Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb městské části Praha 21
10. 10. 2014
Hlasovalo 3 493 z 7 631 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 10 listin
17 mandátů · 8 zvolených listin
17 mandátů · 8 zvolených listin
ANO 2011 5 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Růžička | Zvolen(a) | 1. | 796 (6.76 %) |
| 2. | Tomáš Koutský | Zvolen(a) | 2. | 756 (6.42 %) |
| 3. | Jaroslava Punová | Zvolen(a) | 3. | 745 (6.33 %) |
| 4. | Marek Čížek | Zvolen(a) | 4. | 714 (6.07 %) |
| 5. | Šárka Zátková | Zvolen(a) | 5. | 724 (6.15 %) |
| 6. | Martin Kopecký | 1. náhradník | — | 715 (6.07 %) |
| 7. | Lucie Ponicová | 2. náhradník | — | 722 (6.13 %) |
| 8. | Jitka Carbolová | 3. náhradník | — | 704 (5.98 %) |
| 9. | Zdeněk Grund | 4. náhradník | — | 709 (6.02 %) |
| 10. | Milan Pachner | 5. náhradník | — | 670 (5.69 %) |
| 11. | Lucie Křelinová | 6. náhradník | — | 687 (5.84 %) |
| 12. | Jitka Klepetková | 7. náhradník | — | 679 (5.77 %) |
| 13. | Tomáš Hubálek | 8. náhradník | — | 658 (5.59 %) |
| 14. | Petr Veselý | 9. náhradník | — | 647 (5.5 %) |
| 15. | Jan Pyšna | 10. náhradník | — | 644 (5.47 %) |
| 16. | Zdeněk Háva | 11. náhradník | — | 611 (5.19 %) |
| 17. | Ivan Soběslav | 12. náhradník | — | 580 (4.93 %) |
Otevřený Újezd 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Roušar | Zvolen(a) | 1. | 624 (6.85 %) |
| 2. | Michael Hartman | Zvolen(a) | 2. | 546 (5.99 %) |
| 3. | Jan Záhora | Zvolen(a) | 3. | 576 (6.32 %) |
| 4. | Tomáš Fábera | 1. náhradník | — | 528 (5.8 %) |
| 5. | Jiří Šebesta | 2. náhradník | — | 526 (5.77 %) |
| 6. | Tomáš Vlach | 3. náhradník | — | 575 (6.31 %) |
| 7. | Daniela Poková | 4. náhradník | — | 537 (5.89 %) |
| 8. | Jan Říha | 5. náhradník | — | 515 (5.65 %) |
| 9. | Jiří Sikač | 6. náhradník | — | 551 (6.05 %) |
| 10. | Petr Mach | 7. náhradník | — | 583 (6.4 %) |
| 11. | Monika Hartmanová | 8. náhradník | — | 519 (5.7 %) |
| 12. | Soňa Železná | 9. náhradník | — | 509 (5.59 %) |
| 13. | Aleš Cieplý | 10. náhradník | — | 513 (5.63 %) |
| 14. | Ladislav Polák | 11. náhradník | — | 491 (5.39 %) |
| 15. | Petra Bílková | 12. náhradník | — | 521 (5.72 %) |
| 16. | Antonín Staněk | 13. náhradník | — | 512 (5.62 %) |
| 17. | Zita Kazdová | 14. náhradník | — | 476 (5.22 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ondřej Štrouf | 3. náhradník | — ↓5 | 486 (6.25 %) |
| 2. | Vladimíra Juřenová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 514 (6.61 %) |
| 3. | Petr Sedlák | 4. náhradník | — ↓4 | 482 (6.2 %) |
| 4. | Josef Roušal | 2. náhradník | — ↓1 | 508 (6.53 %) |
| 5. | Ondřej Vojta | 5. náhradník | — ↓3 | 460 (5.91 %) |
