Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obvodu Pustkovec
10. 10. 2014
Hlasovalo 547 z 1 042 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Česká strana sociálně demokratická 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Pyš | Zvolen(a) | 1. | 191 (10.14 %) |
| 2. | Petr Holuša | Zvolen(a) | 2. | 156 (8.28 %) |
| 3. | Eduard Mohyla | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 128 (6.79 %) |
| 4. | Rudolf Škovran | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 134 (7.11 %) |
| 5. | Petr Kudela | 1. náhradník | — ↓1 | 128 (6.79 %) |
| 6. | Andreas Holuša | 2. náhradník | — ↓1 | 123 (6.53 %) |
| 7. | Pavel Walder | 3. náhradník | — ↓1 | 106 (5.62 %) |
| 8. | Tomáš Hlaváč | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 141 (7.48 %) |
| 9. | Gejza Balog | 4. náhradník | — | 117 (6.21 %) |
| 10. | Drahomír Walder | 5. náhradník | — | 100 (5.31 %) |
| 11. | Radim Lichý | 6. náhradník | — | 113 (6 %) |
| 12. | Milan Filipovský | 7. náhradník | — | 111 (5.89 %) |
| 13. | Miloslav Hrdina | 8. náhradník | — | 134 (7.11 %) |
| 14. | Lubomír Žídek | 9. náhradník | — | 99 (5.25 %) |
| 15. | Květoslav Vencel | 10. náhradník | — | 102 (5.41 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Pustkovec 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Ondruš | 1. náhradník | — ↓4 | 92 (5.76 %) |
| 2. | Radim Závacký | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 143 (8.96 %) |
| 3. | Rudolf Kondula | Zvolen(a) | 3. | 126 (7.89 %) |
| 4. | Vladimír Maršálek | 2. náhradník | — ↓2 | 82 (5.14 %) |
| 5. | Pavel Otisk | 3. náhradník | — ↓2 | 114 (7.14 %) |
| 6. | Kateřina Skácelová | 4. náhradník | — ↓2 | 96 (6.01 %) |
| 7. | Mojmír Pleva | 5. náhradník | — ↓2 | 95 (5.95 %) |
| 8. | Stanislava Udržalová | Zvolen(a) | 4. ↑4 | 119 (7.46 %) |
| 9. | Karel Borovec | 6. náhradník | — ↓1 | 99 (6.2 %) |
| 10. | Marcel Šotlík | 7. náhradník | — ↓1 | 111 (6.95 %) |
| 11. | Petr Zádrapa | 8. náhradník | — ↓1 | 81 (5.07 %) |
| 12. | Pavla Jurásková | 9. náhradník | — ↓1 | 87 (5.45 %) |
| 13. | Petr Kolmáš | 10. náhradník | — ↓1 | 98 (6.14 %) |
| 14. | Jaroslav Kotek | Zvolen(a) | 2. ↑12 | 136 (8.52 %) |
| 15. | Zdeněk Silber | 11. náhradník | — | 116 (7.27 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marie Tichá | Zvolen(a) | 1. | 138 (9.47 %) |
| 2. | Ivana Ženatá | 1. náhradník | — ↓2 | 104 (7.14 %) |
| 3. | Jarmila Závacká | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 129 (8.85 %) |
| 4. | Eliška Chodurová | 2. náhradník | — ↓1 | 92 (6.31 %) |
| 5. | Veronika Tichá | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 111 (7.62 %) |
| 6. | Jan Špaček | 3. náhradník | — | 91 (6.25 %) |
| 7. | Libuše Pitnerová | 4. náhradník | — | 98 (6.73 %) |
| 8. | Hana Slováčková | 5. náhradník | — | 104 (7.14 %) |
| 9. | Ondřej Chodura | 6. náhradník | — | 91 (6.25 %) |
| 10. | Blanka Zemanová | 7. náhradník | — | 99 (6.79 %) |
| 11. | Milan Slezák | 8. náhradník | — | 77 (5.28 %) |
| 12. | Monika Jonkišová | 9. náhradník | — | 85 (5.83 %) |
| 13. | Lucie Adámková | 10. náhradník | — | 87 (5.97 %) |
| 14. | Přemysl Chodura | 11. náhradník | — | 78 (5.35 %) |
| 15. | Lenka Tománková | 12. náhradník | — | 72 (4.94 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Nataša Čeganová | Zvolen(a) | 1. | 103 (8.4 %) |
| 2. | Petr Urban | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 102 (8.31 %) |
| 3. | Pavel Tichý | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 103 (8.4 %) |
| 4. | Gabriela Šnirchová | 1. náhradník | — | 88 (7.17 %) |
| 5. | Josef Janků | 2. náhradník | — | 73 (5.95 %) |
| 6. | René Krivý | 3. náhradník | — | 78 (6.36 %) |
| 7. | Petra Šnirchová | 4. náhradník | — | 76 (6.19 %) |
| 8. | Kamil Gistr | 5. náhradník | — | 75 (6.11 %) |
| 9. | Libor Laus | 6. náhradník | — | 83 (6.76 %) |
| 10. | Kristina Březinová | 7. náhradník | — | 75 (6.11 %) |
| 11. | Iveta Cichá | 8. náhradník | — | 79 (6.44 %) |
| 12. | Miloslav Horkel | 9. náhradník | — | 67 (5.46 %) |
| 13. | Iveta Boberová | 10. náhradník | — | 83 (6.76 %) |
| 14. | Petr Tichý | 11. náhradník | — | 69 (5.62 %) |
| 15. | Věra Fialová | 12. náhradník | — | 72 (5.87 %) |