Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb městské části Praha-Kunratice
10. 10. 2014
Hlasovalo 2 737 z 5 585 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
11 mandátů · 4 zvolené listiny
11 mandátů · 4 zvolené listiny
"Hnutí Praha-Kunratice" 6 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lenka Alinčová | Zvolen(a) | 1. | 1 190 (9.53 %) |
| 2. | Petra Hilmarová | Zvolen(a) | 2. | 1 164 (9.33 %) |
| 3. | Jiří Vraný | Zvolen(a) | 3. | 1 143 (9.16 %) |
| 4. | Jaroslav Vrba | Zvolen(a) | 4. | 1 143 (9.16 %) |
| 5. | Ivan Hýža | Zvolen(a) | 5. | 1 181 (9.46 %) |
| 6. | Milan Matoušek | Zvolen(a) | 6. | 1 113 (8.92 %) |
| 7. | Petr Rybín | 1. náhradník | — | 1 148 (9.2 %) |
| 8. | Ondřej Nováček | 2. náhradník | — | 1 101 (8.82 %) |
| 9. | Veronika Doležilová | 3. náhradník | — | 1 126 (9.02 %) |
| 10. | Milada Filipová | 4. náhradník | — | 1 095 (8.77 %) |
| 11. | Jan Andelt | 5. náhradník | — | 1 070 (8.57 %) |
ANO 2011 2 mandáty · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Čihák | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 502 (9.54 %) |
| 2. | Tomáš Červinka | 1. náhradník | — ↓1 | 518 (9.85 %) |
| 3. | Svatomír Mydlarčík | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 557 (10.59 %) |
| 4. | Tereza Červinková | 2. náhradník | — | 491 (9.33 %) |
| 5. | Martin Kryl | 3. náhradník | — | 490 (9.31 %) |
| 6. | Jan Hojda | 4. náhradník | — | 463 (8.8 %) |
| 7. | Dana Havlíčková | 5. náhradník | — | 483 (9.18 %) |
| 8. | Vlastimil Sobota | 6. náhradník | — | 462 (8.78 %) |
| 9. | Lenka Hořejší | 7. náhradník | — | 441 (8.38 %) |
| 10. | Hana Benešová | 8. náhradník | — | 424 (8.06 %) |
| 11. | Julie Pítrová | 9. náhradník | — | 427 (8.12 %) |
TOP 09 2 mandáty · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Fíla | Zvolen(a) | 1. | 469 (9.32 %) |
| 2. | Miloš Langr | Zvolen(a) | 2. | 486 (9.66 %) |
| 3. | Milan Goll | 1. náhradník | — | 477 (9.48 %) |
| 4. | Ľubomír Rosík | 2. náhradník | — | 460 (9.14 %) |
| 5. | Jana Jindráková | 3. náhradník | — | 444 (8.83 %) |
| 6. | Libuše Krausová | 4. náhradník | — | 494 (9.82 %) |
| 7. | Otakar Hasík | 5. náhradník | — | 458 (9.1 %) |
| 8. | Vlastimil Seidl | 6. náhradník | — | 456 (9.06 %) |
| 9. | Jana Peštová | 7. náhradník | — | 432 (8.59 %) |
| 10. | Marta Gollová | 8. náhradník | — | 430 (8.55 %) |
| 11. | Kateřina Klímová | 9. náhradník | — | 422 (8.39 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miloslav Mandík | Zvolen(a) | 1. | 315 (12.13 %) |
| 2. | František Kořán | 3. náhradník | — ↓2 | 259 (9.97 %) |
| 3. | Miroslava Majerová | 4. náhradník | — ↓2 | 219 (8.43 %) |
| 4. | Vladimír Špidla | 1. náhradník | — ↑2 | 290 (11.17 %) |
| 5. | Tomáš Pubrdle | 5. náhradník | — ↓1 | 235 (9.05 %) |
| 6. | Pavel Mertlík | 2. náhradník | — ↑3 | 284 (10.93 %) |
| 7. | Josef Kratochvíl | 6. náhradník | — | 208 (8.01 %) |
| 8. | Roman Zátopek | 7. náhradník | — | 215 (8.28 %) |
| 9. | Ivo Juřica | 8. náhradník | — | 199 (7.66 %) |
| 10. | Marie Zemanová | 9. náhradník | — | 193 (7.43 %) |
| 11. | Ladislav Satek | 10. náhradník | — | 179 (6.89 %) |
Koalice ROZUMNÍ - Chceme navázat na práci oblíbené paní starostky 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Silvia Weiszová | Nezvolen(a) | — | 141 (10.52 %) |
| 2. | Petr Hannig | Nezvolen(a) | — | 157 (11.71 %) |
| 3. | Irena Brzobohatá | Nezvolen(a) | — | 129 (9.62 %) |
| 4. | Alena Hašková | Nezvolen(a) | — | 151 (11.26 %) |
| 5. | Pavla Lepšíková | Nezvolen(a) | — | 126 (9.4 %) |
| 6. | Bohuslava Pincová | Nezvolen(a) | — | 120 (8.95 %) |
| 7. | Karel Šlapák | Nezvolen(a) | — | 110 (8.2 %) |
| 8. | Stanislava Oudesová | Nezvolen(a) | — | 107 (7.98 %) |
| 9. | Adéla Šplíchalová | Nezvolen(a) | — | 104 (7.76 %) |
| 10. | Zdeněk Krejčík | Nezvolen(a) | — | 100 (7.46 %) |
| 11. | Sára Kudrnová | Nezvolen(a) | — | 95 (7.08 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Hylena | Nezvolen(a) | — | 117 (10.12 %) |
| 2. | Tomáš Váchal | Nezvolen(a) | — | 157 (13.59 %) |
| 3. | Petr Hobza | Nezvolen(a) | — | 129 (11.16 %) |
| 4. | Božena Běhalová | Nezvolen(a) | — | 95 (8.22 %) |
| 5. | Zdeněk Sedláček | Nezvolen(a) | — | 120 (10.38 %) |
| 6. | Daniela Jančíková | Nezvolen(a) | — | 110 (9.52 %) |
| 7. | Jana Vargová | Nezvolen(a) | — | 100 (8.65 %) |
| 8. | Stanislav Rychcik | Nezvolen(a) | — | 97 (8.39 %) |
| 9. | Miloslav Sechter | Nezvolen(a) | — | 79 (6.83 %) |
| 10. | Václav Linc | Nezvolen(a) | — | 80 (6.92 %) |
| 11. | Jiří Jákl | Nezvolen(a) | — | 71 (6.14 %) |
DOMOV 0 mandátů · 2 kandidáti
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jindřich Dvořák | Nezvolen(a) | — | 19 (73.07 %) |
| 2. | Tomáš Frýdl | Nezvolen(a) | — | 7 (26.92 %) |