Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb městské části Praha-Nebušice
20. 10. 2006
Hlasovalo 983 z 1 754 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
11 mandátů · 5 zvolených listin
11 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení pro Nebušice 5 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Holub | Zvolen(a) | 1. | 509 (11.93 %) |
| 2. | Miroslav Pomajsl | Zvolen(a) | 2. | 422 (9.89 %) |
| 3. | Jakub Marko | Zvolen(a) | 3. | 416 (9.75 %) |
| 4. | Michal Šorm | Zvolen(a) | 4. | 367 (8.6 %) |
| 5. | Miloš Bělohradský | Zvolen(a) | 5. | 412 (9.66 %) |
| 6. | Petr Hlávka | 1. náhradník | — | 414 (9.7 %) |
| 7. | Natalie Mojžíšová | 2. náhradník | — | 389 (9.12 %) |
| 8. | Jiří Rivola | 3. náhradník | — | 357 (8.37 %) |
| 9. | Tomáš Kepka | 4. náhradník | — | 345 (8.08 %) |
| 10. | Martina Kárová | 5. náhradník | — | 325 (7.62 %) |
| 11. | Jana Ježková | 6. náhradník | — | 309 (7.24 %) |
1. nebušické sdružení nezávislých kandidátů 2 mandáty · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Libor Přerost | Zvolen(a) | 1. | 256 (14.6 %) |
| 2. | Tomáš Částka | 1. náhradník | — ↓1 | 226 (12.89 %) |
| 3. | Ivan Kříž | 2. náhradník | — ↓1 | 131 (7.47 %) |
| 4. | Hana Lichnovská | 3. náhradník | — ↓1 | 158 (9.01 %) |
| 5. | Zdeněk Čermák | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 255 (14.54 %) |
| 6. | Karel Sehyl | 4. náhradník | — | 132 (7.52 %) |
| 7. | Petr Pižl | 5. náhradník | — | 142 (8.1 %) |
| 8. | Josef Pechr | 6. náhradník | — | 132 (7.52 %) |
| 9. | Tomáš Vrtílka | 7. náhradník | — | 120 (6.84 %) |
| 10. | Štěpán Růžička | 8. náhradník | — | 102 (5.81 %) |
| 11. | Jiří Voska | 9. náhradník | — | 99 (5.64 %) |
Občanská demokratická strana 2 mandáty · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Černý | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 213 (14.51 %) |
| 2. | Karel Štěpánek | 1. náhradník | — ↓1 | 184 (12.54 %) |
| 3. | Antonín Vojtěch | 2. náhradník | — ↓1 | 127 (8.65 %) |
| 4. | Vlasta Pešková | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 218 (14.86 %) |
| 5. | Blanka Vojtěchová | 3. náhradník | — | 104 (7.08 %) |
| 6. | Bohuslav Hnízdil | 4. náhradník | — | 108 (7.36 %) |
| 7. | Jitka Buddeusová | 5. náhradník | — | 115 (7.83 %) |
| 8. | Marie Masopustová | 6. náhradník | — | 100 (6.81 %) |
| 9. | Sylvie Křečková | 7. náhradník | — | 112 (7.63 %) |
| 10. | Eva Černá | 8. náhradník | — | 84 (5.72 %) |
| 11. | Dana Odvárková | 9. náhradník | — | 102 (6.95 %) |
NEBUŠICE 1 mandát · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Mojžíš | Zvolen(a) | 1. | 199 (22.53 %) |
| 2. | Lubor Maršo | 1. náhradník | — | 120 (13.59 %) |
| 3. | Vladimír Mareš | 2. náhradník | — | 85 (9.62 %) |
| 4. | Miloslav Slíva | 3. náhradník | — | 60 (6.79 %) |
| 5. | Jaroslava Tomková | 4. náhradník | — | 69 (7.81 %) |
| 6. | Daniel Vítek | 5. náhradník | — | 46 (5.2 %) |
| 7. | Jiří Pomajsl | 6. náhradník | — | 87 (9.85 %) |
| 8. | Zdeněk Tomek | 7. náhradník | — | 69 (7.81 %) |
| 9. | Blanka Polanecká | 8. náhradník | — | 45 (5.09 %) |
| 10. | Jan Kuba | 9. náhradník | — | 65 (7.36 %) |
| 11. | Věra Marešová | 10. náhradník | — | 38 (4.3 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 7 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marie Jelínková | Zvolen(a) | 1. | 188 (25.47 %) |
| 2. | Josef Fárka | 2. náhradník | — ↓1 | 99 (13.41 %) |
| 3. | Jiří Vrtílka | 1. náhradník | — ↑1 | 116 (15.71 %) |
| 4. | Jan Brichta | 3. náhradník | — | 77 (10.43 %) |
| 5. | Jaroslav Rojíček | 4. náhradník | — | 81 (10.97 %) |
| 6. | Jiří Števich | 5. náhradník | — | 105 (14.22 %) |
| 7. | Miloslav Jelínek | 6. náhradník | — | 72 (9.75 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů "Pěkné Nebušice" 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Štáfek | Nezvolen(a) | — | 104 (15.68 %) |
| 2. | Ladislav Pekař | Nezvolen(a) | — | 73 (11.01 %) |
| 3. | Josef Rybák | Nezvolen(a) | — | 64 (9.65 %) |
| 4. | Markéta Kohoutová | Nezvolen(a) | — | 93 (14.02 %) |
| 5. | Tomáš Říha | Nezvolen(a) | — | 80 (12.06 %) |
| 6. | Miloslava Sobotková | Nezvolen(a) | — | 48 (7.23 %) |
| 7. | Martin Franc | Nezvolen(a) | — | 44 (6.63 %) |
| 8. | Milan Tomášek | Nezvolen(a) | — | 36 (5.42 %) |
| 9. | Libuše Bahníková | Nezvolen(a) | — | 48 (7.23 %) |
| 10. | Irena Pertlová | Nezvolen(a) | — | 35 (5.27 %) |
| 11. | Vladimír Kočí | Nezvolen(a) | — | 38 (5.73 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 1 kandidát
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Kroftová | Nezvolen(a) | — | 67 (100 %) |