| 6. | Barbora Diepoltová | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 519 (6.67 %) |
| 7. | Zuzana Dastychová | Zvolen(a) | 1. ↑6 | 581 (7.47 %) |
| 8. | Pavel Šimek | 6. náhradník | — ↓1 | 439 (5.64 %) |
| 9. | Soňa Štroufová | 7. náhradník | — ↓1 | 436 (5.61 %) |
| 10. | Ilona Hlaváčková | 8. náhradník | — ↓1 | 433 (5.57 %) |
| 11. | Lenka Drdlová | 9. náhradník | — ↓1 | 441 (5.67 %) |
| 12. | Miloslav Hod | 1. náhradník | — ↑8 | 510 (6.56 %) |
| 13. | Ivo Božek | 10. náhradník | — | 408 (5.25 %) |
| 14. | Jana Voňková | 11. náhradník | — | 408 (5.25 %) |
| 15. | Pavel Juřena | 12. náhradník | — | 397 (5.1 %) |
| 16. | Jindřiška Kubíková | 13. náhradník | — | 376 (4.83 %) |
| 17. | Petr Štulc | 14. náhradník | — | 373 (4.79 %) |
TOP 09 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karla Jakob Čechová | Zvolen(a) | 1. | 450 (6.93 %) |
| 2. | Miloš Mergl | Zvolen(a) | 2. | 406 (6.25 %) |
| 3. | Aleš Taitl | 1. náhradník | — | 391 (6.02 %) |
| 4. | Marie Kučerová | 2. náhradník | — | 407 (6.27 %) |
| 5. | Martin Ševčík | 3. náhradník | — | 378 (5.82 %) |
| 6. | Libor Růžička | 4. náhradník | — | 384 (5.92 %) |
| 7. | Kateřina Šmatláková | 5. náhradník | — | 397 (6.12 %) |
| 8. | Zuzana Vopálenská | 6. náhradník | — | 394 (6.07 %) |
| 9. | Petr Kučera | 7. náhradník | — | 407 (6.27 %) |
| 10. | Petra Brožová | 8. náhradník | — | 376 (5.79 %) |
| 11. | Hana Hájková | 9. náhradník | — | 370 (5.7 %) |
| 12. | Kateřina Taitlová | 10. náhradník | — | 367 (5.65 %) |
| 13. | Jitka Schmidtová | 11. náhradník | — | 369 (5.68 %) |
| 14. | Zdeňka Kratochvílová | 12. náhradník | — | 364 (5.61 %) |
| 15. | Martin Bartovský | 13. náhradník | — | 338 (5.21 %) |
| 16. | Václav Beroušek | 14. náhradník | — | 347 (5.34 %) |
| 17. | Martin Dobiáš | 15. náhradník | — | 341 (5.25 %) |
Pro Prahu 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Roman Březina | Zvolen(a) | 1. | 370 (7.86 %) |
| 2. | Michal Konejl | 1. náhradník | — | 342 (7.27 %) |
| 3. | Jitka Jenšovská | 2. náhradník | — | 339 (7.2 %) |
| 4. | Hana Pelčáková | 3. náhradník | — | 335 (7.12 %) |
| 5. | Roman Mruvčinský | 4. náhradník | — | 293 (6.23 %) |
| 6. | Jaroslava Jandáková | 5. náhradník | — | 275 (5.84 %) |
| 7. | Anna Vlková | 6. náhradník | — | 286 (6.08 %) |
| 8. | Petr Podrazký | 7. náhradník | — | 302 (6.42 %) |
| 9. | Aleš Machalíček | 8. náhradník | — | 262 (5.57 %) |
| 10. | Blanka Exnerová | 9. náhradník | — | 280 (5.95 %) |
| 11. | Jiří Prosecký | 10. náhradník | — | 289 (6.14 %) |
| 12. | Rosalie Shánělová | 11. náhradník | — | 244 (5.18 %) |
| 13. | Edita Kantová | 12. náhradník | — | 234 (4.97 %) |
| 14. | Stanislav Matějovský | 13. náhradník | — | 232 (4.93 %) |
| 15. | Daniel Slaboch | 14. náhradník | — | 225 (4.78 %) |
