Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb městské části Praha 22
15. 10. 2010
Hlasovalo 2 787 z 5 762 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
25 mandátů · 3 zvolené listiny
25 mandátů · 3 zvolené listiny
Občanská demokratická strana 16 mandátů · 25 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Coller | Zvolen(a) | 1. | 1 673 (4.46 %) |
| 2. | Martin Turnovský | Zvolen(a) | 2. | 1 544 (4.12 %) |
| 3. | Eliška Machačová | Zvolen(a) | 3. | 1 516 (4.05 %) |
| 4. | Aleš Rubek | Zvolen(a) | 4. | 1 567 (4.18 %) |
| 5. | Jaroslav Malčánek | Zvolen(a) | 5. | 1 496 (3.99 %) |
| 6. | Jan Vorlíček | Zvolen(a) | 6. | 1 449 (3.87 %) |
| 7. | Ondřej Semecký | Zvolen(a) | 7. | 1 541 (4.11 %) |
| 8. | Tomáš Sobotka | Zvolen(a) | 8. | 1 479 (3.95 %) |
| 9. | Jiří Zahradník | Zvolen(a) | 9. | 1 438 (3.84 %) |
| 10. | Martin Vinter | Zvolen(a) | 10. | 1 483 (3.96 %) |
| 11. | Jitka Rothová | Zvolen(a) | 11. | 1 563 (4.17 %) |
| 12. | Ivana Vodičková | Zvolen(a) | 12. | 1 531 (4.09 %) |
| 13. | Hana Hemelíková | Zvolen(a) | 13. | 1 465 (3.91 %) |
| 14. | Jan Dvořák | Zvolen(a) | 14. | 1 416 (3.78 %) |
| 15. | Petr Tamele | Zvolen(a) | 15. | 1 425 (3.8 %) |
| 16. | Marcela Pröllerová | Zvolen(a) | 16. | 1 504 (4.01 %) |
| 17. | Svatopluk Linhart | 1. náhradník | — | 1 517 (4.05 %) |
| 18. | Petr Koželuh | 2. náhradník | — | 1 488 (3.97 %) |
| 19. | Tomáš Jílek | 3. náhradník | — | 1 437 (3.83 %) |
| 20. | Petr Havlík | 4. náhradník | — | 1 421 (3.79 %) |
| 21. | Milan Pavlicki | 5. náhradník | — | 1 506 (4.02 %) |
| 22. | Petr Bořkovec | 6. náhradník | — | 1 404 (3.75 %) |
| 23. | Vladislav Klemenc | 7. náhradník | — | 1 550 (4.14 %) |
| 24. | Michal Klich | 8. náhradník | — | 1 538 (4.1 %) |
| 25. | Tomáš Kosař | 9. náhradník | — | 1 478 (3.94 %) |
TOP 09 5 mandátů · 25 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Jakubec | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 597 (4.57 %) |
| 2. | Michal Doležal | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 572 (4.38 %) |
| 3. | Ondřej Kačírek | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 556 (4.25 %) |
| 4. | Kateřina Erbsová | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 638 (4.88 %) |
| 5. | Jiří Matyášek | 1. náhradník | — ↓1 | 553 (4.23 %) |
| 6. | Ondřej Čermák | 2. náhradník | — ↓1 | 516 (3.95 %) |
| 7. | Ludmila Kučerová | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 578 (4.42 %) |
| 8. | Jan Heřmanský | 3. náhradník | — | 541 (4.14 %) |
| 9. | Josef Suchý | 4. náhradník | — | 527 (4.03 %) |
| 10. | Iveta Milisová | 5. náhradník | — | 574 (4.39 %) |
| 11. | Aleš Knotek | 6. náhradník | — | 500 (3.83 %) |
| 12. | Michaela Čermáková | 7. náhradník | — | 527 (4.03 %) |
| 13. | Ondřej Panoš | 8. náhradník | — | 492 (3.76 %) |
| 14. | Michal Devera | 9. náhradník | — | 482 (3.69 %) |
| 15. | Jaroslav Straka | 10. náhradník | — | 490 (3.75 %) |
| 16. | Anna Kozlová | 11. náhradník | — | 521 (3.99 %) |
| 17. | Jaromír Milis | 12. náhradník | — | 488 (3.73 %) |
