 (5.09 %) |
| 10. | Kateřina Zemčíková | 4. náhradník | — ↑5 | 129 (5.21 %) |
| 11. | Ivan Duda | 1. náhradník | — ↑9 | 134 (5.41 %) |
| 12. | Marta Jedličková | 12. náhradník | — ↓1 | 110 (4.44 %) |
| 13. | Eva Šuláková | 2. náhradník | — ↑10 | 134 (5.41 %) |
| 14. | David Gierc | 13. náhradník | — | 105 (4.24 %) |
| 15. | Patrik Steuer | 14. náhradník | — | 104 (4.2 %) |
| 16. | Marcela Žlebková | 15. náhradník | — | 106 (4.28 %) |
| 17. | Jan Švihálek | 16. náhradník | — | 111 (4.48 %) |
| 18. | Miroslav Pulchart | 17. náhradník | — | 111 (4.48 %) |
| 19. | Radim Drga | 18. náhradník | — | 107 (4.32 %) |
| 20. | Roman Gregor | 19. náhradník | — | 97 (3.92 %) |
| 21. | Petr Jelínek | 20. náhradník | — | 113 (4.56 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Eisenhammer | Nezvolen(a) | — | 73 (5.56 %) |
| 2. | Karel Čech | Nezvolen(a) | — | 82 (6.25 %) |
| 3. | Richard Folvarčný | Nezvolen(a) | — | 117 (8.92 %) |
| 4. | Michaela Sniegoňová | Nezvolen(a) | — | 87 (6.63 %) |
| 5. | Vlastimil Priečko | Nezvolen(a) | — | 65 (4.95 %) |
| 6. | Štefan Vaňo | Nezvolen(a) | — | 55 (4.19 %) |
| 7. | Adam Jokel | Nezvolen(a) | — | 57 (4.34 %) |
| 8. | Rostislav Raida | Nezvolen(a) | — | 62 (4.72 %) |
| 9. | Michaela Hurkalová | Nezvolen(a) | — | 68 (5.18 %) |
| 10. | Miroslav Eisenhammer | Nezvolen(a) | — | 55 (4.19 %) |
| 11. | Petr Holub | Nezvolen(a) | — | 93 (7.09 %) |
| 12. | Michal Trojan | Nezvolen(a) | — | 60 (4.57 %) |
| 13. | Šarlota Holubová | Nezvolen(a) | — | 54 (4.11 %) |
| 14. | Matěj Rybka | Nezvolen(a) | — | 55 (4.19 %) |
| 15. | Kristián Plachký | Nezvolen(a) | — | 49 (3.73 %) |
| 16. | Anna Grazyna Holubová | Nezvolen(a) | — | 49 (3.73 %) |
| 17. | Miroslav Čonka | Nezvolen(a) | — | 48 (3.66 %) |
| 18. | Daniel Bittner | Nezvolen(a) | — | 51 (3.89 %) |
| 19. | Pavel Plachký | Nezvolen(a) | — | 47 (3.58 %) |
| 20. | Martin Plachký | Nezvolen(a) | — | 46 (3.5 %) |
| 21. | Tomáš Blažek | Nezvolen(a) | — | 38 (2.89 %) |