Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb městské části Praha-Kunratice
05. 10. 2018
Hlasovalo 3 217 z 5 877 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
11 mandátů · 4 zvolené listiny
11 mandátů · 4 zvolené listiny
"Hnutí Praha-Kunratice" s podporou Starostů a nezávislých 8 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lenka Alinčová | Zvolen(a) | 1. | 1 805 (9.65 %) |
| 2. | Ivan Hýža | Zvolen(a) | 2. | 1 780 (9.51 %) |
| 3. | Petr Rybín | Zvolen(a) | 3. | 1 736 (9.28 %) |
| 4. | Petra Hilmarová | Zvolen(a) | 4. | 1 758 (9.4 %) |
| 5. | Milan Matoušek | Zvolen(a) | 5. | 1 710 (9.14 %) |
| 6. | Ondřej Nováček | Zvolen(a) | 6. | 1 736 (9.28 %) |
| 7. | Jaroslav Kokeš | Zvolen(a) | 7. | 1 673 (8.94 %) |
| 8. | Veronika Doležilová | Zvolen(a) | 8. | 1 684 (9 %) |
| 9. | Roman Zátopek | 1. náhradník | — | 1 651 (8.82 %) |
| 10. | Petr Mozola | 2. náhradník | — | 1 594 (8.52 %) |
| 11. | Jan Andelt | 3. náhradník | — | 1 575 (8.42 %) |
Občanská demokratická strana 1 mandát · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Klíma | Zvolen(a) | 1. | 439 (10.64 %) |
| 2. | Miroslav Grödl | 2. náhradník | — ↓1 | 387 (9.38 %) |
| 3. | Pavel Číhala | 1. náhradník | — ↑1 | 425 (10.3 %) |
| 4. | Stanislav Šafařík | 3. náhradník | — | 386 (9.36 %) |
| 5. | Veronika Podroužková | 4. náhradník | — | 393 (9.53 %) |
| 6. | Pavel Černý | 5. náhradník | — | 377 (9.14 %) |
| 7. | Noemi Ilczyszynová | 6. náhradník | — | 368 (8.92 %) |
| 8. | Lenka Zelená | 7. náhradník | — | 392 (9.5 %) |
| 9. | Vlastislav Kusák | 8. náhradník | — | 361 (8.75 %) |
| 10. | Jakub Polívka | 9. náhradník | — | 347 (8.41 %) |
| 11. | Milan Mináč | 10. náhradník | — | 248 (6.01 %) |
TOP 09 1 mandát · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Fíla | Zvolen(a) | 1. | 400 (12.16 %) |
| 2. | Ľubomír Rosík | 2. náhradník | — ↓1 | 301 (9.15 %) |
| 3. | Kateřina Klímová | 1. náhradník | — ↑1 | 364 (11.07 %) |
| 4. | Jakub Holec | 3. náhradník | — | 321 (9.76 %) |
| 5. | Jana Peštová | 4. náhradník | — | 303 (9.21 %) |
| 6. | Jana Jindráková | 5. náhradník | — | 261 (7.93 %) |
| 7. | Michal Novotný | 6. náhradník | — | 294 (8.94 %) |
| 8. | Nikola Šolcová | 7. náhradník | — | 293 (8.91 %) |
| 9. | Pavel Jindrák | 8. náhradník | — | 252 (7.66 %) |
| 10. | Vladimír Horký | 9. náhradník | — | 284 (8.63 %) |
| 11. | Zdeněk Žofka | 10. náhradník | — | 215 (6.53 %) |
ANO 2011 1 mandát · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Čihák | Zvolen(a) | 1. | 332 (10.68 %) |
| 2. | Jaroslav Vrba | 1. náhradník | — | 288 (9.26 %) |
| 3. | Jiří Pubrdle | 2. náhradník | — | 288 (9.26 %) |
| 4. | Jiří Vraný | 3. náhradník | — | 306 (9.84 %) |
| 5. | Eva Šimková | 4. náhradník | — | 269 (8.65 %) |
| 6. | Tereza Červinková | 5. náhradník | — | 291 (9.36 %) |
| 7. | Václav Kroutil | 6. náhradník | — | 284 (9.13 %) |
| 8. | Lenka Hořejší | 7. náhradník | — | 268 (8.62 %) |
| 9. | Zdeněk Šmíd | 8. náhradník | — | 262 (8.42 %) |
| 10. | Monika Slámová | 9. náhradník | — | 263 (8.46 %) |
| 11. | Vlastimil Sobota | 10. náhradník | — | 257 (8.26 %) |
Koalice nezávislých kandidátů a KDU-ČSL 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Svatomír Mydlarčík | Nezvolen(a) | — | 289 (13.42 %) |
| 2. | Ladislav Hylena | Nezvolen(a) | — | 202 (9.38 %) |
| 3. | Tomáš Červinka | Nezvolen(a) | — | 249 (11.56 %) |
| 4. | Jiří Steif | Nezvolen(a) | — | 187 (8.68 %) |
| 5. | Jan Hojda | Nezvolen(a) | — | 171 (7.94 %) |
| 6. | Petr Hobza | Nezvolen(a) | — | 210 (9.75 %) |
| 7. | Jana Jirkovská | Nezvolen(a) | — | 169 (7.84 %) |
| 8. | Zdeněk Sedláček | Nezvolen(a) | — | 200 (9.28 %) |
| 9. | Štěpánka Horáková | Nezvolen(a) | — | 163 (7.57 %) |
| 10. | Stanislav Rychcik | Nezvolen(a) | — | 169 (7.84 %) |
| 11. | Miloš Rom | Nezvolen(a) | — | 144 (6.68 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miloslav Mandík | Nezvolen(a) | — | 181 (17.47 %) |
| 2. | František Kořán | Nezvolen(a) | — | 129 (12.45 %) |
| 3. | Miroslava Majerová | Nezvolen(a) | — | 99 (9.55 %) |
| 4. | Vladimír Špidla | Nezvolen(a) | — | 159 (15.34 %) |
| 5. | Tomáš Pubrdle | Nezvolen(a) | — | 90 (8.68 %) |
| 6. | Ivo Juřica | Nezvolen(a) | — | 70 (6.75 %) |
| 7. | Marie Zemanová | Nezvolen(a) | — | 69 (6.66 %) |
| 8. | Miroslav Tuček | Nezvolen(a) | — | 66 (6.37 %) |
| 9. | Ladislav Satek | Nezvolen(a) | — | 62 (5.98 %) |
| 10. | Jozef Mihálik | Nezvolen(a) | — | 56 (5.4 %) |
| 11. | Monika Hrbová | Nezvolen(a) | — | 55 (5.3 %) |