| 18. | Miroslav Kyndl | 13. náhradník | — | 478 (3.66 %) |
| 19. | David Michl | 14. náhradník | — | 473 (3.62 %) |
| 20. | Gabriela Adámková | 15. náhradník | — | 491 (3.76 %) |
| 21. | Petra Dlouhá | 16. náhradník | — | 484 (3.7 %) |
| 22. | Dušan Erbs | 17. náhradník | — | 537 (4.11 %) |
| 23. | Barbora Heřmanská | 18. náhradník | — | 480 (3.67 %) |
| 24. | Olga Pohlová | 19. náhradník | — | 485 (3.71 %) |
| 25. | Ivana Lízalová | 20. náhradník | — | 474 (3.63 %) |
Česká strana sociálně demokratická 4 mandáty · 25 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Libor Čermák | Zvolen(a) | 1. | 463 (4.62 %) |
| 2. | Michal Selinger | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 435 (4.34 %) |
| 3. | Lubomír Mikolajský | 1. náhradník | — ↓2 | 390 (3.89 %) |
| 4. | Petr Gemerle | 2. náhradník | — ↓2 | 436 (4.35 %) |
| 5. | Eva Zíková | 3. náhradník | — ↓2 | 426 (4.25 %) |
| 6. | Alena Mešková | 4. náhradník | — ↓2 | 429 (4.28 %) |
| 7. | Jaroslava Nedbalová | 5. náhradník | — ↓2 | 419 (4.18 %) |
| 8. | František Kříž | 6. náhradník | — ↓2 | 403 (4.02 %) |
| 9. | Halina Vesecká | 7. náhradník | — ↓2 | 381 (3.8 %) |
| 10. | Jiří Koželuh | 8. náhradník | — ↓2 | 388 (3.87 %) |
| 11. | Renata Lančová | 9. náhradník | — ↓2 | 419 (4.18 %) |
| 12. | Jiří Štoček | 10. náhradník | — ↓2 | 388 (3.87 %) |
| 13. | Zdeněk Volek | Zvolen(a) | 2. ↑11 | 448 (4.47 %) |
| 14. | Lenka Volková | Zvolen(a) | 3. ↑11 | 444 (4.43 %) |
| 15. | Soňa Včelišová | 11. náhradník | — | 434 (4.33 %) |
| 16. | Miroslava Růžičková | 12. náhradník | — | 400 (3.99 %) |
| 17. | Zdeněk Růžička | 13. náhradník | — | 401 (4 %) |
| 18. | Miroslav Vodička | 14. náhradník | — | 367 (3.66 %) |
| 19. | Jarmila Nekovářová | 15. náhradník | — | 377 (3.76 %) |
| 20. | Jaroslav Míček | 16. náhradník | — | 386 (3.85 %) |
| 21. | Aleš Václav Vrba | 17. náhradník | — | 376 (3.75 %) |
| 22. | Marek Nekovář | 18. náhradník | — | 384 (3.83 %) |
| 23. | Anna Křížová | 19. náhradník | — | 361 (3.6 %) |
| 24. | Josef Bartoš | 20. náhradník | — | 361 (3.6 %) |
| 25. | Kateřina Šímová | 21. náhradník | — | 295 (2.94 %) |
Česká pirátská strana 0 mandátů · 14 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Vrubel | Nezvolen(a) | — | 160 (8.88 %) |
| 2. | David Kašpar | Nezvolen(a) | — | 198 (11 %) |
| 3. | Ondřej Kallasch | Nezvolen(a) | — | 117 (6.5 %) |
| 4. | Jan Sláma | Nezvolen(a) | — | 147 (8.16 %) |
| 5. | Zdeněk Veselý | Nezvolen(a) | — | 141 (7.83 %) |
| 6. | Pavel Němeček | Nezvolen(a) | — | 139 (7.72 %) |
| 7. | Jiří Macháček | Nezvolen(a) | — | 120 (6.66 %) |
| 8. | Daniel Buldra | Nezvolen(a) | — | 107 (5.94 %) |
| 9. | Petr Smazal | Nezvolen(a) | — | 111 (6.16 %) |
| 10. | Vladimír Špalek | Nezvolen(a) | — | 124 (6.88 %) |
| 11. | Renata Baladová | Nezvolen(a) | — | 112 (6.22 %) |
| 12. | David Bystričan | Nezvolen(a) | — | 109 (6.05 %) |
| 13. | Petr Synáček | Nezvolen(a) | — | 108 (6 %) |
| 14. | Jiří Chejn | Nezvolen(a) | — | 107 (5.94 %) |