Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb městské části Praha 19
05. 10. 2018
Hlasovalo 2 917 z 4 919 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 2 zvolené listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů: Kbely náš domov 11 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Žďárský | Zvolen(a) | 1. | 1 860 (7.3 %) |
| 2. | Vladimír Olmr | Zvolen(a) | 2. | 1 804 (7.08 %) |
| 3. | Ivana Šestáková | Zvolen(a) | 3. | 1 808 (7.09 %) |
| 4. | Leoš Biskup | Zvolen(a) | 4. | 1 713 (6.72 %) |
| 5. | Radek Petráň | Zvolen(a) | 5. | 1 752 (6.87 %) |
| 6. | Miroslav Šimek | Zvolen(a) | 6. | 1 709 (6.71 %) |
| 7. | Jana Bezemková | Zvolen(a) | 7. | 1 735 (6.81 %) |
| 8. | Petr Blažek | Zvolen(a) | 8. | 1 720 (6.75 %) |
| 9. | Sylvia Bělová | Zvolen(a) | 9. | 1 680 (6.59 %) |
| 10. | Petr Váňa | Zvolen(a) | 10. | 1 682 (6.6 %) |
| 11. | Aleš Liberda | Zvolen(a) | 11. | 1 650 (6.47 %) |
| 12. | Pavel Pitra | 1. náhradník | — | 1 653 (6.49 %) |
| 13. | Lukáš Fuchs | 2. náhradník | — | 1 618 (6.35 %) |
| 14. | Jiří Bradáč | 3. náhradník | — | 1 567 (6.15 %) |
| 15. | Vladimír Hudeček | 4. náhradník | — | 1 518 (5.96 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Kbely 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jarmila Stejskalová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 733 (8.03 %) |
| 2. | Rastislav Švec | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 751 (8.23 %) |
| 3. | Martin Ridzoň | Zvolen(a) | 3. | 625 (6.85 %) |
| 4. | Jan Hazlbauer | Zvolen(a) | 4. | 666 (7.3 %) |
| 5. | Petr Kučera | 1. náhradník | — | 621 (6.8 %) |
| 6. | Vít Mrkvička | 2. náhradník | — | 609 (6.67 %) |
| 7. | Marie Kubešová | 3. náhradník | — | 595 (6.52 %) |
| 8. | Vítězslav Pavel | 4. náhradník | — | 590 (6.46 %) |
| 9. | Tomáš Hazlbauer | 5. náhradník | — | 634 (6.95 %) |
| 10. | Ivan Švec | 6. náhradník | — | 589 (6.45 %) |
| 11. | Petr Tejnecký | 7. náhradník | — | 557 (6.1 %) |
| 12. | Petr Aschenbrenner | 8. náhradník | — | 570 (6.24 %) |
| 13. | Vít David | 9. náhradník | — | 537 (5.88 %) |
| 14. | Vladimír Srb | 10. náhradník | — | 542 (5.94 %) |
| 15. | Vladimír Novák | 11. náhradník | — | 502 (5.5 %) |
Občanská demokratická strana 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alena Fleková | Nezvolen(a) | — | 159 (7.33 %) |
| 2. | Věra Joudová | Nezvolen(a) | — | 169 (7.79 %) |
| 3. | Ivana Bršlicová | Nezvolen(a) | — | 142 (6.54 %) |
| 4. | Jiří Tichý | Nezvolen(a) | — | 151 (6.96 %) |
| 5. | Tomáš Minařík | Nezvolen(a) | — | 161 (7.42 %) |
| 6. | Marie Hájková | Nezvolen(a) | — | 134 (6.17 %) |
| 7. | Lucie Fleková | Nezvolen(a) | — | 150 (6.91 %) |
| 8. | Veronika Veselá | Nezvolen(a) | — | 147 (6.77 %) |
| 9. | Karel Kučera | Nezvolen(a) | — | 138 (6.36 %) |
| 10. | Ivan Flek | Nezvolen(a) | — | 133 (6.13 %) |
| 11. | Bronislava Fešarová | Nezvolen(a) | — | 135 (6.22 %) |
| 12. | Martin Šarbort | Nezvolen(a) | — | 145 (6.68 %) |