| 16. | Miroslav Ptáček | 15. náhradník | — | 205 (4.35 %) |
| 17. | Pavel Stulík | 16. náhradník | — | 190 (4.03 %) |
SÚL a PATRIOTI - Volba pro Prahu 21 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Duchek | Zvolen(a) | 1. | 374 (8.15 %) |
| 2. | Jiří Lameš | 3. náhradník | — ↓2 | 312 (6.8 %) |
| 3. | Tomáš Černoušek | 4. náhradník | — ↓2 | 311 (6.78 %) |
| 4. | František Kollman | 2. náhradník | — ↑1 | 329 (7.17 %) |
| 5. | Jan Jacek | 1. náhradník | — ↑3 | 335 (7.3 %) |
| 6. | Kateřina Kadlecová | 5. náhradník | — | 273 (5.95 %) |
| 7. | Jan Veselý | 6. náhradník | — | 247 (5.38 %) |
| 8. | Milan Bartoš | 7. náhradník | — | 249 (5.42 %) |
| 9. | Zuzana Černoušková | 8. náhradník | — | 276 (6.01 %) |
| 10. | Tomáš Vlach | 9. náhradník | — | 250 (5.45 %) |
| 11. | Pavel Klíma | 10. náhradník | — | 250 (5.45 %) |
| 12. | Jiří Atanasov | 11. náhradník | — | 240 (5.23 %) |
| 13. | Roman Andrš | 12. náhradník | — | 239 (5.21 %) |
| 14. | Zuzana Romanová | 13. náhradník | — | 243 (5.29 %) |
| 15. | Antonín Martínek | 14. náhradník | — | 230 (5.01 %) |
| 16. | Helena Žebrová | 15. náhradník | — | 221 (4.81 %) |
| 17. | Libuše Paurová | 16. náhradník | — | 208 (4.53 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Slezák | Zvolen(a) | 1. | 283 (7.06 %) |
| 2. | Jitka Králová | 1. náhradník | — | 249 (6.22 %) |
| 3. | Milan Hájek | 2. náhradník | — | 257 (6.42 %) |
| 4. | Ivan Přikryl | 3. náhradník | — | 258 (6.44 %) |
| 5. | Michael Hliněnský | 4. náhradník | — | 234 (5.84 %) |
| 6. | Ivan Birke | 5. náhradník | — | 232 (5.79 %) |
| 7. | Václav Müller | 6. náhradník | — | 233 (5.82 %) |
| 8. | Iveta Maczanová | 7. náhradník | — | 247 (6.17 %) |
| 9. | Václav Němeček | 8. náhradník | — | 226 (5.64 %) |
| 10. | Zuzana Vallová | 9. náhradník | — | 233 (5.82 %) |
| 11. | Maroš Novák | 10. náhradník | — | 222 (5.54 %) |
| 12. | Michaela Blahutová | 11. náhradník | — | 225 (5.62 %) |
| 13. | Jiří Šponer | 12. náhradník | — | 238 (5.94 %) |
| 14. | Vladimír Saitz | 13. náhradník | — | 254 (6.34 %) |
| 15. | Kateřina Hliněnská | 14. náhradník | — | 219 (5.47 %) |
| 16. | Alena Slezáková | 15. náhradník | — | 199 (4.97 %) |
| 17. | Dominika Nováková | 16. náhradník | — | 194 (4.84 %) |
Strana svobodných občanů 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jakub Voneš | 1. náhradník | — ↓1 | 219 (7.31 %) |
| 2. | Jaroslav Jeníček | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 228 (7.62 %) |
| 3. | Martin Košut | 2. náhradník | — | 210 (7.01 %) |
| 4. | Tomáš Stoklasa | 3. náhradník | — | 170 (5.68 %) |
| 5. | Václav Hub | 4. náhradník | — | 177 (5.91 %) |
| 6. | Radek Vinš | 5. náhradník | — | 177 (5.91 %) |