| 13. | Kristýna Tichá | Nezvolen(a) | — | 134 (6.17 %) |
| 14. | Jan Kučera | Nezvolen(a) | — | 132 (6.08 %) |
| 15. | Dominik Urban | Nezvolen(a) | — | 139 (6.4 %) |
ANO 2011 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Dvořák | Nezvolen(a) | — | 181 (9.07 %) |
| 2. | Bohuslav Dubanský | Nezvolen(a) | — | 144 (7.22 %) |
| 3. | Kateřina Březinová | Nezvolen(a) | — | 145 (7.27 %) |
| 4. | David Lorenc | Nezvolen(a) | — | 144 (7.22 %) |
| 5. | Marie Kučerová | Nezvolen(a) | — | 156 (7.82 %) |
| 6. | Markéta Říhová | Nezvolen(a) | — | 128 (6.41 %) |
| 7. | Pavla Buňatová | Nezvolen(a) | — | 132 (6.61 %) |
| 8. | Vlasta Brisbane-Webb | Nezvolen(a) | — | 123 (6.16 %) |
| 9. | Jaroslav Kneifl | Nezvolen(a) | — | 126 (6.31 %) |
| 10. | Karel Špatz | Nezvolen(a) | — | 121 (6.06 %) |
| 11. | Bohuslav Rost | Nezvolen(a) | — | 127 (6.36 %) |
| 12. | Milada Váchová | Nezvolen(a) | — | 124 (6.21 %) |
| 13. | Jiří Martinovský | Nezvolen(a) | — | 117 (5.86 %) |
| 14. | Jiří Kalous | Nezvolen(a) | — | 116 (5.81 %) |
| 15. | Anna Švehlíková | Nezvolen(a) | — | 110 (5.51 %) |
KDU-ČSL, TOP 09 a nezávislí kandidáti 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Markéta Cacáková | Nezvolen(a) | — | 121 (8.36 %) |
| 2. | Jakub Matěna | Nezvolen(a) | — | 116 (8.01 %) |
| 3. | David Kříž | Nezvolen(a) | — | 109 (7.53 %) |
| 4. | Barbora Janečková | Nezvolen(a) | — | 117 (8.08 %) |
| 5. | Klára Kafoňková | Nezvolen(a) | — | 124 (8.56 %) |
| 6. | Pavel Sebők | Nezvolen(a) | — | 86 (5.94 %) |
| 7. | Pavel Jelínek | Nezvolen(a) | — | 92 (6.35 %) |
| 8. | Radim Srp | Nezvolen(a) | — | 83 (5.73 %) |
| 9. | Vladimír Matěna | Nezvolen(a) | — | 99 (6.84 %) |
| 10. | Tomáš Bervid | Nezvolen(a) | — | 88 (6.08 %) |
| 11. | Mária Dobřemyslová | Nezvolen(a) | — | 89 (6.15 %) |
| 12. | Roman Dočekal | Nezvolen(a) | — | 78 (5.39 %) |
| 13. | Helena Drlíková | Nezvolen(a) | — | 90 (6.21 %) |
| 14. | Petr Holub | Nezvolen(a) | — | 77 (5.32 %) |
| 15. | Tereza Mühldorfová | Nezvolen(a) | — | 78 (5.39 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Kamila Kubátová | Nezvolen(a) | — | 66 (8.02 %) |
| 2. | Milan Zelenka | Nezvolen(a) | — | 66 (8.02 %) |
| 3. | Anna Želásková | Nezvolen(a) | — | 69 (8.39 %) |
| 4. | Zdeněk Kunštát | Nezvolen(a) | — | 0 (0 %) |
| 5. | Milada Machová | Nezvolen(a) | — | 58 (7.05 %) |
| 6. | Věra Šeligová | Nezvolen(a) | — | 63 (7.66 %) |
| 7. | Irena Lásková | Nezvolen(a) | — | 56 (6.81 %) |
| 8. | Vasil Bulko | Nezvolen(a) | — | 56 (6.81 %) |
| 9. | Anna Mudrová | Nezvolen(a) | — | 54 (6.56 %) |
| 10. | Jaromír Válka | Nezvolen(a) | — | 56 (6.81 %) |
| 11. | Lydie Kaňovská | Nezvolen(a) | — | 54 (6.56 %) |
| 12. | Josef Tinavský | Nezvolen(a) | — | 56 (6.81 %) |
| 13. | Jana Valentová | Nezvolen(a) | — | 55 (6.69 %) |
| 14. | Karel Tůma | Nezvolen(a) | — | 56 (6.81 %) |
| 15. | Vladimír Šuler | Nezvolen(a) | — | 57 (6.93 %) |