| 7. | Jitka Krejčí | 6. náhradník | — | 178 (5.94 %) |
| 8. | Patrik Mádr | 7. náhradník | — | 165 (5.51 %) |
| 9. | Lucie Větrovcová | 8. náhradník | — | 177 (5.91 %) |
| 10. | Veronika Vonešová | 9. náhradník | — | 177 (5.91 %) |
| 11. | Martin Košut | 10. náhradník | — | 168 (5.61 %) |
| 12. | Jana Walker | 11. náhradník | — | 159 (5.31 %) |
| 13. | David Košut | 12. náhradník | — | 156 (5.21 %) |
| 14. | Luboš Walter | 13. náhradník | — | 166 (5.54 %) |
| 15. | Radoslava Kohoutová | 14. náhradník | — | 181 (6.04 %) |
| 16. | Dagmar Jeníčková | 15. náhradník | — | 157 (5.24 %) |
| 17. | Michal Kmínek | 16. náhradník | — | 127 (4.24 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Dvořák | Nezvolen(a) | — | 158 (6.56 %) |
| 2. | František Vilímek | Nezvolen(a) | — | 148 (6.15 %) |
| 3. | Věra Mouralová | Nezvolen(a) | — | 156 (6.48 %) |
| 4. | Miroslav Růžička | Nezvolen(a) | — | 166 (6.9 %) |
| 5. | Iveta Beránková | Nezvolen(a) | — | 146 (6.07 %) |
| 6. | Pavel Janda | Nezvolen(a) | — | 188 (7.81 %) |
| 7. | Taťana Viktorová | Nezvolen(a) | — | 144 (5.98 %) |
| 8. | Jana Suchánková | Nezvolen(a) | — | 149 (6.19 %) |
| 9. | Pavel Janda | Nezvolen(a) | — | 145 (6.02 %) |
| 10. | Jaroslav Bartůněk | Nezvolen(a) | — | 132 (5.48 %) |
| 11. | Iva Bártová | Nezvolen(a) | — | 129 (5.36 %) |
| 12. | Michaela Jandová | Nezvolen(a) | — | 133 (5.53 %) |
| 13. | Renata Šnitrová | Nezvolen(a) | — | 129 (5.36 %) |
| 14. | Helena Vilímková | Nezvolen(a) | — | 123 (5.11 %) |
| 15. | Josef Půlpytel | Nezvolen(a) | — | 129 (5.36 %) |
| 16. | Ludmila Viktorová | Nezvolen(a) | — | 117 (4.86 %) |
| 17. | Jana Bartůňková | Nezvolen(a) | — | 113 (4.69 %) |
Strana soukromníků České republiky 0 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Marek | Nezvolen(a) | — | 50 (5.74 %) |
| 2. | Robert Kučera | Nezvolen(a) | — | 55 (6.31 %) |
| 3. | Petr Eisenhauer | Nezvolen(a) | — | 61 (7 %) |
| 4. | František Voldřich | Nezvolen(a) | — | 78 (8.95 %) |
| 5. | Patrik Forejt | Nezvolen(a) | — | 50 (5.74 %) |
| 6. | Ivo Syřiště | Nezvolen(a) | — | 69 (7.92 %) |
| 7. | Milan Hönig | Nezvolen(a) | — | 48 (5.51 %) |
| 8. | Ján Porubský | Nezvolen(a) | — | 49 (5.62 %) |
| 9. | Hedviga Hrubá | Nezvolen(a) | — | 41 (4.7 %) |
| 10. | Zdeněk Mík | Nezvolen(a) | — | 49 (5.62 %) |
| 11. | Daniel Tschernay | Nezvolen(a) | — | 53 (6.08 %) |
| 12. | Miroslav Jelínek | Nezvolen(a) | — | 44 (5.05 %) |
| 13. | Roman Frýdl | Nezvolen(a) | — | 42 (4.82 %) |
| 14. | Zdeněk Grausam | Nezvolen(a) | — | 40 (4.59 %) |
| 15. | Michal Pospíšil | Nezvolen(a) | — | 49 (5.62 %) |
| 16. | Jan Štolovský | Nezvolen(a) | — | 50 (5.74 %) |
| 17. | Luboš Kučera | Nezvolen(a) | — | 43 (4.93 %) |